Pytania do test'u Denon AVR-1910

akwidzynski

New member
Bez reklam
Dzis przytachalem do ojca sub jamo 250 i kurcze w polaczeniu z QQ500 i ONKYO 505 dzwiek dostal niezlej dynamiki, zupelnie inny dzwiek :), a ojciec nie chce mi oddac suba :D
 

borlik

New member
Czytam i czytam tą instrukcję i... tylko trochę lepiej z tym ustawianiem. Czasami na wyjściu HDMI mam jakieś dziwne zakłócenia (TV to Sams A615) - takie jakby "zerwanie obrazu" przez połowę ekranu. Czy to może być wina przewodu???

A dźwięk...
Na starym Denonie którego miałem chyba z 8 lat było dużo lepiej ale może to wina tych cholernych ustawień co ich jeszcze nie ma ;)

Edit:
P.S. A jakie słuchawki z promocji wybraliście i dlaczego? Ktoś już ma? Ktoś słuchał? Nie wiem co wybrać...
 
Ostatnia edycja:

akwidzynski

New member
Bez reklam
Podpinasz wszystkie glosniki, podpinasz mikrofon odpalasz audyssey'a zrob 6 pomiarow. Powianno byc wszystko ok. Zwroc uwage na dynamic Vol czy nie ustawił na noc ustaw na day lub w ogole wylacz. Ustaw rowniez glosnosc na kazda kolumne ch level na pilocie oczywiscie jezeli Ci cos nie odpowiada jak jest ok to zostaw.
Co do video to nie wiem jak podlaczasz i co podalczasz oraz jaki chcesz uzyskac efekt koncowy?
 

borlik

New member
To wszystko już zrobiłem ale dźwięk i tak nie jest taki jak oczekuję. Jutro się jeszcze pomęczę.
A co z tymi zakłóceniami?
A słuchawki?
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Co do dzwieku to czego oczekujesz, jakie masz glosniki ?
Jezeli chodzi o "zerwanie" ciezko powiedziec pobaw sie w opcjach odnosnie skalowania, a z jakiego zrodla masz takie zerwanie ?
Sluchawek nei posiadam nie wypowiadam sie w tej materii
Osobiscie mam podlaczone WD TV przez HDMI oraz Nbox tez HDMI za jakies marne pieniadze 19zł bodajze.
 

Kaszan

New member
Co to był za Denon sprzed 8 lat? Jeśli jakiś średniej klasy wzmacniasz stereo to odpowiedź jest prosta:) Zakładam, że kolumny te same.
Natomiast jeśli chodzi o "zerwanie" obrazu to prawdopodobnie chodzi o tzw. tearing. U mnie przyczyną było źródło (laptop). Pomogło ściagnięcie nowych sterowników i ustawienie rozdzielczości na full HD. Czego używasz jako źródła?
 

borlik

New member
akwidzynski napisał:
Co do dzwieku to czego oczekujesz, jakie masz glosniki ?
Jezeli chodzi o "zerwanie" ciezko powiedziec pobaw sie w opcjach odnosnie skalowania, a z jakiego zrodla masz takie zerwanie ?
Oczekuje tej samej (a nawet lepszej) jakości którą miałem na starym Denonie (AVR-1801 DD, DTS) na TYCH SAMYCH przecież głośnikach (Zestaw Paradigma).
Do ampli mam podłączony zwykły DVD Pioneera przez composite a wychodzę na hdmi - wtedy zrywa czasami. Jak ogladam na wyjsciu analogowym to wszystko jest ok. Jutro kupię inny przewód hdmi i sprawdzę.
 
Ostatnia edycja:

akwidzynski

New member
Bez reklam
W sumie to tak wszystkie starsze sprzety graly lepiej. Taki Zodiak dzwiek miodzio, zeby nie bylo mi dzwiek 1910 pasi i to bardzo. :)
Co do video to niestety nie mam nic analogowego podlaczone na wejsciu mam tylko cyfrowo, wiec nie pomoge.
 

kozi1976

New member
witam a ja powiem tak miałem wcześniej 4 letnie onkyo TX-SR 502 + dvd i w porównaniu 1910 to przepaść! oczywiscie + dla denona! audyssey to juz inna bajka pomylił sie w pomiarze odległości srednio o 3-5cm jedynie na subie o 2metry ! ogolnie jestem strasznie zadwolony w przeciwieństwie do moich sąsiadów! :)
 

borlik

New member
borlik napisał:
Czasami na wyjściu HDMI mam jakieś dziwne zakłócenia (TV to Sams A615) - takie jakby "zerwanie obrazu" przez połowę ekranu. Czy to może być wina przewodu???...
...Do ampli mam podłączony zwykły DVD Pioneera przez composite a wychodzę na hdmi - wtedy zrywa czasami. Jak ogladam na wyjsciu analogowym to wszystko jest ok. Jutro kupię inny przewód hdmi i sprawdzę.

No więc po kilku dniach zabawy pojawiły się mianowicie takie konkluzje:
1."Zrywanie obrazu" występowało TYLKO przy skalowaniu do 1080p
2.Wymieniłem DVD na inne - dalej to samo.
3.Kupiłem nowy przewód (40zł w MM) i obraz już nie zrywa..

Za to na wyjsciu hdmi (obojętnie czy skaluje czy nie) obraz jest bardzo słaby - nieostry, z jakimiś takimi prązkami na jednokolorowych płaszczyznach, bez szczegółów.
A teraz (nie śmiejcie sie proszę ale nie jestem ślepy - nawet małżonka potwierdza) na wyjściu analogowym (composite) jest tak z PIĘĆ RAZY LEPIEJ. :?

I co to może być?
Uszkodzone hdmi? Jak to ewentualnie sprawdzić?
P.S. Na tv mam info że docierający słabiutki obraz to 1920/1080
 

Prof1906

New member
słuchawki

Czy może już ktoś skorzystał z promocji Słuchawki GRATIS??? jeżeli tak to jak długo trwała cała procedura ?? czekam od poniedziałku i wiem tylko że zostało moje zamówienie poddane sprawdzeniu i już tak 5 dni.
 

borlik

New member
Prof1906 napisał:
Czy może już ktoś skorzystał z promocji Słuchawki GRATIS??? jeżeli tak to jak długo trwała cała procedura ?? czekam od poniedziałku i wiem tylko że zostało moje zamówienie poddane sprawdzeniu i już tak 5 dni.
A jakie zamówiłeś?
 

rafi888

New member
Prof1906 napisał:
Czy może już ktoś skorzystał z promocji Słuchawki GRATIS??? jeżeli tak to jak długo trwała cała procedura ?? czekam od poniedziałku i wiem tylko że zostało moje zamówienie poddane sprawdzeniu i już tak 5 dni.
Czekam już dwa tygodnie, po rejestracji otrzymałem maila z informacją o przyjęciu zgłoszenia i do dnia dzisiejszego żadnego odzewu. Po niedzieli trzeba będzie zatelefonować do Horn.
 

borlik

New member
rafi888 napisał:
Czekam już dwa tygodnie, po rejestracji otrzymałem maila z informacją o przyjęciu zgłoszenia i do dnia dzisiejszego żadnego odzewu. Po niedzieli trzeba będzie zatelefonować do Horn.
Czym kierowałeś się przy wyborze modelu? Ja wciąż nie mogę zdecydować które...
 

Lorenzo

New member
Ja też zamówiłem słuchawki jakiś tydzień temu i jak na razie nic nie przysłali; mam nadzieje, że to nie jest jakaś ściema. Wybrałem model przenośny.
 
Ostatnia edycja:

rafi888

New member
borlik napisał:
Czym kierowałeś się przy wyborze modelu? Ja wciąż nie mogę zdecydować które...

Wybrałem AH-D301, parametry mają bardzo zbliżone, żadnych nie słuchałem ale wydaje się, że ten model będzie bardziej wygodny na głowie. Długość przewodu miała trochę znaczenie.
 

GRajza

New member
Ja mam podpięte do AVR-1910 kolumny JBL ES Pack.
Audyssey kompletnie się nie sprawdził ;) zazdroszczę Wam :D
Chyba nie radzi sobie z JBL, albo moje pomieszczenie jest akustyczną kaszaną ;)

Dawał tyle basu, że nie dało się słuchać.
Muszę sprawdzić miarką o ile\lub czy rozstrzelił się w odległościach ;)

Ten test jest tylko w zamkniętej części forum?
To po co pytania do testu były w otwartej? ;) ;)
 

Prof1906

New member
słuchawki

Dodzwoniłem się do Horna odnośnie tej promocji słuchawek powiedzieli mi że jak otrzymałem pozytywną akceptacje to mają miesiąc na wysłanie :confused: tak że mam nadzieje że nie wytrzymają a potem powiedzą sorki ale już po promocji ;]
 
Do góry