PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

Masta_J

Active member
Bez reklam
Chodzi Ci o to jak to sprawdzić przed ściągnięciem?
Najlepiej najpierw pobierać sample i sprawdzać na nich.
Wszystko w 720p poniżej 1280x584 będzie i tak transkodowane w AVCHD.

Konwersja 1080p nie może trwać krócej bo taki film z reguły jest dwa razy większy w rozmiarze niż 720p.

Jeśli transkodowanie ma miejsce w AVCHD to albo film jest poniżej 1280x584 albo nie jest zgodny z profilem 4.1

Pozdrawiam,
 

zbynio28

New member
Dzieki Masta za odpowiedz. Jeszcze tylko jedno . Zeby zachowac DTS-esik na AVHD Disc/Usb tez jest potrzebne transkodowanie ? Czy majac wszystko ustawione na auto i wybrane AVHD Disc film bedac w dts dalej na ps3 bede mial dts?
 

zbynio28

New member
To jezeli w Media info pokazuje mi Profil formatu: High@L5.1 to trans kodowanie sie odbedzie mimo to ze film ma rozdzialke 1280*720 ?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jeśli rzeczywiście jest to 5.1 to tak, niektóre wydania na przykład są oznaczane jako 5.1 ale reference frames mają zgodne z 4.1 i nie wymagają transkodowania.

Pozdrawiam,
 

zbynio28

New member
reference frames (ustawiena formatu , podklatkowy w media info ?) ? na tym to sie nie znam . w kazdym badz razie jak mam ustawione na auto to ja trza to bedzie transcoding a jak nie to nie. A co jest z tym Multiavhd zeby muc z niego korzystac na dysku USB zew 250 GB to musze miec tyle samo wolnego miejsca na HDD w PC? Jak chcem dorzucic do HDD USB kolejny film to wyskakuje mi blad (RT) Cannoot reneme file K:/AVCHD to K:AVCHD gdzie K to dysk wymienny . W Multiavchd dodaje pierw katalog avchd z dysku usb a nastepnie film z pc i wywala mi blad? co robie zle? jak mam to zrobic porzadnie?
 
Ostatnia edycja:

gianbuffon

New member
Masta_J napisał:
Chodzi Ci o to jak to sprawdzić przed ściągnięciem?
Najlepiej najpierw pobierać sample i sprawdzać na nich.
Wszystko w 720p poniżej 1280x584 będzie i tak transkodowane w AVCHD.

Konwersja 1080p nie może trwać krócej bo taki film z reguły jest dwa razy większy w rozmiarze niż 720p.

Jeśli transkodowanie ma miejsce w AVCHD to albo film jest poniżej 1280x584 albo nie jest zgodny z profilem 4.1

Pozdrawiam,

ale napisales, ze lepiej jest przerabiac filmy 1080p. myslalem, ze dlatego, ze trwa to szybciej, gdyz nie transkoduje. wiec jaki jest powod, ze 1080p lepszy? :)
czyli to, czy film ma 4.1 mozna tylko sprawdzic przerabiajac sample? nie mozna jakims programem tego sprawdzic?

PS. na jednej ze stron torrent znalazlem duzo filmow pod X360 w formacie WMV HD. czy to pojdzie rowniez na ps3?
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
No to teraz zależy czy mówimy o 720p czy 1080p i czy o muxowaniu czy transkodowaniu.
Wiadomo, że muxowanie 1080p będzie szło szybciej niż transkodowanie 720p.
Jeśli chodzi o 1080p to nie ma ograniczeń jeśli chodzi o rozdzielczość i jeśli mamy materiał zgodny z 4.1 to nawet 1920x800 jest muxowane.

Pozdrawiam,
 

gianbuffon

New member
aha czyli najwazniejsze, zeby film byl zgodny z 4.1, tak? wtedy o ile 720p nie bedzie w zbyt malej rozdzialce, to mkv2vob bedzie tylko muxowac?
jak tak, to juz chyba wszystko wiem:) no prawie, bo nie wiem jeszcze jak sprawdzic, czy film ma 4.1 :p to chodzi o audio channels? bo w niektorych opisach filmu jest np.
DANE TECHNICZNE:
Audio Language...: Hindi/English DD 5.1 AC3 @ 448 Kbps
Subtitles........: English, Bulgarian
Container........: MKV
Video............: x264 @ 4736 Kbps
Resolution.......: 1280 x 544 (720p) <- wiem, ze bedzie transkodowalo, bo za mala rozdzalka :p

dzieki! pozdro
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Audio nie ma tutaj nic wspólnego, chodzi o profil zakodowania VIDEO.
Sample, sample i jeszcze raz sample.

Pozdrawiam,
 

gianbuffon

New member
czyli pobrac sample, wrzucic do mkv2vob i jesli bedzie tylko muxowac, to znaczy, ze ma 4.1? o to chodzi, tak? to juz chyba koniec pytan:p
DZIEKI!
 

felipe69

New member
wiem, że wątek dotyczy konwersji plików MKV na format zgodny z PS3, ale mam pytanie dość mocno powiązane - dotyczy plików HD w 720p i 1080p

posiadam mnóstwo sampli HD w formatach WMV HD (*.wmv) oraz QuickTime HD (*.mov)

chciałbym użyć programu do ich konwersji na format np. MP4 lub VOB, który zachowa rozdzielczość HD, wysoki bitrate i dźwięk 5.1 (oczywiście o ile taki wcześniej był w WMV lub MOV)

co możecie polecić? może istnieje jakieś porządny soft do konwersji WMV HD i QT HD na MKV a następnie procedura dalej taka sama czyli mkv2vob, zawsze wówczas można dodać napisy w SRT i output do struktury AVCHD-USB :)

aktualnie korzystam z Xilisoft Video Converter Ultimate, pliki MOV z dzwiękiem 2.0 po delikatnej zabawie w ustawieniach konwertuje bez straty na bitrate do VOB lub MP4, pytanie który lepszy przy założeniu, że rozdzielczość taka sama a rozmiar jest zbliżony:

a) VOB (MPEG-2 + AC-3)
img25.imageshack.us/img25/1884/vob1.jpg

b) MP4 (AVC + AAC)
img27.imageshack.us/img27/4917/mp41.jpg
 
Ostatnia edycja:

kalipawel

New member
Mam problem . Ściągnąłem sobie film Transformers w formacie mkv . Kiedy odpalam film przed konwersją wszystko jest jak trzeba , dźwięk , obraz itp. Po konwersji dźwięk jest jakoś poprzestawiany . Nie wiem co robię źle . Dodam że film jest z polskim lektorem .
 

gianbuffon

New member
kalipawel napisał:
Mam problem . Ściągnąłem sobie film Transformers w formacie mkv . Kiedy odpalam film przed konwersją wszystko jest jak trzeba , dźwięk , obraz itp. Po konwersji dźwięk jest jakoś poprzestawiany . Nie wiem co robię źle . Dodam że film jest z polskim lektorem .
jakiego programu uzywasz? podaj jakie masz ustawienia
 

masta_slowik

New member
Czy ktoś z szanownie tu zaglądających spotkał się może przy nagrywaniu AVCHD Disc na DVD DL z błędem dostępu scieżki?
Chciałem nagrać Life of a Brain FullHD na Emteca DL i w kółko mi truje, że jest błąd scieżki i nie może nagrać...
 

beamer

Banned
masta_slowik napisał:
Czy ktoś z szanownie tu zaglądających spotkał się może przy nagrywaniu AVCHD Disc na DVD DL z błędem dostępu scieżki?
Chciałem nagrać Life of a Brain FullHD na Emteca DL i w kółko mi truje, że jest błąd scieżki i nie może nagrać...

A jakiego programu używasz do zgrania AVCHD na dysk? Bo chyba tak wprost sie nie da. Trzeba miec program do zgrywania obrazów struktur Bluray na płytę. Ja używam darmowego ImgBurn i nigdy nie napotkałem problemu.
 

kalipawel

New member
gianbuffon napisał:
jakiego programu uzywasz? podaj jakie masz ustawienia

używam programu mkv2vob . Wchodzę wybieram film itp. w zakładce Configuration wybieram język Polski , brak napisów , format m2ts , transoding codec : x256 (slow) .

W czym tkwi problem ?
 
Do góry