PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

gianbuffon

New member
kalipawel napisał:
używam programu mkv2vob . Wchodzę wybieram film itp. w zakładce Configuration wybieram język Polski , brak napisów , format m2ts , transoding codec : x256 (slow) .

W czym tkwi problem ?
format i video transcoding powinno byc na automatic
nie wiem, czy to rozwiaze problem. jak Ci sie chce, to sprobuj cos zmienic albo poczekaj na opinie fachowca, tj. Masta_J :p) wydaje mi sie, ze juz wczesniej cos o tym bylo, wiec przegladnij kilka stron wstecz
 

beamer

Banned
Zostawcie wszystkie opcje w mkv2vob na automatic. Tak jest najlepiej, a grzebać można jak się na tym dobrze poznacie po przeróbce wielu filmów.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
kalipawel napisał:
Mam problem . Ściągnąłem sobie film Transformers w formacie mkv . Kiedy odpalam film przed konwersją wszystko jest jak trzeba , dźwięk , obraz itp. Po konwersji dźwięk jest jakoś poprzestawiany . Nie wiem co robię źle . Dodam że film jest z polskim lektorem .
Nic nie poradzisz. Poszukaj wersję bez lektora.
Poza tym było już na ten temat, wystarczy poszukać w tym wątku.

Pozdrawiam,
 

kalipawel

New member
Masta_J napisał:
Nic nie poradzisz. Poszukaj wersję bez lektora.
Poza tym było już na ten temat, wystarczy poszukać w tym wątku.

Pozdrawiam,

w moim filmie sa 2 sciezki dzwiekowe : pl lektor i angielska . Jak odpalam film na kompie w formacie mkv to napisy pl sa zsynchronizowane . Jak w końcy mam pozaznaczać te opcje aby scizka byla angielska a napisy pl ?

Pomocy :)
 

gianbuffon

New member
kalipawel napisał:
w moim filmie sa 2 sciezki dzwiekowe : pl lektor i angielska . Jak odpalam film na kompie w formacie mkv to napisy pl sa zsynchronizowane . Jak w końcy mam pozaznaczać te opcje aby scizka byla angielska a napisy pl ?

Pomocy :)
napisy musisz miec w pliku .srt, taka sama nazwa jak film i ten sam folder, w mkv2vob dajesz eng audio, polskie napisy, load subtitle from file. mozesz dac tez overscan. reszta automatic i x264 slow
 

jedrzejzgierz

New member
Nie znalazlem takiej informacji w tym temacie, wiec pytam: zna ktos program, dzieki ktoremu zamienie DTS na AC3 w pliku mkv, a plikiem wynikowym bedzie mkv ze skopresowanym juz dzwiekiem (mkv2vob skompresuje mi audio, ale uzyskam vob, avi itp.)?
 

jedrzejzgierz

New member
Sprobowalem i z 5 filmow, w ktorych chcialem skompresowac audio (raport mniejszosci, pamiec absolutna, terminator 2, silent hill i dzien niepodleglosci) udalo sie tylko z cichym wzgorzem. W innych wypadkach error zwiazany z 'mkv info'. Zalezalo mi na kompresji audio, bo wszystkie moje filmy nagrywam jako struktura blu-ray (gdzie wiadomo zwieksza sie rozmiar). I mimo, ze w mkv2vob niby mozna skompresowac dts na ac3 (leci pasek postepu), to plik wynikowy z 7,93 zmienia sie na 8,45 (ten sam rozmiar mam wtedy gdy nie zaznacze przerabiania na ac3). Czy ktos ma ten sam problem, tzn w mkv2vob tworzac achvd disc nie dziala mu 'always transcode dts'? (moja wersja programu to 2.4.5). Pozostalo mi jedynie nalozenie napisow na voba... (czego nie chcialem robic, bo chcialbym miec mozliwosc wylaczenia napisow, no ale trzeba isc na kompromis).

BTW. Pozostal mi jeszcze jeden problem tzn. pare filmow o rozmiarze 7,93 z dzwiekiem ac3. Na razie powoli szukam programu, ktory skompresuje mi video do powiedzmy 7,30 (wtedy po przerobieniu metoda achvd disc plik wynikowy powinien sie miescic na plyte dl), choc znajac zycie, to i tak pewnie bede musial podzielic te pliki na dwie czesci (co na te chwile jest ostatecznoscia).
pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
To co piszesz to znany bug mkv2vob - AVCHD tylko aktualnie DTS jest możliwy.

Co do drugiego problemu to próbowałeś AC3 448kbps?
Ewentualnie zawsze możesz odciąć napisy końcowe.

Pozdrawiam,
 

savior

New member
jedrzejzgierz napisał:
Nie znalazlem takiej informacji w tym temacie, wiec pytam: zna ktos program, dzieki ktoremu zamienie DTS na AC3 w pliku mkv, a plikiem wynikowym bedzie mkv ze skopresowanym juz dzwiekiem (mkv2vob skompresuje mi audio, ale uzyskam vob, avi itp.)?
Czesc
Też miałem nieraz kłopoty z przerobieniem DTS na AC3 ale znalazłem w sieci dts2ac3 -> (nie mogę jeszcze wstawiać linków wiec dopisz http przed) odsiebie com/pokaz/2112289---07bc.html
Robi sie to tak:
- robisz demux np tsMuxerGUI
- zmieniasz nazwę pliku z dźwiękiem na input.dts
- wrzucasz do katalogu z dts2ac3 i klikasz DTS2AC3.bat
i po paru minutach dostajesz plik output.ac3
- potem ja za pomocą tsMuxerGUI robię muxing do m2ts
I jest ładnie :)
Jak robiłem mkv2vob to dźwięk nieraz miałem przesunięty albo nie chciał w ogóle przerobić dts'a.
Pzdr
 

jedrzejzgierz

New member
Savior - dzieki wszystko ladnie dziala, ale mam jedno pytanie: Ty robisz muxing do m2ts. Ja chcialbym do AVCHD disc. Jak wyglada wtedy plik wynikowy, ktory mial rozdzielczosc np. 1280x544? Czy umieszcza go na gorze ekranu (nie wysrodkowuje)? Istnieje mozliwosc wysrodkowania filmu jak w mkv2vob?
Czym moglbym zmuxowac wyciagniete video i przerobiony dts na ac3, aby uzyskac nastepny plik mkv, tyle, ze oczywiscie mniejszy, bo nie z DTS? (wtedy przerobilbym go juz w mkv2vob)
pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Wygląda tak:

mozscreenshot8xhid0.jpg


Podoba się zielony pasek? ;)

Muxowanie zrobisz tsMuxeRem.

Pozdrawiam,
 

jedrzejzgierz

New member
Czyli mam rozumiec, ze wtedy musze zaznaczyc 'TS muxing' i otrzymanym plikiem bede mogl bawic sie dalej w mkv2vob? (przed chwila dopiero zauwazylem, ze oprocz mkv mkv2vob otwiera rowniez rar i ts wlasnie)
 

jedrzejzgierz

New member
Dzieki wielkie za rady :). DTS2AC3 jak i MKVToolnix daja rade. Warto jeszcze dodac dla zainteresowanych, ze aby DTS2AC3 dzialal potrzebne sa Avisynth i NET. Framework w wersji min. 1.1 (ja nie mailem tego pierwszego i program mi nie dzialal, ale chwila w necie i rozwiazalem problem).

Odniose sie jeszcze do propozycji nt. uciecia napisow koncowych lub konwersji dzwieku do AC3 448kbps. Otoz pierwsze odpada, a drugie na nic sie zda, poniewaz te pare filmow, ktore mam z dzwiekiem AC3 i rozmiarze 7,93 maja dzwiek o jakosci 448kbps kazdy, takze pozostaja juz tylko dwie opcje: podzielenie pliku lub kompresja video (ale tego na razie nie wiem jak dokonac).

W kazdym razie dzieki jeszcze raz i pozdrawiam.
 
Do góry