Przegląd linii telewizorów 2015 firmy LG-> pełny opis specyfikacji telewizorów OLED , UHD , FHD.

WPPP

Member
Dobrze, że założyłeś ten wątek. Sam zastanawiałem się nad jego założeniem, bo od blisko 3 czy nawet 4 tygodni wiem już (sposobem na chybił trafił), że TV LG Full HD na 2015 będą mieć oznaczenie LF (oraz UF w przypadku modeli z rozdzielnością Ultra).
Mnie akurat OLED'y i UHD nieszczególnie mocno interesują (choć trochę owszem), bo uważam, że kupowanie ich teraz jest decyzją bardzo nieracjonalną. Ja zamierzałem kupić LB730V, lecz gdy w połowie grudnia dowiedziałem się, że Smart TV od LG na 2015 rok będą miały w końcu (tak się przynajmniej wydaje) płynnie działające menu i przeglądarkę internetową, czyli WebOS 2.0, to od razu wiedziałem, że wstrzymuję się z zakupem i czekam. W internecie na Youtube są już pierwsze filmiki porównujące szybkość działania WebOS'a 2015 z WebOS'em 2014 i nie można mieć wątpliwości, że warto jest wstrzymać się z zakupem nawet przez kilka miesięcy.
Niestety w powyższej prezentacji TV LG na 2015 rok nie ma jeszcze wszystkich Full HD. Brakuje LF670V i LF720V. Mnie interesuje ten drugi, bo poniżej 7 serii nie schodzę, gdyż jako esteta i technicznie wymagający konsument nie mam wątpliwości, iż nie warto kupować niższych modeli. Zaprezentowane na stornie flatpanelshd.com modele TV są już mi znane (również OLED'y i UHD), bo można je w różnych miejscach w internecie znaleźć. Przykładowo z oficjalnych krajowych stron LG strona holenderska chyba najszybciej dodaje nowości. Dlatego warto tam zaglądać w poszukiwaniu nowości, zamiast na polską stronę LG.

Zatem ja wciąż niecierpliwe czekam na prezentację wyglądu i specyfikacji LF720V, ale też z ciekawości LF670V. Mam nadzieję, że modele te, tak samo jak LB-ki, będą posiadać pełne podświetlenie LED, czyli Direct LED (bo dążenie do minimalnych rekordów grubości mnie nie interesuje, gdyż o wiele ważniejsza jest jakość wyświetlanego obrazu). Dlatego jeśli wróci do LF'ów podświetlanie krawędziowe, to będę bardzo wkurzony.

Na koniec jedna techniczna informacja, bo zapewne nie każdy miał okazję przeczytać taką w internecie, że dużo szybciej działające WebOS 2.0 nie jest tylko zasługą poprawionej przez inż. LG optymalizacji, lecz także (i to może być nawet jeszcze ważniejsze) wyraźnie lepszym układem scalonym mającym być montowany w nowej serii, a zatem m.in. szybszym procesorem głównym. Tak w styczniu powiedział jeden z wysokich przedstawicieli LG, a kilka dni temu potwierdził mi to sprzedawca w RTVEuroAGD, który podobno akurat dzień wcześniej miał okazję rozmawiać z przedstawicielem LG.
Zatem powyższy powód może być głównym lub chociaż jednym z ważnych, że LG nie zaktualizuje WebOS'ów w TV z 2014 roku, bo mają one za słabe procesory i zapewne nie tylko te podzespoły (wymiana raczej obejmować będzie ich więcej).
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

W kwietniu 2015 r. powinna pojawić się seria telewizorów Ultra HD firmy LG ->XXUF77OV w
wielkościach przekątnych ekranu : 40" ,43" , 49" , 55" , 60" , 65", 79"
. Więcej na stronie :

LG UF770V : TV Edge LED UHD, UCI 1400 Hz, WebOS 2.0 | HDfever

Natomiast w czerwcu 2015 r . powinna się pojawić seria telewizorów Ultra HD firmy LG ->XXUF860V w
w wielkościach przekątnych ekranu : 55"i 65" . Więcej na stronie :

LG UF860V : TV Edge LED UHD, ColorPrime, WebOS 2.0 | HDfever

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

WPPP

Member
wg. linka: "LF6500 is LG’s most expensive Full HD TV for 2015 and the only Full HD TV with 3D. As you can see, LG is focusing on Ultra HD this year." więc raczej nie będzie.

LG nie ujawnia jeszcze LF-ów ze średnio-wyższej półki, bo w sklepach, ewentualnie też w magazynach, jest jeszcze sporo LB670/1V i LB730/1V. Konsumenci niezorientowani nadal kupują te TV, choć jak dla mnie jest to nieracjonowane, bo absolutnie warto czekać na nową linię. Zatem ostatnie modele z 2014 roku w dalszym ciągu są sprzedawane, a nowe są powoli przygotowywane do wprowadzenia na rynek.
Jak wiadomo, drugim czynnikiem, który powoduje, że w nakładającym się czasie sprzedaży TV z ubiegłego i obecnego roku te z poprzedniego nadal schodzą jest cena, która dla modeli schodzących jest najniższa z możliwych, a dla modeli wchodzący do sprzedaży najwyższa.
Niemniej jednak, tak samo było w poprzednich latach, że w pierwszej kolejności LG wprowadzało do sprzedaży TV od najniższej półki cenowej. Przykładowo, w poprzednim roku LB670V trafił do sprzedaży aż 3 tygodnie przed LB730V.

Poza tym, rozmawiałem z przedstawicielem LG, który potwierdził mi, że będzie 7 seria Full HD. Nawet wymieniałem pełną nazwę i nie poprawił mnie, że żle mówię. Dodał, że są już one rozprowadzana po magazynach.
Nadto, chyba nawet nie chciało Ci się wpisać w google LF670V i LF720V. W polskim sklepie NEO24.pl już od blisko 3 albo i 4 tygodni oba modele są wprowadzone (chociaż nie wyszukują się jeszcze u nich na stronie), ale początkowo bez wypełnionej specyfikacji, a około półtora tygodnia temu specyfikacja LF670V została w części, no prawie w całości, wypełniona.
Prócz tego już dawno temu znalazłem w internecie wykaz modeli TV LG na 2015 rok z certyfikatami na WIFI. I były tam m.in. LF670V i LF720V.

A UHD są prezentowane w pierwszej kolejności oraz wprowadzane do sprzedaży, bo w tym roku, po raz pierwszy, uznano je jako TV ważniejsze (np. marketingowo) od Full HD i tak już zostanie na zawsze. W przyszłym roku faktycznie TV Full HD może być już mniej w ofercie od UHD. Ale w obecnym roku będzie jeszcze równowaga.
 
Ostatnia edycja:

pabloskrak

New member
Czyżby 32LF631V oraz 32LF5800 nie miały możliwości nagrywanie na USB bo nigdzie nie mogę takiej informacji się doszukać że opcja jest dostępna.
 
Ostatnia edycja:

NovyKRK

New member
Więc odebrałem TV LG 43UF7787.

Na plus

Kolory jak najbardziej ok, szybkość działania smart TV webos 2.0 super.
Youtube można odtwarzać w 4k i to wygląda extra.

Na minus i to duży.

Po pierwsze clouding... i to duży
Brak wystarczającej płynności obrazu przy ruchomych scenach.
Poziom czerni ( tak wiem że to panel IPS ) kiepski.
 

porkbone

Member
Witam
Właśnie wczoraj nabyłem 55UF950V ( drugi ewentualnie w kolejce był JS9000 ) i mówiąc szczerze po prezentacji w MM byłem trochę w strachu czy nie utopiłem sporo kasy w badziewie.
Obraz TVN z DVBT był tragiczny , aż się zdziwiłem ( na 10 letnim Panasonicu SD miałem lepszy obraz ) i byłem już bliski rezygnacji , ale ze zdjęć na forach było widać , że cóś z tym obrazem jest nie tak ( pewnie próbowali obrzydzić LG i wcisnąć mi SONY – sprzedawca bardzo zachwalał ).
Obraz z DVBT i NC+ ogólnie jest niezły , może kalibracja coś doszlifuje – czy warto ?.
Filmy 4K , no cóż – szczęka na podłodze . Jeśli tak odtwarza bez kalibracji to nie wiem
czy w ogóle jest sens bulić 350,- .
Jednym z głównych prorytetów było odtwarzanie plików z dysku przez wifi .
I co ? kupa ???
Próbuję odpalić różne reklamówki 4K – nie można wyświetlić pliku , ale shit :shock:

Zdjęcia jpg – nie może wyświetlić , o rzesz q.....źwa , masakra , trzeba będzie to dziadostwo zwrócić !!! :x

Ale , ale ...... :D

Podłączyłem dysk z tymi samymi plikami przez usb i ................. zdziwienie ????? :blink:

4K – śmiga powalająco , zdjęcia też można obglądnąć
podobnie z DTS – przez wifi kino domowe dekoduje jako dolby , z dysku jako DTS
TV podłączony z kinem kablem optycznym
to taka ciekawostka po paru godzinach zabawy
 

WPPP

Member
Witam,

Ja także zdecydowałem się na kupno LG UF77.
Przymierzałem się do zakupu w terminie już pod koniec ubiegłego roku modelu LB730, ale za sprawą zdecydowanie zbyt wolnego webOSa, a także gdy na początku grudnia przeczytałem, iż nowa seria Smart TV na rok 2015 będzie miała w końcu po raz pierwszy czterordzeniowy procesor (a także pojemniejszą i szybszą pamieć RAM oraz lepszą plytę główną) oraz oczywiście bardziej zoptymalizowanego webOSa (2.0), to wtedy bardzo szybko podjąłem decyzję, iż nie kupuję TV z jeszcze bieżącego roku, lecz czekam na nowe modele.

Naturalnie wybór padł na 7 serię, ponieważ jest to dla mnie optymalna półka cenowo-jakościowa. Oczywiście przeczekałem pół roku aż absurdalne ceny znikną z ofert (sięgające do 150% marży) i od środy posiadam wspomniany na samym początku TV.

Przed zakupem, również w momencie kupowania (przez internet z dostawą do domu), mocno obawiałem się występowania w nieakceptowanej dla mnie skali zjawisk typu nierównomierne podświetlenie, clouding, banding (efekt brudnego ekranu). Jednakże, ku mojemu dużemu zaskoczeniu te zjawiska w moim egzemplarzu praktycznie nie występują! Jedynie bardzooo minimalny jest banding. Nawet w testach na banding prawie go nie widać. Innymi słowy jest jak najbardziej dobrze. A zatem w wymienionym wyżej zakresie nie mogę mieć żadnego powodu do niezadowolenia.

Jak jednak chwilę później szybko się przekonałem, to nie może być takie "piękne".
Otóż, jest coś innego, czego się w ogóle nie spodziewałem, o czym nawet przez sekundę nie bylem wstanie pomyśleć. Chodzi mianowicie o powidoki!
Wcześniej i już dawno temu tylko o nich słyszałem, że w jakimś większym zakresie występują w plazmach, ale że praktycznie nie ma ich przy normalnym użytkowaniu w TV LCD. Natomiast w moim UF77 powidoki powstają już po zaledwie 30-40 sekundach od wyświetlenia statycznego obrazu, osiągając swoją maksymalną wielkość (wyrazistość) w czasie maks. do 2 minut.
Jak dla mnie jest to sytuacja całkowicie nienormalna. Włączam przeglądarkę na Onet i zostawiam na minutę czy dwie, po czym przełączam na jednokolorowe plansze wyświetlane przez webOS i na tych jednokolorowych obrazach przebija się w niemałym stopniu obraz głównej strony Onetu, a także białe, okrągłe ikonki znajdujące się w górnym czarnym pasie przeglądarki, jak również na białym tle pasek adresu strony internetowej (ciemne napisy tegoż adresu). Potrafi się również odbić całoekranowa reklama na Onecie. Albo włączam okno ustawień zaawansowanych i pozostawiam na 2 minuty. Po czym tak samo przechodzę na jednokolorowe plansze i widzę raczej słabo (ale jednak) odbite okno z pionową kresą przechodzącą przed środek ekranu i ikonę cofania, która jest na górze po prawej stronie tego okienka ustawień zaawansowanych. Najbardziej odbijają się jasne elementy graficzne, które po zmianie obrazu są widoczne różnie w zależności od koloru planszy. Natomiast na obrazach telewizyjnych praktycznie są niewidoczne. Oczywiście one całkowicie znikają, ale potrzebują na to od 2 do 5-6 minut (przy bardzo dokładnym przyglądaniu się tym najbardziej widocznym na samym początku odbitkom). Odbijają się także np. okienka filmów na Filmboxie Live, czy inne tym podobne grafiki. W czasie 2-3 minut prawie nie ma już po nich śladu.

Czy osoby bardziej kompetentne mogę się na ten temat wypowiedzieć? Czy to może być w tzw. normie określanej przez LG?
Posiadam Smart TV z roku 2013 (LA740) i tam tego zjawiska nie ma dosłownie w ogóle. Choćbym ustawił zatrzymany dowolny obraz na bardzo długo, to nie tworzą się żadne powidoki.

Proszę też osoby posiadające już tegoroczne TV od LG, szczególnie UHD, aby tak samo jak ja, najlepiej na przeglądarce Onetu (lub innej rzecz jasna), sprawdziły u siebie, czy także mają owe zjawisko. Zwłaszcza, że byłem dzisiaj w sklepie RTV i zrobiłem ten test (wiele razy) na tym samym modelu i widziałem to samo!

Jak dla mnie jest to ewidentnie nienormalna sytuacja i nie powinno być uważane za niewykraczające poza ramy jakiś norm.

Proszę też o osoby posiadające LB-ki o sprawdzenie u siebie tego samego. Może tylko tegoroczne modele tak mają, może za sprawą jakichś nowych ulepszaczy obrazów (bo jeden nowy w stosunku do ubiegłorocznej serii na pewno jest- chodzi o ULTRA Luminance, a dwa lub więcej są w stosunku do serii z 2013 roku). A może po prostu wyszła na rynek jakaś partia spapranych matryc.

A jeśli chodzi o całą resztę, o której nic nie napisałem, to wszystko inne odpowiada mi i podoba się w tym TV. WebOS, jak dla mnie, jest zdecydowanie najlepszym system operacyjnym dla Smart TV. Pod względem graficznym oraz techniczno-funkcjonalnym. Nie powiedziałbym jednak, że webOS 2.0 jest bardzo szybki. Poza przeglądarką internetową jest faktycznie szybki i tym samym spełnia wysokie (ambitne), ale jednocześnie minimalne wymagania. W przeglądarce jest średnio szybki, lecz na tyle, że można już z niej w przypadku miażdżącej większości stron internetowych przyjemnie i prawie normalnie korzystać.
Chociaż nie wiedzieć dlaczego, ale LG usunęło z webOSa 2.0 licznik czasu włączonego TV. Szkoda.

Proszę więc o wasze testy pod kątem zjawiska kontrastu następczego (powidoków) waszych TV- szczególnie tegorocznych UHD, ale jak najbardziej także ubiegłorocznych modeli FHD.
 

WPPP

Member
Na o wiele lepsze zobrazowanie zjawiska, o którym napisałem powyżej, dodaję zdjęcia statycznego obrazu i tego, co on pozostawił po kilku minutach. Zaznaczam, że w rzeczywistości jest to bardziej widoczne. Te pozostałości statycznego obrazu w większości (gdy nie patrzy się bardzo dokładnie z zamiarem wypatrzenia tych powidoków) znikają do 3-4 minut, ale najmniejsze ostatnie ślady znikają nawet po około 10-12 minutach (gdy wiemy gdzie patrzeć i wyglądamy ich bardzo starannie).
 

Attachments

  • P1070121.jpg
    P1070121.jpg
    314,2 KB · Wyś: 240
  • P1070123.jpg
    P1070123.jpg
    242,5 KB · Wyś: 803
Ostatnia edycja:

WPPP

Member
@WPPP:
U mnie taki problem nie występuje, wszystko w najlepszym porządku, sugerowałbym serwis gwarancyjny.

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź.
Mnie to właśnie bardzo mocno dziwi. LCD i coś takiego (zresztą chyba nawet w plazmach aż tak to w większości nie wyglądało). Ale nadal chcę posiadać ten model TV, bo jeśli tylko będę go mógł mieć bez tych powidoków, to jest to bardzo dobry sprzęt. Nie chcę niczego innego. Ale najwidoczniej zjawisko to nie dotyczy tylko mojego egzemplarza, bo poszedłem do MM i tam w innej wielkości ekranu jest dokładnie to samo (a sprawdzałem wiele razy i dokładnie). Jeśli więc więcej właścicieli tegoż modelu potwierdzi to samo, co Ty, to najwidoczniej tylko (i aż) jakaś konkretna partia wyszła do sprzedaży z nieudaną matrycą.
 

karmel89

New member
Przymierzam się do kupna TV LG 49UF7787, mam pytanie czy w serii 7 LG są matryce 100 Hz ?

@WPPP Podłączałeś może pod swój TV komputer ? Czy obraz wtedy jest czytelny (np. czcionka jest czytelna itp) ? są jakieś lagi ? (nie chodzi mi o gry, bardziej o filmy)
 

lamaa

New member
zalezy od rozdzielczosci, 1080p masz 120hz przy 4k niekoniecznie, pozatym po co pytasz spolecznosc forumowa? nie wiesz jak ona dziala? jesli czegos nie ma w google to 99,99% ludzi tego nie bedzie wiedzialo, dopoki jakis geek nie kupi i nie sprawdzi i wypapla na forach, proste jak budoiwa cepa. Pozatym firmy przescigaja sie w wymyslaniu coraz nowych pomiarow Hz, tak samo jak to bylo z kontrastem
 
Ostatnia edycja:
Do góry