Ps 50A656

waldi198

Member
ja tam posiadam tego tv od 2 miesiecy i nie narzekam mi sie na nim dobrze oglada mozliwe ze jak bym mial jakies porownanie z innym to zdanie bym zmienil
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
porównanie!!!

SUPER pomysł!!! Przed zakupem swojego tv bylem w kinie Helios,duży ekran i mocny dźwięk. filmy to Katyń i Harry Potter.
wnioski-więcej do kina nie pójdę,w domu na dvd a w szczególności na blu ray mam mam wspaniały obraz dzięki swojemu PS50a656 i wiem to na pewno!!!
i jeszcze w kwestii porównywania to tez miałem LG.
Teraz oglądam starsze tytuły na dvd i to ja bym pierwszy raz oglądał
-duży ekran,szczegółowość!!!,kolory!!!,
cudowna paleta bieli i czerni!!!!
Polecam płytę kalibracyjną i koniecznie przeczytanie zasad co do kalibracji dotyczących waśnie
BIELI I CZERNI !!!!
Ten samsung wychodzi WZOROWO!!!

patrzeć nie zawsze oznacza widzieć !!!!
 
Ostatnia edycja:

arlin

New member
Super alez to czasów doczekałem zwykłe telewizory daja obraz lepszy niz w kinie, zapewne niedlugo kina padna bo wiekszosc kupi sobie plazmy i bedzie w domu delektowac sie "prawdziwym kinem". Skoro niektórzy potrafia wyprodukowac takie porównania to jak moga w miare obiektywnie napisac cos konstruktywnego o sprzęcie.
 

znn

Member
Obraz na plaźmie czy LCD ze źródła w HD jest w oczywisty sposób lepszy(ostry i szczegółowy) niż obraz w kinie. Chyba że mamy na myśli tzw. atmosferę kina, tej w domu nie da się odtworzyć.
 

znn

Member
BeyerBrown: Nie da się w PVR Philipsa wymusić trybu 60 Hz, też nie znalazlem takiej możliwości. Trzeba pomęczyć Samsunga może da się opcję 100 Hz jakoś wyłączyć?
 

jacky-x

New member
arlin napisał:
zapewne niedlugo kina padna
@arlin
W mojej miejscowości (ok 60tyś mieszkańców) były dwa kina, dziś nie ma ani jednego, w sąsiedniej (250tyś mieszkańców) było chyba siedem, dziś bodajże jeśli istnieje jeszcze, to jedno. Fakt powstaly nowe, molochy, ale uśmierciły te które były, a i tak świeca pustkami (na ostatnich trzech emisjach jakie byłem było w sumie ze dwadzieścia osób). Ciągle piszesz o obiektywiźmie więc:

arlin napisał:
temat PS A656 jest zdominowanyn samymi superlatywami o tym sprzecie
a za chwilę piszesz ;)
arlin napisał:
O wadach tego tv nie bede powtórnie rozpisywał poniewaz stale przeplataja sie w tym watku
Skoro jest to i to więc chyba jest obiektywnie i nigdy nie sugeruj sie opiniami (zawsze to powtarzam) jednym cos pasuje drugim nie i nie ma co pomstowac i wciskać ludziom głuchoty czy ślepoty, nie róbmy się wyrocznią, ja widzę w okreslonych warunkach mityczną już tęcze i nie mam zamiaru nikomu kto nie widzi udawadniać że takie cos jest na wszelkie sposoby. Gdyby nie to forum to i tak połowa z widzących nie zauwazyła by tego mankamentu (podobnie jest w kazdym innym sprzecie). Każdy ma prawo do własnej oceny, jednemu podobaja sie szczupłe blondynki drudzy wolą brunetki o kobiecych kształtach i jedni drugim nie powini przyganiac. Konstruktywna krytyka tak, dobre opinie również (wszystkie twoje posty (obiektywne) na forum to tylko agresywna krytyka, a po dużej czesci to sam jestes sobie winien, a teraz frustracja przelana na klawiaturę, ja bym kota w worku nie kupował. Który tv nie ma wad, możesz wymienić choc jeden, bo ja nie? Warto też pamiętać że jedna zła opinia brzmi dziesięć razy głośniej niż jedna pozytywna. Pozdr
 
Ostatnia edycja:

arlin

New member
"jacky-x" jezeli uwazasz ze przelawam swoja frustracje po zakupie tego tv na klawiature to jestes w błedzie poniewaz nie jestem sfrustrowany tylko rozczarowany. Na forum wpadam bardzo rzadko i denerwuje mnie jak ciagle widze posty od jednych i tych samych ludzi ktorzy bezkrytycznie zachwalaja prokukt ktory nabyli niedostrzegajac zadnych wad. To forum jest chyba po to zeby podzielic sie swymi spostrzeżeniami na temat danego produktu aby inni mieli jakies wyobrazenie o nim, oczywiscie kazdy sprzet posiada wady wiec logiczne jest ze jezeli ktos pisze tylko o samych zaletach to nie wnosi do dyskusji zadnych istotnych informacji, jest niczym innym jak reklama proszku do prania. Telewizor jest tylko sprzetem i nie mozna sie obrazac ze inni widza jego wady, odpowiedzi typu "ja nic takiego nie widze... u mnie to nie wystepuje... u mnie tak sie nie dzieje" swiadczy o tym ze taka osoba wogole nie powinna wypowiadac sie o danym produkcie. Tv to sprzet produkowany seryjnie wiec wszystkie wady i zalety sa w kazdym egzemplarzu. Czystajac same superopinie mam wrazenie jakbym byl w ASO gdzie zaden sprzedawca nigdy nie przyzna ze samochody maja jakies wady, mogą sie co najwyzej popsuc. A chyba nie o to chodzi na tym forum??
Pozdrawiam
 

BeyerBrown

New member
Niestety nie mam możliwości nagrania tego zjawiska, bo nie mam nawet telefonu z funkcją kamerki...
Ta gra (Far Cry 2), ze względu na specyficzną kolorystkę otoczenia (wyprana zieleń wymieszana z pastelowymi kolorami - ogólnie rzecz biorąc) ewidentnie pokazuje z czym ma problem ten TV.

Wczoraj wszedłem na stronę Samsunga i porównałem sobie serie 6 z 7 - ta ostatnia przy "Real 100Hz" ma napisane "tak".
Wydaje mi się jednak, że marketingowcy z Samsunga skorzystali z klauzuli, że "dane techniczne mogą się zmienić bez powiadomienia" - i chyba tak zrobili, bo jak kupowałem ten TV, to wszędzie w opisach mojego modelu (656) trąbili jaki to on ma wspaniały tryb 100Hz - inteligentne wstawianie pośrednich klatek itp.
Brak słów.
A Ci co twierdzą, że po co rozdzierać szaty nad starym modelem, skoro jest nowszy, ulepszony, to niech wpierw sami poczytają co wcześniej pisali - same zachwyty nad tym TV i ataki na tych, co widzieli jego wady.
Przeprosin nikt pewnie nie oczekuje, ale przyznanie się do błędu będzie mile widziane.

Acha, i pytam się - gdzie ta czerń??!! Nawet przy ustawieniu wszystkiego na minimum (jasność/podświetlenie) nadal widzę, że czarne tło 'świeci'. Mam walnięty egzemplarz?
 
Ostatnia edycja:

gadzeciaz

Member
Bez reklam
kino???

Wiem o czym pisze,a obraz a właściwie jego marna jakość po mimo dużego ekranu,pamiętam do dziś.
Może mieli marne kopie lecz jak dla mnie 15pln wydać by się wkurzać bo obraz kinowy jak na przedwojennym filmie
i co z tego ze duży i kolorowy jak jakość do kitu.

Oczywiście że ten telewizor ma wady! Wszystkie zostały wytknięte na tym forum!
Mam wrażenie że nie istnieje sprzęt idealny i to nieważne jakiej firmy.
 
Ostatnia edycja:

BeyerBrown

New member
Chyba jeszcze nie miałeś okazji być w kinie z cyfrowym projektorem. O filmach 3D (projektory cyfrowe na to pozwalają) nie wspominając...

BTW, są już na świecie sale kinowe systemu 4D - na widza odziałują różnorakie efekty, np. wstrząsy, podmuchy wiatru.

Tego w domu się nie uzyska. Nawet będąc w posiadaniu dobrego projektora. Na malutkich 50-ciu calach tym bardziej.
 

jacky-x

New member
arlin napisał:
"jacky-x" jezeli uwazasz ze przelawam swoja frustracje po zakupie tego tv na klawiature to jestes w błedzie poniewaz nie jestem sfrustrowany tylko rozczarowany
@arlin
... a to także jakś forma frustracji;) ( Frustracja – zespół przykrych emocji związanych z niemożnością realizacji potrzeby lub osiągnięciu określonego celu).

arlin napisał:
Tv to sprzet produkowany seryjnie wiec wszystkie wady i zalety sa w kazdym egzemplarzu
Teoretycznie tak, ale niech za przykład posłuży ferguson 8800 niby tez seryjny, a jesli zagłębic sie w temat to ....bys sie dopiero dowiedział :eek: możliwe że i w samsungach jest też cos podobnego na rzeczy. Pozdr


arlin napisał:
...odpowiedzi typu "ja nic takiego nie widze... u mnie to nie wystepuje... u mnie tak sie nie dzieje" swiadczy o tym ze taka osoba wogole nie powinna wypowiadac sie o danym produkcie
..a dlaczegoż by nie (ja jak pisałem widzę, ale marginalnie, więc gdzie mnie zakwalfikować?) niech się wypowiadaja, nie każdy musi miec takie podejście jak ja czy ty, sa też normalni oglądacze, nie sprawdzający, nie doszukający sie itd po prostu oglądaja i jęsli nić im nie przeszkadza tez piszą i to jest normalne, dlaczego ich dyskryminować, a nie np: tych którzy widzą od razu wszystko co tylko wyczytaja, czy sa lepsi? nie. Niech wypowiadaja sie wszyscy i piszą o wadach i zaletach, a potencjalni nabywcy niech nie przywiązuja do tego finalnej wagi, a tylko potraktuja to jako języczek uwagi przy zakupie, aby nie byc rozczarownaym tym czy innym modelem.Pozdr

@BeyerBrown
Jesli ty jedziesz wszystko do min (jasność/podświetlenie) to ty fajnej czerni chyba nie uzyskasz, choc zalezy to od otoczenia. Spróbuj dac tak jak ci pasuje, a jesli dalej czern wyda ci sie mało atrakcyjna, załacz kontrast dynamiczny, zobaczsz jak się czarny czerni, przy nastęnych poziomach(mnie nie pasuje, bo traca sie szczegóły a mnie odpowiada natarulna czern a nie sztuczna smolista, tam gdzie mam byc to jest) ale niektórzy to lubia więc może i tobie przypadnie do gustu. Nie podam gotowych ustawien (nie lubię tego) bo przykłądowo jasnosc mam dla DVB-T na 45 a dla tunera sat 60,(podświetlanie chyba wszędzie na 8 ) jeszcze inaczej jest dla innych źródeł, tak akurat mnie pasuje, po tą sa mozliwości ustawień żeby je wykorzystywac, podobnie z bielą wiele się pisze o waniliowej, tak ustawiona jako ciepła, jesli jest na cały ekran można tak określić, ale jęsli ustawi się zimny2 to juz wygląda znacznie inaczej, a jak jeszcze pogrzebiesz to będzie nawet tak biała że będzie wchodziła w niebieski i tak by można pisać, pisać, tyle że każdy ma inne warunki i to co dobre dla jednego jest porażką dla drugiego. Pozdr
 

znn

Member
Tia, dodanie magicznego słowa cyfrowy od razu wskazuje na przewagę:) Projektor czy to taśmowy, czy cyfrowy, 3d, 4d, to zawsze ta sama zasada: szkło, lampa lepsza i gorsza i ekran lepszy lub gorszy. Ostatnio sobie porównałem Indianę J. w dobrym kinie i na 50 calach z Vod Cyfry w HD. Sorki ale nie ma porównania i do kina nie bedę chodził, poczekam na wydania BR lub inne. Wielkie i niewyraźne mnie już nie kręci. A plazmy... Samy, Panasy,Kury, LG nawet te najnowsze, wszystkie są jechane na forach równo. Ja mimo wszystkich jego wad z Sama jestem bardziej zadowolony niz z Panasa w drugim pokoju. Ale wygląd Sam ma nie do pobicia:)
 

BeyerBrown

New member
@jacky-x:

Chodzi mi o najniższy z możliwych do osiągnięcia poziomów czerni. Ten TV w nocy delikatnie 'świeci' czernią (nawet czarne pasy na dole i góry ekranu). Osobiście mnie to irytuje, bo na moim poprzednim TV - CRT Sony czerń była smolista. Brakuje mi tego.
Tylko proszę mi nie pisać, że jaką teraz mam lepszą ogólną jakość obrazu, więcej cali, wyższą rozdzielczość itd, itd. ... to wiem :)
 

BeyerBrown

New member
znn:

Z całym szacunkiem - nim zaczniesz krytycznie się wypowiadać nt. techniki cyfrowej w kinie wpierw ZOBACZ jak to wygląda osobiście. Piszesz, że na B-R i odbiorniku HD masz lepiej... Nie wiesz na 100% czy masz, bo nie widziałeś wszystkiego...

Na stronie internetowej Multikina jest co nieco o tej technologii. Podałbym link, ale nie mam takiej możliwości :/ Trzeba poszukać na ich stronie :)
Z ciekawostek - każdy film wyświetlany w technice cyfrowej zajmuje ok. 60GB (!!!) - z kolei na Wikipedii piszą, że film wraz z reklamami i paroma innymi dodatkami może zajmować nawet 370GB... .
Rozdzielczość obrazu to 2048x1080 a nawet 4096x2140 (standard 2K lub 4K). Możliwe jest też NATYWNE (nie jakieś inteligentne interpolacje) wyświetlanie 48kl/sek. Bitrate na poziomie 250Mbit/s.
Jak na tym tle wypada B-R?... Oj, coś słabiutko...

PS. W Wikipedii wystarczy wpisać hasło "kino cyfrowe" :)
 
Ostatnia edycja:

znn

Member
BeyerBrown: nie przeczytałeś dokładnie co napisałem. Mnie naprawdę nie ruszają techniczne dane , napiszę raz jeszcze i po raz ostatni w tym temacie: w każdym kinie jest lampa, obiektyw i ekran. Bitrate, Gb objętości nic nie zmienią technologia wyświetlania jest zawsze taka sama - jak dla mnie kiepska ale tak jak napisałeś ja pewnie nie widziałem wszystkiego Ty pewnie w innych lepszych niż ja kinach bywałeś. Myślę, że kiedyś lasery będą tworzyły obraz kinowy od tyłu oczywiście i wtedy obraz będzie ostry i wyraźny. To ja już kończe bo to wątek o Samsungu 656 a nie o kinie.
 

klaus71

New member
Bez reklam
BeyerBrown napisał:
Chodzi mi o najniższy z możliwych do osiągnięcia poziomów czerni. Ten TV w nocy delikatnie 'świeci' czernią (nawet czarne pasy na dole i góry ekranu). Osobiście mnie to irytuje, bo na moim poprzednim TV - CRT Sony czerń była smolista. Brakuje mi tego.
Tylko proszę mi nie pisać, że jaką teraz mam lepszą ogólną jakość obrazu, więcej cali, wyższą rozdzielczość itd, itd. ... to wiem :)
no jak zależało Ci na czerni to niestety tylko pionier - choć i jemu jeszcze ponoć brakuje do crt.
jak chcesz czerń w samsungu to ja działam wręcz odwrotnie:
- jasność na około 45-55 - zależy od źródła - ja reguluję ją w ten sposób że daję wartość jasności o 2 punkty wyżej niż wartość przy której tv wygasza matrycę jak dostaje sygnał z całą planszą czarną,
- oglądam w trybie 60hz - jednak wydaje mi się że jest lepsza czerń - no i nie ma "tęczy"
- podświetlenie na 10 - czerń jest wg mnie po części podatna na manipulację - jeśli masz mocne podświetlenie (10) to na wyjściu jest wyższy kontrast dynamiczny - a oko to postrzega jako głęboką czerń - mi czerń na samsungu się podoba - na niektórych kanałach momentami bym nawet powiedział że "zapiera dech" - jeszcze nie opanowałem czemu tylko na niektórych i tylko na niektórych audycjach - ale wg mnie ma tu znaczenie właśnie efekt kontrastu dynamicznego - jak oko dostaje od połowy ekranu dużo jasnego obrazu to zmniejsza się źrenica, zatem i zaczynamy widzieć obszar w zasadzie szary jako całkiem czarny - czyli jak 3/4 ekranu jest jasne to ta pozostała 1/4 wydaje się ciemniejsza niż faktycznie jest (czyli postrzegamy smolistą czerń)

no i na koniec by podgrzać atmosferę:
moja ocena tego tv w trybie 50hz - miernota - być może gorsza od LG - należy omijać szerokim łukiem i kupować model 756 lub panasa
ale w trybie 60hz jest w stanie walczyć z panasem
z pionierem żadna inna obecna plazma nie jest w stanie walczyć jakością
 
Ostatnia edycja:

BeyerBrown

New member
@klaus71:

W podobny sposób też oszukuję swój wzrok ;)


@znn:

Nie chcę robić nadmiernego offtopa...
Nie ruszają Cię cyfry... OK, ale trzeba wiedzieć, że te cyfry właśnie są bezpośrednio odpowiedzialne za jakość naszych telewizorów, odtwarzaczy i nośników danych.
To są fakty. A z faktami jak wiadomo nie polemizuje się... ;)
Wiem co napisałeś odnośnie kina w swojej poprzedniej wypowiedzi (że gorsza jakość wynika przede wszystkim z charakteru wyświetlania). Jednak wg. mnie głównym winowajcom gorszej jakości obrazu w kinie (nieostrość, śmieci, wyblakłe kolory itp.) jest taśma filmowa i związane z tym dwa etapy konwersji - wpierw z kamery analogowej na postać cyfrową (obróbka w studiu) i ponownie zapis na taśmę 35mm (dystrybucja i wielokrotne wyświetlanie - najbardziej destruktywne). W technice cyfrowej założenie jest, że również kamera jest cyfrowa (nagrywająca w standardzie 2K@24/48kl/s lub 4K@24kl/s) i nie ma zbędnych (degradujących) etapów konwersji. No i jakość pozostanie zawsze ta sama.
Co do lasera w kinie - w nowym standardzie teoretycznie nie ma problemu by źródłem światła była wiązka laserowa...

Zresztą, bez sensu te dywagacje - każdy z nas jest po trochu jak niewierny Tomasz - nie uwierzymy w coś dopóki nie zobaczymy ;)
Tym optymistycznym akcentem zachęcam każdego do przejścia się do kina na film wyświetlany w technice cyfrowej :)
 
Ostatnia edycja:

tott22

New member
Dźwięk przez HDMI z N-ki

Witam serdecznie!
Zostałem właśnie szczęśliwym posiadaczem Samsunga PS50A656 podłaczonego do N-ki przez HDMI. Ustawienie w N-ce 1080i (hdmi). Niestety nie ma dźwięku na kanałach w HD oraz TVN. Reszta programów chodzi wzorowo. (dźwięk i obraz to bajka). Czy to wina TV czy tez moja niewiedza co do wymaganych ustawień? Przeglądając wątki nie zauważyłem by ktoś miał taki problem. Jeśli pomożecie to z góry dziękuję.
Pozdrawiam wszystkich zwolenników plazmy.
Tomasz
 
Do góry