PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

Masta_J

Active member
Bez reklam
na poczatku po zgraniu na dysk przenosny tak jak zwykle Avi ITP. a potem po nagraniu na plytke przy momocy imgburn. Mam juz jeden filmik na dysku przenosnym ktory przerobilem z MKV zawiera takie same foldery i smiga bez problemiku:/
Czyli prawdopodobnie odtwarzałeś to źle.
Struktury AVCHD należy odtwarzać jako całość, można mieć tylko jeden folder AVCHD na dysku przenośnym odtwarzalny na PS3.

Pozdrawiam,
 

bako_dex

New member
Czyli prawdopodobnie odtwarzałeś to źle.
Struktury AVCHD należy odtwarzać jako całość, można mieć tylko jeden folder AVCHD na dysku przenośnym odtwarzalny na PS3.

Pozdrawiam,


ok probowalem zrzucic filmik na inny dysk przenosny ale ciagle to samo :/ znasz jakis sposob aby AVCHD przerobic RAZ jeszcze aby ps3 bez problemu go czytala ? nie mam zadnych klopotow z MKV po przerobce a tu bęc jeden Film na ktorym mi zalezy świruje ;)
 

sidnej1

New member
witam

mam taki oto problem, przekonwertowałem plik z mkv na mpg mkv2vob, i na ps3 film odtwarza się tylko do pewnego momentu potem pauza i nijak się nie da dalej przeskoczyć, natomiast na pc film spoko śmiga cały bez problemu

w czym tkwi problem?
 

TAGBA

New member
Witam! Mam problem. Przekonwertowałem sobie pliczek mkv przy pomocy multivchd ale po wrzuceniu na dysk usb konsola nie może odpali filmu, widzi folder avchd ale po włączeniu jest tylko czarne tło.

I jeszcze jedno pytanie, po przekonwertowaniu mkv2vob filmu głos jest spóźniony, jest na to jakaś rada?
 

Sammy

New member
takie pytanie mam czy mkv2vob poradzi sobie z plikiem .ts o wielkosci ok 40gb...i jak to przekonwertowac zebym mogl odtwarzac na ps3?? dodatkowo jak wyglada odtwarzanie kopii bluray tzn jest cala struktura czy ograniczenie fat uniemozliwi mi zrobienie z tego avchd disc? jak poradzic sobie z tak duzymi plikami? dzieki za pomoc
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Oczywiście, że tak - właśnie po to został ten tryb zrobiony - automatycznie dzieli on pliki na niewiększe niż 4GB.

Pozdrawiam,
 

Sammy

New member
bardzo ci dziekuje za pomoc zawsze mozna na ciebie liczyc:)
to jeszcze takie pytanie w tej kwestii duzych plikow, ktore w wiekszosci sa w .ts albo w strukturze chyba avchd disc gdzie plik m2ts ma 43 gb dla przykladu czy oba takie zrodla musze przeksztalcic do mkv, jezeli tak to jakim softem najprosciej z twojego doswiadczenia i wiedzy?...czy aplikacja typu avchdmanager zrobie avchd usb z disc? aha i wrzucajac ts bezposrednio do mkv2vob wyskoczyl blad audio codec dts...sory za chaos wypowiedzi.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
mkv2vob jak sama nazwa wskazuje zaczyna od plików mkv, jeśli masz inne to polecam multiAVCHD.

Pozdrawiam,
 

Sammy

New member
hej zaczalem bawic sie multiavchd i chce przeksztalcic pelna kopie bluray na avchd usb czy taka operacja jest w ogole mozliwa??
 

Sammy

New member
i rozumiem ze moge to zrobic multiavchd? probowalem juz chyba wszystkiego walcze z tym caly dzien..dodaje w tym programie strukture filmu a on wykrywa prawie 100gb...nie wiem jak to zrobic;/
 

Sneak4

New member
PS3 freezuje film na parę sekund

Hej, starałem się przeglądnąć wszystkie tematy na tym forum, ale chyba jednak nie było o tym nic.

Mam taki problem: po przerobieniu mkv na strukturę AVCHD na dysku przenośnym z fat32 podłączam do PS3, odpalam i wszystko śmiga jak ... śmigacz :)
ALE 3-4 razy (czasem częściej, czasem rzadziej, ale ZAWSZE) film freezuje (stopklatka) na kilka sekund (około 5). W tym czasie dźwięk zawsze idzie normalnie, a potem film wraca również do normalnego wyświetlania, natychmiastowo nadganiając dźwięk (a właściwie przeskakując do pozycji dźwięku).
Nie wiem co się dzieje i jak to naprawić. Najczęściej używam mkv2vob, gdyż według mnie jest najszybszy i o wiele ładniej przerabia napisy niż multiAVCHD. Jednak film po przerobieniu w multiAVCHD jest "cichy", tzn wycisza kanały boczne i słychać w sumie głównie tylko dialogi. Dodatkowo pojawiają się jakieś artefakty średnio raz na 2-3 minuty (coś nie tak z kodowaniem). Nie wiem co zrobić, wiecznie jest coś nie tak. Może ktoś mi pomoże?
1. albo jak pozbyć się tego freezowania po przerobieniu w mkv2vob,
2. albo jak ustawić ustawienia w multiAVCHD, żeby nie wyciszał mi dźwięku i dobrze kodował film.

z góry dzięki!
 

sonic01

New member
Problem z dźwiękiem

Przerabiam film o parametrach:

Format : Matroska
Rozmiar pliku : 8,40 GB
Czas trwania : 2h 50 min.
Całkowita przepływność bitów : 7.037 Kb/s
Zdekodowana data : UTC 2009-08-29 07:59:38
Aplikacja zapisująca : mkvmerge v2.9.8 ('C'est le bon') built on Aug 13 2009 13:30:01
Biblioteka zapisująca : libebml v0.7.8 + libmatroska v0.8.1

Wideo
ID : 1
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L4.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 5 klatek
Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@4.1
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 2h 50 min.
Przepływność bitów : 5.003 Kb/s
Nominalna przepływaność : 5.142 Kb/s
Szerokość : 1.280 pikseli
Wysokość : 544 pikseli
Proporcje obrazu : 2,35:1
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
Rozdzielczość : 24 bity
Kolorymetria : 4:2:0
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.300
Rozmiar strumienia : 5,97 GB (71%)
Biblioteka zapisująca : x264 core 68 r1183M f21daff
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=7 / psy_rd=1.0:0.0 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=-2 / threads=6 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / bframes=3 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / wpredb=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / rc=2pass / bitrate=5142 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=1:1.00
Język : Angielski

Audio #1
ID : 2
Format : DTS
Format/Informacja : Digital Theater Systems
ID kodeka : A_DTS
Czas trwania : 2h 50 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 1.510 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Rozdzielczość : 24 bity
Rozmiar strumienia : 1,80 GB (21%)
Tytuł : DTS 1509 kbps
Język : Angielski

Audio #2
ID : 3
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
ID kodeka : A_AC3
Czas trwania : 2h 50 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 384 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Rozmiar strumienia : 470 MB (5%)
Tytuł : Polish .ac3
Język : Polski

:) programem mkv2vob tak aby został dźwięk angielski DTS i polskie napisy i w wyniku tego otrzymuję film o parametrach :

Format : MPEG-TS
Rozmiar pliku : 4,37 GB
Czas trwania : 1h 28 min.
Całkowita przepływność bitów : 7.108 Kb/s
Maksymalna całkowita przepływnoś: 35,5 Mb/s

Wideo
ID : 4113 (0x1011)
ID menu : 1 (0x1)
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : Main@L4.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 2 klatki
Czas trwania : 1h 28 min.
Przepływność bitów : 5.079 Kb/s
Nominalna przepływaność : 5.142 Kb/s
Szerokość : 1.280 pikseli
Wysokość : 544 pikseli
Proporcje obrazu : 2,35:1
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
Rozdzielczość : 24 bity
Kolorymetria : 4:2:0
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.304
Rozmiar strumienia : 3,12 GB (71%)
Biblioteka zapisująca : x264 core 67 r1165M 6841c5e
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=1 / deblock=1:0:0 / analyse=0x1:0x111 / me=dia / subme=5 / psy_rd=0.0:0.0 / mixed_ref=0 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=0 / 8x8dct=0 / cqm=0 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=0 / threads=3 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / bframes=16 / b_pyramid=0 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=3 / wpredb=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / rc=cbr / bitrate=5142 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / vbv_maxrate=40000 / vbv_bufsize=40000 / ip_ratio=1.10 / pb_ratio=1.10 / aq=1:1.0

Audio
ID : 4352 (0x1100)
ID menu : 1 (0x1)
Format : PCM
Ustawienia formatu, bez endiana : Big
Ustawienia formatu, znak : Signed
Tryb multipleksowania : Blu-ray
Czas trwania : 1h 28 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 1.536 Kb/s
Kanały : 2 kanały
Rozmieszczenie kanałów : Front: L R
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Rozdzielczość : 16 bitów
Rozmiar strumienia : 968 MB (22%)

Podczas próby odtworzenia na komputerze obraz ok, napisy pasują ale zamiast dźwięku słychać tylko piszczenie i szum. Pomyślałem że to może wina komputera i nagrałem na płytę i do PS 3 ale tam to samo obraz ok, napisy pasują ale zamiast dźwięku słychać tylko piszczenie i szum.
Ktoś może podpowiedzieć czemu ? :blagam: o pomoc

Oczywiście film został podzielony na dwie części.

A tak mam ustawiony mkv2vob



Uploaded with ImageShack.us
:) PS.
Do czego służy opcja Alvays Transcode DTS ? Może miałem tam też dać ptaszka ?
 
Ostatnia edycja:

vasyndrom

New member
a posiadasz ampli/kino domowe podlaczone do pc/ps3 by odtorzylo Ci sciezke dts? jesli nie to zaznacz ta opcje "always transcode dts"
 

sonic01

New member
a posiadasz ampli/kino domowe podlaczone do pc/ps3 by odtorzylo Ci sciezke dts? jesli nie to zaznacz ta opcje "always transcode dts"
Moje ampli to Sony STR-DE 598 i połączone jest z konsolą optykiem.
Przekodowałem jeszcze raz film i teraz dostałem taki wynik

Format : BDAV
Format/Informacja : Blu-ray Video
Rozmiar pliku : 4,36 GB
Czas trwania : 1h 24 min.
Całkowita przepływność bitów : 7.364 Kb/s
Maksymalna całkowita przepływnoś: 35,5 Mb/s

Wideo
ID : 4113 (0x1011)
ID menu : 1 (0x1)
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L4.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 5 klatek
Czas trwania : 1h 24 min.
Przepływność bitów : 5.552 Kb/s
Nominalna przepływaność : 5.142 Kb/s
Szerokość : 1.280 pikseli
Wysokość : 544 pikseli
Proporcje obrazu : 2,35:1
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
Rozdzielczość : 24 bity
Kolorymetria : 4:2:0
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.333
Rozmiar strumienia : 3,29 GB (75%)
Biblioteka zapisująca : x264 core 68 r1183M f21daff
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=7 / psy_rd=1.0:0.0 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=-2 / threads=6 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / bframes=3 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / wpredb=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / rc=2pass / bitrate=5142 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=1:1.0
Język : Angielski

Audio
ID : 4352 (0x1100)
ID menu : 1 (0x1)
Format : DTS
Format/Informacja : Digital Theater Systems
Czas trwania : 1h 24 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 1.510 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Rozdzielczość : 24 bity
Rozmiar strumienia : 916 MB (21%)
Język : Angielski

Tekst
ID : 4608 (0x1200)
ID menu : 1 (0x1)
Format : PGS

Niestety na PS 3 nie pokazuje napisów i wogóle jest brak dźwięku. Może coś w konsoli muszę poustawiać bo może dzieciaki namieszały ?
A co da ta opcje "always transcode dts" ?
 

sonic01

New member
Było o tym ze 100 razy, poszukać Ci się nie chce?

Pozdrawiam,
Ja już ten post też chyba poczytałem ze 100 razy i długo miałem spokój a teraz trafił mi się film na którym mi zależy i nie umiem rozwiązać problemu a niestety czasu na ponownie czytanie całego wątku brakuje dlatego prosiłem o pomoc.
 

sonic01

New member
Ehh, widzę że na pomoc nie można liczyć, KTOŚ mógłby napisać jak rozwiązać problem mimo iż byłoby to po raz setny bo w tym gąszczu informacji byłoby to łatwiej wyłapać no ale lepiej setny raz napisać że już było i potem jak tu znaleźć to co istotne. Czasem mam wrażenie że forum już nie służy temu czemu miało służyć. Trudno czasem trzeba się poddać jak nie ma pomocy. Takie czasy, nieczęsto można na kogoś liczyć.
 
Do góry