Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

ork10

New member
bary napisał:
Nie ma takiej możliwości w tym modelu a to co włączałeś w TOOLS na AUTO to opcja oszczędzania energii.

Oszczędzanie energii jest u dołu tego menu, ale przecież 3 od góry jest "Rozmiar obrazu : Auto szeroko." Tak mam więc chyba się pomyliłeś.

@Mari_p napisał, że się nie da. To kiepsko, oglądałem inne tv i nie było z tym problemów.

Zresztą tv ma kilka innych rzeczy, które mi się nie podobają, jak choćby brak przłącznika wejść na pilocie i trzeba wchodzić w menu wejścia, mnogość ustawień obrazu też wcale nie jest fajna i inne drobiazgi jeszcze są. Dla maników perfekcji tv dodam, że mój tv w nocy przy moich ustawieniach ma lekko rozjaśnione rogi przy zupełnie czarnych scenach. Tyle tylko, że tak nie oglądam tv i mi to nie przeszkadza. Gdyby nie forum to nawet nie wiedział bym, że mam to zobaczyć. Dla mnie najważniejsze jest, że nie ma problemów z płynnością obrazu na kanałach sportowych, tego się bałem.
Mari_p jak ty zmierzyłeś te Hz? Bo jestem ciekawy jak to pójdzie u mnie.
 

Tomek_T

New member
Napisał: ork10
Zresztą tv ma kilka innych rzeczy, które mi się nie podobają, jak choćby brak przłącznika wejść na pilocie i trzeba wchodzić w menu wejścia,

Nie wiem jakiego masz pilota, ale u mnie w pilocie od UE40B700 jest przycisk "SOURCE" - Źródło" i nim perzłączam bez wchodzenia w MENU, chyba że chodzi ci o osobny pezyciski do karzdego z wejść :confused: dwanaście?

Robił już ktoś upload firmware? Ma ktoś jakieś spostrzeżenia w tym temacie? PISZCIE !!!
 

thugnigga

New member
mari_p napisał:
. Dodatkowo, jeśli chodzi o 100hz próbowałem różnych źródeł, ale maksymalnie wyciągam 60hz. Nie wiem czy wszystko robię ok. Jeśli ktoś zna rozwiązanie (pewnie jest banalne) to proszę o info.

przeczytaj poprzednie strony to sie dowiesz co robisz nie tak.
 

bary

New member
>>Ork10
>>- mam na razie tylko kablówkę, więc może z tego bierze się problem, ale jak zrobić żeby format obrazu dostosował się do tego co nadają i nie >było czarnych psów na dole i górze? W Tools mam ustawione jako Auto, ale to nic nie daje!

>>Oszczędzanie energii jest u dołu tego menu, ale przecież 3 od góry jest >>"Rozmiar obrazu : Auto szeroko." Tak mam więc chyba się >>pomyliłeś.


OK, faktycznie jest AUTO SZEROKO ale wydaje się, że ta opcja dostępna jest tylko w trybie analogowym oglądania TV z tunera wewnętrznego odbiornika.
Sprawdziłem i działa bez problemu, telewizor inteligentnie i bardzo szybko przełącza się w tryb pełnoekranowy tak szybko, że czasem można nie zauważyć zmiany.

Natomiast w przypadku cyfrowego dekodera zewnętrznego do oglądania programów z kablówki żadnej automatyki w opcjach TV nie ma.
 

ksvrl

New member
Kampania reklamowa

Ruszyła kampania reklamowa samsunga. Ciekawe jak zachowa się cena.

Ps. Ponawiam pytanie odnośnie linki do zawieszenia tego telewizorka na ścianie. Gdzie/jak ją można kupić?
 

bomer

New member
Gdy kupiłem UE46B7020 miałem problem ze "store demo" czyli ustawieniem sklepowym tv którego za nic nie mogłem zmienić, wciskanie w odpowiedniej kolejności przycisków MENU i VOLUME na tv nie działało. Okazało się że aktualizacja oprogramowania przez USB usuwa "store demo" i tv nie resetuje ustawień po 30 minutach jak dotychczas. Nie wiem czy ktoś to jeszcze zauważył ale parę osób miało z tym problem.
 

piotrkol

New member
kampania...

w sklepach internetowych zaczyna brakować modelu ue40b7000 - takiego jaki chcę zakupić, ciekawe tylko czy ze względu na reklamę i zmianę ceny? a może tak dobrze się sprzedaje model lcd owiany złymi opiniami na forach . . . :confused:
 

ork10

New member
bary napisał:
OK, faktycznie jest AUTO SZEROKO ale wydaje się, że ta opcja dostępna jest tylko w trybie analogowym oglądania TV z tunera wewnętrznego odbiornika.
Sprawdziłem i działa bez problemu, telewizor inteligentnie i bardzo szybko przełącza się w tryb pełnoekranowy tak szybko, że czasem można nie zauważyć zmiany.

Natomiast w przypadku cyfrowego dekodera zewnętrznego do oglądania programów z kablówki żadnej automatyki w opcjach TV nie ma.

Właśnie nie mam dekodera cyfrowego. Dostaję sygnał z kablówki analogowej prosto do tv, a przełączanie nie działa. NIe rozumiem, co mam nie tak, że u Ciebie to działa u mnie nie:confused:
 

mari_p

New member
ork10 napisał:
Mari_p jak ty zmierzyłeś te Hz? Bo jestem ciekawy jak to pójdzie u mnie.
Po prostu: podłączam różne źródła i w górze po lewej stronie opjawia się info o podłączonym sygnale.
 

rendar

New member
ksvrl,

linki sa, przynajmniej tak twierdzi samsung, dzwonilem i mowili, ze stan magazynowy - full, ale sprzedaja tylko do sieci
dostepne w duzych sieciach typu saturn, mm, euro agd, tylko faktycznie na stanie w sklepach tego nie ma, ponoc trzeba w sklepie zamowic i sciagna od samsunga, jak dla mnie, to ten maly drobiazg powinien byc w zestawie,
do obejrzenia jest w M1 w Warszawie w media markcie, wisi tam chyba 40" na szybie z plexi na tych linkach

heh - na stronie samsunga pojawily sie modele led 32"B6000 i 7000, niezle
 
Ostatnia edycja:

bogema

New member
Ja niestety w kwestiach technicznych za bardzo kumata nie jestem, ale postaram się podzielić tym, co wiem. Przez okres 3 tygodni od zakupu tv dostosowywał wielkość wyświetlanego obrazu do tego, co zapodawała stacja. W ostatni piątek cyfra plus dokonała zmian w ustawieniach takich pasków, które pokazują się jak zmieniam kanał. Inaczej wygląda też symbol głośnika, który pojawia się, jak zmieniam głośność pilotem cyfry. Od tamtej pory na wszystkich kanałach mam rozciągnięty obraz i muszę go za każdym razem dosotosowywać ręcznie. Może to zależy więc nie od tv, a od operatora.
 

bogema

New member
Miałabym jeszcze pytanie: mam starą nagrywarkę, którą lubię i nie chcę się jej na razie pozbywać. Czy jest możliwość użytkowania jej przy B7000? Nie wiem, czym to połączyć i czy będzie działało, bo ona ma wyjście euro. Jeśli gdzieś są informacje nt. to będę wdzięczna za odesłanie, bo strasznie się gubię na tym forum. A może są gdzieś generalne informacje co i czym podłączyć do rzeczonego tv żeby było fajnie? Dzięki z góry:)
 

ork10

New member
bogema napisał:
Miałabym jeszcze pytanie: mam starą nagrywarkę, którą lubię i nie chcę się jej na razie pozbywać. Czy jest możliwość użytkowania jej przy B7000? Nie wiem, czym to połączyć i czy będzie działało, bo ona ma wyjście euro. Jeśli gdzieś są informacje nt. to będę wdzięczna za odesłanie, bo strasznie się gubię na tym forum. A może są gdzieś generalne informacje co i czym podłączyć do rzeczonego tv żeby było fajnie? Dzięki z góry:)
Też mam taką starą nagrywarkę, ale podłączyłem ją przez przejściówkę, którą dają z tv, a teraz szukam kabla żeby podłączyć ją przez component. Zobacz dobrze bo, nie spotkałem jeszcze nagrywarki, która ma tylko wyjście euro.
 

rendar

New member
u mnie sd idzie z kabla - aster

wydaje mi sie, ze dostosowanie sie obrazu zalezy od nadawanego sygnalu,
w wiekszosci sa czarne paski, ale np, tvn warszawa i 24 ladnie dostosowuja sie do calego ekranu
 

bogema

New member
Ło matko, ja też mam:D !
Ta technika to mnie tak onieśmiela, że nie śmiem założyć, że jednak coś wiem:krol:
Przyznaję przy okazji kabli, że nie jestem mądrzejsza od pięcioklasisty:roll:


A co do obrazu: na tvn24 od początku ustawiał się na całym okranie. Tak samo na zagranicznych porządnych kanałach, np. rtl. Na pozostałych polskich, tam gdzie obraz nie był hd przeważnie był bardzo wielowymiarowy, tzn. przyjmował taki kształt, żeby postacie były naturalne. Paski były, a na tcm wręcz ogromne. Od czasu tej zmiany w cyfrze wszystko jest z założenia szerokie i trzeba dopasowywać ręcznie.
 

tomdvd

New member
n recorder a led 7000

Czy ktoś z szanownych forumowiczów podłączył led'a do recordera n i czy po ostatniej aktualizacji występuje pronlem z zabezpieczeniami hdcp? Proszę o info gdyz nie chciałbym mieć później problemów z recorderem.
Pozdr,
 

Kenjiro

New member
Tak, u mnie występuje ten problem z "n". Przełaczenie na inny kanał i potem powrót na pierwotny rozwiązuje sprawę. Trzeba teraz czekać na kolejną zmianę softu w "n".
 

tomdvd

New member
Kenjiro napisał:
Tak, u mnie występuje ten problem z "n". Przełaczenie na inny kanał i potem powrót na pierwotny rozwiązuje sprawę. Trzeba teraz czekać na kolejną zmianę softu w "n".


Dzięki za info, bałem się ze po ostatnim soft'ie w ogóle nie odpali po hdmi a widze ze działa tylko ze trick zmiany kanałów trzeba zastosować. Póki co mam starą plazme PV60 Panasonic'a i i pojawia sie hdcp ale chwilowo tylko.
W euro agd jest 46" 7000 za 7499 ale w 30 nieoprocentowanych ratach więc niezły deal i zamierzam go kupić. Testy przedstawione na tym forum to czepianie sie detali uważam, nie ma idealnych tv, nawet w najdroższych kuro jest judder widoczny, sony -clouding, panasy-purple albo green snake, oled'y tez nie bedą bez wad i można byłoby tak czekac na tv całe życie:)
Pozdr,
 

mari_p

New member
tomdvd napisał:
Testy przedstawione na tym forum to czepianie sie detali uważam, nie ma idealnych tv, nawet w najdroższych kuro jest judder widoczny, sony -clouding, panasy-purple albo green snake, oled'y tez nie bedą bez wad i można byłoby tak czekac na tv całe życie:)
Pozdr,
Masz rację. Gdyby nie my - posiadacze ledów żadna firma nie poszłaby do przodu. I bynajmniej nie mam tu na myśli kupowania tańszych tv, tylko nasze spostrzeżenia, które dla np. Samsunga są źródłem informacji i inspiracji :hmm:
 

ork10

New member
Witam ponownie.

Czy może ktoś wie co można zrobić z wejściem Common Interface (CI) w tym tv? Wejście takie kojarzy mi się z tv-sat i modułami CAM, choć to pewnie ma być do telewizji naziemnej. Czy da się to do czegoś wykorzystać w obecnej chwili?
 
Do góry