Samsung 48H6400 vs Panasonic 48AS640

Pan_S

New member
Obejrzyj film w linku to sie przekonasz.Panasonic to lepszy wybor.

Widziałem go kilka lat temu. Kolego, jak można być tak naiwnym żeby w to wierzyć? Naprawiam telewizory pogwarancyjne już 9 lat wiec nie mów że jeden telewizor wytrzyma dłużej niż drugi bo to jest nie do oszacowania. Nie sposób przewidzieć ile sprzęt lat pogra ... to loteria wręcz ...
 

bladesss

Member
Myślę, że już wszystko wiem:) Samsung jest liderem awaryjności na listach z różnych źródeł:p Do tego mojemu Szwagrowi w grudniu (w 23-im miesiącu gwarancji) walnęła matryca w Samsungu (65" ale nie mam pojęcia jaki model), całe szczęście, że nie 3 tyg później. Poczytałem trochę i nie jest to odosobniony przypadek. Na 90% wezmę TX-48 od Panasa:)
 

piteron

Active member
Bez reklam
To ze jest chwalony to można miedzy bajki włożyć
poczytaj sobie opinie ludzi co kupili najgorsze gnioty ma rynku i tez sa zadowoleni
A to ze podaliśmy Samsunga wymika tylko i wyłącznie z tego że jest to bardzo dobry tv a czy lepszy od panasonica..........dla mnie tak a czy dla Ciebie nie wiem
Poczytaj testy obu tv i wyciagnij samodzielnie wnioski
 

WuMike

New member
Bez reklam
Widziałem go kilka lat temu. Kolego, jak można być tak naiwnym żeby w to wierzyć? Naprawiam telewizory pogwarancyjne już 9 lat wiec nie mów że jeden telewizor wytrzyma dłużej niż drugi bo to jest nie do oszacowania. Nie sposób przewidzieć ile sprzęt lat pogra ... to loteria wręcz ...

Nie do końca się z tym zgodzę. Jakkolwiek mogą się zdarzać przypadkowe awarie, wynikające z poziomu AQL podczas testów oraz kontroli - to faktycznie dotyczy wszystkich marek oraz modeli - tak błędy konstrukcyjne lub materiałowe wskazują na ewidentną winę / wadę ze strony producenta. Pamiętam, jak mówiono szeroko o kiepskich kondensatorach w Samsungach oraz padających chwilę po gwarancji trafo-powieleaczach w kineskopowych Philipsach. Wiem, bo sam to przeszedłem i nie był to pojedynczy przypadek, a wada seryjna.
 

piteron

Active member
Bez reklam
więc dlaczego jeśli wada konstrukcja(bo w wypadku samsunga to takowa była)ciagle sie to przytacza jako przykład nadal obowiązujący
Nie bronię Samsunga ale wnerwia mnie takowe podejście i przytaczanie statystyk awaryjności
Jak by taki Panasonic sprzedał tyle lcd co Samsung to nie wiadomo co by bylo
a tak mamy z miliona 10 % i sto tysięcy płaczących osób a w Panasonicu 10 % powiedzmy od 100 tys to mamy tylko tysiąc niezadowolonych osób.i teraz pytanie która grópa szybciej sie przebija z płaczem w internecie?
 

bladesss

Member
Byłem dziś w dwóch Saturnach w Poznaniu i dwaj sprzedawcy rękami i nogami wpychają Samsunga i mówią, że we wszystkim lepszy. Jednego to chciałem przeprosić, że zapytałem :p:p Generalnie nie stały typowo obok siebie, ale w sklepie ogólnie laik na 100% wybrałby Samsunga. (lepsze ładniejsze puszczane materiały, itp). I gdybym przedtem nie patrzał na kilka różnych testów pewnie dałbym się nabrać, że Panas to syf:p
A tak mam dylemat bo stawiam ich mniej więcej na równi. Nawet z ceną wychodzi prawie na to samo, bo Samsung jest droższy ale w komplecie ma okulary, więc na jedno wychodzi...

PS. Tekst dnia jaki dziś tam padł to taki, że Samsung jest bardziej godny zaufania bo Panasonic kłamie "bardziej" reklamując 120Hz jako 1200Hz, gdzie Samsung reklamuje tą samą jako tylko 400Hz :D:D:D
 
Ostatnia edycja:

johny_123

New member
A co z obsluga filmow przez usb ? Samsung obsluguje najwiecej po zatym ma lepszego "smarta" jak dla mnie - ale kazdy chce zarobic i chwali swoje
 
Ostatnia edycja:

bladesss

Member
Oba wciągają wszystko jak idzie, a Smart... Nie wiem czy będę korzystał z tych wszystkich wodotrysków więc staram się akurat tym nie kierować:)
 
Do góry