Ps4 czy warto

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Gry z koncoli mozna kupowac uzywki? Czy sa jakos przypisane do konta/konsoli?

No i druga sprawa, jaka konsole kupic?

Gram teraz w Assassins creed no i komp juz niedomaga, musialbym kupic nowa grafe np. GF2070 a to kosztuje 2400zl... Czy nie lepiej juz isc w konsole, zamiast meczyc sie z kompem.
Jak jedną konsole chcesz to PS4 Pro, ze względu na genialne exy. The Last of Us polecam na początek ;)
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Lolo
Gier na wyłączność genialnych jest tyle co kot napłakał na obie konsole, z PS4 podobało mi się tylko The Last.ofUs i Uncharted, z xboxa Forza i Quantum Break. Gry które mnie interesują pojawiają się na obie konsole, dlatego ja wybrałem Xbox One X bo jest mocniejszą konsolą i nowe gry nie są drastycznie obniżane jak ma to miejsce na ps4pro. Poza tym na Xboxie masz kompatybilność wsteczną i możesz ograć nawet pierwszego Assassyna w wersjo Enhanced dla xonex.
 

MyszatorRR

New member
Lolo
Gier na wyłączność genialnych jest tyle co kot napłakał na obie konsole, z PS4 podobało mi się tylko The Last.ofUs i Uncharted, z xboxa Forza i Quantum Break. Gry które mnie interesują pojawiają się na obie konsole, dlatego ja wybrałem Xbox One X bo jest mocniejszą konsolą i nowe gry nie są drastycznie obniżane jak ma to miejsce na ps4pro. Poza tym na Xboxie masz kompatybilność wsteczną i możesz ograć nawet pierwszego Assassyna w wersjo Enhanced dla xonex.

Napisałeś że XBOX ma wsteczną kompatybilność.
Mam gry wyłącznie pudełkowe. Nie interesują mnie gry pobierane na dysk.
Mogę sobie włączyć gry z konsoli XBOX 360 na konsoli XBOX ONE X ?

Tak jak to było z PlayStation 3 60GB.
 

MyszatorRR

New member
Myszator łap linka, ja nie mam już żadnej płyty z 360 bo sprzedałem całość z konsolą.

https://techsat24.pl/_blog/143-jak-grac-w-gry-z-xbox-360-na-xbox-one-html

Dzięki Pakolo :)
giphy.gif


Zawsze to jakiś ruch do przodu.

Ogólnie szukam gracza " tutaj na forum " który ma obydwie konsole. XBOX 360 / XBOX ONE X
I wtedy może mi tak bezpośrednio odpisać.
Jak tak naprawdę jest z tą wsteczną kompatybilnością.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gram teraz w Assassins creed no i komp juz niedomaga, musialbym kupic nowa grafe np. GF2070 a to kosztuje 2400zl... Czy nie lepiej juz isc w konsole, zamiast meczyc sie z kompem.

Są dwie odpowiedzi i każdą można rozwinąć, bez tego żadna lakoniczna odpowiedż nie ma sensu.

1. Totalną głupotą jest kupowanie konsoli, mając na uwadze, że możemy PC doposażyć w kartę pokroju 2070
2. Równie dużą głupotą, jest inwestowanie w kartę za ponad 2k, wiedząc, że możemy mieć za to konsole.

Wybierz sobie odpowiedż ; )
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Są dwie odpowiedzi i każdą można rozwinąć, bez tego żadna lakoniczna odpowiedż nie ma sensu.

1. Totalną głupotą jest kupowanie konsoli, mając na uwadze, że możemy PC doposażyć w kartę pokroju 2070
2. Równie dużą głupotą, jest inwestowanie w kartę za ponad 2k, wiedząc, że możemy mieć za to konsole.

Wybierz sobie odpowiedż ; )

Ha-ha. Ty to do ŁÓŁO piszesz? Przecież ten buszmen , teraz sobie i kartę kupi i konsole. :mrgreen::mrgreen:
LOLO, nie zawracaj gitary, kup konsole i ciesz się zajebistymi grami. PC zostaw dla drugiej ligi growej.:twisted:
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Są dwie odpowiedzi i każdą można rozwinąć, bez tego żadna lakoniczna odpowiedż nie ma sensu.

1. Totalną głupotą jest kupowanie konsoli, mając na uwadze, że możemy PC doposażyć w kartę pokroju 2070
2. Równie dużą głupotą, jest inwestowanie w kartę za ponad 2k, wiedząc, że możemy mieć za to konsole.

Wybierz sobie odpowiedż ; )
Trzeba sobie zadać też kilka pytań np. w jakiej pozycji lubisz grać, czy masz TV z HDR, jakie gry Cie najbardziej interesują, czy grasz czysto dla relaksu?
Wtedy odpowiedź na te pytania będzie będzie prostsza.
 

MyszatorRR

New member

Cześć Seizo ;)

Napiszę troszku inaczej.
Pamiętasz wsteczną kompatybilność PlayStation 3 60GB ? Znakomita konsola.

Samo pisanie na stronie Microsoftu że jest wsteczna kompatybilność, to mi nic nie daje. Ja chce żeby się wypowiedzieli na ten temat gracze.
A nie że " se " pisze. Takie coś to ja mam daleko.
Wiesz gdzie :)

To jest takie porównanie dla mnie. Kupię sobie gazetkę audio.
Z recenzjami wziętych z rynsztoka.
Tak się składa że ostatnio czytałem taką gazetkę.
Z ciekawości, bo byłem po kadzidełka zapachowe.
Kolumny Klipsch. Recenzja. Chyba dla takich z epilepsją.
Tak się złożyło że słuchałem parę modeli tych kolumn. Nie pamiętam modeli, bo mnie to nie interesuje. Granie takie właśnie dla gimbusów.
A w gazecie. :hihi: Hi - jend

Aha jeszcze jedno. Seizo : ) Kiedy wychodzi BioShock na PlayStation 4 Pro.
Bo se troszku zapomniał.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli w recenzji kłamią, no dobrze. Ja akurat od niedawna mam Klipsche, a gimbusem nie jestem ; ) Nie wiem co to za model był, ale tak się składa, że ja znam ludzi którzy do stereo mają skrzynki 10x droższe, dużo lepsze jak my tutaj, a w salce kinowej właśnie Klipsche.
No, ale nie o tym temat, bo to już grali na forum.

Trzeba sobie zadać też kilka pytań np. w jakiej pozycji lubisz grać, czy masz TV z HDR, jakie gry Cie najbardziej interesują, czy grasz czysto dla relaksu?
Wtedy odpowiedź na te pytania będzie będzie prostsza.

Oczywiście, właśnie to samo napisałem.
Aczkolwiek, pomijając już kase, głównym czynnikiem wyboru jest tylko i wyłącznie repertuar - czyli w co chcemy grać (exy).
To gdzie siedzimy, nie ma znaczenia. Ja odpalam grę szybciej z PC na TV, jak z PS4.
Zresztą nie ma co porównywać, to wątek konsolowy i tutaj nigdy nie będzie porozumienia.
Mi tak na dobrą sprawę, to już w nic nie chce się grać, bez względy na platformę.
Ograłbym faktycznie RDR2, ale na PS4 nie chce, natomiast dla takiego GTA6 jestem skłonny wydać od ręki kilka tysi na nową kartę.
No chyba, że PS5 zaoferuje to co jest obecnie na PC.

Mi już tak zbrzydła jakość obecnych generacji, że odpuściłem granie na konsolach 2-3 lata temu.
Na tyle miałem dość, że pewnie do dziś bym olał temat żyjąc w nieświadomości, jak mogą faktycznie niektóre gry wyglądać na dużo mocniejszym sprzęcie i porównaniach vide GTA5 vs GTA5.
Nie rajcuje mnie też już skakanie po budynkach pająkami, bardziej pozycje Star Citizen, ale do Fify brałbym konsole.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Są dwie odpowiedzi i każdą można rozwinąć, bez tego żadna lakoniczna odpowiedż nie ma sensu.

1. Totalną głupotą jest kupowanie konsoli, mając na uwadze, że możemy PC doposażyć w kartę pokroju 2070
2. Równie dużą głupotą, jest inwestowanie w kartę za ponad 2k, wiedząc, że możemy mieć za to konsole.

Wybierz sobie odpowiedż ; )

Wlasnie jestem na rozdrozu tych dwoch punktow. Czy zakup samej grafy starczy? Bedzie jakosc konsoli i czy nie bede musial zaraz procka wymieniac mam 3700k zara wtedy plyte glowna, chlodzenie i zapeane ram i obudowe za 200 stowy kupie aby wyglad mialo.

Natomiast kupujac konsole podejzewam ze 2 - 3 lata spokoju.

Atutem punktu pierwszego byly pirackie gry, ale od roku cos ciezko o gry. Albo blokady maja lepsze albo juz nikt nie chce crackowac.

Wole grac na myszce i klawiaturze, wygodniej. Mam pada xbox do kompa ale nie uzywam

Granie z konsoli raczej na projektorze niz na TV.

Nadal nie mam pojecia co lepsze xbox czy ps4.

No i czy konsole maja lepsza grafe niz gry na komopa z grafa 2070?
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Wlasnie jestem na rozdrozu tych dwoch punktow. Czy zakup samej grafy starczy? Bedzie jakosc konsoli i czy nie bede musial zaraz procka wymieniac mam 3700k zara wtedy plyte glowna, chlodzenie i zapeane ram i obudowe za 200 stowy kupie aby wyglad mialo.

Natomiast kupujac konsole podejzewam ze 2 - 3 lata spokoju.

Atutem punktu pierwszego byly pirackie gry, ale od roku cos ciezko o gry. Albo blokady maja lepsze albo juz nikt nie chce crackowac.

Wole grac na myszce i klawiaturze, wygodniej. Mam pada xbox do kompa ale nie uzywam

Granie z konsoli raczej na projektorze niz na TV.

Nadal nie mam pojecia co lepsze xbox czy ps4.

No i czy konsole maja lepsza grafe niz gry na komopa z grafa 2070?
Problemem PCta i Xboxa jest to, że nie ograsz jak dla mnie najlepszych gier w jakie grałem, a są to zdecydowanie The Last of Us i Horizon Zero Dawn. Pewnie można dopisać do tej listy Uncharted, Shadow of Colossus i kilka innych, ale jeszcze nie miałem okazji sprawdzić. Tylko dla tych pierwszych dwóch gier warto kupić PS.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wlasnie jestem na rozdrozu tych dwoch punktow.
No i czy konsole maja lepsza grafe niz gry na komopa z grafa 2070?

Lolo, nie żartujmy, na prawdę.
Ja mam 980Ti i to zamiata graficznie konsolami jak chce. To zupełnie inna jakość.
Nie wymieniam, bo większosć tytułów lata w takiej jakości, o jakiej mozna pomarzyć w kontekście premiery PS5.
Dodatkowo lata to u mnie na 3444x1440 u Ciebie będzie mniej, ale i tak 21:9 robi robotę, tym bardziej, że 2070 ma lepsze parametry. Wrzucić to na tv (o ile masz pociągnięty kabel) to też kwestia kilku sekund.
Co do grania na projektorze, to mi to nie pasuje.
To jest genialne rozwiązanie, do wyścigów, wrażenia niesamowite.
Niemal fotorealistyczne grafika, na konsolach przy takiej przekątnej, to jest padaka.
Porównywałem to. Na innych pozycjach nie gra się tak dobrze na 120".

Co do gier, to sam sobie odpowiedz w co chcesz grać.
Mnie exy PS nie rajcują zupełnie - to nie jest ten entuzjazm, co 5-10 lat temu, dodatkowo nie w takiej grafice i rozdzielczości. Wole pozycje które pojawiają się tylko na PC, a cała reszta która mnie interesuje, to i tak multi.
Poczekam na PS5, może PS6

To nie jest odpowiedni wątek, wierz mi. Załóż go w dziale PC.
Tutaj zostanie odebrane jako nagonka na PS, a nie jako obiektywna ocena z punktu widzenia konsolarza, a ja nie mam czasu i ochoty się kopać z fanboyami.

Oczywiście możesz mieć ogromną satysfakcje z ogrywania exów z PS, a nieświadomość jak mogą wyglądać gry na mocnym sprzęcie PC nie ma dla Ciebie znaczenia, a tym bardziej Ci to nie przeszkadza.
W tym wypadku, konsola jak znalazł.
Dla mnie obecnie liczą się konkretne tytuły i jakość. Nie ma znaczenia czy to będzie konsola, czy PC.
Sam musisz sobie odpowiedzieć co wybierasz, istotne jest też to, że piszesz na czym wolisz grać, czyli myszka i klawiatura, ja akurat mam pada od X'a do PC i go wykorzystuje jak jest odpowiednia pozycja.
 
Ostatnia edycja:

MyszatorRR

New member
Ma być jakiś nowy? Nic nie słyszałem. Na PSS masz teraz zniżkę na kolekcję Bioshocka - 39 zł.

No będzie :-D I nie będzie tak jak teraz. Wszystkie części w jednym pudełku.
Każda część będzie w osobnym pudełku. Najbardziej interesuje mnie pierwsza część.

giphy.gif


Co to jest to PSS ? To jest ten że no ten. Jak on się tam nazywa. PlayStation Network ?
Nie wiem. Nie interesuję się cyfrowymi grami, i graniem z gimbusami przez internet.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Lolo, nie żartujmy, na prawdę.
Ja mam 980Ti i to zamiata graficznie konsolami jak chce. To zupełnie inna jakość.
Nie wymieniam, bo większosć tytułów lata w takiej jakości, o jakiej mozna pomarzyć w kontekście premiery PS5.
Dodatkowo lata to u mnie na 3444x1440 u Ciebie będzie mniej, ale i tak 21:9 robi robotę, tym bardziej, że 2070 ma lepsze parametry. Wrzucić to na tv (o ile masz pociągnięty kabel) to też kwestia kilku sekund.
Co do grania na projektorze, to mi to nie pasuje.
To jest genialne rozwiązanie, do wyścigów, wrażenia niesamowite.
Niemal fotorealistyczne grafika, na konsolach przy takiej przekątnej, to jest padaka.
Porównywałem to. Na innych pozycjach nie gra się tak dobrze na 120".

Co do gier, to sam sobie odpowiedz w co chcesz grać.
Mnie exy PS nie rajcują zupełnie - to nie jest ten entuzjazm, co 5-10 lat temu, dodatkowo nie w takiej grafice i rozdzielczości. Wole pozycje które pojawiają się tylko na PC, a cała reszta która mnie interesuje, to i tak multi.
Poczekam na PS5, może PS6

To nie jest odpowiedni wątek, wierz mi. Załóż go w dziale PC.
Tutaj zostanie odebrane jako nagonka na PS, a nie jako obiektywna ocena z punktu widzenia konsolarza, a ja nie mam czasu i ochoty się kopać z fanboyami.

Oczywiście możesz mieć ogromną satysfakcje z ogrywania exów z PS, a nieświadomość jak mogą wyglądać gry na mocnym sprzęcie PC nie ma dla Ciebie znaczenia, a tym bardziej Ci to nie przeszkadza.
W tym wypadku, konsola jak znalazł.
Dla mnie obecnie liczą się konkretne tytuły i jakość. Nie ma znaczenia czy to będzie konsola, czy PC.
Sam musisz sobie odpowiedzieć co wybierasz, istotne jest też to, że piszesz na czym wolisz grać, czyli myszka i klawiatura, ja akurat mam pada od X'a do PC i go wykorzystuje jak jest odpowiednia pozycja.

Kiedyś też tak myślałem, dopóki nie zobaczyłem gier z HDR na OLED i dużym TV. Granie na małym monitorze to nie to samo. Taki przykład: Wiedźmin w ustawieniach Ultra na 34" 21:9 vs Wiedźmin z HDR na One X. Ten drugi zrywa beret. Na komputerze jest tylko "wygląda całkiem ok". HDR mieści się w pojęciu ogólna jakość obrazu i taką ja wybieram, a nie maksymalne tekstury na PC, które zresztą w małym stopniu odbiegają od One X i to tylko w przypadku kiedy mamy dobrą kartą graficzną. Wiem, że można podłączyć PCta do TV, ale nie każdy ma go w tym samym pokoju i nie jest tak łatwo uzyskać HDR jak na konsoli, gdzie poprostu odpalasz grę i grasz. Gry na monitorze mi się opatrzyły, za to w HDR na konsoli to nowa jakość, która bardzo mi się spodobała. Dodam, że gram tylko w Single, bez Multi. Chyba, że wyjdzie nowa seria C&C xzy inny dobry RTS to może wrócę do Multi i grania na PC.

Kilka słów co do grania na projektorze. Grałem tak kilka razy i jest naprawdę ok. Forza działa w natywnym 4K i porównując ją do najwyższych ustawień PC grafikę jest pomiędzy ustawieniem Wysokim a Maksymalnym. Nie do odróżnienia podczas gry. Nie wiem czemu miała być padaka?
Tylko trzeba mieć odpowiednio nisko Input Lag, na co w Sony HW55 nie można narzekać. Kilka zdjęć z takiej rozgrywki. Lolo masz podobny zestaw to napewno będziesz zadowolony ;)
d3014b31b310fd86c677c039f337cc0b.jpg
c6ca651aeb7c65e08252e8929f22cede.jpg
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
A no właśnie kaminskakl, armanig zapomniał że mamy gry w natywnym 4K na Xone X i one na 120' muszą wyglądać. Oczywiście nikt tutaj nie neguje jakości gier na kosmicznym PC bo taki potrafi pozamiatać konsolę, ale powiedzmy sobie szczerze, ile należy wydać na pcta żeby gry śmigały w jakości gierek na Xbox One X? 2K nie wystarczy:)
 
Do góry