Samsung 48H6400 vs Panasonic 48AS640

konstant

New member
Nie dziwne, że szybko działa skoro wrzucili tam quad-core.
Zresztą szybkość działania TV to chyba ostatnia rzecz na jaką powinno się patrzeć przy kupnie.

Nie rozumiem też @firekage twojej bulwersacji odnośnie polecania AS640, przecież to mimo kilu wad w dalszym ciągu świetny TV.
Jeśli ktoś nie przepada za wszechobecnym Samsungiem to nie ma innego lepszego wyboru niż AS640 w tej cenie.
 

rott319

Member
Testy na popularnym, anglojęzycznym forum www.avforums.com pokazują, że Samsung H6400 jest zaskakująco podobny pod względem jakości obrazu do Panasonic AS640, a nawet jest lepiej oceniany w niektórych kategoriach jak np. upłynniacz, kontrast, smart TV, dodatkowe wyposażenie itd.
Co więcej, testerzy z konkurencyjnego forum potwierdzają ww. informacje.

Niemniej jednak testy nie są w stanie ocenić dwóch bardzo ważnych cech produktu:
1) awaryjności produktu
2) żywotności produktu

Nie trzeba jednak być geniuszem, żeby z doświadczenia związanego z posiadaniem produktów ww. przedsiębiorstw wyciągnąć wniosek, że generalnie Panasonic trwałością swoich produktów bezdyskusyjnie przewyższa odpowiedniki Samsunga, choć wyjątki zawsze się zdarzają.
 
Ostatnia edycja:

lucek18

New member
@rott319 nie trzeba być geniuszem żeby zrozumieć czyje interesy leżą na czyim forum :) Prawda, jak to zwykle bywa jest po środku.
Kwestie różnie nazwane są, lub mogą być problemem - o ile to zaważymy.
Ode mnie wskazówka - przed wyborem każdy tv trzeba obejrzeć, optymalnie na własnych materiałach. Jeśli chcesz rad na co zwracać uwagę, to u Samsunga przede wszystkim - niedoświetlone rogi, clouding oraz banding. W przypadku Panasonica także clouding, oprócz tego kwestia upłynniacza (pobawić się w ustawieniach, optymalnie nie włączać go na max), oraz podwójne krawędzie.

Podwójne krawędzie?
Co to i czy zdarza się też w losowych egzemplarzach?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Przy słabym sygnale czasem Panasaś przeostrza krawędzie, dodając taką lekką poświatę jak z kreskówek (czarna obwódka), a czasem wręcz tworząc ją podwójną. Nie wiem czy to egzemplarz, czy nie, bo testowałem tylko jedną 48as640 i miałem na szczeście "super" sygnał podpięty - analogową kablówkę, o czym znajomy w ogóle się zdziwił że można sobie kablówkę z CI+ podpiąć :D
Na dobrym sygnale 720p+ takiej reakcji oczywiście nie widać.
 

rott319

Member
Jak jest na prawdę z głębią czerni i poziomem kontrastu w H6400 i AS640 ?
Każdy mówi co innego.
 
Ostatnia edycja:

piteron

Active member
Bez reklam
a co mówia
bo papierowo 6400 ma lepszy kontrast,a wzrokowo to już kazdy sam ocenia,jak dla mnie panasonik ładniej wyciąga odcienie szarości i czerni,Samsung gra ............nie wiem jak to napisać bardziej zdecydowaną czernią ale potrafi pogubić niuanse.Jesli oglądasz w nocy przy zerowym oświetleniu zastanym to samsung sie sprawdzi ale koniecznie z redukcja gammy na +1.Tylko jedna uwaga ostatnio sporo sie tego sprzedało i coraz więcej jest doniesień o występującym bandingu,koniecznie trzeba sprawdzić
 

rott319

Member
Na avforums, trustedreviews i "u konkurencji" opublikowano testy ww. model.
Ich wyniki są jednogłośne i zaskakujące.
Z drugiej strony użytkownicy zwycięskiego modelu nie do końca podzielają entuzjazm testerów.
Z moich 3-miesięcznych obserwacji wynika, że zwycięski model spotkał się z bardziej radykalną krytyką przez jego użytkowników niż konkurencyjny model.
To jest podejrzane ...
 
Ostatnia edycja:

piłsudski

New member
Na avforums, trustedreviews i "u konkurencji" opublikowano testy ww. model.
Ich wyniki są jednogłośne i zaskakujące.
Z drugiej strony użytkownicy zwycięskiego modelu nie do końca podzielają entuzjazm testerów.
Z moich 3-miesięcznych obserwacji wynika, że zwycięski model spotkał się z ewidentnie bardziej radykalną krytyką przez jego użytkowników niż konkurencyjny model.
To jest podejrzane ...
O jakim modelu mówisz, h6400? Panasonic wygrał i użytkownicy się nie zgadzają z tym? Bo oceniali to z konkurencji, czyli Samsungowcy? Twój post sieje zamęt :)
 
Ostatnia edycja:

rott319

Member
Na wszystkich testach wygrywa, ale tylko nieznacznie, Samsung H6400.
Niemniej jednak Panasonic AS640 nie spotykał się z tak radykalną krytyką swoich użytkowników jak jego konkurent.
Samsung H6400 jest zaskakująco podobny pod względem jakości obrazu do Panasonic AS640, a nawet jest lepiej oceniany w niektórych kategoriach jak np. upłynniacz, kontrast, smart TV, dodatkowe wyposażenie itd. Niemniej jednak posiada wady takie jak dse/banding/clouding, które są - o ile mi wiadomo - fabrycznymi defektami produktu, szczególnie widocznymi wieczorem, których kalibracją się nie usunie. Panasonic AS640 rzadziej ma tak wady, ale za to ma gorszy upłynniacz i niższy kontrast. Wydaje się, że Panasonic AS640 jest "złotym środkiem" dla osób, które preferują wieczorne seansy.
Jeżeli jednak lubisz ryzykować i trafisz na dobry egzemplarz Samsung H6400, to prawdopodobnie otrzymasz nieznacznie lepszy jakościowo obraz niż u japońskiego konkurenta.
Starałem się być obiektywny, choć mam osobisty awers do "zwycięskiej" marki, więc nie traktujcie moich słów jak wyroczni.
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Ostatnio się sporo fanatyków samsunga na forum pojawiło, w ciągu mojej ponad 4 letniej zabawy na forum były już takie wysypy zwolenników każdej marki - LG, Sonego, Toshiby, Philipsa etc.
Jednak ocenianie telewizorów tylko na zasadzie cyferek z kontrastu, bądź jeszcze dziwniejszych cyferek z poziomu skalowania (???), jest perfekcyjnym zabiegiem marketingowców którzy nie potrafią w normalny sposób sprzedać telewizora, tj. postawić obok siebie i dać klientowi wybór co weźmie.

Kiki od dość dawna robi prezentacje w domach, praktycznie z każdą marką, i z tego co pisał, Samsunga czy LG raczej mało kto wybiera w warunkach domowych, kiedy chodzi tylko i wyłącznie o doznania audiowizualne.
 

rott319

Member
Też mam zaufanie do Kikiego mimo, że jest sprzedawcą TV i bardziej przychylne wyniki testów ma koreański model.
Kupię Panasonic 48AS640.
 
Ostatnia edycja:

psiaja

Member
Kurcze, nie wiem gdzie czytałem test, ale wychodziło, że to panas ma lepszą czerń oraz obraz niż samsung.. Fakt kiepskiego smarta, można zawsze uzupełnić odtwarzaczem BD Samsunga i mieć wilka sytego i owcę całą (tylko czy BD poradzi sobie z taką płynnością odtwarzać materiały z neta jak TV?)
Gdybym dziś był przed kupnem TV, to stałbym przed wielkim dylematem - z jednej strony, chciałbym Panasa AS640, z drugiej, to samsung H6700 ma podobającą mi się i praktyczną stopkę (mocny argument), umożliwiającą obrót TV o łączne 30 st (bo nie widziałem nigdzie indziej takiego rozwiązania w TV z matrycą VA)
 

digitalus

Banned
Plazme mozna jeszcze kupic w sklepie.Mam wieksze zaufanie do panasonica niz samsuga.Samsung jest bardziej awaryjny.
przyklad
http://www.hdtv.com.pl/forum/979235-post581.html

Dzisiaj na ekranie pojawił się pionowy zielony pasek .................................................
Generalnie nic nie pomaga ............................. JEstem mega zły.
TV za 11 tyś zł i szlag go bierze po 14 miesiącach.
Czekam na serwis.


ps : to przypadek ,że w tym samym momencie pojawiły się takie problemy u innych ?

http://www.hdtv.com.pl/forum/976056-post577.html

9fcc6afcf25d.jpg



Hej
Kupilem 2 tygodnie temu ten tv 55 cali, mialem ptoblem z matryca wiec mi go wymienili na nowy. Problem w tym, ze w nowym nie dziala w ogole smart hub. Nie mam aplikacji, a jak juz sie jakies pojawia to sa w wiekszosci nieaktywne, a te 3 ktore sa niby zainstalowane objawiaja sie czarnym ekranem, wyjsc sie da tylko przez wylaczenie tv lub nacisniecie ponownie smart hub. Chwile temu rozmawialem przez telefon z serwisem i jutro przyjada go wymienic na nowy... ciekawostka jest to, ze tydzien temu kolega kupil taki sam z innego sklepu i ma ten sam problem, jemu maja wymienic tv we wtorek. Jakas wadliwa seria? Poprzedni mialem rev1 teraz dostalem rev2. Ogolnie konsultant zatwierdzil bardzo szybko wymiane, wiec podejrzewam, ze sa swiadomi usterki.
Inna sprawa mam problem przy polaczeniu tego tv do mojego Denona 1911. ARC fiksuje, raz dziala, raz nie. Przewaznie zeby zadzialalo musze odpiac hdmi od tv lub ampa i podpiac ponownie. W obu tv jest ten problem. Sprawdzalem 2 rozne kable hdmi, resetowalem amplituner etc. Gdy podepne moj stary tv LE46C750 problem ustepuje. Ten nowy tv ktory dostalem wczoraj ma dokladnie ten sam problem, wiec wyglada na to ze jest problem z kompatybilnoscia. Gdy wystepuje ten problem, na amplitunerze mam napis Video only TV i np gdy chce wlaczyc bluray podlaczony do ampa przez Anynet+ znajduje bluray, wlacza go by po chwili wyswietlic komunikat nie znaleziono urzadzenia i nastepuje rozlaczenie. Gdy tv z ampem jest poprawnie sparowany, wszystko dziala jak powinno. Moze ktos ma jakas rade?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:
Do góry