PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

gianbuffon

New member
ok, dzieki masta_J:)

w sumie nie zamierzam trzymac ogladnietych filmow na dysku. ale jakbym chcial tak przerobic, zebym mogl z pena zgrac na dysk, to musze wybrac output type file, a reszta tak samo? czy jeszcze cos trzeba zmienic?
jeszcze raz wielkie dzieki:) pozdro!
 

gianbuffon

New member
Masta_J napisał:
Tak, File, ale wtedy będziesz musiał transkodować by uzyskać napisy.

Pozdrawiam,
nie rozumiem :p
przeciez teraz jak przerabialem na AVCHD, to tez dodawalem napisy i transkodowalo:) chodzi o to, ze napisy nie bede w osobnym pliku, tylko zostana wklejone w obraz? i dluzej to potrwa? jak to to ile, jesli na AVCHD konwersja trwala 3,5h?
 

Sammy

New member
gianbuffon
nie wiem czy dobrze rozumiem z waszego dialogu, ale plusem i bajerem avchd usb jest to, ze właśnie nie musisz transodowac, masz plik o wejściowych parametrach i napisy w bardzo szybkim tempie...tylko musisz to odpalac z pena, bo chyba z dysku nie da rady...natomiast file mozna i tak i tak:) zamieszalem jakby co to Masta_J mnie poprawi...a ja musze instalowac nero i probowac to wypalc:)
pozdr
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
gianbuffon napisał:
nie rozumiem :p
przeciez teraz jak przerabialem na AVCHD, to tez dodawalem napisy i transkodowalo:) chodzi o to, ze napisy nie bede w osobnym pliku, tylko zostana wklejone w obraz? i dluzej to potrwa? jak to to ile, jesli na AVCHD konwersja trwala 3,5h?
Jeśli teraz Ci transkodowało to na pewno nie ze względu na napisy a ze względu na niezgodność filmu z profilem 4.1 (za dużo reference frames na przykład).
Normalnie jeśli film jest zgodny z L4.1 to jest tylko muxowany i trwa to tyle co kopiowanie tego pliku do innej lokalizacji.

Pozdrawiam,
 

bluray

Banned
Gdzieś było na temat:
Jak z pod tsmuxer zrobić m2ts, żeby PS3 go odtworzył.
Nie mogę tego znalaźć. Będę wdzięczny za podpowiedź.
Tvico 6500 czyta takie m2tsy płynnie z dts MA. A ta cholera PS3 juz nie.
 

gianbuffon

New member
plik AVCHD wrzucilem na pena. w PS3 film byl w folderze STREAM w dwoch czesciach. obraz byl ok, ale... nie ma dzwieku :(
Masta_J pomozesz?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
AVCHD to nie plik a cała struktura plików.
Nie uruchamiasz pliku z folderu stream tylko odpalasz całą strukturę AVCHD.

Pozdrawiam,
 

nolf

New member
Witam

Czy mozemy zatem reasumować wątek formatu na pena i dysku usb?? Na penie smiga mi wszystko ladnie ale.... no wlasnie podlaczylem sobie dysk sformatowany na fat 32 120 GB do playa i jak wrzucam nawet do glownego katalogu tą strukture pod pena to juz nie rusza a chcialem na tym dysku zrobic cale archiwum filmow zeby z penem nie biegac. Czy jest jakas opcja zeby to ogarnąc tak zeby PS3 widzial z dysku strukturę avchd?? Zalezy mi na tej strukturze zeby nie bylo problemu z napisami :)

Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Możesz reasumować, nikt Ci nie broni :D

Co do dysku usb sprawa ma się identycznie jak ne penie.
Tą strukturę masz wrzucać nie "nawet do głównego katalogu" tylko do głównego katalogu - inaczej nie ma prawa zadziałać.

Pozdrawiam,
 

nolf

New member
No wlasnie wrzucilem i nie widzi :p Poza tym jak wrzucic np 20 filmow do glownego katalogu jesli kazdy ma sie nazywac avchd?? Mapa gratis?? :d
 

nolf

New member
Ja jebie czytam i nie widze wiec pytam. Jak nie mozesz odpowiedziec to wogole nie pisz bo tylko rozciagasz wątek.
 

mp_nafta

New member
nolf napisał:
Ja jebie czytam i nie widze wiec pytam. Jak nie mozesz odpowiedziec to wogole nie pisz bo tylko rozciagasz wątek.

Więcej pokory i cierpliwosci i czytania ze zrozumieniem. Wszystko to o co pytasz już było, wiem bo sam to przerabiałem i zapewniam Cię że wszystko działa. I nie o to chodzi by co stronę odpowiadać na te same pytania.
 

jedrzejzgierz

New member
Witam
Jestem nowy na forum. Mam pare pytan, ktore pojawily sie w trakcie uzywania mkv2vob i multiavchd.
1. W mojej kolekcji posiadam dwa filmy (720p), ktore maja ref frames powyzej 9 (dokladnie to 11). MultiAVCHD nie poradzil sobie z nimi i na PS3 mam dzwiek, ale obrazu juz nie. Czy MKV2VOB transkodujac film i tworzac AVCHD - Disc usunie problem i umozliwi odtworzenie tego pliku na konsoli? Czy konwertujac taki plik (REF FRAMES > 9) na vob programem MKV2VOB jestemy pewni, ze odtworzymy go na naszych PS3?
2. Kolejne pytanie dotyczy roznic miedzy AVCHD - USB a Disc. Stracilem juz troche plyt DL i wolalbym najpierw sprawdzac stworzona strukture Blu-ray poprzez wgranie jej na USB. Jednak tworzenie zarowno plikow dla USB i na plyte (nagrywam wszystkie moje twory) to 2x wiecej poswieconego czasu. Czy stworzony AVCHD - Disc skopiowany na USB (bez folderu Certificate) bedzie na tym USB dzialac?
3. Mam problem z jednym filmem, ktory ma rozdzielczosc 1200x720. MultiAVCHD stworzyl strukture, ktora na PS3 nie ma widocznego obrazu (dzwiek jest). Jak wyglada sprawa z takim plikiem po transkodowaniu w MKV2VOB? I podobnie jak w pyt. 1: po przerobieniu na vob taki plik bedzie bez problemu odtwarzany na PS3 czy moze jednak beda problemy?

Zamieszczam linka z ustawieniami MKV2VOB i MultiAVCHD. Co do pierwszego to jestem raczej pewny, ale jako, ze dwa filmy, ktore stworzylem za pomoca MultiAVCHD, to dwa niepowodzenia, nie wiem czy dobrze skonfigurowalem MultiAVCHD.

Dodam jeszcze, ze wszystkie filmy, ktore wypalone mam juz na plytkach stworzylem za pomoca MKV2VOB, ale pliki mialy rozdzielczosc 1280x720, wiec proces trwal zawsze krotko (tworzenie struktury blu-ray). Pierwsze podejscie do filmu o niestandardowej rozdzielczosci zakonczylem porazka. 10 godzin czekania i komunikat, ze sie nie powiodlo. Pozniej przezucilem sie na MultiAVCHD i film, ktory polegl przy obcowaniu z MKV2VOB dzialal bez problemu po przerobce MultiAVCHD (sprawdzalem jedynie z USB). Nastepnie stworzylem i nagralem dwa filmy za pomoca MultiAVCHD i oba okazaly sie porazka, ale nie byly ona standardowe, bo jak wspominalem wczesniej jeden mial ref frames > 9, a drugi rozdzialke 1200x720.

Ustawienia:
Na razie nie moge :/
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
1. Video Transcoding na Automatic i będzie działać.
2. Nie, folder Certificate nie ma tu nic do rzeczy.
3. Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz :)

Pozdrawiam,
 

jedrzejzgierz

New member
Liczylem na odpowiedzi osob, ktora maja te sytuacje (i ich rozwiazania) za soba, ale i tak dzieki :). A mozesz mi powiedziec Masta_J czy przerabiales juz (z sukcesami) pliki o ref frames > 9?

Ustawien na razie brak, bo za malo postow napisalem :).

A i jeszcze jedna sprawa: posiadam pare filmow o rozmiarze 7.94, ktore po transkodowaniu zajmija ponad 8GB. Ktory sposob bedzie lepszy (szybszy): zmienienie (skompresowanie jakims programem) rozmiaru filmu do powiedzmy 7.25, aby po przekonwertowaniu miescil sie na plytke czy podzielenie pliku na dwa, a dopiero potem muxing?
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ten program do tego właśnie służy.
Sam możesz usunąć swojego posta w opcji Edytuj.
To co możesz zrobić z za dużym plikiem to np. przerobić DTS do AC3.
Jeśli to nie pomoże można usunąć napisy końcowe.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

kaspaw

New member
Mam takie pytanie (opcja szukaj niebardzo dziala, a konkretnie zbyt wiele watkow wyskakuje do czytania..) do osob, ktore juz przerobily spora czesc filmow mkv2vob'em.

1. Czy film/filmy po przerobieniu na odpowiedni format dla ps3 (m2ts) nie traca na jakosci? - pomijam sytuacje kiedy sam proces trwa mniej wiecej tyle co przenoszenie pliku z partycji na partycje - czyli zwykla zmiana kontenera mkv na m2ts. Chodzi mi filmy, ktore wymagaja transcodingu i caly proces trwa srednio pare h (w zaleznosci od pliku itp.). Wolalbym nie tracic nawet odrobinke hehe skoro i tak juz mamy raz encodowany do mkv.

2. Drugie pytanie jest podobne, a w zasadzie czy jesli wstawie napisy to beda one wmuxowane tak jak w przypadku muxowania napisow do divx. i bedzie mozna je wlaczyc lub wylaczyc czy tez sa one 'wklejone w film' ?? - i co za tym idzie czy w tym procesie nie traci sie rowniez na jakosci??

z gory dziekuje za odpowiedz.

Osobiscie uzywam tsmuxer'a, ale mam pare filmow, ktore po przerobieniu nie odtwarzaja sie prawidlowo, a konkretnie mam tylko glos bez obrazu. Pewnie jest to wina kodekow video uzytych przy encodowaniu z zrodla.
 
Do góry