Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

slaq

New member
Na stronach Samsunga podaje się, że do telewizorów LED dołączane są piloty typu TM970. Na stronach niektórych dystrybutorów (np. novatech.co.uk) TM990. Czy ktoś wie czym różnią się te piloty i które w rzeczywistości są dawane w Polsce?
 

szataniol

New member
firmware

rendar napisał:
sprawdzal ktos nowy firmware z 17-04-2009 do serii bxxxx, cos zmienia, poprawia?

Witam!
Nie wiedziałem, że pojawił sie nowy firmware (???) Na stronie Samsung-a nie ma o tym ani słowa... Podaj link-a to sprawdzę bo sam jestem ciekawy (UE40B7000)
Pozdro!
 

szataniol

New member
thugnigga napisał:
Maly update po kilku dniach uzywania.

Podlaczylem toslinkiem tv do sprzetu audio - gra az milo :)
jesli chodzi o usterki o ktorych pisalem - zamowilem juz serwisanta ma przyjechac i cos z tym zrobic/ wydac opinie ze niezbedna jest wymiana tv - zobaczymy. Jesli chodzi o flashlighting to prawie nie zwracam na niego uwagi.. widoczny jest tak jak pisalem tylko wtedy jak caly obraz jest czarny (np po wcisnieciu CONTENT) - nie jest to cos strasznego ale nie powinno tak byc wiec mam nadzieje ze naprawią. Glosniki - podtrzymuje - beznadziejne.

Obraz - WHOAAA!!!!!! cos niesamowitego.. ogladalem wczoraj przez usb film w divx... pieeekna sprawa! niepotrzeba zewnętrznego odtwarzacza... napisy mozna ustawic wielkosc czcionki, dopasowac opoznienie napisow itd... miodzio..ale przy jednym pliku pojawil sie komunikat ze rozdzielczosc nie obslugiwana (nie wiem dlaczego). MKV nadal nie czyta nie wiem dlaczego.. podsumowując tą pełną argumentow wypowiedz :) - ZAWSZE TAKI CHCIALEM :) czarny jest, bialy jest... kosmos:) zaluje tylko ze mam tak malo materialow hd.

TV podlaczony kablem do rutera wireless - komp podlaczony do rutera przez wifi. Udostepniam pliki z kompa - tv je widzi ale zadnego narazie nie odtworzyl.. ani divxow ani mkv.. nic.. nie wiem dlaczego czy siec nie wyrabia czy cos gdzies zle ustawilem..

PILOT - wielki i brzydki ale sprawdza sie :) szybko sie mozna przyzwyczaic :) niestety niektore guziki sa umieszczone w zupelnie nie przemyslanym miejscu..
aha po 3 dniach wydaje mi sie ze troche za maly.. nawet jak ogladam z odleglosci 1,5m to przydalby sie chyba 52 :) ale nie stac mnie juz..

dla kazdego sygnalu z zewnątrz sa oddzielne ustawienia wiec zanim ustawicie wszystko wedle Waszych wymagan, trzeba sie troche pobawic.. nie rozumiem tylko dlaczego tyle opcji jest poblokowanych w PC IN..

Witam!
Ja posiadam UE40B7000 i problemu z czytaniem plików o rozszerzeniu .mkv nie mam. Czyta je zarówno z podpietego pod usb pendrive`a jak i z podpietego pod usb dysku zewnętrznego. Minusy to moim zdaniem plamy wynikające z podświetlenia widoczne wieczorem na ciemnym ekranie po jego lewej stronie no i oczywiście dźwięk a co za tym idzie brak innego wyjścia audio niż optyczne... Generalnie ja jestem z tego TV zadowolony.. pozdro!
 

africates

New member
witam... po podlaczeniu B7000 do nbox'a z N-ki mam obraz 1920 x 1080 ale @50Mhz. Nie powinno byc 100Mhz? Czy da się to zmienić, czy zależy to od kabla HDMI? (przy okazji jakie kable HDMI-HDMI i DVI-HDMI polecacie?)
pozdrowionka
aFri
 

czakiwp

New member
No i stało się... piewrwsze info o serii B9000. Ma miec już zmienione podświetlanie z Edge LED w seriach 6 ,7 ,8 na local diming jak to ma miejsce w poczciwym modelu A786...więcej info pod tym adresem:
(www).flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1239968205
 

jacho

New member
Do Africates .Dużo dobrego słyszałem o przewodach "Prolink" , zerknij także gdzies -chyba w dziale testów widziałem ciekawy artykuł o przewodach hdmi.
 

rendar

New member
wie ktos moze gdzie w Polsce dostac ten wieszak dedykowany do serii BXXXX, model chyba WMN1000, wieszanie tv na linkach, w samsungu twierdza, ze powinien juz byc dostepny w wiekszych sieciach rtv agd, ale nie widzialem nigdzie
 

szataniol

New member
czakiwp napisał:
No i stało się... piewrwsze info o serii B9000. Ma miec już zmienione podświetlanie z Edge LED w seriach 6 ,7 ,8 na local diming jak to ma miejsce w poczciwym modelu A786...więcej info pod tym adresem:
(www).flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1239968205

Czyli wychodzi na to, że seria B6000 i B7000 to niewypał a ich posiadacze zostali potraktowani przez konstruktorów z samsunaga jako króliki doświadczalne? Sam jestem takim królikiem ;-)
 

szataniol

New member
africates napisał:
witam... po podlaczeniu B7000 do nbox'a z N-ki mam obraz 1920 x 1080 ale @50Mhz. Nie powinno byc 100Mhz? Czy da się to zmienić, czy zależy to od kabla HDMI? (przy okazji jakie kable HDMI-HDMI i DVI-HDMI polecacie?)
pozdrowionka
aFri

Tez jestem posiadaczem B7000 i dekodera n-ki. Też zastanawiałem sie dlaczego jest 50Hz a nie 100. Nie wydaje mi się aby zależało to od rodzaju kabla. Myślę, że po prostu n-ka daje sygnał jaki daje i nie można chyba tego zmienić ani w TV ani w dekoderze. Z dekodera HD Cyfrowego Polsatu jest zreszto również 50Hz. Jesli się mylę to niech ktos to sprostuje.
Jeśli idzie o kabelki hdmi to ja osobiście używam kabli firmy TECH LINK w wersji wiresNX (są ich cztery rodzaje: ST, NX, CR, XS). Ja za swój zapłaciłem na Allegro coś ok. 90-100zł. Choc muszę powiedzieć, że ostatnio dokupiłem jeden kabel firmy Prolink za 35zł i różnicy w jakości sygnału nie zauważyłem ;-) Ale to chyba temat związany z innym działem tegoż forum :) Pozdro!
 

szataniol

New member
thugnigga napisał:
Maly update po kilku dniach uzywania.

TV podlaczony kablem do rutera wireless - komp podlaczony do rutera przez wifi. Udostepniam pliki z kompa - tv je widzi ale zadnego narazie nie odtworzyl.. ani divxow ani mkv.. nic.. nie wiem dlaczego czy siec nie wyrabia czy cos gdzies zle ustawilem..


A spróbuj zaistalować ten programik ze strony Samsunga-a i wtedy udostępnić pliki.. Sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie? Jak będę miał chwilkę to też to sprawdzę.
Pozdro!

link: http://www.samsung.com/pl/consumer/...2011100&model_cd=UE40B7000WWXXH&menu=download
 

czakiwp

New member
szataniol napisał:
Czyli wychodzi na to, że seria B6000 i B7000 to niewypał a ich posiadacze zostali potraktowani przez konstruktorów z samsunaga jako króliki doświadczalne? Sam jestem takim królikiem ;-)

Ja się nie czuje jako króliczek...wyboru dokonałem sam w pełni świadomy iż technologia podświetlania Edge LED jest "gorsza" od Back LED i czytając wszystkie za i przeciw oraz mając możliwość kupienia jeszcze serii A786 , po dłuższym przemyśleniu wybrałem serie B6000. Nie uważam , że serie B6000 i B7000 no i właśnie pojawiająca się B8000 to niewypał. Taka jest kolej technologii...najpierw pomniejszyć a później zadbać jakość:))) U mnie przewaga "grubości" TV i zmniejszenia zużycia energii w połączeniu z lepszym procem do obróbki obrazu wzięła górę nad niedoskonałym podświetlaniem matrycy (dla przeciętnego użytkownika niezauważalne i poza tym niwelowane poprzez odpowiednią kalibrację). Ceny tych TV są i tak odpowiednio wysokie więc pozostaje pytanie ile jeszcze jesteśmy w stanie za nie zapłacić ?!?! Ciekawe jak cenowo będzie się kształtowała cena serii B9000 i czy warto będzie za nią zapłacić dodatkowo kilka klocków. Oczywiście dla wideofilów pewnie cena nie gra roli ale dla przeciętnego użytkownika jest to wywalanie kasy w błoto
 

rendar

New member
ja napisze poraz kolejny, ze u siebie nie widze nierownomiernosci z zadnego sygnalu, czy to kabel czy br, nawet na podswietleniu 10, wierze Wam na slowo ;), i zadowolony jestem w pelni z tv, no moze moglby tylko ciagnac dts z usb, nie dalbym dodatkowo kilka k pln za nieproporcjonalny wzrost teoretycznej jakosci obrazu do wydanej kasy, w przyszlosci sie kupi drugi tv jak juz oledy sie upowszechnia
 

thugnigga

New member
szataniol napisał:
Tez jestem posiadaczem B7000 i dekodera n-ki. Też zastanawiałem sie dlaczego jest 50Hz a nie 100. Nie wydaje mi się aby zależało to od rodzaju kabla. Myślę, że po prostu n-ka daje sygnał jaki daje i nie można chyba tego zmienić ani w TV ani w dekoderze. Z dekodera HD Cyfrowego Polsatu jest zreszto również 50Hz. Jesli się mylę to niech ktos to sprostuje.
Jeśli idzie o kabelki hdmi to ja osobiście używam kabli firmy TECH LINK w wersji wiresNX (są ich cztery rodzaje: ST, NX, CR, XS). Ja za swój zapłaciłem na Allegro coś ok. 90-100zł. Choc muszę powiedzieć, że ostatnio dokupiłem jeden kabel firmy Prolink za 35zł i różnicy w jakości sygnału nie zauważyłem ;-) Ale to chyba temat związany z innym działem tegoż forum :) Pozdro!

To moze ja wytlumacze -sygnal w PL i Europie jest puszczany w 50Hz (PAL), w USA 60Hz (NTSC) - nie ma czegos takiego jak sygnal 100Hz. Obraz do 100Hz (w crt) jest w 100Hz dzieki telewizorowi a nie sygnalowi. w LCD nie ma 100Hz jest technologia nazwana 100Hz ktora wprowadza w bląd uzytkownikow bo ze 100Hz w CRT nie ma nic wspolnego - w CRT obraz jest odswiezany 100/sekunde. w LCD dodawane są dodatkowe klatki (dzieki TV) co powoduje ze przy ustawieniu 100Hz na max wyglada to nienaturalnie i szybko - nie ma co tego porownywac do 100HZ w CRT.
troche zamotalem ale mam nadzieje ze zrozumiecie :>
 

walery

New member
thugnigga napisał:
To moze ja wytlumacze -sygnal w PL i Europie jest puszczany w 50Hz (PAL), w USA 60Hz (NTSC) - nie ma czegos takiego jak sygnal 100Hz. Obraz do 100Hz (w crt) jest w 100Hz dzieki telewizorowi a nie sygnalowi. w LCD nie ma 100Hz jest technologia nazwana 100Hz ktora wprowadza w bląd uzytkownikow bo ze 100Hz w CRT nie ma nic wspolnego - w CRT obraz jest odswiezany 100/sekunde. w LCD dodawane są dodatkowe klatki (dzieki TV) co powoduje ze przy ustawieniu 100Hz na max wyglada to nienaturalnie i szybko - nie ma co tego porownywac do 100HZ w CRT.
troche zamotalem ale mam nadzieje ze zrozumiecie :>

Nareszcie ktoś ludziskom wytłumaczył co to znaczy bo już trochę to śmieszne zaczynao być. Podepnijcie blu-raya to zobaczycie 24 Hz.:D
 
Do góry