PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

zieloony

New member
Jak masz pendrive jako dysk np. "f"
to ustaw samo F, a program sam sobie dopisze F:/AVCHD

Zobacz czy w zakładce menu, masz odznaczone "tworz menu" (ma byc odznaczone oczywiście, wtedy menu nie będzie tworzone)
 
Ostatnia edycja:

speedo12

New member
Jak masz pendrive jako dysk np. "f"
to ustaw samo F, a program sam sobie dopisze F:/AVCHD

Zobacz czy w zakładce menu, masz odznaczone "tworz menu" (ma byc odznaczone oczywiście, wtedy menu nie będzie tworzone)
menu mam odznaczone, napiszę jak robię bo mi po chwili wyskakuje bład.
Wybieram folder BDMV program coś tam miele po prawej w okienku widać jakieś napisy. Na dole wybieram dysk zew. no i start i po paru minutach błąd plikami m2v czy coś..
ps. bo jak włanczam program to pyta mnie o jakieś foto że się znajduje to daje "nie" a później o stworzenie płyty blu ray to też daje "nie"
Bo jest jakiś inny program do tworzenia struktur AVCHD?
 
Ostatnia edycja:

zieloony

New member
daj załącznik co to za błąd Ci wyskakuje.

Możesz spróbować jeszcze tak:
Nie wczytuj całego folderu BDMV (wtedy wczytuje się cała struktura z menu)
skopiuj pliki mts (m2ts) które są w BDMV/STREAM ale tylko te z filmem, powinno ich być kilka z nr w nazwie i to te które z przodu mają 00
możesz je włączyć jakimś playerem czy to film jest,
skopiuj je do jakiegoś zwykłego folderu z nazwa filmu np.
i wczytaj poprzez ten sam przycisk BDMV w multiAVCHD ten folder (nowo stworzony), wyskoczy czy połączyć pliki w folderze, dajesz tak.
I po wszystkim, dajesz Start i Playstation, ma działać
To jest najlepszy program do AVCHD :)
 

speedo12

New member
Wyskakuje mi błąd z menu że nie może przekonwertować. Failure to copy file K:\AVCHD\BDMV\PLAYLIST\00254.mpls.. a wprogramie coś z menu
taki mam błąd ten błąd wyskakuje pod sam koniec jak wciskam ok to zamyka się program..
 
Ostatnia edycja:

zieloony

New member
próbuj w takim razie, ten sposób z przkopiowaniem plików mts (m2ts) o nazwie 00... do jakiegoś innego folderu i wczytaj ten folder tak samo jak wczytywałeś folder BDMV, klikając "tak" jak wyskoczy , czy połączyć pliki ?
chwilę poczekasz, w oknie po lewej wyskoczy campdump (nie wiem czy dobrze napisałem) i dalej dajesz start i playstation3
 

speedo12

New member
próbuj w takim razie, ten sposób z przkopiowaniem plików mts (m2ts) o nazwie 00... do jakiegoś innego folderu i wczytaj ten folder tak samo jak wczytywałeś folder BDMV, klikając "tak" jak wyskoczy , czy połączyć pliki ?
chwilę poczekasz, w oknie po lewej wyskoczy campdump (nie wiem czy dobrze napisałem) i dalej dajesz start i playstation3
też wyskakuje błąd. Próbowałem na innym filmie i to samo coś chyba mam w programie zle ustawione bo ten sam błąd w obydwu przypadkach. A może podpowiedział byś jak go ustawić ja w jednej zakładce zmieniłem TV na PAL24. A miało być tak pięknie :)
ps. nawet jak wziąłem jeden plik gdy tworzy "prepraing menu pages" jest ok później "Encoding title list menu pages" też ok a przy "Failure to mux menu and to create play list" pod sam koniec już tak szybko idą procenty i zatrzymuje się i błąd ten właśnie co pisałem wyżej także czy cały film czy jeden plik jest to samo.. a może w zakłądce menu w programie coś trzeba przestawić?
ps. jak w zakładce Author chce włączyć Create top menu to wyskakuje na czerwono taki komunikat:"
Check if mx264.exe is running in Task Manager and kill the process.
[17:47:55] Cannot detect file size: (C:\multiAVCHD\20100322-174755-avstest.avs.264)
[17:47:55] Avisynth is not working properly! Menu will not available!
[17:47:55] Re/Install Avisynth 2.58, ffdshow, haali splitter.
 
Ostatnia edycja:

zieloony

New member
Oprócz programu musisz mieć zainstalowane takie programy(kodeki):
1.Avisynth 2.58
2. ffdshow
3. Haali Media Spitter

przywróć ustawienia domyślne i zmień jedynie TV na PAL (nie PAL24)
w zakładce Author odznaczone ma być tworzenie menu i próbuj jeszcze raz
 

speedo12

New member
Oprócz programu musisz mieć zainstalowane takie programy(kodeki):
1.Avisynth 2.58
2. ffdshow
3. Haali Media Spitter

przywróć ustawienia domyślne i zmień jedynie TV na PAL (nie PAL24)
w zakładce Author odznaczone ma być tworzenie menu i próbuj jeszcze raz
Zainstalowałem i jest ok, chodzi aż miło wielkie dzięki za pomoc..
 

speedo12

New member
A czy jest możliwość żeby jak włączę w PS3 foder AVCHD to żeby było menu z płyty blu ray żebym mógł np. wybrać scieszkę dzwiękową lub napisy ?
 

zieloony

New member
oczywiście że jest taka możliwość.
Jeżeli folder BDMV to była oryginalna struktura filmu BD z menu, to po zaimportowaniu jej przyciskiem BDMV folder wyskoczy pierwsza wiadomość o stworzeniu slideshow i tu klikamy nie, a następnie o przejęciu oryginalnego menu i tu klikamy tak,
dalej robimy tak samo
jeżeli natomiast nie masz menu bo jest to plik mkv lub jakaś już stworzona struktura AVCHD, to wczytujemy to tak samo, jak wyskoczy slideshow, dajemy nie.
Następnie w zakładce author i menu ustawiamy wszystko co chcemy w menu (bardzo wiele możliwości i tu odsyłam do linku który dałem kilka postów wyżej)
Pozdrawiam
 

Klisman1987

New member
Witam mam problem z dźwiękiem w filmie mkv. Wszystko ładnie odtwarza ale na kompie. Natomiast kiedy przerobie film program mkv2vob tak żeby obejrzeć go na konsoli to dźwięk nie jest dopasowany do obrazu. Dokładniej mówiąc dźwięk kończy się kilka minut przez końcem filmu. Wie ktoś może w czym jest problem. Z góry dziękuję za pomoc.
 

bako_dex

New member
troszke z innej beczki...moze juz bylo takie pytanko jesli tak upomnijcie ;p

mianowicie chodzi mi o film w formacie AVCHD i odpalenie go na PS3.
film myslalem ze jest gotowy do odpalenia na PS bo juz w nazwie widniala informacja ze to format [SDHC-AVCHD]. wiec ok po sciagnieciu pliku ktory ma ok 2.9 gb mialem folder o nazwie AVCHD a w nim 2 inne [ AVCHDTN ] i [ BDMV a w tym dodatkowo STREAM(gdzie znajdowal sie plik wideo) BACKUP PLAYLIST CLIPINF. Po odpaleniu pliku na kompie byl obraz oraz dzwiek ale lekko przycinalo [powodem jest pewnie moj slaby komp :/duuuuuh ]natomiast na PS3 mialem TYLKO DZWIEK :/ probowalem jeszcze dodatkowo przerobic film ponownie przy uzyciu multiAVCHD jednak nic mi to nie dalo :/ tak samo jak zrobienie pliku ISO i wypalenie na dvd :/ ten sam problem....jest dziwiek, BRAK OBRAZU :/ mozea cos namieszalem ale jestem poczatkujacy w te klocki ;/
 

da_holl

New member
Witam

jeśli odtwarzało sam dzwięk a tak napisałeś to raczej masz skopane parametry filmu . PS3 pod tym względem jest czuła


pozdrawiam
 
Do góry