Ps4 czy warto

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Myślałem, że żartujesz na początku. Przecież na dobrych słuchawkach normalnie słyszysz czy ktoś idzie z przodu, boku czy z tyłu. Każdy pro gracz gra na słuchawkach... Nie powiem Ci jak to działa, ale jak nigdy nie grałeś w słuchawkach (wtf?) to poczytaj jakikolwiek test słuchawek gdzie używają ich do grania i zobacz, że w tych lepszych każdy chwali pozycjonowanie i wyraźnie można określić kierunek pochodzenia dźwięku. Zresztą wystarczy sprawdzić samemu.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Możesz sobie podłączyć monitor, jak tak robiłem w domu z gamingowymi lapkami.
Jak się wyjeżdżało gdzieś, to lapka pod pachę i można było grać gdzie popadnie.
Byłem kiedyś fanem tych gamingowych i kupowałem (tyle, że 17"), nie chciałem wielkiego blaszaka ; )

Wiem,nawet proponowałem to tej osobie,ale mówiła,że jest ok ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na początku zawsze jest ok, dla mnie też było ok, malutki, zgrabny, a teraz mi szumi duża skrzynia i świeci po oczach wielki ekran; )

Kamińska,
Ja to wszystko wiem i słyszałem, efekt 3d jest uzyskiwany sztucznie i symuluje to, co fizycznie robi 5.1. Takie oszukaństwo mózgu odpowiednią techniką, opóżnienia, pogłosy, lagi, odpowiedni soft itp. przykładem jest film "Barber" na słuchawkach, istotne jest też sam mastering w grze, owszem, działa to jako tako (dla kogoś może rewelacyjnie), z tym, że nie ma to nic wspólnego z lokalizacją o której pisze, czyli 5.1. To niebo a ziemia. Gracze pro, owszem, siedzą na słuchawkach, bo trudno, żeby siedzieli w salach kinowych na sprzęcie wielokanałowym.

Zresztą, pisałem stronę wcześniej, ja latam w grze za dźwiękiem.
To jest taka precyzja i lokalizacja, że zawsze wiem gdzie kto jest.
Może właśnie dlatego po 10 latach przerwy - jako noob, mogę nawiązać równorzędną grę z gimbazą która trzaska 5h dziennie (?)
Uczciwie? Nie sądze, żebym był taki dobry, jak wychodzi to w statystykach ; )
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Grałem na kinie domowym nieraz, tak samo jak na dużym ekranie i... słuchawki + 24" sprawdza się dużo lepiej do robienia headów. Piszesz o tym kinie tak jakbyś odkrył coś nowego o_O Wygrywanie na randomowych serwerach nie jest żadnym odniesieniem. Nie wiem czym się tu podniecać :D Kiedyś byłem w top 5 na świecie w ogólnych statystykach C&C i... tyle z tego było. Skill wychodzi podczas turniejów. Jak organizują takie i go wygrasz to można powiedzieć, że niszczysz gimbaze, bo taki jesteś pro :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Koleżko, jaja sobię robię, a Ty znowu łykasz wszystko jak pelikan i siejesz mi znowu złośliwościami ; )

Tyś jest taki PRO, chwalisz się jakimś top 5 (szaaacun ; ) ), a mi nie dasz się nacieszyć, że jako tako mi idzie ; )
Daj się nacieszyć, pochwal kolegę, a nie podcinasz skrzydła.

Przecież pisze, że na tle obecnej gimbazy z ADHD, jestem noobem, trudno, żeby rywalizować z małolatami w FPS'y. To już nie te czasy, a jednak nawet na randomowych rozgrywkach jako tako mi idzie. Przez pierwszy tydzień i setce rozegranych meczów, zastanawiałem się skąd ten "skill", a nawet pytałem na forum, może dobór jakiś lamusów, może obniżony poziom w ustawieniach, ale już w drugim i trzecim tygodniu, dotarło do mnie, że tym dużym legalnym cheatem, jest tutaj audio.
Podobnie było z monitorem 21:9 na PC, POV - czyli pole widzenia jest o wiele większe, a co za tym idzie, widzisz przeciwników wcześniej, w przeciwieństwie do monitorów 16:9.

Co do statystyk światowych, to ja tak mam (miałem) w grach jeżdzonych, ale w FPS i to jeszcze na padzie? W życiu.
Po prostu się ciesze, że po 10 latach przerwy mogę nawiązać jakąkolwiek rywalizacje, a Ty mi tu z PRO wyskakujesz ; )

W KD nie odkryłem nic nowego, ale to pierwsza gra w którą gram (a grałem już jak Ty jeszcze miałeś odciśnięty na dupie ślad po nocniku) w której jakość, lokalizacja audio w takim stopniu ma wpływ na rozgrywkę.
W COD jest to referencja, pod względem jakości i przede wszystkim lokalizacji/separacji dżwięku.
W żadnej grze, nie spotkałem się jeszcze z tak dużym wpływem audio na rozgrywkę.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Tyś jest taki PRO, chwalisz się jakimś top 5 (szaaacun ; ) ), a mi nie dasz się nacieszyć, że jako tako mi idzie ; )
Daj się nacieszyć, pochwal kolegę, a nie podcinasz skrzydła.

Przecież pisze, że na tle obecnej gimbazy z ADHD, jestem noobem, trudno, żeby rywalizować z małolatami w FPS'y. To już nie te czasy, a jednak nawet na randomowych rozgrywkach jako tako mi idzie. Przez pierwszy tydzień i setce rozegranych meczów, zastanawiałem się skąd ten "skill", a nawet pytałem na forum, może dobór jakiś lamusów, może obniżony poziom w ustawieniach, ale już w drugim i trzecim tygodniu, dotarło do mnie, że tym dużym legalnym cheatem, jest tutaj audio.

Po prostu się ciesze, że po 10 latach przerwy mogę nawiązać jakąkolwiek rywalizacje, a Ty mi tu z PRO wyskakujesz ; )
Jakie złośliwości? To jest motywująca krytyka ;D

Tak naprawdę to zazdroszczę skilla, bo sam ledwo kampanie przeszedłem, a Ty w Multi miażdżysz ludzi ;)

Koleżko, jaja sobię robię, a Ty znowu łykasz wszystko jak pelikan i siejesz mi znowu złośliwościami ; )
Gdzieś już to widziałem?!? Hmm ;D

Tak poważnie to chill. Sam bym kiedyś wrócił do Multi, ale to tak jak pisałem wcześniej, na emeryturze. Teraz ogarniam pada na kampanię, co nawet na początku było ciężkie. Gram dopiero od nieco ponad dwóch lat na tym ustrojstwie ;)
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
(...)a grałem już jak Ty jeszcze miałeś odciśnięty na dupie ślad po nocniku

Wiem, że długo grasz. Jest nawet dowód jak ogrywałeś Piramidę w Quaka lata temu i się chłopak denerwował. Chociaż dalej twierdzi, że wtedy grałeś na farcie ;D
[youtube]Gr9wf5JjsQw[/youtube]

P. S.
Zaraz spadam na jakieś zakupy, bo w przeciwieństwie do Ciebie nie mogę wchodzić do sklepu między 10-12 ;D
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Tylko niech nie odwalą lipy z 30 kl/s ;)
EVuAIi2WoAE3Kk7
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Tak poważnie to chętnie zagram. Nie przeszedłem nigdy całego Crysisa, chyba przez te maszyny w dalszej części gry. Początek z żołnierzami w dżungli był mega.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie tak. DS na kółkach.
Mam już od tygodnia ustawiony alarm w telefonie na premiere.
Jedyna gra na którą czekam obecnie; )
 
Do góry