PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

D

djrobus

Guest
Ładnie zacząłeś: z 20 GB na DVD-9. Ciekaw jestem efektów, ja wciskałem kiedyś z ciekawości materiał o wadze około 13 GB pod DVD-9, wyszło fantastycznie!

Obawiam się jednak, że te 20 GB na DVD-9, to może być już przegięcie.

Z reguły BDReb używam do wciskania materiału rzędu 27-29 GB pod BD-25
 

Maxavelli

New member
dj robus - zwroc uwage ze material zrodlowy byl w MPEG-2. Z doswiadczenia wiem ze plus/minus to co oferuje MPEG-2 przy 40mbit/s H264 jest w stanie zaoferowac juz przy okolo 15. Na razie sie koduje, ale mam mozliwosc podejrzenia plikow w tempie - rzeczy typu FBI Warnings itp. Wiem ze nijak sie to ma do oceny jakosci, ale klatka po klatce ejst niemalze identycznie a jeden plik udalo mu sie skompresowac ze 130 MB do... 15 xD!

P.S. W zrodle sciezka PCM 2.0, ja koduje do AC3 2.0 przy DVD9 rezygnacja z PCM i sciezek HD Audio to niestety koniecznosc.
 
D

djrobus

Guest
Co prawda nie wiem jakie opcje wybrałeś, ale można wybrać sam film, bez dodatków i innych dupereli i może wtedy uratujesz najlepszy strumień audio?
 

Maxavelli

New member
Z racji ze nie eksperymentowalem jeszcze z wycinaniem dodatkow na BD i nie wiem jak to robic wybralem prostszy cel - film z jedna tylko sciezka dzwiekowa, trzema sciezkami napisowymi. No i walcze o zachowanie menu :)!
 
D

djrobus

Guest
Na górze w zakładce "mode", wybierasz "film only"
 

Attachments

  • bd_rebuilder_1171.jpg
    bd_rebuilder_1171.jpg
    62,1 KB · Wyś: 302
D

djrobus

Guest
No niestety, to jest pożeracz czasu.
Ciekaw jestem jak to menu będzie hulało po kompresji. Programik domyślnie może być tak ustawiony, że dla zachowania optymalnej jakości filmu głównego, z dodatków, reklam itd, może zrobić "pokaz slajdów":D

W każdym razie czekam z niecierpliwością na wyniki, gdyż sam jeszcze nie robiłem takiego eksperymentu "na maksa" (w dodatku do DVD DL!)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jedrzejzgierz

New member
savior napisał:
Czesc
Też miałem nieraz kłopoty z przerobieniem DTS na AC3 ale znalazłem w sieci dts2ac3 -> (nie mogę jeszcze wstawiać linków wiec dopisz http przed) odsiebie com/pokaz/2112289---07bc.html
Robi sie to tak:
- robisz demux np tsMuxerGUI
- zmieniasz nazwę pliku z dźwiękiem na input.dts
- wrzucasz do katalogu z dts2ac3 i klikasz DTS2AC3.bat
i po paru minutach dostajesz plik output.ac3
- potem ja za pomocą tsMuxerGUI robię muxing do m2ts
I jest ładnie :)
Jak robiłem mkv2vob to dźwięk nieraz miałem przesunięty albo nie chciał w ogóle przerobić dts'a.
Pzdr

No i dupa blada. Pierwszy film, ktorego dzwiek przekonwertowalem za pomoca dts2ac3 poszedl bez problemu, wiec myslalem, ze znalazlem narzedzie, ktore nie bedzie mialo problemow z pozostalymi. Jak sie jednak okazalo czasami program tworzy ac3 niekompletne (w jednym przypadku mialem minute <sic>, a w innym 10). Smiech na sali zwarzywszy na to, ze DTS mial ponad 2 godziny. Savior - nie trafiles na ani jeden film, w ktorym mialbys taki problem?
Poswiecilem dzis pol dnia, przetestowalem tone programow i najodpowiedniejszy wydaje sie 'eac3to'. Jednak z nim znowu jest taki problem, ze wymaga do poprawnego dzialania Sonic CinePlayer Decoder Pack, ktory za cholere nie moge znalesc w necie za free. Niby wystarczy tez Nero 7 lub nowszy, ale mimo, ze mam Nero 7, to nadal wyskakuje blad o tresci: 'This audio conversion is not supported.'
Czy ktos z was posiada narzedzie sluzace do konwersji DTS --> AC3 i nie mial z nim problemow? Ewentualnie jakis inny sposob, aby z DTS otrzymac AC3 (np. DTS --> WAVE i WAVE --> AC3 czy cos podobnego)?
Z gory dzieki za odpowiedzi i pozdrawiam
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
chłopaki sorki za ten post ale ile razy wracam do tego tematu to sie lekko zakręcam a encyklopedii nie czytam
Chodzi mi o to że mam fajne filmiki mkv i napisy w srt żeby z laptopa po media serwerze latały i jest na piątke ten system ale teraz chcę wrzucić je sobie na płyty, żeby je czytała pestka bez media serwera. Moje pytanie brzmi jak najszybciej i bez zbędnych kombinacji: czyli nazwe programów i pare uwag od fachowców
schemat w skrócie bo potem juz sobie doczytam ale coś na start z tematem w miare bezbolesny.
Z góry dziekuje :mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

jedrzejzgierz

New member
Seba_Fan napisał:
a ten program sprawdzales
AudioConverter
Pisalem pare stron wczesniej. Program ten przerobil mi tylko jeden film, a w pozostalych mam blad programu mkvinfo.

Domel9 - program to mkv2vob. Przestudiuj ten temat, a bedziesz wiedzial wszystko. Jak Ci sie nie chce wertowac 62 stron, to masz juz nazwe programu - reszte znajdziesz w google. Pozdrawiam
 

jedrzejzgierz

New member
:/ Problem goni problem. Juz powoli mam dosyc... Okazalo sie, ze DTS2AC3 mial problemy z filmami powyzej 2-och godzin. Wpadlem na pomysl, ze podziele film za pomoca 'mkvmerge GUI', ale teraz znowu pojawil sie nastepny problem. Po podzieleniu pierwsza czesc filmu dziala bez problemu, a druga tylko wtedy gdy nie przelaczam na inny moment w filmie. Wtedy odtwarzacz sie zacina i koniec. Pomyslalem jednak, ze po zamienieniu dzwieku i zlaczeniu w calosc moze bedzie dobrze. Wtedy jednak caly film wcale nie chce sie uruchomic :/. Mieliscie taki problem z programem mkvmerge GUI podczas dzielenia? Jezeli tak, to czy jest jakies rozwiazanie?
Pozdrawiam

EDIT
Problem rozwiazalem. Nie pomyslalem wczesniej, zeby dwa pliki o formacie AC3 (ktore otrzymalem z wyciagnietych DTS'ow z podzielonych plikow) polaczyc w calosc za pomoca mkvmerge GUI, a potem dodac je do filmu - zrodla (jednoczesnie usuwajac z niego DTS). Dzieki temu z pliku o rozmiarze 7.94 zrobil sie 6.87 (AC3 448Kb/s), ktory bez problemu po przerobieniu na strukture blu-ray zmiesci sie na plyte.

BTW.
Jezeli chcemy podzielic plik mkv za pomoca mkvmerge GUI, nalezy zaznaczyc opcje 'link files' (wtedy druga czesc dziala bez problemu), a zeby bylo fajniej uruchamiajac ktorakolwiek z nim, wczytuje je nam obie i mamy jakby caly film, mimo, ze to dwa pliki.
 
Ostatnia edycja:

Moirte

New member
Mam pytanko przeczytałem to co pisaliście i niby wszystko działa ale filmik na którym to robię to Obcy2 i on nie jest w rozdzielczości HD tylko 976X528. i jak przerobie go na pena to wszytko dział tylko że film jest wyswietlany na środku ekranu a nie na całym ekranie.
jak zrobiłem z tego Output type na file a transcoding na mpeg-2(fast) a nastepnie zgrałem film na DVD to wszystko jest okej ale jak zrobię sobie AVCHD-USB to obraz juz nie wypełnia całego telewizorka??
Wiecie o co chodzi??
Dzięki
 
Ostatnia edycja:

Forest89

Active member
Bez reklam
Witam mam mały problem z filmem MKV i dźwiękiem na nim zapisanym. Pewnie już było o tym mówione, ale trudno cokolwiek znaleźć w tym temacie.
Chodzi o to, że mam film MKV i na nim jest dźwiek DTS (angielski 1,5mbps). Po przerobieniu filmu programem MKV2VOB dźwięk znika, nie ma dźwięku...
Co należy zrobić, ustawić by dźwięk był chociaż przerobiony do DD, nie zależy mi na DTS...
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Nie mam funkcji ATD :/ Chyba, że już jakaś nowsza wersja programu wyszła i ja tej funkcji nie mam. Ja mam v2.4.3.

EDIT.
Ojjj miałem starą wersje. Sprawdziłem i jest już 2.4.5...

Sorry za kłopot.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry