PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

maro786

New member
no jeśli chodzi o audio to na pewno masz rację! a możecie mi wytłumaczyć o co chodzi z tym ' cinavia ' skąd mam wiedzieć kiedy ona jest w filmie mkv a kiedy nie
 

Krzych1991

New member
Jak zapewne niektórzy wiedzą PS3 bez problemu odtwarza filmy w formacie AVI i to nawet z napisami wgranymi przez program AVIAddXSubs. Operacja ta jest bardzo szybka.

Dlatego mam pytanie: Czy PS3 odtwarza filmy w formacie AVI gdzie obraz skompresowany jest za pomocą kodeka H264 (stosowanego w plikach mkv/mp4), mam jeden film w takim specyficznym formacie i jego ps3 nie odtwarza. Tak jest zawsze?
Pytam bo gdyby PS3 odtwarzało taki format to można by spróbować przemuksować mkv/mp4 do avi i po dodaniu napisów AVIAddXSubs odtworzyć film na PS3 z napisami, lub bez. Taka operacja była by nawet kilkadziesiąt razy szybsza od przerabiania mkv o niestandardowej rozdzielczości przez mkv2vob.
 

dlugi94

New member
Witam mam problem z filmem A.Nightmare.On.Elm.Street.2010.DUAL.PL.ENG.720p.BluRay.x264.AC3-Evolution.SG wrzucam w program mkv2vob a on

wywala mi komunikat :Wystąpił problem z aplikacją tsmuxer.exe i zostanie ona zamknięta.Przepraszamy za kłopoty. Gdy wcisnę nie wysyłaj

to w mkv2vob zaczyna przeabiać film i pojawia mi się Repairing AC3. a koniec pojawia sie napis muxing i znowu wyskakuje Wystąpił problem

z aplikacją i pisze muxing failed! Nic się nie dzieje!!! może przyczyna jest ze film bo ma 2 ściezki dzwiekowe a próbowałem różnych

ustawień i nic i nawet w programie tsMuxeR 1.10.6 nie chce wczytać filmu bo wyskakuje jakiś błąd a inne filmy w 720p przerobiłem

programem mkv2vob i nie było problemów tylko z tym jest kłopot.Proszę o Pomoc!!!!
Dane techniczne filmu to:

Release Date .................: 2010.10.31
Source V/A ...................: x264 / DVDSEED [THX]
Encoded by ...................: MRS
Language .....................: Polish / English
Subtitles ....................: Polish
Video Codec/Bitrate ..........: x264 | 4869
Video Resolution .............: 1280 x 534
Frame Rate ...................: 23.976
Audio Codec/Channels/Bitrate .: AC3 | 6 | 640 [POL]
Audio Codec/Channels/Bitrate .: AC3 | 6 | 1536 [ENG]
Size..........................: 4.80 GB
Runtime ......................: 1:35:00
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Zdemuxuj caly film programem MKVextract - wybierz sobie potem składniki ( czyli sciezki audio i napisy ) nowej kompilacji i zmuxuj calosc programem MKVmerge potem sporbuj jeszcze raz mkv2vob.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
w progranie mkvmerge dodaj film .mkv, pokaze ci sie zawartosc, mozesz zaznaczyc co usunac co zostawic, mozesz tutaj dodac napisy w srt (nazwa taka sama musi byc jak filmu). Nastepnie podswietlasz plik video i okienko extra options, wybierasz compression na 'none'. Tak samo plik audio. w okienku global mozesz jeszcze ustawic podzial filmu na czesci. Nastepnie start muxing i gra gitara Bledu "tsmuxer przestal dzialac" nie uswiadczysz juz w mkv2vob :bober:
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Yo!!! alez dzisiaj niespodzianka!!

A wiec po kolei, sciagniety film Pirania ( ta wlasnie 3D z kin), matroska, rozdzialka 1280 x 536, a wiec w mkv2vob trzeba by transkodowac video, aby miec wysrodkowany obraz video. Ok, juz nie bawie sie w x264slow, szkoda czasu, ustawiam na mpeg-2 fast, film przerabia sie 3 x szybciej!! Nie widze roznicy w obrazie!!Fakt, film zajmuje wiece miejsca, wyjsciowa matroska to ok 4,6 gb, po przerobce na ustawione automatic to juz 6,4 gb. Ale bitrate ps3 pokazuje wyzszy niz w przypadku x264slow!!! Cuda Panie , cuda! Malo tego, Film nagrany jako JEDEN plik na pendrive 8 gb ( zadnego dzielenia na 2 pliki) , PS3 za pierwszym razem informuje, ze tego video nie mozna odtworzyc. Za drugim dziala!!!! Caly film do obejrzenia!! ponoc tylko w przypadku Fat32 i 4 gb mozna. U mnie poszlo 6,5 gb z jednego pliku!!! Mozna? - ba, pewnie, cuda , Panie cuda sie dzieja!!!
P. S> Format wyjsciowy to AVCHD :bober:
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
No to jak w końcu format wyjściowy AVCHD to przeczy temu, że jeden plik 6,4 GB.

Co do bitrate to sprawa jest prosta - mpeg2 to o wiele mniej wydajny kodek niż x264 dlatego dla zachowania podobnej jakości video musi posiadać większy bitrate a stąd i większy rozmiar - tyle teorii.

Mpeg2 to niestety gorsza jakość obrazu, czasami makrobloki - to praktyka jednak nie każdy zauważy różnicę.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
moze i przeczy, ale potwierdzam, jeden katalog AVCHD, rozmiar 6,48 GB. mkv2vob ver2.4.7, ustawienia:
video transcodic-automatic,
output file extension-automatic,
output type-AVCHD-USB,
transcodic codec - MPEG-2(fast)

Masta, sprawdz sam, co Ci szkodzi:bober:
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ale co tutaj sprawdzać, katalog nigdy nie będzie plikiem i odwrotnie plik nigdy nie będzie katalogiem - to co chciałem sprawdziłem i czytających wyprowadziłem z błędu.
Od zawsze wiadomo, że w trybie AVCHD USB mkv2vob automatycznie robi formatowanie pod FAT32.

Jeśli możesz to wklej tutaj MediaInfo z największego pliku z katalogu BDMV\Stream.

Pozdrawiam,
 

gianbuffon

New member
Przerobiłem film 6,5 GB 1280x544 wybierając MPEG-2(fast).
Film przerobił się w niecałe 1,5h, także tak jak pisze drosophilia jakieś 3x krócej niż x264 slow. Nie mam jak teraz tego sprawdzić na PS3, ale na PC porównując z formatem wyjściowym jakość taka sama. Przynajmniej ja nie dostrzegam różnicy.
Także nie rozumiem Masta_J, gdzie leży problem? Moim zdaniem lepsze to niż Divx, czy BrRip.
Sprawdze jeszcze z innymi filmami. Drosophilia będziesz moim idolem, jak to będzie działać :D Tylko czemu dowiaduje się o tym tak późno. I dlaczego sam na to nigdy nie wpadłem hehe
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Opcja Mpeg2 Fast istniała od zawsze panowie, to żadna nowość :)
gianbuffon też robiłeś do AVCHD?
Możesz wkleić MediaInfo z największego pliku z katalogu BDMV\Stream?

I o jakim problemie piszesz?

Pozdrawiam,
 

gianbuffon

New member
Przyjąłeś tę wiadomość tak jakby nie miało to większego sensu. Pisałeś o gorszej jakości, makroblokach... Może źle zrozumiałem.
Ja nic nie zauważyłem, jakość jest w porządku a śledzę temat od dłuższego czasu i nie padła taka propozycja, gdy wszyscy narzekali na to, że teraz trzeba transkodować wszystkie pliki o niestandardowych rozdzielczościach.
Także będę bardzo szczęśliwy jak się okaże, ze filmy w Mpeg-2(fast) będą płynnie chodzić na konsoli.

Drosophilia, na pewno to działa? Jakość taka sama jak na kompie? Sprawdzałeś z kilkoma filmami? I czy napisy też są?

W załączniku dwa logi - plik mkv i mpeg
 

Attachments

  • Noname1.jpg
    Noname1.jpg
    51,4 KB · Wyś: 102
  • Noname.jpg
    Noname.jpg
    30,2 KB · Wyś: 97
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Pisałem też, że nie każdy zauważa różnicę w jakości.
Nie padała taka propozycja bo materiał nadal jest transkodowany - nic się tutaj w tym aspekcie nie zmieniło, tyle, że krócej jak sama nazwa wskazuje fast :)
Sądziłem, że jeśli ktoś wcześniej wybierał x264 slow to robił to świadomie i wydłużał ewentualny czas transkodowania by uzyskać lepszą jakość - tak jak mówiłem mpeg2-fast jest w mkv2vob od zawsze.

Pytanie czy też w międzyczasie nie zmieniła Wam się wersja mkv2vob bo ostatnia aktualna to 2.4.9, jeśli mieliście zaznaczone AutoUpdate to chyba taką właśnie posiadacie.

Pozdrawiam,
 

gianbuffon

New member
A ja głupi zawsze robiłem na x264 slow :p Ja wiedziałem, ze są jeszcze inne opcje, ale myślałem, że jakość będzie dużo gorsza a prędkość zbliżona. Dlatego nigdy się z tym nie bawiłem.
Właśnie sprawdziłem ten film i jakość jest taka sama, przynajmniej dla mnie. A jeśli ktoś ma dobre oko i zauważy różnice, to minimalne.
Wszystko działa elegancko. Nie pojawia mi się żadna informacja, że PS3 tego nie otworzy jak pisał drosophilia. Od razu ruszyło.
Muszę to sprawdzić jeszcze z kilkoma filmami, żeby mieć pewność.

Skoro na mpeg2 fast przerabia się 3x szybciej, to rozumiem, ze wybierając xvid medium będzie gdzieś pomiędzy? Ciekawe jaka będzie różnica :)

Co do aktualizacji, to mi się właśnie zmieniła na 2.4.9 i na niej robiłem ten cały zabieg :)

Wielkie dzięki droso!!! :D :D i Tobie, Masta_J również dzięki ;)
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Znam ludzi, którzy jadą na x264 slow High Bitrate a to trwa jakieś 3 albo 4 razy dłużej od zwykłego x264 slow - ale to już maniacy jakości :)
Jak już będziesz przerabiał do XviDa to możesz przerabiać do pliku od razu, zresztą chyba AVCHD i tak nie pójdzie z XviDem, potem można dodać soft suby przez AVIAddXSubs.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Dodawanie napisów do XviDa trwa kilka minut ale faktem jest, że XviD jest medium a mpeg2 jest ciągle fastest ;-)

Pozdrawiam,
 

gianbuffon

New member
Wiem, że to chwila, kiedyś tak przerabiałem Divxy i BrRipy, ale biorąc pod uwagę jeszcze, że transkodowanie będzie trwać dłużej i do pliku a wtedy będzie trzeba dzielić, to wolę zostać przy mpeg2 :)
Jakość ekstra, kilka minut obejrzałem i żadnych makrobloków nie zauważyłem.
No to zabieram się z powrotem za oglądanie filmów :) A w między czasie liczę, że uda się obejść te blokady i znów będzie można tylko muxować. Choć szanse marne...
 
Ostatnia edycja:
Do góry