Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

ork10

New member
O beznadziejnym dźwięku tv było już tutaj trochę, ale chce zapytać czy u Was jest też tak beznadziejnie jak u mnie. Przy niskich tonach, nawet głosie lektora na filmach powstaje jakiś rezonans z obudową i brzmi to jak dudnienie całej obudowy tv.
 

Max123

New member
ork10 napisał:
O beznadziejnym dźwięku tv było już tutaj trochę, ale chce zapytać czy u Was jest też tak beznadziejnie jak u mnie. Przy niskich tonach, nawet głosie lektora na filmach powstaje jakiś rezonans z obudową i brzmi to jak dudnienie całej obudowy tv.
A jak duzy masz TV? Większe mają moc 2x15 W co w połączeniu z subwooferem jest znośne. Mam porównanie do "starego" 40M86 BDX, gdzie dźwięk był płaski i b. cichy. Przy tej grubości obudowy, 3 cm, to jest i tak jak dzień do nocy. Możesz pogrzebać w ustawieniach TV oraz przełączyć wyjście audio na cyfrowe w N, jeśli masz tą platformę.
 

ork10

New member
To 46B7000. On nie ma suba. Rozkręciłem go, to 2 płaskie małe głośniki i wszystko. Ustawienia nic nie dają, a N za jakiś miesiąc sobie sprawie.
Dodam jeszcze, że buczą obydwa, co łatwo stwierdzić balansem.
 

touareg1972

New member
Witam,u mnie w UE40B7000 tez był rezonans przy zwiększonej głośności,rozwiązałem ten problem dokręcając śrubki z tyłu TV ;)
 

ork10

New member
Ok. Jutro spróbuje mocno podokręcać, choć wydaje mi się, że to nic nie da.
Mam jeszcze jedno pytanie, w przypływie geniuszu porysowałem ramkę tą dookoła panelu, przejechałem ręcznikiem papierowym, bo zauważyłem paluchy dzieci, a nie sądziłem, że to takie delikatne. Jest jakiś sposób, żeby to wypolerować?
 

Max123

New member
ork10 napisał:
To 46B7000. On nie ma suba. Rozkręciłem go, to 2 płaskie małe głośniki i wszystko. Ustawienia nic nie dają, a N za jakiś miesiąc sobie sprawie.
Dodam jeszcze, że buczą obydwa, co łatwo stwierdzić balansem.
Według specyfikacji na stronie Samsunga ten model powinien mieć suba, większy model ma jedynie powiększoną moc do 15 W.
No i nie doczekamy się chyba testu modelu 6000, a tu na HDTV Polska MEGA TEST: LCD Sony KDL-40W5500 kontra LCD Samsung B7000 ( LED TV ), POJEDYNEK NA SZCZYCIE.
Po zapoznaniu zapraszam do dyskusji.

http://**********.com/index.php?showtopic=16703&st=0&p=162573&#entry162573
 
Ostatnia edycja:

Krzychu1

New member
Max123
Przepraszam, ale czy mógłbyś zapodać linka do powyższego testu... bo nie mogę znaleźć...
thx

hm.... kombinuje i nic mi nie pasuje podstawiając pod gwiazdki... plz
 
Ostatnia edycja:

Max123

New member
Krzychu1 napisał:
Max123
Przepraszam, ale czy mógłbyś zapodać linka do powyższego testu... bo nie mogę znaleźć...
thx

hm.... kombinuje i nic mi nie pasuje podstawiając pod gwiazdki... plz
hdtv polska ale pisane razem, bez spacji.
 

razorex

New member
Test jak dla mnie mało obiektywny. Już po pierwszych zdaniach można wywnioskować, że bardziej "chwalony" będzie Sony. No cóż, każdy ma swoją ulubioną markę ;)
 

razorex

New member
Nie, jeszcze nie mam samsunga, owszem widziałem Sony w działaniu.
Test jest oczywiście dobrze zrobiony, jednak mnie osobiście nie przekonuje, tyle w tym temacie.
 

huto

New member
TEST JAK TEST ALE MNIE ON NIE PRZEKONAL NIE JESTEM PRZEKONANY CZY BYL OBIEKTYWNY Bylem w sklepie (nie bylo tam za jasno wrecz peciwnie)i staly obok siebie Sony Z4500 i Samsung UE7000 i odrazu stwierdzilem ze kupie Samsunga Nie kupuje sie Lcd wedlug testow (mozna sie zorientowac) tylko dla oka a moje oko stwierdzilo ze samsung ma lepszy obraz ale kazdy musi wiedziec sam a jak sie dowiedzialem ze mozna mkv na nim ogladac to sie nie zastanawialem i go kupilem
 

Max123

New member
huto napisał:
TEST JAK TEST ALE MNIE ON NIE PRZEKONAL NIE JESTEM PRZEKONANY CZY BYL OBIEKTYWNY. Nie kupuje sie Lcd wedlug testow (mozna sie zorientowac) tylko dla oka a moje oko stwierdzilo ze samsung ma lepszy obraz ale kazdy musi wiedziec sam a jak sie dowiedzialem ze mozna mkv na nim ogladac to sie nie zastanawialem i go kupilem
Test też do końca mnie nie przekonał, ale jeśli chodzi o kiepskie kąty, to jest to prawda, a mam UE55B7000. Kontrast drastycznie spada, a kolory robią się dziwne, jakby negatywowe, ale przy normalnym codziennym oglądaniu wszystko jest OK. Do tego skalowanie materiałów SD rewelacyjne, a i filmiki z serwisu YouTube da się oglądać na dużym ekranie.
Oczywiście możliwość odtwarzania mkv też do mnie przemówiła, jest to duży plus.
 

rendar

New member
Tester tez czlowiek i ciezko mu byc do konca obiektywnym, ma swoje preferencje, a poza tym caly czas panuje opinia, ze sony to sony, a samsung jest be, widac po tym, jak ludzie bravie wywoza z saturna, a jak zapytasz, to mowia, ze to sony

jednak laczac wszystkie za i przeciw, lacznie z cena, to nie ma konkurencji narazie dla sama
 

razorex

New member
Mam pytanie z innej beczki. Może ktoś polecić jakiś wieszak do 46b7000? Czy wieszał ktoś na "linkach", można owe linki też gdzieś kupić? ;)
 
Ostatnia edycja:

tomdvd

New member
Ja długo bawiłem się w sklepie samim prawie ledem jak i z sonym i stwierdzam ze sami wygląda duzo lepiej natomiast sony z serie świeci nieco lepiej ale to sa niuanse. Sony -widoczny clouding, samsung w lewym górnym rogu też. Sam juz nie wiem czekam na plazme panasa z serii v chociaż what's hi fi dali mu o dziwo tylko 4 gwiazdki:( i nawet zapytałem ich w komentarzach czy wypróbowali w THX mode, a oni mówią ze tak i ze najwieksze rozczarowanie to blu ray images. Shit, można zwariować, człowiek chce wydac kase i ma problem. Jakos sony design mi nie leze szczególnie serii 5500.
 

pwoznicz

New member
Witam, mam UE55B7000 i mam problem z właśicwym zatrzymaniem pamięci USB. Po próbie bezpiecznego wyłączenia pojawia się komunikat "Urządzenie nie noże być bezpiecznie wyłączone" - czy ktoś może spotkał się z tym. Dodatkowo przy próbie odtwarzania pliku avi otrzymuję komunikat "format nieobsługiwany". Plik jest widoczny więc raczej powinien być odtwarzany ale przy próbie uruchomienia otrzymuję powyższy komunikat. Być może plik był za duży (2,5G)?
 

Max123

New member
pwoznicz napisał:
Witam, mam UE55B7000 i mam problem z właśicwym zatrzymaniem pamięci USB. Po próbie bezpiecznego wyłączenia pojawia się komunikat "Urządzenie nie noże być bezpiecznie wyłączone" - czy ktoś może spotkał się z tym.
Mam to samo
 

gorz_ow

New member
opóźnienie obrazu do dźwięku

Mam pytanie:
jestem szczęśliwym posiadaczem B7000 40'' i zauważyłem mały problem:
dźwięk wysyłany do mojego kina domowego przez złącze optyczne wyprzedza o kilka milisekund obraz odtwarzany.
czy ktoś wie może, jak to można wyregulować?
sytuacja powtarza się przy każdym odtwarzaniu: z sygnału anteny, pendrive'a, czy dekodera cyfrowego połączonego kablem HDMI.
 
Do góry