PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

savior

New member
ja jeszcz nie miałem żadnego filmu z zielonymi pasami.
Ściągam film mkv jeśli ma dźwięk ac3 to przerabiam go tylko tsMuxerGUI i robię muxing do m2ts (wcześniej robiłem tylko mkv2vob i do formatu mpg) i na pleju śmiga bez żadnych pasów zielonych. Jeśli jest dźwięk DTS to przerabiam go mkv2vob (zawsze robię ten tryb slow). A jeśli dźwięk sie nie chce przerabiać lub jest przesuniecie to wtedy demux potem dts2ac3 i muxing.
Pzdr
 
Ostatnia edycja:

jedrzejzgierz

New member
Nie masz pasow, poniewaz Ty przerabiasz na m2ts, a niemila dla oka zielen wystapi wtedy, gdy utworzysz AVCHD (no i oczywiscie rozdzielczosc bedzie inna niz 1280x720).
pozdrawiam
 

gianbuffon

New member
jedrzejzgierz napisał:
Nie masz pasow, poniewaz Ty przerabiasz na m2ts, a niemila dla oka zielen wystapi wtedy, gdy utworzysz AVCHD (no i oczywiscie rozdzielczosc bedzie inna niz 1280x720).
pozdrawiam

a to dziwne, bo ja przerabiam na AVCHD i nie mialem zielonych pasow. zarowno przy rozdzielczosci 1280x720, jak i przy mniejszej.
zreszta co ma AVCHD do m2ts? przeciez jedno to output file, a drugie output type...
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Bo przerabiasz w mkv2vob, right? :D

Kontener m2ts występuje w strukturze AVCHD :)

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:
D

djrobus

Guest
jedrzejzgierz napisał:
Dzieki wielkie za rady :). DTS2AC3 jak i MKVToolnix daja rade. Warto jeszcze dodac dla zainteresowanych, ze aby DTS2AC3 dzialal potrzebne sa Avisynth i NET. Framework w wersji min. 1.1 (ja nie mailem tego pierwszego i program mi nie dzialal, ale chwila w necie i rozwiazalem problem).

Odniose sie jeszcze do propozycji nt. uciecia napisow koncowych lub konwersji dzwieku do AC3 448kbps. Otoz pierwsze odpada, a drugie na nic sie zda, poniewaz te pare filmow, ktore mam z dzwiekiem AC3 i rozmiarze 7,93 maja dzwiek o jakosci 448kbps kazdy, takze pozostaja juz tylko dwie opcje: podzielenie pliku lub kompresja video (ale tego na razie nie wiem jak dokonac).

W kazdym razie dzieki jeszcze raz i pozdrawiam.

Kompresję możesz zrobic za pomocą BDRebuilder
 

jedrzejzgierz

New member
Z tego co pamietam, to testowalem juz ten program i nie obsluguje on mkv.

BTW. Zobacz Masta J ile zamieszania i zbednych pytan mozna wprowadzic umieszczajac jeden screen :). Masta J pokazal zielony pas, ktory wystapi w plikach z niestandardowa rozdzielczoscia gdy zmuxujemy plik programem tsMuxerGUI.

Pozdrawiam

EDIT
Zauwazylem teraz, ze strukture blu-ray ten program obsluguje (AVCHD). Po testach dam znac co i jak.
 
Ostatnia edycja:

jedrzejzgierz

New member
Po krotkich testach powiem, ze predkosc tego programu mnie przeraza. Czytajac opinie w necie o czasie pracy (30 godzin na jakims tam core 2 duo) nie chce nawet myslec ile bedzie trwal proces na moim laptopowym celeronie 1.7 :). Na razie program pracuje juz 30 min, mam 2.5%, ale co najgorsze, to predkosc caly czas spada (zaczelo sie od 15fps, teraz jest juz 7, a ludzie w necie mowia o sredniej 2-4 zaleznie od kompa). A juz nawet nie chce myslec co by bylo gdyby proces trwal pare dni, a na koncu okazalo sie, ze film nie dziala na moim ps3 :/. Jednak pomijajac narzekania i tak najprawdopodobniej po przerobieniu wszystkich filmow, ktore mi zostaly, wezme sie za te 5 "felernych". Kolejny miesiac komp pochodzi 24 na dobe i bede mogl cieszyc sie konkretna kolekcja hehe.
W kazdym razie dzieki i pozdrawiam.
 

ecolab250

New member
inny Soft

w zalaczeniu link do "nowego" softu, opinie sa rozne ale u mnie dziala bardzo dobrze.

www_winnydows_com/comment.php?comment.news.50[/url]
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Niedługo za równowartość poboru prądu gdy komp będzie na czuwaniu to lepiej będzie sobie kupić oryginalny film a nie go przerabiać :D
 
D

djrobus

Guest
jedrzejzgierz napisał:
(30 godzin na jakims tam core 2 duo) nie chce nawet myslec ile bedzie trwal proces na moim laptopowym celeronie 1.7 :).

na moim core2duo, 2,4Ghz proces trwa około 11 godzin:???:
 
D

djrobus

Guest
z 720p nie testowałem, głównie materiał ze struktury BD ważący od kilkunastu do dwudziestu kilku GB
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nie można tego przeliczać po prostu na gigabajty, 720p a 1080p to czasowo dwie zupełnie inne sprawy.
Zresztą nie rozumiem po co wy to w ogóle kodujecie :roll:

Pozdrawiam,
 

houdini2008

New member
Masta_J napisał:
Nie można tego przeliczać po prostu na gigabajty, 720p a 1080p to czasowo dwie zupełnie inne sprawy.
Zresztą nie rozumiem po co wy to w ogóle kodujecie :roll:

Co Ty gadasz, jesli mam film 720p który ma powiedzmy 4,5 GB to transcoding trwa troszkę ponad 4 godz, natomiast powiedzmy ten sam materiał w 1080p ważący 8,2 GB mam w 8 godz. więc stąd moje wyliczenia. Oczywiście że nie trankoduje np materiału 1280x688, ponieważ mały paseczek na dole pod napisami wcale nie jest widoczny i mam film w niecałe 10 min., inaczej ma się sprawa z taką rozdziałką w której M2V automatycznie nie trankoduje, ale po włączeniu filmidła mam spory pas na dole, mi to osobiście przeszkadza, i wtedy włączam transkoding ręcznie. Nie kożystam w tej chwili z innej opcji niż AVCHD Usb.
Pozdrawiam
 

jedrzejzgierz

New member
houdini2008 - czy Ty na pewno mowisz o programie BDRebuilder?
11 godzin djrobusa i moje przewidywane 30 godzin to czas procesu w ww. programie. W mkv2vob oczywiscie transcoding trwa krocej, ale przeciez to dwie inne bajki.
 
D

djrobus

Guest
Masta_J napisał:
Zresztą nie rozumiem po co wy to w ogóle kodujecie :roll:

Pozdrawiam,

Zainstaluj w wolnej chwili BDRebuilder, to bezpłatny sofcik, poznasz jego możliwości, np. możliwość "wciśnięcia" materiału o wadze np. 27 GB na płytkę BD-25 (przy zachowaniu najlepszego strumienia audio np. w HD). Jest to swego rodzaju odpowiednik DVDShrink

houdini2008:

chyba rzeczywiście miałeś na myśli mkv2vob

Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

beamer

Banned
djrobus napisał:
Zainstaluj w wolnej chwili BDRebuilder, to bezpłatny sofcik, poznasz jego możliwości, np. możliwość "wciśnięcia" materiału o wadze np. 27 GB na płytkę BD-25 (przy zachowaniu najlepszego strumienia audio np. w HD). Jest to swego rodzaju odpowiednik DVDShrink

houdini2008:

chyba rzeczywiście miałeś na myśli mkv2vob

Pozdrawiam

Spoko. Fajnie że wynaleźliście jakiś nowy programik. Wyspecjalizowaliśmy się już tutaj w mkv2vob, który daje sobie z reguły radę w 20 min, ale zawsze miło jak ktoś zaproponuje coś nowego.
 

Maxavelli

New member
Od wersji 0.20 DVD Rebuilder zaczal w miare normalnie dzialac, wiec zdecydowalem sie na jego przetestowania. Pomimo zenujacego jak na dzisiejsze czasy sprzetu (Intel P4 2,00 GHz, 1 RDZEN :-D!) zdecydowalem sie na testy. Pierwsze co zauwazylem ze wazne jest by zainstalowany byl najnowszy FFDShow - mialem jakas stara wersje i pliki wynikowe zawieraly tylko czarne tablice. Na razie testowo sie koduje. Za zrodlo wzialem film trwajacy 1h 36m, jego rozmiar to ok. 20 GB, bitrate circa 38 MBPS. Zdecydowalem sie na niego, poniewaz kodowany jest w MPEG-2, wiec teoretycznie X264 ktorego uzywa BD-RB do kompresji ma o wiele mniejsze zapotrzebowanie na bitrate. Slowem - probuje to upchnac na DVD9. Efektami sie podziele jak ktos bedzie chcial.
 
Do góry