Pytania do test'u Denon AVR-1910

rafi888

New member
Wczoraj otrzymałem odpowiedź z Horn, że mój formularz rejestracyjny został pozytywnie rozpatrzony i niebawem kurier dostarczy słuchawki. Dwa tygodnie oczekiwania na wiadomość. Mam nadzieję, że wysyłka zajmie im mniej czasu ;-)
 

Prof1906

New member
wczoraj kurier dostarczył słuchawki ;];] fajne ja kd;lamnie to bardzo bo całe ucho się mieści ;];] wsumie 15 dni roboczych od momętu zamówienia
 

borlik

New member
Dziś wieczorem dotarły do mnie ph-372. O tyle to dziwne że kurier wcześniej wogóle nie zadzwonił...
Jestem ogólnie zaskoczony. Na słuchawki czekałem 6 dni od potwierdzenia pozytywnej weryfikacji zakupu. To szybciej niż się spodziewałem.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Panowie ktore ustawienie jest lepsze?
Center i tylne glosniki na Large czy np odciecie przy 80HZ ? Denon gra pod eltaxami Discovery jak narazie:D
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Nie posiadam Sub'a a instrukacja podaje ze bas wyciety z centrum i tylu jest kierowany na sub a nie na fronty. ?

Pytanie 2. Jak mam ustawic AMP ASSIGN dla 5.0 -Normal czy Front Height ?
a w zakladce FRONT SPEAKER SETUP -Normal czy Custom ?
Bardzo prosze o odp. bo objasnienia w instrukcji do w/w opcji nie sa dla mnie zrozumiale :D
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Panowie czy istnieje mozliwosc automatycznego wlaczenia HDMI CONTROL za pomoca pilota a nie wlaczajac ampli i ustawiania w MENU ? Na pilocie jest guziczek HDMI CONTROL ale po wcisnieciu nic sie nie dzieje wiec po co on jest?
 

toykillas

New member
Po niespełna 3 tygodniach użytkowania Denona 1910 pojawił się nie mały problem. Denon co 10-20 minut nie odtwarza dźwięku, działa to mniej więcej jak załączany co pewien interwał czasu "Mute". Pomaga zmiana źródła. Zrobiłem już reset do ustawień fabrycznych, ponowne zrobiłem ustawienie ręczne i/lub Audyssey, sprawdzałem połączenia (głosniki, wszystkie żródła u mnie wchodzą do Denona po HDMI), zmieniłem połączenie kablowe do głośników (A, B, A+B). Na jakimś zagranicznym forum przeczytałem iż jest to wina zimnych lutów. Może ktoś ma jakieś sugestie co zrobić, zmienić itd a może od razu wysyłać na gwarancję?
 

toykillas

New member
Po niespełna 3 tygodniach użytkowania Denona 1910 pojawił się nie mały problem. Denon co 10-20 minut nie odtwarza dźwięku, działa to mniej więcej jak załączany co pewien interwał czasu "Mute". Pomaga zmiana źródła. Zrobiłem już reset do ustawień fabrycznych, ponowne zrobiłem ustawienie ręczne i/lub Audyssey, sprawdzałem połączenia (głosniki, wszystkie żródła u mnie wchodzą do Denona po HDMI), zmieniłem połączenie kablowe do głośników (A, B, A+B). Na jakimś zagranicznym forum przeczytałem iż jest to wina zimnych lutów. Może ktoś ma jakieś sugestie co zrobić, zmienić itd a może od razu wysyłać na gwarancję?

Problem rozwiązany, winowajcą był dekoder C+ (Philips DSR 6201) połączony przez HDMI, serwis Horna podpowiedział by zmienić połączenie z HDMI na Coaxial+Component. Zaproponowali również podpięcie obudowy do bolca uziemiającego w kontakcie tak na wszelki wypadek, ale jak na razie nie zrobiłem tego.
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Witam
Ja mam pytanie odnosnie ustawien QUICK SELECT. Są tam jakies zdefiniowane ustawienia przez producenta czy mozna je pozmieniać?
Głównie chodzi o to ze jak przelacze na QUICK SELECT to ustawione jest stereo a ja chce 5ch oraz wylaczony jest Dynamic Volume, a ja chce aby był włączony DV i na Day. Obecnie jak zmieniam źródła za kazdym razem tzreba wchodzić w menu i powlaczac dane opcje troche to uciazliwe.
Z gory dzieki za odpowiedz.
Pozdrawiam
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
O kurcze ! Dzięki :) tak to jest jak sie nie zagląda do instrukcji.
Jeszcze raz dzięki.
Pozdrawiam

PS Mozesz napisać jaki masz sprzęt i ewentualne ustawienia dla suba ?
 

GRajza

New member
ten wątek, 6. strona ;)

Dawał strasznie dużo basów, aż dudniło.
Poza tym - wszystkie kolumny skręcił mi mocno na minus.
Centralny tak, że dialogi były dużo za cicho.
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
GRajza audyssey ustawia ok tylko ten dynamic EQ powoduje podbicie wysokich i niskich tonów coś ala loudness. U mnie jest to samo. Po wylaczeniu DynamicEQ dzwiek zupelnie mi nie pasuje, staje sie strasznie plaski zero emocji ;d, wiec na obecna chwile slucham muzy bez suba z wlaczonym dynamiceq. Sub only do filmów.
 

GRajza

New member
Cokolwiek powoduje ;) źle mi się tego słucha. Oprócz podbicia, źle ustawił mi poziomy kanałów dla głośników - centralny zdecydowanie za cicho.

Wolę swoje ustawienie na ucho ;)
 

Rob-S

New member
Witam.
Mam następujący problem.Wczoraj zakupiłem Denona 1910 oraz kolumny JBL ES 5.1,dzisiaj wszystko podłączyłem tzn.kolumny oraz DVD LG BD370 i tuner satelitarny,wszystko kablami HDMI wyjście na telewizor również.Po włączeniu amplitunera początkowo wydawało się że wszystko jest ok.lecz po chwili zerwało sygnał i tak się dzieje przez cały czas.Jak wyłączę amplituner i odczekam chwilę to jest w porządku ale po chwili jest to samo,zrywa sygnał i niema ani obrazu ani dźwięku.Co się dzieje i jak to rozwiązać?POMOCY!!!
 

Rob-S

New member
Słuchajcie może powinienem najpierw wykonać procedurę ustawień ,,Audyssey Auto,, jak narazie jeszcze tego nie zrobiłem,lecz czy to mogło by mieć coś wspólnego ze zrywaniem sygnału?
 
Do góry