Pytania do test'u Denon AVR-1910

Kaszan

New member
Na pewno nie ma to znaczenia w tym momencie. Na czym polega te "zrywanie połączenia"? nie dochodzi sygnał do TV? Czy dźwięk też się urywa? Tak się dzieję przy oglądaniu DVD, tunera, czy obu? Nie jest to normalne- coś działa nie tak, tylko teraz co.
 

Rob-S

New member
Po włączeniu amplitunera początkowo wszystko wydaje się ok.tzn.jest obraz na telewizorze zarówno z DVD jak i tunera cyfrowego(dodam że posiadam cyfrowy polsat),jest również dźwięk na kolumnach ale po chwili(czasami minuta czasami mniej) następuje to zrywanie sygnału-ginie obraz i dźwięk,dzieje się tak zarówno na DVD jak i na tunerze. :(
Gdy po zerwaniu sygnału wyłączę amplituner na chwilę i włączę go to znowu wszystko jest ok. i tak w kółko_O co tu biega??:cry:
 

Rob-S

New member
Dzisiaj podłączyłem dźwięk z LG BD 370 do amplitunera po analogu a obraz po HDMI do telewizora i w takim połączeniu wszystko jest ok.ale co to za jakość,nie po to kupowałem taki sprzęt żeby słuchać w stereo :( Wczoraj uaktualniłem oprogramowanie LG-ka ale to też nic nie pomogło.Wychodzi na to że jest jakiś problem przy połączeniu cyfrowym bezpośrednio do amplitunera zarówno po HDMI jak i po coaxialu.Dzwoniłem też do działu obsługi klienta LG i gościu stwierdził że może być coś nie tak z amplitunerem,zaproponował też podłączenie innego odtwarzacza DVD po HDMI żeby sprawdzić czy dzieje się to samo,w najbliższym czasie postaram się skołować jakiś sprzęt i sprawdzę to.
Myślałem jeszcze żeby wziąć amplituner do jakiegoś sklepu rtv w Sieradzu (bo tutaj mieszkam) i żeby sprawdzili na wszelkie możliwe sposoby wszystkie połączenia z różnymi sprzętami,ale ciekawe czy by się zgodzili :???:?Cały sprzęt kupiłem w Łodzi więc tam raczej nie podjadę na sprawdzenie.
Ja to mam pecha:(,macie jakieś propozycje?Z niecierpliwością czekam na waszą pomoc.
 

jamtojest

New member
witam forumowiczów.Mam pytanie może ktoś pomoże.chodzi o stereo z CD plajera podłączonego do 1910.Czy uzyskam lepszą jakość ,łącząc kablami analogowymi niż coaxialem?mówie oczywiście o przyzwoitych kablach QED /200 zeta/cd to też denon dcm 500ae.sory jesli sie powtarzam.
 

Rob-S

New member
Witam ponownie!
Problem z moim Denonem 1910 który zrywał sygnał rozwiązany!Okazało się że amplituner był uszkodzony i dzisiaj został wymieniony na nówkę,teraz wszystko cyka jak należy :eek:k:
Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc :blagam:
Pozdrawiam serdecznie!
 

jamtojest

New member
dzięki.player raczej tani/1300/karuzela na 5 płyt i oto mi chodziło.1910 to też nie najwyższy model ale stereo ma dość przyzwoite.spiąłem to z KEF-ami iq 50 na frontach/najmniejsze ale pomieszczenie/salon;-)/tez nieduże.centralny iq 60c.i tyły iq 10 jeszcze nie podłączone/brak czasu/fronty podłączyłem w bi amping,bo nie będę spinał7.1.druty to tanie 4 na dół i 2,5 na górę/firmy caliber/nie wiem czy warto szukać lepszych.może macie jakieś sugestie?te wyglądają dosyć solidnie...
po podłączeniu frontów/nie mam na razie suba/czegoś im brakowało.Zjechałem z crossower na 40 HZ ikolumny ożyły:bober:/pasmo mają od40 do40kilo/Mają bardzo ładny bas,oczywiście do KD to nie wystarczy.Podbiłem tylko manualnie bas i sopran na plus dwa/audysey zrobie jak podłącze reszte kolumn,w święta bedzie troche czasu/ i całkiem fajnie to już gra.Jak zmienie kable cd do ampli na analogi i posłucham to napisze czy jest lepiej.
 

eddek

New member
Witam. Chciałbym Was prosić o pomoc. Już od kilku dni walczę z moim amplitunerem. Ciągle mam jeden problem. Nie udaje mi się wygenerować przesyłu obrazu na tv. Do amplitunera mam podłączony dvd przez hdmi. Dalej amplituner łączę z tv, też przez hdmi. O ile udało mi się zrozumieć tą dziwaczną instrukcję, to chyba ustawienia zrobiłem dobre. Zonk polega na tym że dźwięk przez głośniczki ładnie słychać, ale obrazu nie ma. Byłbym wdzięczny za świeży pogląd kogoś z zewnątz, doświadczonego już ustawianiem takiego sprzętu ;)
 

tygrysex

New member
Witam... jak kazdy kto zadaje tego typu pytania... jestem zieeeeeeeeeeelony w temacie....
Wczoraj odebralem od kuriera moj zestaw avr 1910 + glosniki koda i po podlaczeniu calosci wyszlo mi takie cus:

- PS3 (tylko HDMI): jest obraz, brak dzwieku... pomimo, ze jest ustawione, ze dzwiek idzie przez HDMI
- XO (komponent + optyk): wogole nie ma obrazu, wiec o dzwieku nie wspominam
- Wii (komponent + czincze): obraz jest, brak natomiast dzwieku
- BR Samsung (tylko HDMI): obraz jest brak dzwieku
- dekoder Ariva (tylko HDMI): jest obraz i jest dzwiek!!!, ale tylko na frontach
- komp (jako jedyny jest podpiety bezposrednio do TV + dzwiek na optyku do ampli): jest obraz (logiczne) i jest dzwiek, ale tez tylko na samych frontach
- wbudowany tuner w ampli: jest dzwiek, ale tez tylko na frontach

instrukcja oczywiscie jest we wszystkich jezykach tylko nie naszym :(
znajdzie sie ktos chetny do pomocy w konfiguracji, tak aby w pelni cieszyc sie zestawem 5+1?
 

sooro

New member
Jeśli chodzi o dźwięk na samych frontach, to pewnie dlatego bo w źródle, np na filmie ścieżka dźwiękowa jest w zwykłym stereo:)
 

tygrysex

New member
Dokladnie tak jest jak mowisz... poradzilem sobie juz ze wszystkim... zostal tylko jeden maly problem, ktorego nawet wspolnie z pomoca techniczna Denon nie bardzo moge sobie rozwiazac, mianowicie:

Wii: obraz po komponencie i dzwiek po czinczach :( jak narazie mam albo dzwiek, albo obraz... razem nie chca sie spotkac :(

Ktos zna rozwiazanie?
 
Do góry