Ps 50A656

Tak, tryb maks. Zauwazyłem interesującą rzecz. Nie na wszystkich kanałach jest ona aktywna. Mam sygnał po HDMI z cyfrowego mediaboxa UPC z nagrywarką i HD, do tego pakiety premium Canal+, HBO, Cinemax. Bywa tak że jest aktywna a zdarza się że nie. Nie odkryłem jeszcze reguły dlaczego. Właczyłem sobie najpierw DEMO tej funkcji i spodobało mi się, dla mnie najlepiej wypadał maks. Bywa też tak że po zmianie opcji "E.MODE" na pilocie Sport>>>Kino>>>Gra jak wracam np. do trybu obrazu standardowego opcja poprawa filmów jest na "niski" czyli inaczej niż ja ustawiłem. Przypuszczam, że urządzenie samo dobiera parametry jeżeli chodzi o "polepszacze" w rodzaju "poprawa filmów" w zależności od rodzaju sygnału jaki aktualnie dociera.
 

arlin

New member
Witam
Dzis wgrałem najnowszy soft 1019 i wyłaczyłem całkowicie opcje " Poprawa filmów" niesteety efekt ten wystepuje w dalszym ciagu choc jest duzo słabszy. Bawilem sie jeszcze roznymi ustawieniami i nic to nie dalo, generalnie tn efekt jest i nie da sie go pozbyc.
Niektorzy na tym forum sugeruja ze efekt teczy pojawia sie pod wpływem czytania postow poniewaz oni niczego nie widza, ba ich tv nie posiadaja tej wady! mysle ze nie widza dlatego iz ich percepcja mentalna nie dopuszcza mozliwosci że sprzet za ktory tyle zaplacili i mial byc prawie idealny taki nie jest.
Ciekaw jestem czy osoby takie slysza inna przypadlosc tego tv a mianowicie piszczenie w stendbaju? Zapewne tez ich odbiornik nie piszczy a inni powiedza ze to zadna wada ot czepianie sie szczegółów ale cale szczescie ze inne urzadzenia nie piszcza bo pomyslcie co by bylo gdyby wyłaczone dvd, tunery , radia, zelaska itd piszczały.
 
Ostatnia edycja:

gadzeciaz

Member
Bez reklam
pi pi pi

tak jak efekt teczy od razu zostal przeze mnie zauwarzony i poruszony na forum tak w moim samsungu oraz u kumpla u ktorego bylem ostatnio a ma ten sam typ,zadnego piszczenia NIET.
Dzwiek jak to w telewizorze,przecietny.
LECZ ZADEN EFEKT PISZCZENIA NIE WYSTEPUJE.
 
klaus71 napisał:
Ja mam panasonica i przy pierwszym porównaniu z samsungiem miałem wrażenie że samsung jest jakiś wypalony (przygaszony), bez bieli.

Słuszne spostrzeżenie. Z tym że Panasonic robi nawet z bladoniebieskiego białe. Krótko mówiąc "wybiela", kliniczna, sztuczna, ostra biel, to był jeden z powodów że zrezygnowałem z TH-46PY80P. W tym miejscu uprzedzam posty z kontrą w tytule że "to nie prawda itd." To moje spostrzeżenie i moja decyzja. Biel jest istotnie agresywna. Tak. Dlatego wybrałem Samsunga. To rzekome przygaszenie to "nuta" tej plazmy. Innymi słowy Panasonic świeci bielą agresywnie i to tym którzy go wybrali się podoba. Samsung świeci bielą łagodnie i to mi się podoba. To jak piszesz „wypalenie (przygaszenie) bez bieli” – to twoje wrażenie. Idź dalej i dokonaj spostrzeżeń. Włącz Polsat Sport HD lub inny kanał sportowy gdzie na końcu lub w trakcie jest wyświetlana tabela rankingowa z jasnymi polami na tle białych koszulek albo śniegu. Zobacz jak Samsung wyświetla biały rzekomo kolor w tabeli. Przyjrzyj się ramce w tabeli i miejscom gdzie kolor ramki tabeli łączy się z kolorem wypełnienia pola. Zwróć uwagę że kolor wypełnienia pola ma odcienie od ciemniejszego przy ramce do jaśniejszego w środku. Zobacz jak to robi Panasonic. Twój Panasonic jest HDready, ale zawsze to Panasonic. W sumie nie dziwię się uwagom posiadaczy Panasoniców, którzy kupili jako drugi TV Samsunga przecież to dwie różne plazmowe „filozofie” technologiczne. Panasonic ma odrębną politykę, Samsung stawia na coś innego.

Jeszcze odnośnie „tęczy”. Skoro „widzą” to nieliczni, nie mozna traktować tego zjawiska jak wady. Dla tych co tego nie widzą problemu nie ma a co za tym idzie nie może być mowy o wadzie skoro coś dla nich nie istnieje. Nie istnieje bo tego nie rejestrują lub fizycznie nie istnieje. I nie ma tu znaczenia czy są zdolni to zobaczyć, czy przekracza to ich możliwości percepcji nawet pod wpływem czytania postów na forum. Po raz kolejny zapraszam do zgłębienia tematu "róznica pomiędzy wrażeniem a spostrzeżeniem" z uwzględnieniem wpływu środowiska opiniotwórczego. Być może wtedy niektórzy lepiej zrozumieją moje posty. Bez złośliwości.

Są też tacy co widzieli Elvisa ... i co z tego. Bez urazy.
 

arlin

New member
Piszczenie w stendbaju wystepuje absolutnie w kazdym samsungu a565 powniewaz wynika to zastosowania przetwornic impulsowych ktore wydaja dzwieki wysokiej czestotliwości, nie dziwie sie juz ze nie zauwazasz żadnych wad tego tv.
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
smoku

Smoku-wawelski YES YES YES. Swietnie wyjasniona sprawa
Z TA BIELA,tak ja tez tak uwarzam!!!!
i dodam jaszcze o mozliwosci odczytania napisow na filmach na niby bialym tle jeszcze bielsze litery ktore mozna odczytac,a to juz nie kazdy tv potrafi.
I tak jak wspomniales kazdy widzi i slyszy lecz inaczej patrzy i slucha
A jest ciekawie bo jestesmy na szczescie rozni.
 

jacky-x

New member
Zarzuca się co niektórym, że nie widzą wad ( ja o takich tez pisałem w swoim czasie), ale to samo mozna powiedziec i o tych którzy z uporem maniaka powtarzaja tęcza, tęcza, tecza, ciekawe czy zauwazyli to od razu chyba nie skoro kupili ten telewizor i zostawili, a mozna przeciez oddac;) ale tak jak ktos zauwazył psychika robi swoje, przykład inny, prosze bardzo. Ktoś powiedział że przykładowy tuner sie grzeje i pojawiło się mnóstwo postów jak to grzeją te tunery ja zaproponowałem zmierzenie temperatury i porównanie z innymi podobnymi o okazało się że nie odbiega pod tym względem od innych podobnych sprzętów. Zjawisko to jest jak już kiedyś pisałem marginalne (przynajmniej u mnie), choc może denerwowac, a niektórzy piszą tak jakby to było non stop, a występuje tylko przy szybkim ruchu kamery, najczęsciej w bok i u mnie praktycznie tylko na TVN, na innych też ale naprawde tak rzadko że jest pomijane a przeciez to widze.Myśle że jesli ktos siednie przed TV i zamiast się skupic na treści filmu, jakiegoś programu to wpatruje się w ten mankament i go szuka (nawet mimo woli, podświadomie) to czasem dostrzeże, ale jestem pewien że niewiele by mógł powiedziec o oglądanym programie, jak to jest z tym widac nie widac, proponuje zapytac znajomych, ja specjalnie nagrałem fragment W-11 gdzie jakoś to widac najlepiej, ukierunkowałem testerów (moich gości) na to zjawisko i na kilkanaście osób zauwazyła to ...jedna i to na wybranym tendecyjnym pod to zjawisko fragmentem ( nagranie jako TS czyli 100% jak z satelity) to tez o czymś świadczy i nie ma co obrażac tych którzy nie widzą, co do piszczenia też słysze delikatne dzwięki ale tylko jak nadstawie ucha za tv (słuch OK, regularne, szczegółowe badania za względu na wykonywany zawód) żeby nie było że nie ma(miał) wad to:
brak polskich liter ( tak to była faktycznie wada) - poprawiono
nietrzymanie ustawień po odcięciu prądu - poprawiono
tecza (nie wszyscy widzą wiec tylko dyskomfort, dla niektórych urastający do rangi mega problemu) do poprawy
Żeby nie było że kolejny któremu się wszystko podoba to powiem że najbardziej mnie niepodoba sie i denerwuje przełaczanie źródęł sygnału, nie korzystam z euro 1 i 2 oraz dwóch HDMI a musze przez nie przeskiwać, a mogło by być tak jak z componentem poprostu jest u mnie nieaktywne i nie potrzeba kolejnego kliknięcia. Pamiętajmy że nigdy nie będzie tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej i tak jest tez z naszymi plazmami, ale starajmy sie patrzeć obiektywnie, wyrażać swoje opinie i nie wciskac drugim głuchoty, slepoty itd, pisać konkrety co próbowałem zrobić ( bardzo fajne posty -@klaus71 niekoniecznie wychwalające samsunga, ale konkretne) czy bardzo fajne, rzeczowe wypowiedzi -@smok-wawelski, albo dzielenie się eksperymentami przez @gadzeciaz ci ludzie coś wnoszą . Dobrze że wątek jest bo następni ewnetualny nabywcy czy rozważający zakup będą mieli do przemysleń, jak w Panasie duszki i o to chodzi bo sam zwrot szajs to chyba jednak nie na miejscu bo nic konkretnego nie wnosi a świadczy własnie tylko o braku obiektywizmu. Więcej już nie pisze bo zanudzę całkiem , ale od czasu do czasu jakoś mnie najdzie po przeczytaniu i daję temu upust:grin: . Pozdr tych zadowolonych ale i tych niezadowolonych i oby trafili na właściwy dla siebie model.
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
to problem???

O tak to jest mala wada ten sposob wybierania zrodla sygnalu to troche kaszana,o tym wspomnialem w opini zaraz po zakupie tego tv, wypowiedz na CENEO w opiniach.
Teraz juz przywyklem. Pisalem tam tez o widocznym schodkowaniu ukosnych lini ale to jak zdazylem sie zorientowac to norma we wszystkich TV.
Czasem widac czasem nie widac...wiec nie poruszalem tego tematu.
p.s. koniec tematu teczy,w koncu wszystko jest dla ludzi.
i jeszcze taka uwaga w stylu tekstu z filmu MIS
MOZE I TEN SAMSUNG PS 50 A 656 MA TAM JAKIES ZALETY,ALE CHODZI O TO BY TE ZALETY NIE PRZYSLONILY WAM TYCH WAD JAKIE POSIADA!!! ha ha ha........:-D:-D:-D:-D
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
gadzeciaz napisał:
i dodam jaszcze o mozliwosci odczytania napisow na filmach na niby bialym tle jeszcze bielsze litery ktore mozna odczytac,a to juz nie kazdy tv potrafi.
Zwróć jednak uwagę, że napisy są białe, ale tajemnica ich czytelności tkwi w czarnej obwódce dookoła liter. :)

Jacky, zastanawia mnie to, że musisz przeskakiwać przez dwa HDMI, skoro nie są aktywne. Nie wiem, z czego to wynika. Ja mam A451, podłączone do niego Scart 1 i HDMI 1. I poza nieaktywnym Scart 2 nic więcej mi się nie wyświetla. Szkoda jednak, że nie ma listy pod jednym przyciskiem. To jest najlepsze wyjście. Na szczęście jest przycisk HDMI, który pozwala mi na skok do DVD. :)

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

klaus71

New member
Bez reklam
niestety pilot w 656 nie ma przycisku HDMI. dziwna sprawa bo niby model wyższy a najważniejszy przycisk "ukręcili"

arlin, Rejter
czy macie możliwość nagrania kawałka programu w którym u Was szczególnie mocno pojawia się "tęcza".
(np. z tunera sat jakiś plik *.ts)



 

jacky-x

New member
ArtS007 napisał:
Jacky, zastanawia mnie to, że musisz przeskakiwać przez dwa HDMI, skoro nie są aktywne. Nie wiem, z czego to wynika. Ja mam A451, podłączone do niego Scart 1 i HDMI 1. I poza nieaktywnym Scart 2 nic więcej mi się nie wyświetla.
@ArtS007
Może nie do konca dokładnie napisałem, więc tak:mam podłaczonego bluraya pod HDMI i tunersatHD pod HDMI (niekiedy jeszcze dla testów tuner SD pod component) jeśli tak to jest podłaczone to żeby przełączyc się między tym co oglądam najczescie czyli DVB-T a tunerem satHD to muszę klikać następująco raz-wskakuje tv analogowa, dwa euro1, trzy euro2, cztery HDMI1 -bluray, pięc wskakuje tuner satHD -HDMI2 (gdyby jeszcze był coś pod component to następne kliknięcie) , na początku bardziej mi to przeszkadzało, za czasem juz się przyzwyczaiłem, ale napisałe o tym bo to nie jest idealne rozwiązanie. Wystarczyła by mi możliwosc klikania także w odwrotnej kolejności, wtedy przełaczenie między tunerem sat a DVB-T byłoby zmieniane zawsze jednym kliknięciem,a tak jest tylko do przodu i przełaczajac z tunerasat klikam raz, ale juz powrót na sat to sporo kliknięc, ale to tak napisałem dla pomarudzenia, żeby wszystko nie było idealne ;) Pozdr
 
Ostatnia edycja:
ArtS007 napisał:
Zwróć jednak uwagę, że napisy są białe, ale tajemnica ich czytelności tkwi w czarnej obwódce dookoła liter. (...)

Dodam do tego, że podobna sytuacja ma miejsce nie tylko z napisami w filmach ale także w przypadku wyników meczy w grach zespołowych.

Interesujące jest także to, że biel w cyfrach wyników jest ostrzejsza od bieli, przykładowo, koszulek grających zawodników. I nie jest to tylko kwestia czytelności. Podobnie ma się sprawa z bielą reklam namalowanych na parkiecie do gry w siatkówkę. Najlepiej zaobserowoać to w trakcie przerw technicznych (kamera nie "biega" za piłką) i spokojnie przyjrzeć się bieli z cyfr wyniku meczu, bieli koszulek zawodników i bieli namalowanych na parkiecie reklam.
 

klaus71

New member
Bez reklam
arlin, Rejter
możecie napisać ile godzin macie na liczniku swoich samsungów?

mam wrażenie że teraz nawet jak włączę "poprawę filmów" to już nie mam tak wielkiej tęczy jak kiedyś.
może z czasem jak się plazma wygrzeje efekt się osłabia?
 
Ostatnia edycja:

klaus71

New member
Bez reklam
w tym modelu do menu serwisowego wchodzi się wciskając kolejno klawisze (tv jest wyłączony - stand by): info-menu-mute-power
włacza się tv i jesteśmy w menu serwisowym
 

klaus71

New member
Bez reklam
kolejna wskazówka co do "tęczy".
Bawiłem się ostatnio jakąś płytką kalibracyjną i wydaje mi się że dobre efekty daje ustawienie ostrości na okolice 8 dla materiału SD (chodzi o efekt moiry).
czy ktoś mógłby tez to sprawdzić.

przy okazji jak zmieniłem podświetlenie na 0 to tez jakby lepiej chociaż obraz znacząco ciemnieje ale po chwili wydaje się że jest mimo wszytko ok (ja mam jasność na 50-60 i kontrast na 90)
 

krystian73

New member
Witam Wszystkich.
Zastanawiam się nad zakupem PS50A656 tylko proszę o pomoc. Czy odległość 3m jest wystarczająca? Głównie oglądam cyfrową UPC i filmy DVD przez HDMI.
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Tak

JA mam odleglosc 3.30 od ekranu i tez uwazam ze to DOSKONALA ODLEGLOSC. Mialem wczesniej 42 cale i zmienilem wlasnie dlatego by byl wiekszy!!!!
 
Do góry