PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

ps_user

New member
Bez reklam
Dlaczego się wykluczają?

Opcja Always Encode Subtitles - powoduje wkodowanie napisów nawet jeśli język audio pokrywa się z językiem napisów. Dostaniemy np. film z polskim lektorem i napisami :)
Load Subtitles from file - to główny włącznik wkodowywania napisów w film.

Czy to zbieg okoliczności, że również mam problem z dwoma filmami gdzie audio to Lektor PL i dźwięk się rozjeżdża. Inny plik przerabia bez problemu (audio, napisów nie wkodował ver. 2.4 z pliku .txt). A miało być tak pięknie :rolleyes:
 

mp_nafta

New member
Masta_J napisał:
Opcje Always Encode Subtitles i Load Subtitles from file generalnie wzajemnie się wykluczają.
Nadal też nie napisałeś czy napisy masz w MKV czy w SRT.

Pozdrawiam,

Przecież napisałem w pierwszym poście, że napisy się nie wklejają. Skoro są wątpliwości to rozwinę wątek.
Napisy w wersji srt dopasowane do tej wersji filmu, leżą w tym samym katalogu co plik mkv z filmem i taką samą nazwę mają.
Plik mkv ma jedną ścieżkę dźwiękową, bez napisów w środku.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
ps_user napisał:
Dlaczego się wykluczają?(...)
Nie rozumiesz działania tych funkcji.

Load Subtitles form file to żaden główny włącznik.
To opcja, którą mówisz programowi, że ma zaciągać napisu z pliku zewnętrznego np. SRT (w ostatniej wersji doszła chyba obsługa jeszcze jakiegoś formatu).

Always Encode Subtitles działa tak jak napisałeś ale jest związana z napisami zaszytymi w MKV.
Jak każesz programowi zaciągać z zewnętrznego pliku to on to robi i nie wnika w język napisów, który możesz sobie zresztą ustawić na jaki tylko zapragniesz.
To, że ustawiasz Preferred Subtitle Language ma znaczenie tylko w przypadku napisów zaszytych w MKV bo to one mogą mieć znacznik kodu języka.

@mp_nafta
No i co z tego, że napisałeś, że napisy się nie wklejają?
Czy tu jest gdzieś zaszyta odpowiedź skąd program je bierze (SRT czy MKV) czy może ja czegoś nie rozumiem?
Dobrze, że rozwinąłeś wątek ale szkoda, że tak późno - pytałem o to w pierwszym poście.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

mp_nafta

New member
Masta_J napisał:
Nie rozumiesz działania tych funkcji.

Load Subtitles form file to żaden główny włącznik.
To opcja, którą mówisz programowi, że ma zaciągać napisu z pliku zewnętrznego np. SRT (w ostatniej wersji doszła chyba obsługa jeszcze jakiegoś formatu).

Always Encode Subtitles działa tak jak napisałeś ale jest związana z napisami zaszytymi w MKV.
Jak każesz programowi zaciągać z zewnętrznego pliku to on to robi i nie wnika w język napisów, który możesz sobie zresztą ustawić na jaki tylko zapragniesz.
To, że ustawiasz Preferred Subtitle Language ma znaczenie tylko w przypadku napisów zaszytych w MKV bo to one mogą mieć znacznik kodu języka.

@mp_nafta
No i co z tego, że napisałeś, że napisy się nie wklejają?
Czy tu jest gdzieś zaszyta odpowiedź skąd program je bierze (SRT czy MKV) czy może ja czegoś nie rozumiem?
Dobrze, że rozwinąłeś wątek ale szkoda, że tak późno - pytałem o to w pierwszym poście.

Pozdrawiam,

ok, mój błąd.
ale ze mnie głupia ci........ ;) zacząłem jeszcze raz wszystko sprawdzać i odkryłem że napisy są w txt a nie srt.
Przekonwertowałem napisy i teraz leci transcoding video.
Ale mam za to drugie pytanie;
W opcji output type co wybrać, aktualnie mam file, może AVCHD- DISC lub AVCHD-USB będzie lepsze? Z czym to się je?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nie bądź dla siebie taki surowy ;)
W moim poście w tym wątku znajdziesz informację jak sprawdzić po pliku logu w katalogu temp czy M2V bierze napisy pod uwagę przy transkodowaniu - nie musisz wtedy czekać na gotowy plik.
File to opcja, którą M2V miał do tej pory przy wyborze rozszerzenia pliku wynikowego.
AVCHD to sprawa nowa, tworzona jest struktura BluRay albo do nagrania na płytkę (Disc) albo do umieszczenia na pendrive, hdd (Usb).

Pozdrawiam,
 

mp_nafta

New member
No właśnie tyle też zrozumiałem z komunikatu, który mi się wyświetlił gdy wybrałem tą opcję. Jednak jest ona nie aktywna, czy muszę mić juz pendriva podpiętego pod usb aby wykorzystać opcję AVCHD-USB? Akurat nie mam tak dużego pendriva, dopiero zamierzam kupić.

ps.

Znaczy się mam rozumieć, że jak zrobie konwersję na AVCHD-USB to mogę odtwarzać filmy hd bezpośrednio z pendriva. Bo teraz to się nie uda, plik po konwesji ma zazwyczaj ponad 4 GB a tego już na pendrive nie wrzucimy.
Jeżeli to się sprawdza to musze zainwestować w jakieś 16GB ;)
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Struktura tworzona jest normalnie na dysku, potem dopiero kopiujesz to na pena czy dysk.
W jaki sposób jest ona nieaktywna?

Pozdrawiam,
 

mp_nafta

New member
Może i jest aktywna ale mój angielski jest :(
This feature will create a folder named AVCHD in your output directory.
You need to copy the AVCHD folder (not just its contents) to the root of your USB drive.
For example, if your USB drive is Drive E: then the path to the BDMV folder shoulds be E:\AVCHD\BDMV.
It is only possible to have one AVCHD folder on a USB drive.
To była treść komunikatu.
Więć utworzyłem folder o nazwie jak podali na HDD, ale nic się nie udało.
Może źle zrozumiałem.
 

mp_nafta

New member
No mi nie chciało samo :confused:
Wywaliło komunikat, którego treść przedstawiłem wyżej.
W załączeniu prinscreen obu komunikatów w przypadku wyboru AVCHD -DISC i AVCHD-USB
Pozdrawiam
 

Attachments

  • 1.JPG
    1.JPG
    38,8 KB · Wyś: 81
  • 2.JPG
    2.JPG
    29 KB · Wyś: 254
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Ajoła MastaJ, mam pytanie: zrobiłem avchd-usb z sampla filmu, (man on fire mkv x264, jedyne 20mbit) wszystko luzik, kopiuję katalog avchd na pena tak jak było napisane w m2v. Jak wypaliłem poprzednio płytę w avchd to ps3 normalnie ją odtworzyła jako bd, przełączyła się na 24hz i voilla. Problem w tym że z pendrivem jest inaczej, mianowicie po skopiowaniu na pena katalogu avchd i podpięciu go pod ps3, konsola wyświetla katalog avch ale jedynym sposobem by odpalić film jest wejście w owy katalog, znalezienie w nim pliku stream (m2ts) i odpalenie go. Wszystko luz tyle że konsola czyta go oczywiście jako m2ts, w 60hz i cały sens robienia avchd znika. Moje pytanie do Ciebie brzmi więc: WTF? Czy może rozkminiłeś już temat?

Pozdrawiam.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Czołem!
AVCHD USB zajmowałem się już dużo wcześniej zanim ta opcja pojawiła się w M2V.
Poprawnie utworzona struktura AVCHD USB nagrana z katalogiem AVCHD w root'cie pendrive'a albo dysku USB odpala się poprzez kliknięcie na folder AVCHD - ale wtedy nie wchodzisz do folderu tylko zaczyna się symulacja tego folderu jak gdyby był np. płytką DVD/BD.
Normalnie jeśli chcesz wejść w taką strukturę na PS3 to trzeba posłużyć się opcją pod zielonym trójkątem i wybrać Display All (o ile dobrze pamiętam nazwę opcji).

Pozdrawiam,
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
No już wiem....w przypadku avchd nie trójkąt a....przycisk a:grin:. No faktycznie nie ma już zielonego pasa...jest za to czarny:eek:k:. Wd tv media się krzaczy i ogólnie tysiąc problemów, ps3 to już w ogóle, popcorn kosztuje sto milionów więc chyba pozostaje mi polubić oglądanie na kompie.;) Jakość ta sama (nawet lepiej z reclockiem i 50hz) ale obsługa...eeech życie...


No chyba że wprowadzą w ps3 divx 7....to od razu sprzedaż ps3 wzrośnie o 500%...:p


Pozdrawiam.
 

ps_user

New member
Bez reklam
Mam film gdzie nawet przy 50MB samplu, dzwięk (DubPL) się rozjeżdza po zmianie kontenera. Czy to film .mkv jest źle zripowany (w VLC działa dobrze) czy program MKV2VOB sobie nie radzi? Ręce opadły po sprawdzeniu wszystkich opcji, rozszeżeń pliku i struktur folderów :(
Sprawdzałem też starszą wersją MKV2VOB 2.2.4

Edit:
Harris - trójkąt też działa, jeśli folder jest w katalogu głównym Pen'a ;) Pojawia się opcja PLAY
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
SierzantHarris napisał:
No już wiem....w przypadku avchd nie trójkąt a....przycisk a:grin:.
Jeśli wykonujesz tą operację na samym folderze AVCHD to pod trójkątem masz opcje Play i Play from Begining.
Jeśli zaś wybierzesz trójkąta na samym penie to masz Display All i Information - i dzięki Display All możesz zajrzeć w głąb struktury AVCHD.

No faktycznie nie ma już zielonego pasa...jest za to czarny:eek:k:.
Z zielonym pasem oglądanie odpada zupełnie :) z czarnym można oglądać - oczywiście lepiej gdyby film był wyśrodkowany ale chyba nie można mieć wszystkiego ;) albo... ale to dopiero badam :grin:

EDIT:
Jeśli chcesz mieć ładnie wyśrodkowane, zachować dźwięk DTS oryginału i zapodać sobie do tego soft suby to wybierz Video Transcoding: Always. Oczywiście odpowiednio poczekasz na takie udogodnienia :eek:k:
Jeśli dopadniesz materiał z 1080 lub 720 linii filmu to nie uświadczysz żadnego pasa ni to zielonego ni czarnego ;)

Wd tv media się krzaczy i ogólnie tysiąc problemów, ps3 to już w ogóle, popcorn kosztuje sto milionów więc chyba pozostaje mi polubić oglądanie na kompie.;) Jakość ta sama (nawet lepiej z reclockiem i 50hz) ale obsługa...eeech życie...
Zgadzam się, że WD HD z obecnym softem nie bardzo jest do używania.
Na PS3 na razie nie narzekam a do Popcorna coraz bardziej się przekonuję :)
W moim przypadku komp odpada zupełnie.

No chyba że wprowadzą w ps3 divx 7....to od razu sprzedaż ps3 wzrośnie o 500%...:p


Pozdrawiam.
Jak są powiązani z DIVXem to myślę, że wprowadzą - liczę na to.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Masta_J napisał:
J.


Z zielonym pasem oglądanie odpada zupełnie :) z czarnym można oglądać - oczywiście lepiej gdyby film był wyśrodkowany ale chyba nie można mieć wszystkiego ;) albo... >>>ALE TO DOPIERO BADAM<<<


Jak są powiązani z DIVXem to myślę, że wprowadzą - liczę na to.

Pozdrawiam,

To jak będziesz miał wyniki badań to koniecznie daj cynk. Jeśli dadzą divixa 7mego z obsługą mkv x264/avc to myślę że mogą tylko zyskać bo ten kogo nie interesuje mkv/x264/avc to i tak kupi/pożyczy oryginał.

Pozdrawiam
 

mp_nafta

New member
Dziś nowa aktualizacja mkv2vob i doszły nowe zmiany. Poniżej print screen, coś zmienić w ustawieniach do konwersji?
 

Attachments

  • m2v.JPG
    m2v.JPG
    88,3 KB · Wyś: 381
Do góry