Pytanko o LG42PQ200R

Qjanusz

New member
To mój pierwszy post, więc witam wszystkich użytkowników forum.

Pytanie dotyczy budżetowej wersji LG42PQ200R, nad którą mocno się zastanawiam. Proszę o odpowiedź na pytania, dla których nie znalazłem jednoznacznych odpowiedzi.
Czy ten TV posiada DVB-T MPEG-4 i złącze CI z boku??? Chciałbym się upewnić ponieważ specyfikacje dostępne w necie nie są jednoznaczne.

Oglądałem 42PQ3000. Zarówno design jak i jakość obrazu bardzo mi odpowiada. Z drugiej strony USB nie jest mi specjalnie potrzebne do szczęścia więc po co przepłacać za dodatki. Pod warunkiem że modele te faktycznie róznią się tylko brakiem złącza USB w PQ200R (tak wynika z oficjalnej instrukcji)

Prosiłbym jeszcze o słówko właścicieli tego modelu jak się TV sprawuje.

pozdrawiam
 

jn13

New member
Podepnę się pod temat bo sam jestem bardzo ciekawy opinii na temat tego modelu o którym jest właściwie bardzo mało na forum opisane. W sobotę byłem w Media Markcie i kosztuje ponad 2900 PLN a w sklepie obok mnie jakaś w promocja niby i stoi jak wół 1999 PLN. W necie ceny od 2200 do chyba 2600.
Jeśli chodzi o sklep MM to tańszy jest tam model PQ3000 niby nowszy od PQ200R. Chodzi oczywiście o plazmę 42".
MPGE4 to jest chyba kodowanie w przyszłości TV na ziemnej. Co muszą zrobić użytkownicy plazmy bez tej opcji żeby oglądać ten sygnał.
 

Qjanusz

New member
pewnie dlatego jest mało odpowiedzi bo ten model jest taki sobie.
Wspomiałeś o 42PQ3000 To jest dokładnie to za czym teraz się oglądam. Kosztuje niewiele więcej od 200R a ma masę nowości na pokładzie (24p, 600Hz czy DVB-T).

Co do Twojego pytania, to muszą mieć kawałek anteny (moze być pokojowa), oraz być w zasięgu nadajnika DVB-T.
 

Trane

New member
Qjanusz napisał:
pewnie dlatego jest mało odpowiedzi bo ten model jest taki sobie.
Wspomiałeś o 42PQ3000 To jest dokładnie to za czym teraz się oglądam. Kosztuje niewiele więcej od 200R a ma masę nowości na pokładzie (24p, 600Hz czy DVB-T).

Co do Twojego pytania, to muszą mieć kawałek anteny (moze być pokojowa), oraz być w zasięgu nadajnika DVB-T.

Wg specyfikacji zamieszczonej na stronie LG, ten model ma 24p i 600Hz, nie ma DVBT. Ciekawostka jest taka - linia PQ200R, PQ3000 i PQ6000 maja takie same firmware, więc jest szansa, że w modelu PQ200R można uruchomić USB z obsługa obrazków, mp3 i divx poprzez włączenie tych funkcji w menu serwisowym. Wystarczyłoby w sklepie poprosić obsługę o udostepnienie na kilka minut pilota, włączyć co trzeba, włożyć do portu USB pendriva z jpg, mp3 i avi i to sprawdzić;-)
 

Qjanusz

New member
Trane napisał:
Wg specyfikacji zamieszczonej na stronie LG, ten model ma 24p i 600Hz, nie ma DVBT. Ciekawostka jest taka - linia PQ200R, PQ3000 i PQ6000 maja takie same firmware, więc jest szansa, że w modelu PQ200R można uruchomić USB z obsługa obrazków, mp3 i divx poprzez włączenie tych funkcji w menu serwisowym. Wystarczyłoby w sklepie poprosić obsługę o udostepnienie na kilka minut pilota, włączyć co trzeba, włożyć do portu USB pendriva z jpg, mp3 i avi i to sprawdzić;-)

Masz rację. Rozpędziłem sie i porównałem do PG200R
Mod na DivXy w PQ3000 działa na 100%, ale to jest dorzucenie funkcjonalności do juz aktywnego USB. W przypadku PQ200R może nie być to takie proste, ponieważ jeszcze trzeba dodatkowo udostępnić USB nie tylko do servisu. Mam nadzieję że się mylę.
Ale myslę że to czysto teoretyczne rozważania. Jedyny 42PQ200R jaki widziałem stał w kerfurze. Markety RTV nie mają go na stanach. Za to ceny PQ3000 rozpoczynają się od 2200 pln na allegro (2449 pln w sklepie) i mamy prawie PQ6000 :)

Ciekawostka. Wcześniej się interesowałem 42PT81, których widziałem kilka na ekspozycji. Zawsze jak prosiłem sprzedawcę (warszawskie markety z elektroniką) o pokazanie pilota w celu sprawdzenia ilości natłuczonych godzin, to za każdym razem widziałem zdziwienie i dokładne obserwowanie co robię. Ludzie nie mają pojęcia co to jest menu serwisowe. Można eksperymentować do woli :)
 

grzesio95o

New member
w menu serwisowym da się tak zrobić w pw3000 żeby były divxy:D przez naciśbięcie równocześnie przez 5s przycisku ok na pilocie i telewizorze i w meny serwisowym wszystko jest tylko wtedy utraci się gwarancję:(
 

Qjanusz

New member
grzesio95o napisał:
w menu serwisowym da się tak zrobić w pw3000 żeby były divxy:D przez naciśbięcie równocześnie przez 5s przycisku ok na pilocie i telewizorze i w meny serwisowym wszystko jest tylko wtedy utraci się gwarancję:(

Nic się nie traci. Jeżeli chcesz oddac do serwisu to przywracasz tę opcje do oryginalnej wartości. Jeżeli TV jest zepsuty do tego stopnia że nie dasz rady tego zrobić, tym lepiej dla Ciebie. Serws tego nie sprawdzi.
Opowieściami typu historie zmian w menu mozna dzieci straszyć. Info pewne, aczkolwiek nieoficjalne.

ps. to samo tyczy sie wgrywania modowanych ROMów do PDA. Reszta elektroniki ma pewnie tak samo, ale tu już nie mam potwierdzenia z pierwszej ręki.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Qjanusz - jak cos "piszesz" to zajrzyj np do gwarancji.;)
(skad masz takie info, jak jest sprzeczne z kartą gwarancyjną tego modelu?)


Ps - odróżnij to , co się chce/ lub nie chce technikowi od faktycznego zapisu w gwarancji.;)
 

robotxx

New member
nikt takiej rzeczy w serwisie nawet nie sprawdzi , ale lepiej dla pewnosci przywrocic ta wartosc . straszenie utrata gwarancji w takim przypadku jest absurdalne.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Już wiem skąd powiedzenie - "Mądry Polak po szkodzie". :D

Czy taki kłopot sprawia zapoznanie się z instrukcją obsługi i gwarancją?
(zalecane przed 1wszym włączeniem odbiornika).


Ps - kto straszy utratą gwarancji? (wszystko jest w gwarancji np. w tym przypadku na str.11)

Mieszajcie (to tylko Wasz wybór/problem) i....dacie (w określonej sytuacji) zarobić serwisowi (płaci klient) od kilkudziesięciu złotych (za wgranie softu) do kilku tysięcy (za naprawę odpłatną z Waszej winy) i oczywiście.....gwarancję zachowacie nadal !!!!!! :D




I jeszcze jedno - skąd to wiem ????...ano z autopsji. :D
 

hojlo1

New member
Bez reklam
...no cóż, wypada że kto nie ma tego modelu (wynika z wpisów) to daje najwięcej "mądrości".... :D


Troszkę opiszę (oczywiście "z autopsji").

1. Jak ktoś przebrnie przez warunki gwarancji (tylko 1na stronka) i zapozna się z: pkt. 2 i powiązanymi z nim pkt.7/9, czyli nawet możliwością utraty gwarancji (w określonej sytuacji) i mimo wszystko jest skłonny zaryzykować, to .....:

2. Można śmiało odblokować w tym modelu funkcje PQ600xxx... odnośnie mediów, czyli ruszy USB z pełnym dostępem do:
- zdjęć
- muzyki
- divx (itp.) z polskimi napisami.

To taka ciekawostka praktyka . :D



Ps - dodam jeszcze że znajomy widział ten model (a właściwie cenę) w Carrefour = 1770zł.

To tyle.

Pozdrawiam . :D
 
Ostatnia edycja:

Qjanusz

New member
Piękna cena. Tym bardziej że te modele wprowadzone zostały stosunkowo niedawno. LG walczy ostro na rynku i pewnie zaskutkuje to obniżkami u konkurencji. A wiadomo kto na tym najlepiej wychodzi :D
 

agass

New member
Q200r

Moge podzielic sie swoimi uwagami na temat Q200R.Plusy-obraz kabel analog naprawde dobry,usb mozna odblokowac,wykonanie ok,proste menu,wystarczajaca ilosc gniazd poł.cicho pracuje,co do zużycia prądu moge sie wypowiedziec za dwa miechy.Minusy-najwiekszy i duzy to brak powłoki antyrefeksyjnej w tv odbija sie prawie wszystko (a pokoj mam dosc ciemny)nie daj Boze ustawic na przeciw okna!Tv nie radzi sobie z dużą gamą kolorów podczas meczów siatkówki (widac wyrazne rozmycie kolorow podczas szybkich akcji)zawodnicy potrafią miec zielone ręce i nogi:p,mecze pilkarskie jest ok,troszeczke lepiej mogłby dostrajac AVL oraz za duzy skok głosnosci-na niektorych kanałach w nocy na 1 za głosno.Podsuma gdyby nie brak powloki antyrefleksyjnej dałbym mocną 9 (skala 1-10) ale tak tylko słaba 7 oczywiscie w przedziale cenowym powiedzmy do 2300 zeta.dodam ze kupiem go za 1899 w promocji mediaexpert. Ogolnie jestem zadowolony.z checia wysłucham innych spostrzezen innych urzytkownikow-pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
witam
rozmycie kolorow podczas szybkich akcji to nie jest wina telewizora tylko jakosci sygnalu z telewizji kablowej. na lcd byloby jeszcze gorzej. jesli mozesz podlacz telewizor do tunera satelitarnego. na pewno nie bedzie rozmycia kolorow.
tu jest plik mpeg. nazwa pliku test4. plik bez bez konwersji, tak jakbys ogladal program z tunera satelitarnego .jesli dvd czyta pliki mpeg, np manta lub pioneer dv300 plik mozna wypalic na plyte i zobaczyc dobra jakosc sygnalu telewizyjnego.
http://www.sendspace.com/file/1mr0hj
 
Ostatnia edycja:
Do góry