PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

ps_user

New member
Bez reklam
Hej, dawno nie pisałem to się udzielę :smile:

Ta opcja jest dla ludzików którzy nie mają amplitunerów które potrafią zdekodować DTS.
Ewentualnie, odfajkowanie może wpłynąć na zmniejszenie rozmiaru pliku wynikowego.
 

sonic01

New member
aha bo ja zamiast wcisnac X na pena, to dalem display all i wszedlem w folder AVCHD :p
dziala elegancko:) dzieki
a jak wejść na płytę dvd z nagraną strukturą AVCHD bo oprócz tej struktury na płycie zmieścił się jeszcze jeden filmik ale w konsoli nie mogę go odpalić bo płyta od razu uruchamia film ze struktury AVCHD a po wyłączeniu filmu i naciśnięciu na trójkąt nie ma opcji display all

i jeszcze jedno mam film z dźwiękiem eng DTS i pl AC3 + napisy, czy można to jakoś przerobić na AVCHD aby zostały oba języki i napisy bo w mkv2vob muszę się zdecydować albo na eng albo na pl ?
 
Ostatnia edycja:

Coolio16

New member
Wie ktos moze co zrobic gdy film .mkv ma 2 sciezki audio ang i pol i po wgraniu na dysk ps3 jest tylko ang i nie da sie przelaczyc na polski , co zrobic zeby byl pl ?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Kolego cieszy, że odnalazłeś właściwy wątek.
Nie ma takiej możliwości by skopiować plik mkv na dysk wewnętrzny konsoli PS3.
Podaj więc więcej szczegółów, co dokładnie zrobiłeś.

Pozdrawiam,
 

Coolio16

New member
Przy uzyciu PS3 media server skopiowalem z dysku komputera film .mkv ktory ma 11 gb i ma dual audio eng 5.1 i pol 5.1 wlaczylem go normalnie odpalil i leci ale nie ma mozliwosci zmiany jezyka. Sprawdzalem programem mediainfo i plik na pewno jest w .mkv , moze PS3 media server podczas kopiowania jakos konwertuje pliki nie obslugiwane na inny format ?

Tutaj dane z mediainfo:

Ogólne
Pełna ścieżka : E:\Filmy gry itp\Aar.2009.PL.Dl.Aio.1080p.BluRay.x264.Keralots\Avatar.2009.PL.Dual.Audio.1080p.BluRay.x264.mkv
Format : Matroska
Rozmiar pliku : 11,4 GB
Czas trwania : 2h 41 min.
Całkowita przepływność bitów : 10,1 Mb/s
Zdekodowana data : UTC 2010-04-24 10:00:51
Aplikacja zapisująca : mkvmerge v2.9.8 ('C'est le bon') built on Aug 19 2009 17:00:13
Biblioteka zapisująca : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

Wideo
ID : 1
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L4.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 4 klatki
Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@4.1
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 2h 41 min.
Przepływność bitów : 8.171 Kb/s
Szerokość : 1.920 pikseli
Wysokość : 1.080 pikseli
Proporcje obrazu : 16:9
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bitów
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.164
Rozmiar strumienia : 8,99 GB (79%)
Biblioteka zapisująca : x264 core 93 r1542 5b86182
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=4 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=7 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=1 / chroma_qp_offset=-2 / threads=12 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=0 / interlaced=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=2 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=3 / wpredb=1 / wpredp=2 / keyint=240 / keyint_min=24 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=30 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=8171 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00
Język : Angielski

Audio #1
ID : 2
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
Format_Settings_ModeExtension : CM (complete main)
ID kodeka : A_AC3
Czas trwania : 2h 41 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 448 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Side: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Rozmiar strumienia : 518 MB (4%)
Język : Polski

Audio #2
ID : 3
Format : DTS
Format/Informacja : Digital Theater Systems
ID kodeka : A_DTS
Czas trwania : 2h 41 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 1.510 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Side: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
BitDepth/String : 24 bity
Opóźnienie wideo : 11ms
Rozmiar strumienia : 1,71 GB (15%)
Tytuł : English DTS 1509kbps
Język : Angielski
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Plik jest mkv ale na PC, po skopiowaniu go przez Media Server na dysk PS3 przestał on być już mkv i teraz jest pewnie jakimś MPEG.

Mógłbyś spróbować np. MKVExtractem wywalić z tego mkv audio angielskie i zostawić tylko polskie i wtedy skopiować.

Pozdrawiam,
 

azet

Member
Bez reklam
panowie nie wiem było nie było, ale nie przebrnę wszystkiego dlatego zadaję pytanie, dostałem film spakowany , po rozpakowaniu powstał folder -VIDEO_TS w którym są pliki, video_ts, na komputerze wszystko się uruchamia, jest język angielski i jest język polski, wchodze w opcje i klikam dźwięk -2 i mam lektora polskiego klikam dżwięk -1 - jest angielski ,wszystko jest jak powinno, i teraz kopiuję cały folder VIDEO_TS na pendrive, podłączam do ps3, uruchamiam i jest cacy, prawie cacy, chę włączyć lektora polskiego, szukam w opcjach, jest opcje dźwięku i tam wyskakuje cyfra 1, wiadomo angielski, ale szukam, gdzie tu jest dżwięk 2 i ............... nie ma, powinien być ? na komputerze jest na pendrive już nie ? to jest zrobione w jakimś innym formacie nie obsługiwanym przez ps3 ?nie mogę znaleźć polskiego lektora....
 

houdini2008

New member
problem

Witam, mam pewien problem z którym spotkałem się po raz pierwszy, mianowicie wyskakuje mi błąd w programie M2V najnowsza wersja "error transcoding video" :/ , wydaje mi się że coś jest nie hallo ze ścieżką dźwiękową, wnioskuje to z komentarzy w internecie. U mnie na kompie dźwięk idzie normalnie. Niestety nie mogę zrobić AVCHD. Poniżej komentarz jednego z internautów, ale nie bardzo rozumiem kolesia, może ktoś pomoże.

"ok i figured the audio out. it has to be remuxed with mkvmerge into a new file. and then it will be able to be used with ps3 media server or any other mkv converting software. The audio is not separate in any other program except mvkmerge. I tried mkv2vob and it only showed the video and no audio. but after remuxing into a new file name it worked perfect."

Pozdrawiam
 

houdini2008

New member
Format : Matroska
Rozmiar pliku : 6,55 GB
Czas trwania : 1h 59 min.
Całkowita przepływność bitów : 7.843 Kb/s
Zdekodowana data : UTC 2010-07-10 08:43:12
Aplikacja zapisująca : mkvmerge v4.1.1 ('Bouncin' Back') built on Jul 3 2010 22:54:08
Biblioteka zapisująca : libebml v1.0.0 + libmatroska v1.0.0
Wideo
ID : 1
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L4.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 5 klatek
Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@4.1
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 1h 59 min.
Przepływność bitów : 6.337 Kb/s
Szerokość : 1.280 pikseli
Wysokość : 544 pikseli
Proporcje obrazu : 2,35:1
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bitów
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.380
Rozmiar strumienia : 5,16 GB (79%)
Biblioteka zapisująca : x264 core 100 r1659 57b2e56
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x113 / me=umh / subme=7 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=1 / chroma_qp_offset=-2 / threads=12 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=2 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=40 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=6337 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00
Audio
ID : 3
Format : DTS
Format/Informacja : Digital Theater Systems
ID kodeka : A_DTS
Czas trwania : 1h 59 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 1.510 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Side: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
BitDepth/String : 24 bity
Rozmiar strumienia : 1,26 GB (19%)
Tekst
ID : 2
Format : UTF-8
ID kodeka : S_TEXT/UTF8
ID kodeka/Informacja : UTF-8 Plain Text

Przemuxowałem MKVmerge gui, usuwając napisy jak sugerował jeden z internautów, i dalej to samo.

Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
To co mi jeszcze przychodzi do głowy to wyizolowanie poszczególnych składników z tego pliku, video, audio i napisów.
Następnie zmontowanie nowego mkv z tych elementów.
MKVExtractem to powinieneś zrobić.

Pozdrawiam,
 

houdini2008

New member
No więc, po rozbiciu pliku na części składowe i złożenie ponownie w całość jest to samo.
Ale spróbowałem jeszcze czegoś, w MKVmerge zmieniłem aspect ratio na 16:9(obraz rozciągniety dość sporo), i program rozpoczął transkodowanie bez zająkniecia, więc problem leży faktycznie w strumieniu wideo, następnie zaznaczyłem ponownie aspect ratio, ale dałem na oryginalny tego materiału 2.35:1 i znowu kiszka, także już się kompletnie pogubiłem. Jedynym wyjściem jak się wydaje, jest zmiana proporcji materiału 2.21:1 (różnicę troche widać) lub ręcznie ustawić na np 2.34:1 (powinna być praktycznie niewidoczna).

No więc problem rozwiązany, ręczne zmienianie proporcji obrazu na 2.34:1 nic nie dało, ponieważ itak po muxowaniu było 2.35:1 i M2V wywalał błąd, przy proporcjach 2.21:1, M2V normalnie zaczynał transkodowanie, ale w związku z tym że chciałem mieć oryginalne proporcje, nie poddałem się.

Zamiast proporcji obrazu zmieniłem wyświtlanie wysokość i szerokość z 160x67 jak pokazywał MKVmerge, na nominalne 1280x544, po muxingu okazało się że M2V już bez problemu sobie radzi z plikiem. Dodatkowo sprawdziłem inne pliki MKV i w niektórych faktycznie jakoś MKVmerge zaniżał proporcjonalnie te wartości, ale M2V nie wywalał błędów. Więc dlaczego tak działo się z tym plikiem pozostanie tajemnicą.
Mam nadzieję że w przyszłości moje doświadczenia się komuś przydadzą.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Mystek

New member
Witam wszystkich mam dwa malutkie szybkie pytanka;

1. Czy mozliwe jest przerobic jakos RMVB by mozna bylo odpalic na ps3? Jesli tak to w jaki sposob?

2. Sadzilem ze PS3 czyta wszystkie divx-y i avi itp, atu nagle napotkalem sie z filmem ktory w ps3 pokazuje jako "nieprawidlowe dane" i nieda sie odczytac, czy ktos zna przyczyne? ponizej dane filmu:

Wideo
ID : 0
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L4.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 3 klatki
ID kodeka : h264
Czas trwania : 2h 4 min.
Przepływność bitów : 2.300 Kb/s
Szerokość : 1.280 pikseli
Wysokość : 720 pikseli
Proporcje obrazu : 16:9
Tryb wyświetlania klatek : Zmienny
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bitów
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.104
Rozmiar strumienia : 2,00 GB (92%)
Biblioteka zapisująca : x264 core 84 r1416 fcf70c2
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=3 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x113 / me=hex / subme=7 / psy=1 / psy_rd=1.0:0.0 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=1 / chroma_qp_offset=-2 / threads=12 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=0 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / wpredb=1 / wpredp=2 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=40 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=2300 / ratetol=1.0 / qcomp=0.75 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00
Audio
ID : 1
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
Profil formatu : Dolby Digital
Format_Settings_ModeExtension : CM (complete main)
ID kodeka : 2000
Czas trwania : 2h 4 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 192 Kb/s
Kanały : 2 kanały
Rozmieszczenie kanałów : Front: L R
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Opóźnienie wideo : 66ms
Rozmiar strumienia : 171 MB (8%)
Wyrównanie : Rozdzielone w przeplocie
Przeplot, czas trwania : 500 ms (11,99 klatek wideo)
Przeplot, czas wczytywania : 500 ms


Z gory wielkie dzieki
 

Mystek

New member
jesli o rozszezenie pytasz to .avi

i przegrywam normalnie na dysk jak kazdego divx bez zadnej przerobki i to jest jedyny film ktory nie chce dzialac.
 
Ostatnia edycja:
Do góry