Ps4 czy warto

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Zakupy w Argentynie znowu możliwe na MS Store :D

Tymczasem kolejne godziny w Days Gone mijają. Cały czas uważam, że gra jest bardzo dobra. Jak ją przejdę to może w końcu Reda wymęczę do końca...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Większą marudę ciężko znaleźć :grin:

Ty już od tych konsol autentycznie się cofnąłeś :D
Ja Ci chyba przypomnę co pisałeś nt. gier konsolowych/konsol jak siedziałeś na PC, a ja namiętnie ogrywalem PS3/PS4 z ktorych się nabijaleś.
Teraz ogrywasz jakieś spajdermeny, Lego Star Wars i inne wynalazki i mi tu zarzucasz zmęczenie materiałem, makarba.
Jak to ludzie się zmieniają :)
 

ralfik77

Member
Bez reklam
To prawda. Też przeszedłem z pc na konsole, jakieś 2 lata temu, wcześniej jakość na PC była dużo lepsza niż na konsoli.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Days gone dla mnie gra roku chyba że the last 2 pobije. Ale się mega wkrecilem grywalnosc zmiana pogody i te kałuże na jezdni gra super. I ten otwarty świat.
 

wolfikx

New member
Tak czytam i wspominam sobie czym intrygowały mnie stare tytuły, bardzo stare [emoji23] i nie chodziło w nich o kałuże czy ślady albo o pogodę a o fabułę. Pamiętam do dziś jak po włożeniu płyty do czytnika czułem dreszcz na plecach uruchamiając nowy tytuł, jak wraz z bohaterami przeżywałem rozterki fabuły, jak wraz z kumplami ogrywaliśmy w splicie. Na co stawiałem i co mnie bardzo urzekało to fabuła która jest sednem każdej gry czy filmu. Do dzisiaj pamiętam RE2 i lizarda i jak Aeris w FFVII umiera pod koniec pierwszej płyty. Pierwsza Lara czyli Indy w spódnicy była zjawiskowa. Zagadki, zagadki i zagadki. Stealth mode w Metal Gear Solid. Notabene scena z deszczem na kontenerowcu genialna. Do dzisiaj szukam tytułów z fabułą bo tylko takie zostają w pamięci (głównie). Grałem w wiele pozycji i wiele z nich nie pamiętam bo nie ma czego ale są takie które zapadają w pamięci na lata i takich szukamy [emoji16]
Więc niech deszcz czy błoto nie przyćmiewają naszej oceny co do jakości danej pozycji.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Ja uciekam od tej chordy póki co. Ostatnio miałem moment fabularny z tą muzyką: Jack Savoretti - Soldier's Eyes. Klimat wylewał się z ekranu.

Im dalej tym lepiej. Jeżeli Naughty Dog nie pokażę TLoU2 w 2019 to coś czuję, że będzie to moja gra roku.
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ja uciekam od tej chordy póki co.

Nie pękaj,dasz radę :D

Ostatnio miałem moment fabularny z tą muzyką: Jack Savoretti - Soldier's Eyes. Klimat wylewał się z ekranu.
Fajne są też te,tworzące mroczny klimat np. :
[youtube]wTNd5ulwuEA[/youtube]

Lub takie,podczas których akcja przyspiesza i np. goni nas wrzeszczaca horda :grin:
[youtube]SoBwBbYTNR0[/youtube]
 

MyszatorRR

New member
Ja uciekam od tej chordy póki co. Ostatnio miałem moment fabularny z tą muzyką: Jack Savoretti - Soldier's Eyes. Klimat wylewał się z ekranu.

Im dalej tym lepiej. Jeżeli Naughty Dog nie pokażę TLoU2 w 2019 to coś czuję, że będzie to moja gra roku.

Wczoraj kumpel z bratem testowali Days Gone.

Pod względem graficznym Days Gone prezentuje podczas gry ...
Realizm / autentyczność. Brak efekciarstwa. Nie jakaś grafika bajkowa / cukierkowa.
Days Gone pod tym względem przebiło wszystkie gry na PlayStation 4 Pro
Do tego jeszcze niesamowity klimat podczas gry. Gra roku 2019
Testowane na PlayStation 4 Pro :) ...

giphy.gif
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Mnie ciekawi ile czasu wcześniej redaktorzy i jutuberzy dostali swoje kopie gier. Niektóre recenzję są tak płytko napisane, że szkoda w ogóle mówić. Coś jakby opisać film przed oficjalną premierą po jego pierwszych 10 minutach dodając do tego minusy takie jak słaba praca kamery, złe oświetlenie..., które zostały usunięte w postprodukcji. Dzisiaj mija 7 dzień od premiery, a mamy już 1.07 wersję gry. Sami pewnie grali w 1.00 i ocena powinna się zmienić. Mi to osobiście lotto, ale potem ktoś obejrzy takiego jutubera i napisze, że ta gra to średniawka.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tu chodzi o fabułe - ale rozumiem, że patche to zmieniły i wprowadziły zupełnie inne wątki?
No to brawo, jakaś nowość na rynku, bo raczej nikt tu nie piszę gliczach i zombie przechodzące przez "przezroczysty" motor.
To samo było z Metro, jakiś klimat, piękne ujęcia, ale gra wyjałowiona z fatalnym modelem sterowania.
Far Cry w swoim czasie też był rewelacyjny, a ostatni? Co kto lubi.
Ktoś kto dorwał konsole i nie miał styczności z takimi grami będzie się ekscytował i podniecał, tak jak ktoś, kto kupi Galaxy S9, przesiadając się z S6, a nie z S8, S7, S6....itd. Z 42" na 80", czy z soundbara Manty na system 11.1

Są pewne schematy które są przypadłością niektórych gier i o to chodziło, nieliczne wyjątki idą dalej, jak ktoś tego nie widzi, to tylko się cieszyć i ogrywać. Ja zazdroszczę tym którzy dorwali konsole 2, 3 lata temu, dziś maja kupę radochy na długie lata.

Ja do Days Gone nic nie mam, "kiszka", że powtarzają się opinie których się obawiałem i to od doświadczonych graczy, a nie dzieciaków z YT czy jakiś for dla gimbazy. Kiszka do kwadratu, że model sterowania motoru nie jest dopieszczony, żeby nie powiedzieć filarem, jak komuś to nie wadzi i ma radoche z prowadzenia klocka, to hulaj dusza, ja pitole.
Dla mnie sam w sobie pomysł - motor/otwarty świat jest rewelacyjny, a oprawa graficzna świetna, szczególnie na dużym tv i radocha na pewno jest.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Tu chodzi o fabułe - ale rozumiem, że patche to zmieniły i wprowadziły zupełnie inne wątki?

No to brawo, jakaś nowość na rynku, bo raczej nikt tu nie piszę gliczach i zombie przechodzące przez "przezroczysty" motor.

To samo było z Metro, jakiś klimat, piękne ujęcia, ale gra wyjałowiona z fatalnym modelem sterowania.

Far Cry w swoim czasie też był rewelacyjny, a ostatni? Co kto lubi.

Ktoś kto dorwał konsole i nie miał styczności z takimi grami będzie się ekscytował i podniecał, tak jak ktoś, kto kupi Galaxy S9, przesiadając się z S6, a nie z S8, S7, S6....itd. Z 42" na 80", czy z soundbara Manty na system 11.1



Są pewne schematy które są przypadłością niektórych gier i o to chodziło, nieliczne wyjątki idą dalej, jak ktoś tego nie widzi, to tylko się cieszyć i ogrywać. Ja zazdroszczę tym którzy dorwali konsole 2, 3 lata temu, dziś maja kupę radochy na długie lata.



Ja do Days Gone nic nie mam, "kiszka", że powtarzają się opinie których się obawiałem i to od doświadczonych graczy, a nie dzieciaków z YT czy jakiś for dla gimbazy. Kiszka do kwadratu, że model sterowania motoru nie jest dopieszczony, żeby nie powiedzieć filarem, jak komuś to nie wadzi i ma radoche z prowadzenia klocka, to hulaj dusza, ja pitole.

Dla mnie sam w sobie pomysł - motor/otwarty świat jest rewelacyjny, a oprawa graficzna świetna, szczególnie na dużym tv i radocha na pewno jest.
Filmy też oceniasz na podstawie ocen jutuberów czy jednak oglądasz? :D

Cały czas powtarzasz to o posiadaniu konsoli przez lata i schematach. Powiedz mi tylko jakie gry Cię tak znudziły, a nie ograłeś nawet największych produkcji od Naughty Dog? Te schematy stworzyło właśnie to studio. Tak samo jak GTA V jedzie na schematach od czasu GTA III, tylko wtedy nazwiesz to cechami, a nie schematami. Trochę niesprawiedliwe ;)

Prowadzenie motoru w Days Gone jest ok, tylko trzeba go opanować. Jest nadsterowny, ale czy taki by nie był poruszając się po brudnych ulicach, trawach i mokradłach? :E

P. S. Jestem po %, więc no offence.
 
Ostatnia edycja:
Do góry