PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

gianbuffon

New member
Na razie się wstrzymam z przerobieniem dysku jeśli mówisz że z m2ts są problemy a przy fat32 to i w strukturze AVCHD też pliki muszą mieć 4GB? Na razie chyba zostanę przy oglądaniu lapek - tv i pliki mkv które po obejrzeniu kasuję. Powiem jeszcze że próbowałem ps3mediaserver przez wifi i np dokladnie przy wlączeniu tej bajki Despicable.Me.2010.1080p.BluRay.PLDUB.x264-???? zaraz po kilku sekundach się zacina koleś mi powiedział że to wina lapka ale np. przerobiłem go na m2ts i zaznaczyłem żeby plików m2ts nie transkodowało to procek w lapku już tak nie skacze 80-100 % tylko nawet 50% nie przekracza może po kablu było by lepiej ale tu też jest minus musi chodzić laptop - tv i do tego ps3

Problemy są z przerobieniem mkv w niestandardowej rozdzielczości. m2ts to jest format, który PS3 bez problemu odtwarza. Ale zapomniałem dodać, że problemy są na nowym sofcie (chyba od 3.5, ale nie jestem pewien), także, jeśli nie masz konsoli podłączonej do neta i go nie potrzebujesz a soft masz starszy, to każdy jeden film przerobi Ci w max 10 minut bez potrzeby transkodowania.

Przy AVCHD też muszą mieć max. 4GB, ale to wszystko się robi automatycznie. Nie tworzy Ci jednego pliku z filmem, tylko całą strukturę, folder, w którym jest kilka innych. A filmy mimo iż są podzielone na części, to nic nie trzeba przełączać, nie ma żadnej przerwy. Wszystko płynnie idzie.

Co do streamowania filmów, to jeśli chcesz się w to bawić, to musisz mieć mocny sprzęt i dobry net, najlepiej po LANie. Przez Wi-fi może przycinać. Ja mam np. Athlon 4200, GF 7300GT, 4GB RAM, internet 50 mega w UPC, także szybki i przez wi-fi filmy 720p mi tną.
Także tutaj filmy w full HD odradzam, max 720p no i internet po kablu.
 

maro786

New member
Ja zrobiłem z pliku mkv film do m2ts w tsmuxer i działa normalnie na konsoli a mam najnowszą aktualizację

General
ID : 1
Complete name : G:\ostatniwladcawiatru.m2ts
Format : BDAV
Format/Info : Blu-ray Video
File size : 3.98 GiB
Duration : 1h 43mn
Overall bit rate : 5 518 Kbps
Maximum Overall bit rate : 35.5 Mbps

Video
ID : 4113 (0x1011)
Menu ID : 1 (0x1)
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 5 frames
Duration : 1h 43mn
Bit rate mode : Variable
Bit rate : 4 543 Kbps
Maximum bit rate : 40.0 Mbps
Width : 1 280 pixels
Height : 544 pixels
Display aspect ratio : 2.35:1
Frame rate : 23.976 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.272
Stream size : 3.35 GiB (84%)
Writing library : x264 core 107 r1745 4785e8e
Encoding settings : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x113 / me=umh / subme=8 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.20 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=1 / chroma_qp_offset=-3 / threads=12 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=2 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=3 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=23 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=40 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=4543 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.0
Language : English

Audio
ID : 4352 (0x1100)
Menu ID : 1 (0x1)
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Mode extension : CM (complete main)
Duration : 1h 43mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 640 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Stream size : 473 MiB (12%)
Language : Polish

To jak i struktura avchd też jest bardzo ciekawa. Mam już mój dysk w fat32 będę musiał się pobawić tym multiavchd pozdro i dzięki za porady w razie co będę pisał
 

dillinger79

New member
A ja mam taki oto problem. Stan wyjściowy jest taki:

Ogólne
Pełna ścieżka : J:\SamsungSoftware\666\Film\03.Seriale\Zakazane imperium\01\Boardwalk Empire S01E01 m720p HDTV Napisy PL.mkv
Format : Matroska
Rozmiar pliku : 1,50 GB
Czas trwania : 1h 12 min.
Całkowita przepływność bitów : 2.976 Kb/s
Aplikacja zapisująca : HandBrake svn3154

Wideo
ID : 1
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L3.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 4 klatki
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 1h 12 min.
Przepływność bitów : 2.582 Kb/s
Szerokość : 1.280 pikseli
Wysokość : 720 pikseli
Proporcje obrazu : 16:9
Tryb wyświetlania klatek : Zmienny
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bitów
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.117
Rozmiar strumienia : 1,28 GB (85%)
Biblioteka zapisująca : x264 core 88

Audio
ID : 2
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
Format_Settings_ModeExtension : CM (complete main)
ID kodeka : A_AC3
Czas trwania : 1h 12 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 384 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Side: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
BitDepth/String : 16 bitów
Rozmiar strumienia : 199 MB (13%)
Język : Angielski

a po konwersji zostają mi 2 Kanały audio, natomiast reszta jest taka jaka być powinna:
Audio
ID : 4352 (0x1100)
ID menu : 1 (0x1)
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
Format_Settings_ModeExtension : CM (complete main)
ID kodeka : 129
Czas trwania : 1h 12 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 384 Kb/s
Kanały : 2 kanały
Rozmieszczenie kanałów : Front: L R
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
BitDepth/String : 16 bitów
Rozmiar strumienia : 199 MB (12%)

Próbowałem już kilku ustawień, ale większość zostawiam bez zmian, tj:
P.A. Language: English
File Splitting: None
V. Transcoding: Automatic
O. F. Extension: m2ts
P. S. Language: Polish
O. Type: File
T. Codec - x264(slow)
Always Encode Substitles, Load Substitles From File, Large Substitles, Automatic Updates - odhaczone.

Aha w trakcie przerabiania najpierw mam status: repairing AC3, potem transcoding video, a na końcu muxing. Pytanko brzmi: gdzie jest haczyk ? :) Dodam że cała 'operacja" odbywa sie na zewnętrznym dysku, ale to chyba, jak czytałem we wcześniejszych postach w przypadku tej wielkości pliku nie ma znaczenia.
Pozdrawiam.
 

maro786

New member
ja używam tsmuxer i nie mam problemów! przerobiłem już z 20 filmów/bajek zero jakiś zielonych pasów czy problemów przy filmach itp jedynie DTS nie chodzi ale ac3 5.1 jest a to mi starczy

Oto mały poradnik o przerabianiu plików mkv do m2ts w programie TSMUXER

1.Dodajemy nasz plik video (mkv)
2.Ścieżka video musi mieć profil 4.1 jeśli go nie ma to takowy wymuszamy zaznaczając CHANGE LEVEL i ustawiamy 4.1! Pamiętajmy też że mogą być tylko dwie ścieżki pierwsza z video a druga z audio ac3! Nasza konsola nie odtwarza dźwięku DTS w plikach M2TS jest to dopiero możliwe w strukturze BluRay. I ostatnie jeśli chcemy aby nasz film był z napisami muszą być one wtopione w film
3.Wybieramy nazwę naszej ścieżki i klikając BROWSE wybieramy gdzie ma zostać zapisana. Pamiętajmy aby mieć zaznaczone 'm2ts muxing'

No i na koniec START MUXING i czekamy ok 3-5 minut i mamy gotowy film który można wrzucić na płytę DVD5,DVD9,ZEWNETRZNY DYSK TWARDY SFORMATOWANY DO FAT32 A PLIKI TYLKO I WYŁĄCZNIE PO 4GB. JEŚLI CHCEMY PODZIELIĆ NASZ FILM MUSIMY WYBRAĆ OPCJĘ SPLIT&OUT

mkvtom2tsforps301220.jpg
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
a bylby ktos tak mily i zamiescil krotki tutorial ustawien MultiAVCHD pod katem przerabiania filmow .mkv i odtwarzania na PS 3? Korszyatlem z wyszukiwarki forum, jednak zawsze jak jej uzywam, to mnie krew zalewa:bober:
 

gianbuffon

New member
Siema Droso, kumplu z klanu :D To ja, juventino_PL :D

http://www.hdtv.com.pl/forum/kamery/27640-menu-do-struktur-avchd-br-jak-robic-25.html
w tym temacie jest o multiavchd. W sumie tam jest o kamerach, ale swego czasu ja uzyskałem tam porady jak przerabiać filmy mkv.
Musiałbyś poszukać, może na pierwszych stronach powinien być jakiś tutorial. Tylko, że po tych aktualizacjach trochę się pozmieniało.
Ja bym Ci to chętnie ładnie rozpisał, ale dopiero jutro jak dobrze pójdzie...
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
2.Ścieżka video musi mieć profil 4.1 jeśli go nie ma to takowy wymuszamy zaznaczając CHANGE LEVEL i ustawiamy 4.1!
Tylko jeśli będzie np. więcej Ref frames niż przewiduje profil 4.1 to możemy przy tsMuxeRze pożegnać się z filmem i nic nie dadzą nam żadne wymuszenia.

Nasza konsola nie odtwarza dźwięku DTS w plikach M2TS jest to dopiero możliwe w strukturze BluRay.
PS3 potrafi odtworzyć dźwięk DTS z pliku - z kontenera MPEG-TS.

I ostatnie jeśli chcemy aby nasz film był z napisami muszą być one wtopione w film
Niby krótkie zdanko ale zabija całkowicie Twoją metodę, chyba, że ktoś ogląda tylko filmy z lektorem polskim co moim zdaniem zabija pół ścieżki audio jak nie więcej.

Pozdrawiam,
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Ogólnie to po updacie firmwaru nie opłaca sie już bawic z filmami na ps3 za dużo zachodu - ja też sie przerzuciłem na laptop -> TV po HDMI bo to oszczędza czas i energie. Nie rozumiem jednego, czemu wciąż robia filmy w niepełnych rozdzielczościach ? jest na to jakies wytłumaczenie ? Bardzo rzadko zdarzają się pełne rozdziałki w 720 i 1080 a przecież to i tak ogromne pliki ? to po co oszczedzać rozmiar ? Miałem małą kolekcje filmików na HDD i już jej nie mam a teraz jak szukam to nie moge znależć dobrych ripów, same lipne pocięte. A może zna ktoś stronke gdzie są solidne BRripy ?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Chyba dla oszczędności rozmiaru ale nie tylko - o czym dalej, bo po co trzymać coś co niepotrzebnie zajmuje choćby nawet niewiele miejsca?
Ludzie to głównie oglądają właśnie z komputerów a dla komputerów to wszystko jedno. Ewentualnie z HD playerów a im też wszystko jedno.
Przy takim 1080p i filmie w 2,40:1 otrzymujemy 1920x800 co nam zaoszczędza w każdej klatce filmu paseczek 1920x280 a jak wiadomo takich klatek w minucie jest 24 a minut w filmie to już każdy wie.
Mniejsza rozdzielczość to też szybsze obrabianie takiego materiału przy kodowaniu np. z BD do mkv - a to już nie jest bez znaczenia dla tych, którzy to robią codziennie.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

Matyjas

New member
PROBLEM - Win7

Ściągnąłem i zainstalowałem MKV2VOB w wersji 2.4.7 i przystąpiłem do prób konwersji.
Na dzień dobry, niezależnie od ustawień, po wciśnięciu klawisza AddFile (z tego co zauważyłem inicjuje to proces kodowania) wyskakuje komunikat "Program tsmuxter.exe przestał działać". Po zamknięciu okna zaczyna się praca programu MKV2VOB, trwa postęp, po czym na końcu wyskakuje komunikat podobny, z tym, że mencoder.exe przestał działać (i sugestia windowsa "zamknij program").
Po zamknięciu okna w statusie pojawia się "encoding error" i tyle - żadnego nowego pliku, nic.
Próbowałem różne ustawienia, z napisami, bez napisów, rozmiar pod FAT32, dowolny, kodowanie SLOW, FAST i co tylko...

Co może być przyczyną tych błędów??
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Nie wiem czy ktoś już pisał o tym ale jak mam strukture AVCHD z cietego filmu i odpalam ja z pendriva jako calość to film nie wyświetla sie - ALE sam plik mts jest zrobiony poprawnie i jesli wejdziemy w konsoli w ta strukture AVCHD i wybierzeym z katalogu stream plik mts to konsola wyswietli strumien video poprawnie wysrodkowany z czarnymi pasami u dolu i gory obrazu - oczywiscie bez dzwieku i napisow.
Wiec zastanawiam sie co moglo popsuc strukture ze nie wyswietla poprawnie zrobionego pliku mts jako calosci ? moze napisy ? nie pamietam czy probowałem robic avchd bez napisow - moze ktos robił ?
 

maro786

New member
ja oglądam filmy z lektorem i mi to w zupełności wystarczy AC 5.1! O tym DTS nie wiedziałem! Na m2ts mam już przerobione 105 GB w tym coś ok 35 plików i nie transcoduję tego od nowa tylko sam muxing (trwa ok 5min). Jak możesz wytłumacz mi o co chodzi dokładniej z tym profilem 4.1 czy tylko taki ps3 odtwarza czy jak i z tym reframes czy jak to tam sie nazywa. Ja jestem początkującym i poprostu napisałem jak robię i wszystkie pliki jak na razie chodzą bez problemów nie raz dźwięk się rozjeżdża ale mało kiedy może znasz jakiś lepszy sposób? Powiedzcie mi jeszcze czemu np. ja nie mam problemów z filmami na ps3 (jakieś zielone pasy itp przy nowym sofcie) i to nie tylko ja bo i znajomi z trackerów hd którzy polecili mi program tsmuxer a tutaj jak się czyta to dużo ludzi właśnie ma i nie wiem dlaczego? Ogólnie ja ściągam z torrentów niestety są to prywatne trackery w w w.hdbt.eu i w w w.torrentleech.pl ale mogę je polecić!
 
Ostatnia edycja:

azet

Member
Bez reklam
siedzę i szukam, zapewne było ,ale nie doszukałem się czy da się przerobić taki plik -720p.BRRip.XviD.AC3-Evolution.SG ? to chyba taki niepełny BR , ten plik to RMVB....
mkv2vob nie widzi go,ewentualnie jak przerobić....
 
Ostatnia edycja:

maro786

New member
chyba chodziło o to że musisz mieć plik mkv żeby go wrzucić do programu mkvtovob a nie rmvb!

Masta J jak możesz odpisz na mój poprzedni post pozdro
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
maro786 są ludzie tutaj na forum, którzy mają większe wymagania niż Ty.
To jest w końcu forum HD, więc dla wielu to DTS jest minimalnym od czego zaczynają jeśli nie mówić już o DTS-HD MA - a tego tsMuxeR Ci po prostu nie da.
Dalej są ludzie, dla których lektor zabija ścieżkę dźwiękową w filmie i liczy się tylko i wyłącznie oryginalny DTS audio track plus napisy - a tego txMuxeR Ci po prostu nie da.

Ty nie masz takich problemów jak opisywane tutaj na forum bo zadowalasz się DD5.1 i lektorem.

Pozdrawiam,
 
Do góry