Ps 50A656

tomy_pl

New member
Powiedźcie proszę drodzy użytkownicy A656 czy TV samoczynnie przełącza się na dane źródło jakie aktywujemy podczas oglądania np. oglądamy zwykłą kablówkę SD i aktywujemy tuner n-box lub NMT?
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Jest Tak....

Zlacze 1 i 2 po euro-jezeli ogladasz tv z anteny i wlaczysz tuner sat,automatycznie wskakuje sygnal z tunera.
Ja mam dwa tunery kablowy i sat. obydwa podlaczone przez nagrywarki Panasonic po przez euro wiec za pomoca zlacza 1 i 2 moge uzyskac sygnal z czterech zrodel,w zaleznosci od potrzeb.
Co do hdmi oraz modul to wybieramy recznie za pomoca pilota.
 

maxthebest

New member
No i PS50A756 zamówiony

Witam wszystkich i dziękuję za masę cennych opinii :) Niech Bóg błogosławi internet! :)) Przebrnąłem przez wszystkie z ponad 400-tu postów oraz wątki poboczne i wybrałem plazmę jak w tytule. Byłem zdecydowany na Panasa TH-50PY80, ale..Panasonic ma nas w nosie! Plazmy 50" są od zeszłego tyg. niedostępne w hurtowniach :-O, a co więcej - Panasonic przymierza się do podniesienia cen!...Dlatego za poradą jedzie do mnie Samsung, mam nadzieję się nie zawieść (w domu mam wiele różnych Samsungów i jest ok)..Podzielę się wrażeniami, kiedy go odpalę :)
 
Jest swoistego rodzaju ciekawostką, że wielu spośród posiadaczy Samsunga zaczynało wybór od Panasonica, w tym ja. Spora grupa interesuje się serią PY. Są trudności z zakupem Panasonica, z róznych powodów. Trudności w dostępie do zakupu owocują ... zmianą kieunku zainteresowania na Samsunga. Pozwolę sobie na wniosek, że Samsung stał się poważnym graczem na rynku plazm w RP. I jeszcze idąc dalej. Cena. Jeżeli założymy że Panasonmic podniesie ceny, a Samsung je obniża to kolejny wniosek nasuwa się sam.
 

klaus71

New member
Bez reklam
no i co z tego.
jesli jakość na panasie będzie lepsza.
chociaż rzeczywiście cena modelu pz800 jest bez sensu.
ja mam swojego sam656 od prawie 3 miesięcy i chyba jednak będę go sprzedawał.
wg mnie samsung coś spier...lił z przetwarzaniem obrazu (m.in. efekt tęczy).
jakoś nie mogę się pozbyć odczucia że coś jest nie tak z obrazem.
wszedzie widze problemy tego tv z przetwarzaniem ruchu.
być może taki jest sygnał a moze jednak to wina tv.
 
Jakość to pojęcie względne. Względne, oznacza zależne od wielu czynników, a co za tym idzie trudne ( nie niemożliwe) w ocenie. Porównywanie jakości dwóch (lub więcej) tożsamych sobie wyrobów w obrębie produktów tego samego producenta, w świetle powyższego już jest trudnym zadaniem. Porównywanie dwóch (lub więcej) tożsamych sobie wyrobów w obrębie produktów różnych producentów, jest oceną nacechowaną subiektywizmem. Subiektywizmem wynikającym nie tylko z konieczności porównań, a także subiektywizmem wynikającym z błędnych założeń które legły u podstaw kryteriów oceny.

Wdzięcznymi przykładami może być ocena wyrobów na gruncie motoryzacji. Przykład pierwszy.
Pojazd marki „A” porównywany z pojazdem tej samej marki „A”. Właściciel pierwszego z nich jest zadowolony, wlewa paliwo i jeździ. Właściciel drugiego z nich nie jest zadowolony ponieważ jest częstym gościem w ASO. Pierwszy pojazd jest jakościowo lepszy od drugiego pojazdu.
Przykład drugi.
Pojazd marki „A” porównywany z pojazdem marki „B”. Zakładamy kryterium oceny, czy oba samochody przejadą odcinek z punktu x do punktu y. Skoro oba przejadą, to w świetle założonego kryterium jakościowo nie obiegają od siebie. Dokładamy do kryterium oceny wyciszenie pojazdów. Pojazd marki „A” jest lepiej wyciszony od swojego konkurenta. Potencjalny klient poszukujący ciszy w kokpicie wybierze pojazd marki „A”, potencjalny klient poszukujący wrażeń płynących z dźwięków wydawanych przez „konie” z pod maski, wybierze pojazd marki „B”. Itd., itp.

Dobrodziejstwo płynące z konkurencji na rynku plazmowych TV jest dla klientów oczywiste. Co więcej konkurencja ta rozciąga się poza Samsunga i Panasonica. Lepsze jest wrogiem dobrego, zawsze może być lepiej.
 

maxthebest

New member
Pierwsze odczucia i pytania

Tv uruchomione, sprawdzone, jak na razie zachwyca, choć wiele zależy od sygnału (wczoraj film z brd :)). Instrukcja wielojęzykowa niczym książka traktuje o sprawach oczywistych, a ja mam kilka pytań praktycznych do posiadaczy PS50A756:
1. po podpięciu tunera HD z kablówki po hdmi tv wyszukuje kanały, ale wyświetla je w niskiej rozdzielczości; zmieniłem gniazdo z HDMI 1 na 2, skanowanie ruszyło ponownie i znalazł już w FD..ale po kolejnej zmianie (musiałem wypiąć wszystko na chwilę) znów zeskanował w mniejszej rozdzielczości..czemu tak??
2. w info o kanale tv podaje rozdzielczość a za znakiem @ odświeżanie..50Hz; A756 ma podobno Real 100Hz, dlaczego więc tak podaje, czy trzeba coś ustawić?
3. wygrzewanie...Naczytałem się tu o osławionych 200-300h pracy na skromniejszych nastawach, czy faktycznie trzymać się tego?
4. kalibracja...na razie nic nie zmieniałem, oglądałem 1 film na brd..tv chodzi w trybie "standardowym" na nastawach fabrycznych...czy mam tak zostawić, czy moge juz kalibrować (patrz pkt.3) i na jakich nastawach - znalazłem tu na forum ustawienia dla A656, kopiowane gdzieś z zachodniego forum i kilka innych propozycji...czy stosować je do mojego A756?? Bo do A756 nie znajduję...
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
i oto chodzi !

Ciesz sie z zakupu!!!
MOIM ZDANIEM , telewizor wart swojej ceny lecz mnie przed jego zakupem przerazil pobor mocy 750w.
Mam 656 i tez jest super!
Mam wrazenie ze w tej technologi poszli duzo do przodu
WIEC cUs!!! Takiego jak wygrzewanie jest teraz MITEM!!!!

Ustawienia TO INDYWIDUALNA SPRAWA KAZDEGO UZYTKOWNIKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jak podobaja sie tobie fabryczne to katuj je do woli.
A jak chcesz cos po kombinowac to do FORUM w temacie ustawienia!!!
GRATULUJE ZAKUPU !!!!!!!! :krol:
Punkt dotyczacy TUNERA jak rozumiem to w TUNERZE szukaj ustawien na full hd,telewizor automatycznie rozpozna sygnal rozdzielczosci.
A co do 100hz to NIE MAM POJECIA JAK TO ZMIENIC,producent zaklada ze nikogo to nie bedzie interesowac!!!!
Dobor HZ jest automatyczny???
Najczesciej 50 hz!!!! 100 ZEM NIE USWIADCZYL !!!!!
ALBO BAJER REKLAMOWY ALBO to taki standart:)))):(:(
 
Ostatnia edycja:

maxthebest

New member
pomoc w skalibrowaniu

proszę, podeślijcie mi linki z danymi do kalibracji.."szukajka" odsyła mnie do wątku, który raz już przeczytałem i ma 450 postów (!)..Wiem, ze kalibruje się w odniesieniu do konkretnego pomieszczenia, ale chcę chociaż pobawić się nastawami, popróbować...Poza tym..znalazłem gdzieś w necie zachodnie nastawy do 656..można się nimi posługiwać??
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
mowisz masz

strona 41 -tam szukaj.
Ja tez to przechodzilem lecz dopiero ustawienia podane przeze mnie a zaczerpniete z miesiecznika
audio-video,poddane lekkiej korekcie zakonczyly moja walke z kalibracja.
 
Ostatnia edycja:

maxthebest

New member
gadzeciaz napisał:
ustawienia podane przeze mnie a zaczerpniete z miesiecznika
audio-video,poddane lekkiej korekcie

dzięki serdeczne!! dziś troszkę już pogrzebałem, ale nie wiem czy to wszystko nie za wcześnie :roll:..Mam panel od kilku dni, na razie obejrzałem na nim 2 filmy, a córa pogrywa raz po raz na konsoli...gdzie tu do osławionych 200 godzin!...CZY TEN ZABIEG WYGRZEWANIA JEST KONIECZNY??? Czy ustawianie np. wg Twoich ustawień może być dla niemal nowego panelu groźne?? Mnie strasznie kusi w nim grzebać, bo wiem, że odpowiednia kalibracja czyni cuda z obrazu...Dziś miałem zwykłe DVD, obraz - BAJKA!! a to tylko dvd..Przy okazji..W trybie "kino" podstawowe parametry są wyszarzałe, a więc nieustawialne (??)..pogrzebałem tylko w trybie standardowym..Czy mogę z czystym sumieniem ustawić go tak jak napisałeś, Gadzeciarz?? I jeszcze kilka wątpliwości..Skupiłeś sie na balansie bieli..rozumiem, że po lewej są nastawy z AV, a po prawej Twoje?..dzlaczego podzieliłeś ostrośc i kolor osobno dla sd i hd..zmieniasz je w zalezności od sygnału oglądanego??...No i na koniec: Tryb FILM to perametry z AUDIO-VIDEO...Mógłbyś je udostepnić??..
 

jacky-x

New member
@timonek
Kolega przytoczył "starą" kalibrację dla tv SAMSUNG PS-50 P 96 FDX z Audio-Wideo nr 7-8/2007 a jednak ten tv sie rózni się od naszego, kontrast, jasność itd ale jesli komus pasuje, każdy odbiera wrażenia wizualne troszke inaczej i może akurat te są dla kogoś trafione (moje się troszke róznia ;) ) Pozdr

@maxthebest
Zabieg wygrzewania wg mnie nie jest konieczny, ale na pewno też nie zaszkodzi. Moje parametry ustawień niewiele sie zmieniły od tych poczatkowych z przed ponad pół roku i efektów ubocznych brak, a na liczniku 1000godzin (ustawienia po prostu takie jak mi odpowiadają)
Co do trybu "kino" to proponuję jeszcze raz zerknąć do instrukcji;) i będzie wszystko jasne.
Pytasz jeszcze o te ustawienia kolegi, masz je TUTAJ dla mnie właściwsze sa te z zagranicznego testu porównawczego naszego tv z panasonicem 85 i na ich podstawie ustawiłem tv pod siebie, fabryczny standart tez jest zły wbrew pozorom, a film wg mnie bardzo fajny, dynamiczny zdecydowanie przesterowany. Naprawdę popróbuj sam sobie ustawic dla siebie, dla twego zadowolenia, bo ty znasz najlepiej swoje otoczenie, preferencji itd i nic tego nie zastąpi, nawet gdyby zrobił kalibracje ci zawodowiec nie znaczy że dla ciebie bedzie super, no może bedzie przeswiadczenie że masz idealnie ustawione, ale czy będzie to tobie odpowiadało.Pozdr
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
nic na sile!

Kochani uzytkownicy ps50a656 i tym podobnych,tak jak wczesniej wspominalem
po zakupie swojego tv tez mialem problem z ustawieniem i szukalem RAD i PROPOZYCJI USTAWIEN. (te z testu na zagramanicznym forum tez mialem:):mrgreen:)
MI- MNIE te parametry w zaden sposob nie odpowiadaly,to nie znaczy ze komus nie beda sie podobac.
Szukalem dalej,najpierw zabawa podstawowymi ustawieniami potem balans bieli i wyprobowalem tez ustawienia z forum gdzie uzytkownik SAMA-proponowal zmiane ustawien wszystkich barw-jak dla MNIE prawie dobrze ALE???
Szukalem dalej i przpadkiem przegladajac
AUDIO-VIDEO nr 7-8 2007 zauwarzylem tabele z ustawieniam REDAKCJI,wiec sprawdzilem i tu niespodzanka bo BARDZO ODPOWIADALY MI TAKIE WLASNIE USTAWIENIA lecz nie byl bym soba jak bym i w nich nie GRZEBNOŁ!!!!!!!
I TAK JUZ ZOSTALO. TE USTAWIENIA MAM NA STALE
Podajac te parametry chcialem w jakis sposob pomoc uzytkownikom innych samsungow w ustawieniu swoich wlasnych parametrow.
TO NIE SA USTAWIENIA OBOWIAZKOWE-KAZDY SPOSTRZEGA SWIAT W INNYCH BARWACH wiec probujcie samemu dokonac tego zadania oraz podzielic sie efektem swojej pracy,z przyjemnoscia JUZ CZEKAM NA INNE I MAM NADZIEJE DUZO LEPSZE PROPOZYCJE.
Ta plyta KALIBRACYJNA o ktorej wspominalem jest WIEM TO swietnym przykladem ze TAK JAK PODALEM TELEWIZOR PLAZMOWY W PRAWIDLOWY SPOSOB POKAZUJE SWIAT Z DVD I BLU RAY,tv to juz inna bajka.
I tu odpowiadam skad inne ustawienia dla tv i modul oraz hdmi, material w telewizji jest poddany duzej kompresji i materialy filmowe roznia sie bardzo od siebie kolorystyka,szczegolowoscia itp. WIEC TAK SOBIE USTAWILEM BY CO CHWILA PO ZMIANIE PROGRAMU NIE BAWIC SIE W USTAWIENIA A ZARAZEM NIE WIDAC ZA BARDZO CYFROWEGO SZUMU (syfu).
USTAWIENIA DOTYCZACE PLYT SA PDCIAGNIETE BARDZIE BO NA SZCZESCIE JAKOSC OBRAZU NA TYCH NOSNIKACH BARDZO WZROSLA I MOZNA W PELNI DELEKTOWAC SIE MOZLIWOSCIAMI TECHNIKI HD.
SWOJEGO TV NIE WYGRZEWALEM a podane ustawienia znalazlem po okolu poltorej miesiaca po zakupie i TAK MAM DO DZIS.
Dziala swietnie oczym wspominalem i zadnych powidokow, poprzedni LG z przed dwoch lat mial z tym duze problemy! Wlaczanie mroweczek po kazdym dniu ogladania. TERAZ MAM Z TYM SPOKOJ.
 
To jest właśnie dobre, że mamy możliwość ustawiania parametrów obrazu według własnych upodobań.

Co do zasady nie używam dynamicznego. Zgadzam się z opinią że jest „przesterowany”. Moim zdaniem jest to widoczne przy sztucznym oświetleniu. Projektanci Samsunga proponują ustawienia „dynamiczne” na potrzeby używania TV w ciągu dnia. W warunkach nasłonecznienia, w moim przypadku TV stoi w pomieszczeniu z oknami na wschód i południe, oglądanie w trybie dynamicznym jest OK. Plazma „rozwija skrzydła” w zaciemnionych pomieszczeniach.

Co do standardowego, jest niezły, jednak próbuję różnych ustawień. Jeszcze nie zdecydowałem.

Tryb „film”. Też mi odpowiada, jednak dokonałem zmiany. Skorzystałem z podpowiedzi znajdującej się tu:
http://plasmatvbuyingguide.com/plasmatvreviews/panasonic-th50pz85u-vs-samsung-pn50a650.html

Przed kalibracją z wykorzystaniem tabeli z linku jw. proponuję zapoznać się z uwagami poprzedzającymi dane z tabeli i uwagę zamieszczoną zaraz pod nią. Używam tego ustawienia do oglądania filmów. Moim zdaniem nowe parametry delikatnie rozjaśniły i ociepliły nutę obrazu.

Dobre jest to, że do każdego trybu (dynamiczny, standard, film) możemy przypisać zmiany w każdym parametrze i stworzyć swoje własne trzy tryby. Najlepsze jest to, że jak się znudzą wchodzimy do menu naciskamy „zeruj” i „OK.” i albo zostawiamy ustawienia fabryczne albo zabawa po raz kolejny.
 

waldi198

Member
witam
jestem szczesliwym posiadaczem PS-50A656 i chcialbym sie dowiedziec jak mam ustawic ta plazme zebym mogl normalnie grac w gry poniewaz odpalilem sobie dzisiaj pilke nozna (PES 2009) przez PC i zauwarzylem ze obraz sie przycina przy szybszych akcjach czemu sie tak dzieje
dodam ze PC spelnia wymogi tej gry i mam wystarczajaca liczbe klatek do plynnego grania
 

popmart

New member
przycina ci się i masz odpowiednią liczbę klatek ? sama plazma na 99% nie może być przyczyną .... prawdopodobnie zmieniłeś rozdzielczość na wyższą niż kiedyś i kiszka.. ;)

jak podłączyłeś przez Dsub czy hdmi? choć to i tak w przycinaniu się ma znaczenia mam tę plazme i PC śmiga fantastycznie przez DSUB
 
waldi198 napisał:
witam
jestem szczesliwym posiadaczem PS-50A656 i chcialbym sie dowiedziec jak mam ustawic ta plazme zebym mogl normalnie grac w gry poniewaz odpalilem sobie dzisiaj pilke nozna (PES 2009) przez PC i zauwarzylem ze obraz sie przycina przy szybszych akcjach czemu sie tak dzieje
dodam ze PC spelnia wymogi tej gry i mam wystarczajaca liczbe klatek do plynnego grania

Spróbuj wyłączyć klonowanie ekranu. Spróbuj zmienic rodzielczość w karcie grafiki.
 
Do góry