projektor FullHD - zakup

txn

New member
Jeśli tak mowisz, to ja pewnie też kupię x10.
Znalazłem najtaniej za 899e w DE. Mam nadzieję, że z gwarancją jest tak jak piszesz, ze obowiązuje na terenie UE.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Full HD za tysiaka (baksów)?

Vivitek zapowiada na sierpień model H1080FD. Cena 999 USD. Kontrast 5000:1, 1800 ANSI Lumenów, DarkChip II na pokładzie i 29 dB szumu. Się ciekawie zapowiada, ciekawe też czy i na czym oszczędzono? A może jednak przełom? :)
 

skalmen

New member
witam
nowy na forum ale nie w temacie, mam od jakiegos roku optomke hd 800x , kupiłem za bodajze 1500 euro, zacny projektorek, porównywalny z ww infocusem x10, z opini na forach troche lepsza czern niz infocus, obraz niczego sobie , moge z czystym sercem polecic jako 1 projektor full hd, mój juz z kolei 4 , po panasonicu ,infocusie , mitsubishi jak narazie najlepszy ponizej postaram sie moze wzucic jakies screeny
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Panowie, jakieś pół roku temu sprzedałem swojego Benq w500. Mineło trochę czasu i człowiek jakoś tak tęskni za filmami na dużym ekranie ;) Od momentu sprzedaży nie zaglądałem do tego działu stąd moje pytanie do Was. Zastanawiam się nad ponownym zakupem projektora i tu moje pytanie:
Czy lepiej kupić taniego FULL HD (InFocus X10, Sanyo Z700, Epson TW980 - jeśli tak to, który z nich, czy będzie widać różnice między HD a Full HD - odległość od ekranu dość bliska, wg. tabelek powinna byś widoczna, ale jak to ma miejsce w praktyce) czy dobrego HD Ready (Panasonic PT-AX200E, Epson TW700). Źródło: Nka i PS3.
W Benq głównie irytowała mnie jakość czarnego/szczegółowość w ciemnych scenach.

pozdrawiam
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Ja będąc w Twojej sytuacji chyba bym jednak poczekał do jesieni, na pierwsze opinie z eksploatacji właśnie wprowadzanych na rynek FullHD za 999 USD i pewne wyklarowanie się sytuacji na rynku. Ewentualnym problemem może być fakt, iż te wszystkie FullHD taniości są w DLP, ale przypuszczam iż będzie można się spodziewać odpowiedzi ze strony 3LCD, albo obniżki cen aktualnych, albo nowych i tańszych modeli.

Ogólnie wiadomo, że z zakupem sprzętu można czekać w nieskończoność, ale teraz chyba jest na czekanie właściwy moment. I waluty tanieją (oby nie przestały!!!). ;)

Jeśli nie chcesz czekać, to łap X10 póki jeszcze gdzieś będzie do kupienia, jest wycofywany. Epson 980 już chyba jest nie do kupienia. Do Sanyo 700 mam jakąś taką nieufność, ale nie popartą naocznym doświadczeniem. Chyba wolałbym dopłacić do Mitsu 5500, ino już nie będzie tak tanio...
 

skalmen

New member
a ja kupiłbym infocusa x 10 jest na dzien dziesiejszy najlepszym wyborem jakosci do ceny, nowe projki na jesien wejda ale w obecnej dobie te tanie bedą napewno zubożone w porównaiu do infocusa który jest już sprawdzonyi pamietam że na starcie kosztował 1900 eurasów
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Nowa Optoma już jest, Vivitek i Benq także startują w sierpniu. Na wrzesień przewidziana jest premiera Mitsu HC-3800, ale cena póki co nie znana...

Co do X10 to się zgadza, ale HD-20 Optomy w naszej oficjalnej dystrybucji startuje z ceną 4250 PLN brutto. :) Nie wiem tylko jak z porównaniem jakości obrazu, z tego co można przeczytać to jego (X10) największą zaletą jest chyba dobre odwzorowanie kolorów dla fabrycznych ustawień.

Dlatego poczekałbym na opinie o nowych produktach. Oczywiście jest kruczek, na jesień X10 może być już nie do kupienia... ;)

edit: ja osobiście nie spodziewam się zubożenia nowych DLP w stosunku do obecnych (chociaż zawsze można mieć takie podejrzenia), tak jak np jest to w przypadku Sanyo 700. Sądzę że jednak mamy tu do czynienia z postępem (przynajmniej w kosztach, jeśli nie w jakości). Ale jak już wspomniałem, trza poczekać na opinie z eksploatacji... Zresztą o HD-20 już są zagramanicą.
 
Ostatnia edycja:

gadulinho

New member
Bez reklam
A jak mają się te tanie Full HD w porównaniu z tymi modelami HD, które podałem ? Czy poza oczywistą (?) różnicą na korzyść wynikającą z większej rozdzielczości idzie w parze lepsze nasycenie kolorów, czerń itp ?
Chyba faktycznie trzeba będzie poczekać do jesieni z zakupem, a w gre wchodzi tylko 3LCD - ustawienie pokoju.

pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi ;)
 

gadulinho

New member
Bez reklam
I jak tam Panowie ? :)
Nie ma na prawdę nikt porównania między tymi w miare dobrymi projektorami HD, a tymi najtańszymi Full HD ?

P.S. Różnica między tym Panasoniciem (ax200) a Benq (w500) jest już jako taka jeśli chodzi o czarny.

ph530_vs_w500_aeon_security_lg.jpg


Pytanie tylko właśnie jak wypadają te najtańsze Full HD przy tych raczej dobrych HD. W scenach dynamicznych, filmach akcji itp chyba nie widać za bardzo różnicy 720p - 1080p, a takie parametry jak kontrast, czerń itd już tak, dla tego może lepiej brać jednak dobry HD niż tani Full HD ?

Podpowie ktoś ? :)

P.S. Sorry za pomyłke, to nawet nie Panas a jakiś Acer
 
Ostatnia edycja:

gadulinho

New member
Bez reklam
Jako, że nikt nic nie pisze to ja coś zaprezentuje :)
Trochę poszperałem, poszukałem i znalazłem. Za stroną http://www.projectorreviews.com wygląda to mniej więcej tak:

Benq w500:

w500_aeon_boy_large.jpg

InFocus X10:

InFocusX10_aeon_boy_large.jpg

Panasonic ax200:

PT-AX200U_aeon_boy_large.jpg

w500:

w500_SpaceCowboys_satellite_lg.jpg

x10:

InFocusX10_spacecowboys_satellite_large.jpg

ax200:

PT-AX200U_spacecowboys_satellite_lg.jpg

I może nie najtańszy, ale nie bardzo drogi mitsu hc5500:

HC5500_spacecowboys_satellite_large.jpg

w500:

w500_aeon_aeon_night_lg.jpg

x10:

InFocusX10_aeon_aeon_night_large.jpg

Panasonic ax200:

PT-AX200U_aeon_aeon_night_large.jpg
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
"...I too found the black levels to be not as good as I expected. In a totally dark room the HD200x and my Epson 720 were about the same. The Epson is not great with blacks, so I found this surprising. The comparison was done with both projectors running the same time and both calibrated. The HD65, from my memory, had better contrast...."

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1155084&page=9

Ogólnie, nowe tanie 1080p nie są i nie będą lepsze od dwukrotnie droższych maszynek. Od HD ready także są nie gorsze, a czy poza rozdzielczością lepsze? Nawet jeśli to w minimalnym stopniu. To jest po prostu jedna półka cenowo jakościowa, a zasadnicza różnica tkwi jedynie w rozdzielczości...

Jest i drugi topic o HD20:
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1165581
 

Tonio

New member
witam

Foty są bardzo ciekawe ale muszę stanąć w obronie X10 Ostrość i ustawienia fabryczne okej ale ta bladość na fotach to cosik nie tak.Nie wiem jak inne projektory bo nijak niemam możliwości testowania ale ...Napisze jak testowałem mojego InFocusa.System składa sie z YamahyS-1700 podskalowanej do 1080p dalej HDMI do Ampli Rx-v861 i dalej HDMI do projektora.Ekran MattGrey.Pierwszy film to Imperium Kontratakuje sceny w śnieżycy...tragedia...kwadraciki falowały przy cieniowaniach bieli..sceny w kosmosie spoko...nastepne filmy szału nie było...i !!! olsninie ...wymiana HDMI na b. wysokiej klasy...no i...kwadraty zniknęły,pokazała się w miare przyzwoita czerń,I fajna"trójwymiarowość"Bond w Quantum Of Solace...kopara opadła...teraz widać jak dużo zależy od drobnych dupereli.Ale uczymy się...Potem poszedł Recorder Nki.Mecz na Eurosporcie był świetny ale musiałem otworzyć przysłone na maxa.Zobaczymy co bedzie przy Blu....Pozdrówka:-D
 

BoDeX

New member
Tonio napisał:
... olsninie ...wymiana HDMI na b. wysokiej klasy...no i...kwadraty zniknęły,pokazała się w miare przyzwoita czerń,I fajna"trójwymiarowość"

A z Twoją fantazją wszystko O.K. ???

Napisz gdzie mieszkasz, jak mi to pokażesz, to Ci uwierzę ...
 
Do góry