PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

drosophilia

Active member
Bez reklam
Wydaje mi się, że jak transkodujesz video, to obraz będzie wyśrodkowany, także będą małe pasy na górze i na dole. W pełni nie będzie wyświetlany. No bo jak, jeśli film nie ma pełnej rozdzielczości? Jak będzie miał 1280x720 albo 1920x1080, to będziesz miał pełny i wystarczy tylko muxować. Przy niepełnych rozdziałkach to już trzeba transkodować i wtedy normalne, że pasy będą.

Kuźwa no, ale mnie strasznie wkurzyli ci goście z Sony. Między innymi kupiłem PS3 po to, aby oglądać filmy, a oglądałem ich sporo, i teraz nie mam jak... Film, który ma 8-10 GB przerabia się ponad 10h. I nie można nic na kompie robić, bo zamula. Przyzwyczaiłem się do HD i już nie jestem w stanie oglądać DvdRipów, czy nawet BrRipów :(

Mam w planach modernizację kompa. Teraz mam Athlon 4200, 3GB RAM ddr2, 7300gt. Planuję kupić Athlon 640 albo jakiś Phenom o podobnych możliwościach, 2-3GB RAM ddr3 i jakaś grafika za 350-400zł.
Orientujecie się ile by to przyspieszyło pracę M2V?

Na moim kompie- athlon x2 64 bit (2 x 2.8, 2 GB DDR3 material 8-10 gb przerabia sie ok 4 godz. Karta grafiki nie ma znaczenia przy konwersji. (ja mam zintegrowana z plyta 256 ram wspoldzielone)
 
Ostatnia edycja:

szulerecki

New member
No wiec już ok. Film w kocu po ok 12h przeróbki jest, napisy są jakość ok - tylko oczywiście co? Dźwięku nie ma tzn. cały czas trzeszczy niemiłosiernie (na komputerze) Czego to jest wina?

Film oczywiście miał dźwięk przed konwersją więc co jest nie tak?
 
Ostatnia edycja:

Kaszan

New member
Na komputerze to nie ma co patrzeć- tu wystarczy, że w kodeku masz ustawienie przepuszczające DTS na głośniki i będzie trzeszczeć. Na konsoli powinno być ok.
 

szulerecki

New member
Oby było jak mówisz bo PS3 leci przez okno jeśli jest inaczej :p Na wszelki wypadek wypróbuje ten AVCHD-USB jak mówi Masta_J - i tak nie mam dostępu do konsoli dzisiaj, a raczej nic innego robił nie będę - uspokoiłeś mnie :p Liczę tylko że będzie jak mówisz

@edit
AVCHD-USB chyba jednak mi nie pasuje - nie przez pasy, ale przez ten chaos jaki panuje w folderze z filmem - chchiałbym ten film wrzucić w 1 pliku na konsole na HDD, a nie za każdym razem kopiować film na USB tak więc troche mi to nie pasuje
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Albo jakość albo wygoda, wybór należy do każdego.
Przy dobrym materiale wejściowym muxowanie trwa kilka minut i mamy gotowy film ale są osoby, które wolą tracić na jakości i transkodować to samo kilkanaście godzin.

Pozdrawiam,
 

Kaszan

New member
Ja jednak poleciłbym zainwestować w dysk przenośny i tam sobie trzymać filmiki w avchd usb.
Natomiast co do utraty jakości przy transkodowaniu- nie bardzo mam na czym sprawdzić "rozmiar" tej utraty na tę chwilę, ale powiem szczerze, że po tylu obejrzanych filmach zarówno po transkodowaniu jak i bez, nie rzuciło mi się to w oczy. Nie byłem natomiast w stanie komfortowo oglądać filmu przy niewyśrodkowanym obrazie.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
troche z innej beczki:
zamierzam kupic zewnetrzny HD 500 gb, glownie po to, aby wrzucac na niego AVCHD USB przerobione z MKV i tu pytanie " jak wrzucic na HD wiecej niz jeden plik AVCHD, gdyz jak wiadomo z tylko taka nazwa ps 3 nam to odtworzy?"
 

szulerecki

New member
Czy po zmuxowaniu napisów z filmem nie wystarczy jak poprostu przez PS3 Media Server odpale plik w folderze o nazwie 00001.MTS itd.? Czy jednak calosc musi byc na 1 pendrive?

@edit
Nowy problem - po zmuxowaniu filmu (innego) (napisy do filmu w folderze tym samym i o tej samej nazwie co film w formacie .srt) AVCHD - USB - wszystko jest cacy tylko nie widzę na kompie napisów (odpalam przez plik 00001.MTS) Jak to jest? Przepraszam, ale zielony w tym temacie jestem.

@edit2

Wracajac do trzeszczenia filmu po 12 godzinnej przerobce - trzeszczy zarowno na kompie jak i na ps3...
I tak wogole to nie wiem czy mi sie zdaje czy te filmy sa 'zbyt plynne' az troche przyspieszone, ale mozliwe ze mi sie wydaje. Co teraz?
 
Ostatnia edycja:

gianbuffon

New member
Z tym trzeszczeniem, to miałem ten sam problem. Cofnij się o jedną stronę...
Rozwiązanie: zaznacz opcję always transcode dts. Nie będzie dźwięku dts, ale różnica nie będzie duża. Pokombinuj z plikiem sample jeśli masz.
Jak będziesz przerabiał na AVCHD, to nic nie musisz zaznaczać. Wtedy DTS będzie. Dlatego również Ci polecam kupno dysku zewnętrznego. Wtedy w programie multiavchd zrobisz sobie strukturę AVCHD i będziesz miał swoją biblioteczkę filmów bez kopiowania i zmieniania nazwy folderu.

Co do napisów w AVCHD na kompie, to ja również nie mam. A to dlatego, ze one są w innym folderze. Jak zauważyłeś AVCHD składa się z kilku folderów i w każdym jest co innego :p Ale nie masz się co martwić, na PS3 na pewno będą. No chyba, że film na niestandardową rozdzielczość i nie został transkodowany :(

Przez Media Server równiez możesz oglądać. Ale wtedy włączasz tak jak z USb, czyli klikasz na folder AVCHD. Nie wiem, czy czasem w ten sposób nie można oglądać normalnie filmu w mkv bez żadnego przerabiania... No i czy masz tak mocnego kompa i łącze, że film HD pójdzie bez zająknięcia?
 
Ostatnia edycja:

szulerecki

New member
Ok, a nie da rady jakoś tego odpalić z kompa przez media server? Chodzi mi o AVCHD bo ja to jakoś nie oglądam filmów nonstop tylko tak od święta jak coś fajnego jest, a np. u nas w Polsce filmu nie ma w kinach czy coś...
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Tylko jeśli szulerecki miał ustawioną konfiguracją tak jak ją opisał tutaj:

http://www.hdtv.com.pl/forum/playst...rzacz-filmow-matroska-mkv-134.html#post591588

n2v.png


To rozwiązaniem nie jest zaznaczenie Always Transcode DTS bo tą opcję miał już zaznaczoną.

Poza tym zamiana DTS na AC3 w ogóle nie jest żadnym rozwiązaniem - przy DTSie dla samego dźwięku mamy 1510 kbit/s a przy AC3 jak dobrze pójdzie to będzie 640 kbit/s - czyli prawie 2,5 razy większa przepustowość dla samego dźwięku przy DTS, moim zdaniem nie ma się tego co pozbawiać.
Jeśli macie konsolę połączoną co najmniej kablem optycznym z amplitunerem zdolnym odtworzyć DTS to przy prawidłowych ustawieniach konsoli (opisane wszystko ładnie w m2v) DTS z pliku musi być odtwarzany normalnie.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

szczena125

New member
Witajcie,przeglądałem wasze forum już od jakiegoś czasu,dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy o tym jak odtwarzac filmy mkv na konsoli ps3,a dokładniej jak przerabia takie filmy:)Używam programu przez was poleconego mkv2vob i to fakt super program,banalny w obsłudze.Jak do tej pory przerabiałem nim filmy mkv 720p,wszytsko hulało na konsolce aż miło,napisy też przerobione na srt:)Chcę przerobi mój pierwszy film w 1080p,Incepcję,rożdzielczośc filmu to 1920 na 1080,gdy zaczyna się proces transkodowania w statusie jest komunikat repairing AC3,z tego co pamiętam zawsze było transcoding audio...Dajej film transkoduje video i trwa to jakieś 10 minut po czym proces się kończy!!!Utworzony plik ma 966kb hehe,i pisze part1.W czym jest problem?Ja coś żle robię czy może to wina wersji filmu?Podam konfiguracje jakiej używam do przerabiania filmów,do tej pory te w 720 p wszystjie chodziły na konsoli...A więc:preferred audio language-English,File splitting:Fat32(aby na pena przerzucac),video transcoding:automatic,output file extension:automatic,output type;File,preferred subtitle language:polish,transcoding codec:x264(slow).Po prawej stronie mam zaznaczone okienka:Load subtitles from file(napisy mam w tym samym folderze,o takiej samej nazwie jak plik z filmem,napisy są przerobione z txt na srt),always transcode DTS,automatic update.W czym jest problem?Może ktoś potarfiłby mi pomóc?Pozdrawiam wszystkich użytkowników
 

gianbuffon

New member
Niestety nie znam rozwiązania problemu, ale spróbuje pomóc :)
DTS Ci nie działa, że przerabiasz na AC3?

Spróbuj coś z tego:
1. Zremuxuj plik mkv w programie mkv toolnix (mkvmerge GUI).
2. Ściągnij inną wersję mkv2vob.
 

maro786

New member
Witam od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem ps3 do tej pory oglądałem filmy mkv z laptopa po vga do tv 37' teraz chciałbym wykorzystać do tego konsolę i może nawet oglądać filmy 1080p. Niestety ps3mediaserver odpada za słaby komp , avchd i bd9 odpada bo moja nagrywarka niestety odmawia nagrywania płyt DVD DL i nie wiem co najlepiej wybrać? Jak wy przerabiacie swoje filmy prosze o jakies rady :(

dodam jeszcze że mam dysk zewnętrzny niestety w ntfs i zastanawiam się nad przerobieniem do fat32 żeby właśnie chomikować filmy szczególnie bajki najgorzej boli mnie dzielenie plików ale chyba jak je dam w jednym folderze to podczas oglądania samo się przełączy z film part1 na film part 2 tylko że jeszcze w tej chwili mam na nim jakieś filmy i inne i nie chciałbym tego stracić no i nie wiem czy wogóle warto
 
Ostatnia edycja:

gianbuffon

New member
Witam od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem ps3 do tej pory oglądałem filmy mkv z laptopa po vga do tv 37' teraz chciałbym wykorzystać do tego konsolę i może nawet oglądać filmy 1080p. Niestety ps3mediaserver odpada za słaby komp , avchd i bd9 odpada bo moja nagrywarka niestety odmawia nagrywania płyt DVD DL i nie wiem co najlepiej wybrać? Jak wy przerabiacie swoje filmy prosze o jakies rady :(

dodam jeszcze że mam dysk zewnętrzny niestety w ntfs i zastanawiam się nad przerobieniem do fat32 żeby właśnie chomikować filmy szczególnie bajki najgorzej boli mnie dzielenie plików ale chyba jak je dam w jednym folderze to podczas oglądania samo się przełączy z film part1 na film part 2 tylko że jeszcze w tej chwili mam na nim jakieś filmy i inne i nie chciałbym tego stracić no i nie wiem czy wogóle warto

A z czym tu się zastanawiać, przerób ten dysk na fat32. Przecież to żaden problem, nic nie zepsujesz. Jak masz ważne dane, to przenieś na lapka. Jeśli potrzebujesz przechowywać na nim pliki większe niż 4GB, np. filmy dvd, HD, itd., to polecam zrobić dwie partycje. Ja mam np. na dysku 320 GB jedna partycję 30 GB NTFS i druga FAT32 dla PS3.
Następnie ściągasz program mkv2vob.
No i wtedy filmy przerabiasz na AVCHD USB- najlepszy i najszybszy sposób, z jednym warunkiem - film oglądasz z podpiętym dyskiem, bez możliwości zgrania na dysk konsoli. Możesz wybrać tez AVCHD Disc i zgrać film na płytę/płyty DVD.
Drugi sposób to przerobienie na plik - m2ts, vob, mp4, avi, mpg. Wtedy możesz film zgrać sobie na dysk, ale jeśli film ma powyżej 4GB, to musisz dzielić - w programie masz funkcję - file splitting, wybierasz FAT32.
Co do konfiguracji programu i porad, to polecam poczytać wcześniejsze strony. Musze Cię jednym zmartwić. Niedawno Sony uprzykrzyło nam życie i nie ma już możliwości oglądać filmów z niestandardową rozdzielczością bez transkodowania filmu. Także jeśli film ma 1280x720 lub 1920x1080, to wystarczy przemuxować i będzie ok. Jak rozdzielczość będzie niższa, np. 1280x620, to trzeba transkodować. Co trwa kilka godzin, przy większych plikach (pow. 10GB) i nie za mocnym kompie nawet pół dnia. Wcześniej takie niestandardowe pliki mogłeś również muxować, z tym minusem, że obraz nie był wyśrodkowany, tylko podniesiony do góry a na dole był szeroki, czarny pas. Dla mnie to nie było problemem. Lepsze to, niż czekać pół dnia na film... Ale Sony dało d.py :(

Jak chcesz kolekcjonowac filmy na dysku, to polecam zainteresować się programem MultiAVCHD. Działa podobnie do mkv2vob, ale możesz zrobić sobie biblioteczkę filmów.
Tj. używając mkv2vob możesz oglądać tylko jeden film, jeśli chcesz inny, to musisz podpiąć do kompa i zmienić nazwę na AVCHD (PS3 odtwarza ten film jako strukturę AVCHD, a jak wiadomo tylko jeden plik może tak się nazywać, więc temu co ma AVCHD zmieniasz nazwę, a ten który chcesz oglądnąć nazywasz AVCHD. Czaisz?:))
Natomiast w multiAVCHD masz swoją listę filmów, wszystkie są na jednej strukturze, więc wyłączasz film i włączasz inny z menu konsoli. Program jest dość mocno rozbudowany, na początku może okazać się trudny, ale po paru dniach załapiesz o co chodzi. Właściwie to na początku dużo zabawy jest z tworzeniem menu, które robisz tylko raz. Później do tej stworzonej struktury dogrywasz tylko filmy.

Jak masz jakieś pytania, to wal :)
 
Ostatnia edycja:

maro786

New member
Na razie się wstrzymam z przerobieniem dysku jeśli mówisz że z m2ts są problemy a przy fat32 to i w strukturze AVCHD też pliki muszą mieć 4GB? Na razie chyba zostanę przy oglądaniu lapek - tv i pliki mkv które po obejrzeniu kasuję. Powiem jeszcze że próbowałem ps3mediaserver przez wifi i np dokladnie przy wlączeniu tej bajki Despicable.Me.2010.1080p.BluRay.PLDUB.x264-???? zaraz po kilku sekundach się zacina koleś mi powiedział że to wina lapka ale np. przerobiłem go na m2ts i zaznaczyłem żeby plików m2ts nie transkodowało to procek w lapku już tak nie skacze 80-100 % tylko nawet 50% nie przekracza może po kablu było by lepiej ale tu też jest minus musi chodzić laptop - tv i do tego ps3
 
Do góry