PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

Redundantor

New member
masta_slowik napisał:
Każda starsza niż najnowsza...2.2.4 jest the best jak narazie, przynajmniej dla mnie:)

U mnie ta najnowsza 2.3.2 działa ok.

A propos tego wyprzedzania obrazu przez dźwięk - tak jest na PC czy juz na PS3?
Jak tylko na PC to wykonaj test na PS3 - u mnie te mkv i inne wogóle nie odtwarzają sie poprawnie na PC, a na PS3 bez problemu.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
2.3.2 ma problem z wyświetlaniem napisów z literkami "ś", "ź" - jeśli chodzi o język polski.
W wielu innych językach znaki diakrytyczne również się kasztanią.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

new

New member
Redundantor napisał:
U mnie ta najnowsza 2.3.2 działa ok.

A propos tego wyprzedzania obrazu przez dźwięk - tak jest na PC czy juz na PS3?
Jak tylko na PC to wykonaj test na PS3 - u mnie te mkv i inne wogóle nie odtwarzają sie poprawnie na PC, a na PS3 bez problemu.
Po przerobieniu opóźnienie było na PC i na PS3
 

houdini2008

New member
Witam, ja również korzystam obecnie z wersji 2.2.4 , i jest ok, tylko wydaje mi się, iż czas przeróbki się wydłużył. Mogli byście podać poniżej przybliżone czasy konwersji u Was, i na jakim sprzęcie to robicie.
Masta_J , wiesz może jakie zmiany są przewidywane w wersji 2.4?

Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
M2V 2.4 ma mieć poza poprawieniem bugów z aktualnej wersji obsługę Vorbisa na wejściu oraz coś na co najbardziej czekam - usunięcie zielonego pasa z filmów w rozdzielczościach innych niż 720 i 1080 :grin: i to bez transkodowania :mrgreen:
Ma być też opcja dodawania czarnych pasów do wydań filmów jak wyżej.
Domyślnym ustawieniem bitrate'u dla AC3 ma być 448 kbps, walczymy o dostępność opcji 640 kbps :)

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
No i jest MKV2VOB 2.4.0 :eek:k:

V2.4.0 20/Jan/2009
Added AVCHD: Disc output mode (note: AVCHD is same as Blu-Ray so you can burn to BD-R too).
Added AVCHD: USB output mode (AVCHD on a usb drive).
Added AVCHD: USB output mode automatic splitting and playback for FAT32 without movie interruption.
Added AVCHD: DTS + Subtitles support without transcoding.
Added AVCHD: Automatically import chapter information from MKV.
Added AVCHD: Patch TSmuxeR AVCHD output to remove green bar without re-encoding.
Added AVCHD: Patch TSmuxeR AVCHD output to make subtitles play automatically.
Added AVCHD: Patch TSmuxeR AVCHD output to fix wrong m2ts file size indicator (causes freezing on splits).
Added x264 High Quality transcoding mode (almost lossless, file size is about 3x original),
Added option to convert incompatible audio to PCM instead of AC3 (requires HDMI audio decoder).
Added support for ASS subtitles.
Added Stop/Pause button.
Added detection of bad manual installation (cause of mkv parse error, please use the installer).
Added option to disable automatic update.
Added use standard Win32 API to run tools, should help with running in emulator on MAC/Linux.
Added support for DTS-ES audio.
Added support for VORBIS audio.
Added support for multi-core XviD encoding.
Improved x264 transcoding speed on multi-core processors.
Improved x264 transcoding speed by optimizing settings.
Fixed VirtualDubMod error when transcoding codec is set to XviD but no transcoding was required.
Fixed wrong audio codec muxed in XviD when the source mkv did not have an AC3 track.
Fixed progress bar not working in XviD muxing stage when no splitting required.
Fixed some letters missing in some subtitle languages.
Fixed Arabic subtitles not displayed correctly.
Fixed Unexpected Operation error on some files with AAC audio.
Fixed too big/small MPEG2 transcoded files.
Fixed file splitting was undersized by 2.34% (note: a little undersizing is normal).
Fixed "Installation ended prematurely" error with installer on some systems.
Fixed transcoded audio unplayable or with dropouts/clicks on some decoders.
Fixed various other minor bugs.
Removed file extension option, it is now set automatically (rename it manually if you want).
NOTE: PS3 Firmware 2.53 or higher is required, earlier version you will get no audio.

Każdy powinien znaleźć dla siebie coś miłego ;)

Pozdrawiam,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
To zależy co chcesz uzyskać. Czy chcesz plik w kontenerze m2ts (File) czy chcesz strukturę BluRay nagrywalną na płytkę (AVCHD - Disc) czy strukturę BluRay odtwarzaną z pendrive'a, dysku USB (AVCHD - USB). Ta ostatnia opcja na razie jest trafiona więc nie polecam jej wybierać :)

Bezpośrednio na jakość rezultatu ma wypływ co wybierzesz w Transcoding Codec. Na liście wyboru jakość ustawiona jest w kolejności wyświetlania - w tej wersji doszła nowa opcja x264 High Quality (Slow) - jest to najwyższa jakość (praktycznie bezstratna) ale rezultatu można spodziewać się 3 razy większego niż oryginału.

Pozdrawiam,
 

mdag

New member
Rezultat nawet 3,5 razy większy niż plik źródłowy mkv.
42 minutowy film o wadze 1,09 GB -> x264 High Quality (Slow) -> wynik 3,79 GB.
Program pracował nad tym plikiem (dwa rdzenie pełną parą) około 70 minut.

PS3 pokazuje w informacji o pliku AVC: 12,6 Mbps (to chyba średnia), a inny plik o podobnej wadze i długości przerobiony poprzednią wersją programy (x264 Slow) ma 3,2 Mbps.

Więc skok jakościowy jest, jednak jakoś nieładnie wygląda ciemne tło.
Może to wina materiału źródłowego, bo gdy porównywałem w komputerze na stop klatce ten sam film - wersje przed operacją i po to na ekranie monitora komputerowego (19") różnic większych nie widziałem. Trzeba wziąć pod uwagę większy ekran tv, skalowanie, pewnie większy kontrast w tv i może stąd ten efekt.

ps. oczywiście litera "ś" obecna ;)
 

new

New member
I dalej obraz wyprzedza dzwięk:( Troche mnie dziwi że tak szybko przerabia film w zaledwie pare min . Fakt mam core 2 ale.....

Mam pytanie co mam za zadanie zakładka add directory ja tam mam wszystko zaznaczone ptaszkami.
 

ps_user

New member
Bez reklam
New, niech mnie poprawią jeśli się mylę, ale to zakładka do konwertowania wszystkich plików z danego katalogu we wskazane miejsce.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
new napisał:
I dalej obraz wyprzedza dzwięk:( Troche mnie dziwi że tak szybko przerabia film w zaledwie pare min . Fakt mam core 2 ale.....

Mam pytanie co mam za zadanie zakładka add directory ja tam mam wszystko zaznaczone ptaszkami.
No to lipa z tym dźwiękiem. Tak szybko przerabia bo pewnie leci tylko muxing czyli zmiana kontenera.

Zakładka, o której piszesz służy do batchowego przerabiania filmów we wskazanym katalogu a nawet z przeszukiwaniem w głąb. Można też wybrać by program nie przerabiał plików sample oraz tych już przekonwertowanych.

Pozdrawiam,
 

new

New member
Mam jeden film ;) i dobrze że mój kom to szybko przerabia :D Próbowałem wszystkich możliwych ustawień i...........sie nie da Pane Havranek przynajmniej z tym moim filmem:p Musze ściągnąć jakiś z napisami bo z tym nie próbowałem. Co do tego z lektorem to odpuszczam , pooglądam go sobie na moim 17" monitorze :rolleyes:, trudno .........sie mówi.:twisted:

ps. a najfajniejsze jest to że i dłużej leci film tym te opóźnienie jest dłuższe heheh
 
Ostatnia edycja:

mp_nafta

New member
aktualizacja mkv2vob - problem

Jak w temacie, zaktualizował się mkv2vob i powstał problem, nie wklejają się napisy!!!
Sprawdziłem na dwóch różnych filmach, oba filmy przerobione dwukrotnie. Na dwóch różnych komputerach.
Wszystko robiłem jak zawsze i po wystartowaniu rozpoczynał się proces wklejania napisów a potem muxing (czy jakoś tak) i trwało to kilka godzin, a teraz jest tylko muxing trwa to chwilkę no i napisów brak!!!
Wersja mkv2vob v2.4.1 PS3 Video Converter by 3r1c
Ktoś coś może poradzić?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
new napisał:
(...)ps. a najfajniejsze jest to że i dłużej leci film tym te opóźnienie jest dłuższe heheh
Wygląda jak rozbieżność w fps.

@mp_nafta
Pod tym kątem chyba nic się nie zmieniło.
Napisy chcesz wkleić z pliku czy masz je w MKV?
Mam sobie to i Twoje ustawienia M2V wywróżyć?

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

mp_nafta

New member
Masta_J napisał:
Wygląda jak rozbieżność w fps.

@mp_nafta
Pod tym kątem chyba nic się nie zmieniło.
Napisy chcesz wkleić z pliku czy masz je w MKV?
Mam sobie to i Twoje ustawienia M2V wywróżyć?

Pozdrawiam,

Plik wejściowy za mediainfo
Strmień video
720p.BluRay.x264
4,573 Kb/s
1280x528 (2.424), 23,976 f/s
AVC (container profile=Unknow@4.1) (High@L4.1 (CABAC/5Ref Frames)
Strumień audio
640 Kb/s 48,0KHz, 6 kanałów, AC-3

Ustawienia mkv2vob
Preferred Audio Language: Polish
Video Transcoding: Automatic
Prefered Subtitle Language: Polish
File Splitting: DVD-9
Output Type:
przed aktualizacją mkv2vob
zaznaczałem mpg
po aktualizacji zaznaczam file innej pocji nie przyjmuje
Transcoding Codec x264
odhaczone "ptaszkiem"
always encode subtitles
load subtitles from file
large subtitles

:hmm:
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Opcje Always Encode Subtitles i Load Subtitles from file generalnie wzajemnie się wykluczają.
Nadal też nie napisałeś czy napisy masz w MKV czy w SRT.

Pozdrawiam,
 
Do góry