Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

Dyziek

New member
szataniol napisał:
Panowie (i Panie opcjonalnie) Czy znajdę na rynku jakieś głośniki z kabelkiem optycznym (pomijajając zestaw kina domowego), które mógłbym podpiąć pod ten TV (UE46B7000), np. jakieś głośniki 2+1 ???
P.S. Tak na marginesie: dźwięk w tym TV z głośników zamontowanych w TV jest po prostu koszmarny :-( poszukuje jakiegoś rozwiazania z głośnikami zewnętrznymi, jeśli chodzi o obraz to trudno mi znaleźć jakieś minusy... może jedynie krawędziowe podświetlenie widoczne wieczorkiem podczas oglądania programu gdy czerń występuję przy krawędziach... widać wtedy przy krawędziach ekranu "plamy" podświetlające ekran... ale tylko wtedy gdy intensywna czerń występuje na krawędziach, jednakże gdy komuś to przeszkadza to proponuję "pobawić" się podświetleniem... Dla mnie problem to DŹWIĘK bo co do obrazu to trudno mi znaleźć jakieś wady.....

Może jakieś głośniki komputerowe, np. Logitecha, itp.?

Podobno jest też inne rozwiązanie aby podłączyć ten TV do sprzętu audio bez wejścia optycznego.
Ten sposób to SCART (euro złącze). Ma możliwość wejścia i wyjścia sygnału wizyjnego i dźwiękowego. Oczywiście trzeba chyba dokupić odpowiedni przewód (taki z przełącznikiem in/out).
Prośba do osób, które posiadają ten TV o próbę takiego podłączenia.
 

thugnigga

New member
Dyziek napisał:
Może jakieś głośniki komputerowe, np. Logitecha, itp.?

Podobno jest też inne rozwiązanie aby podłączyć ten TV do sprzętu audio bez wejścia optycznego.
Ten sposób to SCART (euro złącze). Ma możliwość wejścia i wyjścia sygnału wizyjnego i dźwiękowego. Oczywiście trzeba chyba dokupić odpowiedni przewód (taki z przełącznikiem in/out).
Prośba do osób, które posiadają ten TV o próbę takiego podłączenia.

hm a ja dzisiaj wpadlem na taki pomysl (jutro odbieram TV - UE46B7000 :D )
kupujemy toslink->MINIJACK, minijack'a podlączamy do żeńskiej "przedłużki" (zeńskie wejscie z obu stron) - z drugiej strony podlączamy MINIJACK-> CHINCH i teoretycznie cos takiego powinno hulac :> czy się mylę?
 

Dyziek

New member
thugnigga napisał:
hm a ja dzisiaj wpadlem na taki pomysl (jutro odbieram TV - UE46B7000 :D )
kupujemy toslink->MINIJACK, minijack'a podlączamy do żeńskiej "przedłużki" (zeńskie wejscie z obu stron) - z drugiej strony podlączamy MINIJACK-> CHINCH i teoretycznie cos takiego powinno hulac :> czy się mylę?

:hmm:
Chyaba nie zadziała. Aby zamienić sygnał cyfrowy na analogowy potrzebny jest przetwornik DAC (czy jakoś tak). Najtańszy przetwornik znalazłem za około 1 tys. PLN.
Chyba łatwiej będzie podłączyć do TV eurozłącze (w tym Samsungu przez przejściówkę mini-jack) a nastepnie podłączyć adapter SCART (na Allegro kosztyje coś ok. 9 PLN).

Poinformuj nas czy się udało. :mrgreen:
 

thugnigga

New member
Dyziek napisał:
:hmm:
Chyaba nie zadziała. Aby zamienić sygnał cyfrowy na analogowy potrzebny jest przetwornik DAC (czy jakoś tak). Najtańszy przetwornik znalazłem za około 1 tys. PLN.
Chyba łatwiej będzie podłączyć do TV eurozłącze (w tym Samsungu przez przejściówkę mini-jack) a nastepnie podłączyć adapter SCART (na Allegro kosztyje coś ok. 9 PLN).

Poinformuj nas czy się udało. :mrgreen:

a tak tez mozna, w sumie skladniki mam wszystkie nic nie musze kupowac gorzej ze sprawdzeniem mojego pomyslu..
czyli w jakim celu mozna nabyc toslink->minijack? z minijacka chyba cyfrowego dzwieku sie nie da wyciagnac... albo znowu sie myle :>
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
A ja mam pytanie do posiadaczy 46B7000. Moglibyście zmierzyć ile ma w centymetrach szerokość telewizora z obudową oraz przekątna ekranu w centymetrach? Na stronie podaja, że szerokosc to 99,6 cm. Pytam, bo np. Sony w 46 calowych modelach, np. 46W4500 podaje, ze szerokość to aż 112 cm. Rozumie, ze obudowy ekranów mogą sie róznić o pare mm lub cm ale zeby aż tyle? szerokosc ramki są podobne. 13 cm do bardzo dużo róznicy w samej obudowie, nie wiem gdzie sa sprzeczne informacje?
 

arcos

New member
krzysztofradio napisał:
A ja mam pytanie do posiadaczy 46B7000. Moglibyście zmierzyć ile ma w centymetrach szerokość telewizora z obudową oraz przekątna ekranu w centymetrach? Na stronie podaja, że szerokosc to 99,6 cm. Pytam, bo np. Sony w 46 calowych modelach, np. 46W4500 podaje, ze szerokość to aż 112 cm. Rozumie, ze obudowy ekranów mogą sie róznić o pare mm lub cm ale zeby aż tyle? szerokosc ramki są podobne. 13 cm do bardzo dużo róznicy w samej obudowie, nie wiem gdzie sa sprzeczne informacje?

No faktycznie - jeżeli tak jest w rzeczywistości (99,6 cm) to ten telewizor ma 47 cali, ale razem z obudową.
Przy wymiarach 99,5 x 66 to przekątna (całego tv) wychodzi 117,85 czyli ok. 47'' :) Ale to jest chyba błąd na stronie i to są wymiary wersji 40''.
Mnie bardziej interesuje wersja 46B7020 (z białą obwódką) i tam są podane też wymiary, ale inne (112,9 x 70,5) no to chyba jest prawdziwy wymiar. Dane z: samsung.com/pl/consumer/detail/spec.do?group=televisions&type=televisions&subtype=led&model_cd=UE46B7020WWXXH

Pozdrawiam,
Arcos
 

rudy

New member
Koledzy ,nie siejcie zamętu.LE 46 B7000 ma 112,9cm szerokości.Zdjęcie z podanymi wymiarami przedstawia LE 40B7000.Wystarczy kliknąć na stronie w pełną specyfikację i pokazują się właściwe wymiary.Ot taki mały błąd samsunga.Pozdrawiam.
 

rendar

New member
Dołączyłem do grona uzytkowników tv 46B7000, od wczoraj sie nim bawie i jestem bardzo zadowolony, wiele krazy o nim negatywnych opinii, ale trzeba sie na wlasne oczy przekonac jak jest naprawde, subiektywne odczucie - miodek, wiec wiecej nie trzeba narazie

pozdrawiam uzytkownikow ww modelu
 

dan_385

New member
Jestem prawie zdecydowany na zakup B7000 ale mam pytanie do użytkowników którzy już go mają, tzn. z jakiej odległości oglądacie tv ?

Osobiście byłem zdecydowany na rozmiar 40-42 cale gdyż oglądam tv z 2,6-2,9 m., czyli dosyć blisko, jednak różnica w cenie pomiędzy 46B7000 a 40B7000 jest naprawdę nieduża i zastanawiam się czy nie kupić 46 cali, mam Cyfrowy Polsat(z HD) i nie wiem czy nie będzie "kaszki" z tej odległości.
 

dyrooo

New member
Ja oglądam telewizor Toshibe 42 cale z odległości ok. 2,5 metra. I uważam ,że do kanałów SD jest optymalną przekątna ale wszelkie HD : TV , PS3 , czy filmyHD. Tutaj przydał by się telewizor 46 lub 52 cale. Sam zastanawiam się na tym Samsungiem.
 

GrieF

New member
1. Cena rośnie bo złotówka do kitu, i samsung musi pozbyć się starych modeli. Bo jakby wypuścił nową technologie w super cenach to stara zgniłaby w magazynach.
2.Ja mam B6000 bo akurat jego mogłem kupić po starej cenie, B7000 był w nowej dostawie i kosztował już 1200zł więcej.
3.Mój ma 46 cali..oglądam różnie, zależy gdzie siedzę. Ale z 2 metrów jest naprawdę OK, nie widać żadnej kaszki. Chyba że jest słaby sygnał, ale w "ence" się to rzadko trafia :)
4.Polecam LEDy. Byłem fanem Plazmy, namawiałem tatę na tą technologie, on był za LCD..wyszło że na komodzie jest LED i się ciesze, bo mamy telewizor o jakości plazmy, z plusami LCD (tj. małe zużycie prądu..bardzo małe:D)
 

Maczek79

New member
Akurat złotówka ostatnimi czasy wzmocniła się i to sporo jeszcze nie tak dawno mieliśmy euro po 4,8zł na dzień 15.04 było 4,23 (średni kurs). Tak się składa, że pracuję w handlu i zaraz po świętach ceny towarów spadły o 10%. Także to nie EURO wpływa na podniesienie cen u Samsunga.
 

thugnigga

New member
Wczoraj przywiezli mi UE46B7000.
pierwsze wrazenie - wielki :) do tej pory mialem LE32B71
ok ustawilem, przykrecilem podstawe (ale sie chwieje telewizor.. przewrocic sie nie przewroci ale troche to niestabilnie wyglada) po krotkim strachu ze nie dziala tv (zapomnialem wlozyc baterie do pilota :> ) odpalilem sprzęt.
wszystko fajnie ustawienia sklep/dom. wyszukiwanie kanalow, podlaczony kabel lan wykryl wszystkie ustawienia automatycznie - cacy. niestety nie mam kanalow HD jeszcze, zwykla kablowka ale nie jest zle. HD potrzebne glownie do konsoli. Obraz - przy takim rozmiarze myslalem ze bedzie slabo - ale tvk radzi sobie dosc dobrze ze skalowaniem obrazu. wciskam Content na pilocie (PILOT JEST OCHYDNY I CIEZKI i WIELKI!) czarny obraz na chwile sie pojawia... zaraz zaraz - mial byc czarny - co robią te biale "latareczki" w rogach i na srodku ekranu?! pierwszy zonk - podswietlenie matrycy ŻENADA. moze trafilem na taki egzemplarz... nie wiem wyglada to momentami (przy czarnym ekranie) strasznie.. w praniu tego tak bardzo nie widac, ale zawsze nie za 7k.. ok - zobacze sobie jakie przepisy na kurczaka są wrzucone do pamieci telewizora - pstryk - i kurczaczek na ekranie, przepis jak zrobic kurczaka z cytryną... muzyka sie wlącza i .... czy ja mam popsute uszy? brzeczenie z tylu telewizora przy roznych czestotliwosciach dzwieku.... jak w najtanjszej instalacji audio w samochodzie za czasow PRL.... kolejna ŻENADA!! w telewizorze za prawie 7K spodziewalem sie lepszego dzwieku - ok sprawdzam na normalnych kanalach - niestety to samo - brzeczy i buczy z tylu.. o jakosci i "basie" dzwieku juz nie wspomne bo cos takiego nie istnieje w tym telewizorze.. moj stary sammy LE32B71 gral duzo lepiej. wrukwienie sięga zenitu - tyle pieniedzy i jakosć Chinskich produktow z dolnej półki.
czas na cos puszczonego przez USB - tutaj wielka pochwala czyta pliki z napisami - jakosciowo naprawdę jest super - obraz (jak na divx) żyleta. zachecony informacjami ze czyta MKV - wrzucam BDripa zeby zobaczyc na co stac nowego sammy'ego. ZONK - "sorry ale nie czytam MKV" - przynajmniej w tej wersji ktora mialem na dysku.. trzeba zmienic format.
zdjecia na ekranie wygladaja rowniez wysmienicie.
konsola - jako ze mam stara wersje xboxa podlaczylem go przez kabel VGA do wejscia PC (tak jak mialem do tej pory) i kolejna niespodzianka - polowa opcji sluzacych do ustawiania obrazu jest zablokowana.. ani 100hz, ani ustawienia kolorow.. nic - obraz ociupine za malo kolorowy z tego powodu.. no nic - W grze sprawuje sie ok, lagow raczej nie ma sprawdzilem cod4, fallout3, gta4 itd. gra sie OK.
Jakosc obrazu - czern faktycznie czarna - ALE wystarczy zmienic kont siedzenia o kilkanascie stopni zeby czesc ekranu zmienila sie z czarnego na ciemny sliwkowy. podczas ogladania ciemnych programow jest to widoczne.
Ustawien obrazu MNÓSTWO - imho za duzo - telewizor powinien byc gotowy do ogladania po wyjeciu z pudełka i dostrojeniu kanalow.. a tutaj cala "atrakcje" kalibracji sammy przerzucil na uzytkowników.. ale od przybytku glowa nie boli - kazdy znajdzie cos dla siebie. 100Hz to pomylka (ustawione na max) wystarczy wziac opcje "wyraźne" i jest ok.
Ktos pytal czy mozna wylączyc diodę przy podstawie - tak, mozna to zrobic ustawic w zalezności od swoich potrzeb.
Youtube na tv wyglada OK ale nie ma opcji wyszukiwania filmow (chyba ze nie znalazlem, mialem malo czasu) a wiec skazani jestesmy na kilka propozycji ktore w danym dniu/tyg/miesiacy byly najpopularniejsze.
Blyszcząca matryca rowniez mi nie przypadla do gustu - odbija sie w niej wszystko bez wyjatku, a wyglada to tez jakos "tandetnie plastykowo"

to tyle wrazen na gorąco - zamawiam dzisaij serwisanta z samsunga zeby zrobil cos z tymi glosnikami i ocenil czy flashlighting jest na tyle tragiczny (a imho jest) zeby wymienic na inna egz.
jesli ktos ma jakies pytania to piszcie (tutaj)
 

rendar

New member
to ja juz nie wiem jak patrzec, ale ja u siebie nie widze nierownosci podswietlenia, wiec nie szukam na sile, mkv wczoraj testowalem, dziala z obu portow usb bez problemu, pliki zassane z sieci
 

thugnigga

New member
rendar napisał:
to ja juz nie wiem jak patrzec, ale ja u siebie nie widze nierownosci podswietlenia, wiec nie szukam na sile, mkv wczoraj testowalem, dziala z obu portow usb bez problemu, pliki zassane z sieci

sek w tym ze tez nie szukalem na sile...po prostu podczas ogladania roznych rzeczy przelaczal sie obraz i sila rzeczy byl momentami caly czarny -i rzucilo mi sie to w oczy.

a odnosnie mkv - probowalem Crank.DirCut.2006.1080p.BluRay.DTS.x264-HiDt-sample.mkv oraz fulla zeby zobaczyc jak wyglada fullhd - niestety ani streamowany z laptopa, ani z dysku USB nie poszedl...
moze firmware to naprawi? (probowalem uaktualnic firmware ale pojawia sie komunikat ze nie ma nowszego)
 

walery

New member
thugnigga napisał:
Wczoraj przywiezli mi UE46B7000.
pierwsze wrazenie - wielki :) do tej pory mialem LE32B71
ok ustawilem, przykrecilem podstawe (ale sie chwieje telewizor.. przewrocic sie nie przewroci ale troche to niestabilnie wyglada) po krotkim strachu ze nie dziala tv (zapomnialem wlozyc baterie do pilota :> ) odpalilem sprzęt.
wszystko fajnie ustawienia sklep/dom. wyszukiwanie kanalow, podlaczony kabel lan wykryl wszystkie ustawienia automatycznie - cacy. niestety nie mam kanalow HD jeszcze, zwykla kablowka ale nie jest zle. HD potrzebne glownie do konsoli. Obraz - przy takim rozmiarze myslalem ze bedzie slabo - ale tvk radzi sobie dosc dobrze ze skalowaniem obrazu. wciskam Content na pilocie (PILOT JEST OCHYDNY I CIEZKI i WIELKI!) czarny obraz na chwile sie pojawia... zaraz zaraz - mial byc czarny - co robią te biale "latareczki" w rogach i na srodku ekranu?! pierwszy zonk - podswietlenie matrycy ŻENADA. moze trafilem na taki egzemplarz... nie wiem wyglada to momentami (przy czarnym ekranie) strasznie.. w praniu tego tak bardzo nie widac, ale zawsze nie za 7k.. ok - zobacze sobie jakie przepisy na kurczaka są wrzucone do pamieci telewizora - pstryk - i kurczaczek na ekranie, przepis jak zrobic kurczaka z cytryną... muzyka sie wlącza i .... czy ja mam popsute uszy? brzeczenie z tylu telewizora przy roznych czestotliwosciach dzwieku.... jak w najtanjszej instalacji audio w samochodzie za czasow PRL.... kolejna ŻENADA!! w telewizorze za prawie 7K spodziewalem sie lepszego dzwieku - ok sprawdzam na normalnych kanalach - niestety to samo - brzeczy i buczy z tylu.. o jakosci i "basie" dzwieku juz nie wspomne bo cos takiego nie istnieje w tym telewizorze.. moj stary sammy LE32B71 gral duzo lepiej. wrukwienie sięga zenitu - tyle pieniedzy i jakosć Chinskich produktow z dolnej półki.
czas na cos puszczonego przez USB - tutaj wielka pochwala czyta pliki z napisami - jakosciowo naprawdę jest super - obraz (jak na divx) żyleta. zachecony informacjami ze czyta MKV - wrzucam BDripa zeby zobaczyc na co stac nowego sammy'ego. ZONK - "sorry ale nie czytam MKV" - przynajmniej w tej wersji ktora mialem na dysku.. trzeba zmienic format.
zdjecia na ekranie wygladaja rowniez wysmienicie.
konsola - jako ze mam stara wersje xboxa podlaczylem go przez kabel VGA do wejscia PC (tak jak mialem do tej pory) i kolejna niespodzianka - polowa opcji sluzacych do ustawiania obrazu jest zablokowana.. ani 100hz, ani ustawienia kolorow.. nic - obraz ociupine za malo kolorowy z tego powodu.. no nic - W grze sprawuje sie ok, lagow raczej nie ma sprawdzilem cod4, fallout3, gta4 itd. gra sie OK.
Jakosc obrazu - czern faktycznie czarna - ALE wystarczy zmienic kont siedzenia o kilkanascie stopni zeby czesc ekranu zmienila sie z czarnego na ciemny sliwkowy. podczas ogladania ciemnych programow jest to widoczne.
Ustawien obrazu MNÓSTWO - imho za duzo - telewizor powinien byc gotowy do ogladania po wyjeciu z pudełka i dostrojeniu kanalow.. a tutaj cala "atrakcje" kalibracji sammy przerzucil na uzytkowników.. ale od przybytku glowa nie boli - kazdy znajdzie cos dla siebie. 100Hz to pomylka (ustawione na max) wystarczy wziac opcje "wyraźne" i jest ok.
Ktos pytal czy mozna wylączyc diodę przy podstawie - tak, mozna to zrobic ustawic w zalezności od swoich potrzeb.
Youtube na tv wyglada OK ale nie ma opcji wyszukiwania filmow (chyba ze nie znalazlem, mialem malo czasu) a wiec skazani jestesmy na kilka propozycji ktore w danym dniu/tyg/miesiacy byly najpopularniejsze.
Blyszcząca matryca rowniez mi nie przypadla do gustu - odbija sie w niej wszystko bez wyjatku, a wyglada to tez jakos "tandetnie plastykowo"

to tyle wrazen na gorąco - zamawiam dzisaij serwisanta z samsunga zeby zrobil cos z tymi glosnikami i ocenil czy flashlighting jest na tyle tragiczny (a imho jest) zeby wymienic na inna egz.
jesli ktos ma jakies pytania to piszcie (tutaj)

To masz pecha albo te telewizory są tak zrobione. W moim Le40A786 jak jest czarny ekran to myślisz że TV jest wyłączony. On jest cały czarny jak smoła i koniec. Pod kątem nie ma żadnych śliwek. Myślę że samsung poszedł na oszczędność z tym krawędziowym podświetlaniem i jeszcze do końca im może nie wyszło. A co do ceny to wiadomo, że te TV są produkowane na Słowacji gdzie panuje EURO i cena zależy od kursu również.:krol:
 
Do góry