Pytania do test'u Denon AVR-1910

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Gnębi Cię ciekawość i chcesz by test odpowiedział na Twoje pytania?
Zadaj je tutaj, wybierzemy najciekawsze i odpowiemy na nie w teście.
Test ukaże się pod koniec przyszłego tygodnia.

avr1910spe2ot000.jpg
 

gorylla

New member
Bez reklam
Jakież nowatorskie podejście i zacna inicjatywa! Respect.

Jako, że nie jestem żadnym fachowcem z tego tematu, pytań nie mam. Ale biorę pod uwagę zakup tego ampli, więc mam nadzieję, że "zacni" użytkownicy przedstawią pytania na wszystkie interesujące kwestie.
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Sprawdz prosze dzialanie RESTORERa 64,96,HQ oraz dzialanie nbox z ampli po hdmi.

NIe chce zakladac nowego watku, wiec napisze tu. Jak to jest z tym RESTORER'em w DENONie 1910? nie jest to przypadkiem cos ala LOUDNESS. podbicie wysokich i niskich tonow. Slucham radia z wylaczona funkcja restorer i dzwiek jest strasznie plaski zero dynamiki jak dla mnie. Wlaczam restorer'a i normalnie miod malina glosniki dostaja kopa. Piekna dynamika, piekne wysokie tony i super bas. Slucham na RESTORER HQ
znalazlem cos takiego odnosnie poprawiacza dzwieku http://www.firma.horn.pl/tematyczne/kino_domowe/_files/AVR_4308_HFC_HC_ok__.pdf

"
Denon Restorer HQ to prawdziwa magia. Nie
żartujemy. Niemal czuć tu rękę Harry’ego Pottera,
gdyżsystem ten potrafi sprawić ż nawet
dźię zakodowany z jakośią64kbps brzmi​
przyzwoicie, a strumienie 128kbps i więsze zbliżjąsięjakośiądo CD."
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jasiekp12

New member
ciekawi mnie ta reklamowana zmiana w konstrukcji do avr1909, sam na podstawie danych technicznych kupiłem 1909, skalowanie do 1080p po hdmi uwazam za zbedne gdy wszystkie nowe dvd i br, mają to w standardzie,

interesuje mnie głownie porównanie do avr 1909 , czy warto dopłacać do 1910 ?

czy mogli byście sprawdzić jak sprawuje się w bi ampingu, czy jest słysdzalna różnica ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

art2

New member
pytanie do testu avr-1910

Witam, przeczytałem gdzieś, że podłączenie dodatkowych monitorów do tego ampli do systemu 7.1 powoduje, że scena jest co prawda szersza, ale dużym kosztem precyzji- niejako się rozmydla. Może warto zrobić porównania brzmienia 5.1 i 7.1. Bardzo tez jestem ciekaw zdania testujących jak to jest ze stereo w tym denonie, zwłaszcza jak już ktoś napisał w porównaniu z HK, który (szczególnie model 255) podawany jest często przez sprzedawców jako alternatywa dla denona. Pozdrawiam.
 

dzejoo

New member
Już miałem kupić Marantza SR4003 - ale czekam ne test Denona :)

Jeżeli będzie taka możliwość i doświadczenie jakiekolwiek Testującego z M SR4003, to proszę o słów parę porównujących Denona 1910 vs M SR 4003

pozdrawiam
 

Lorenzo

New member
Też już się niecierpliwię w oczekiwaniu na test tym bardziej, ze amplituner już zamówiłem :).
Jeszcze prośba - jeśli macie taką możliwość podłączcie pod niego Acustic Energy Evo 1, które to wczoraj nabyłem drogą kupna.
Jestem ciekaw jak to razem zagra.
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
No blacknija przepadl :(, albo spalil Denona :). Rozumiem ze masz tylko 2szt tak ? Bedziesz probowal uzyskac dobre stereo z Denona ? Jak wiesz w tescie AV uzyskał on w stereo 5pkt na 10 mozliwych, wiec wybitny to on nie jest. Mnie pozytywnie zaskoczyl nie oczekiwalem az takiego dobrego dzwieku w stereo.
 

Lorenzo

New member
Nie , mam jeszcze sub i centralny z tej samej serii, muszę tylko dokupić aegis compact na tył.
Mimo wszystko zaniepokoiłeś mnie tym 5/10. Muzyka u mnie jest równie ważna co filmy.
Tylko z drugiej strony co w tym przedziale cenowym zagra lepiej w stereo ? Moze Yamaha 765 ? Onkyo 607 - obawiam się że może być za mało ciepła - zarówno Aegisy jak i Onkyo mają raczej rozjaśnione brzmienie.

P.S. Mógłbyś podesłać mi linka do testu z tego AV ?
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Pelny test niestety tylko gazeta, tu jest czesc http://www.av.com.pl/index.php?art=873
Zawsze mozesz oddac ampli masz na to 10 dni prawa konsumenta :)
Mysle nie bedzie źle. Chyba ze jestes bardzo wymagajacy. Daj znac jak juz bedziesz po odsluchu.
Pozdrawiam

Ja mam inna zagadke.
Kupic sub jamo 250 do 606 czy nie?

Gdzie przepadl blackninja z testem ? Moze kiki cos wiesz ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

akwidzynski

New member
Bez reklam
Kurcze mam problem z 1910, a mianowicie zakupilem sub jamo 250. Chce zrobic audysseya i dupa wywala mi ze nie ma podlaczonego mikrofonu lub głośnika juz przy L sie wywala, odlaczylem suba myslelem ze to on powoduje problemy, ale nic z tego dalej to samo. Co moze byc przyczyna, ze nei chce wykonac audysseya ? Macie jakies pomysly ?

Kurczaki no, za cholere nie mozna przeprowadzić audysseya twierdzi ze brak mikrofonu lub głosnika. Mozna jakos sprawdzic czy mikrofon nie jest uszkodzony ? Zostaje mi tylko reset do ustawien fabrycznych.

Jestem po resecie denona i nadal nic. Zresetowal wszystkie ustawienia, a audyssey jak nie dziala tak nie dziala. POMOCYYYYYYYYYYYYYYYYYY :(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

akwidzynski

New member
Bez reklam
Podlaczam mikrofon odpalam audyssey wali z lewego glosnika i wywala blad ze nie ma albo mikrofonu albo glośnika. Zamienilem miejscami kolumny to samo. Odlaczylem suba, satelity nadal to samo. Wpialem satelity jako front i dupa nadal to samo. Chyba zostaje wizyta w serwisie. :( Chyba firmware niejestm w stanie sam wgrac no i czy w ogole dostane.
 
Ostatnia edycja:
Do góry