projektor FullHD - zakup

timonek

Member
Bez reklam
Infocus x10 wcale nie ma takiej malej jasnosci, nie patrz tak na te dan e producentow bo to nie jest efekt koncowy , wiekszosc projektorow ma duza jasnosc ale w trybie kinowym po skalibrowaniu mocno spada jasnosc a infocusy maja duza jasnosc po skalibrowaniu zreszta same sa dobrze juz poustawiane lepiej niz nie jedne inne .
 

m2o2

New member
Jeśli chcesz podłączyć PC pod projektor to wg. mnie nie ma sensu kupować stacjonarnego blue raya. Lepiej dokupić odtwrzacz BD do kompa ( same zalety w stosunku do stacjonarnego : - krótszy czas pomiędzy włożeniem płytki do napędu a gotowościa do odtwarzarzania, wszystkie możliwe kodeki realizowane programowo, możesz zrzucać filmy na dysk, niższa cena itd.)
Jeśli masz zamiar dużo grać to zainteresuj się Sony VPL10. Mam go od pół roku podłączonego pod kompa. Zalety : -bardzo szybki czas reakcji ( panele xsrd ), -super czerń i kontrast, -dobra jasność, -przyzwoite ustawienia fabryczne, -bardzo cichy, cena o ok. 1.5k niższa od PT3000. Wady : - żeby ustawić naprawdę ładne kolory i odcienie szarości trzeba chwilę pomieszać w menu.
 

timonek

Member
Bez reklam
Wiesz jezeli nie wiesz jaki to projektor to nie wprowadzaj innych w blad ten sony to zwykly projektor 3lcd a nie jak pisales sxrd.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Witam po dłuższej przerwie.

m2o2 napisał:
Jeśli chcesz podłączyć PC pod projektor to wg. mnie nie ma sensu kupować stacjonarnego blue raya.

M2o2: sorry, ale zupełnie się nie zgadzam. Stacjonarny odtwarzacz blu-ray bez problemu poradzi sobie z 1080p24, podczas gdy w kompie większość kart po prostu zgłupieje.
 

laush

Member
witam
dokonalem ostatecznych wyborow i zakupów
budżet się troszke skurczył wiec nie bedzie fullHD
moje typy:
Epson EMP TW-700
HK AVR 255
KEF C7 (zestaw bedzie stopniowo powiekszany do 5.1)
do tego dojdzie jakas mocna jednostka komp. robiąca za tuner sat/odtwarzacz
musyki i filmow/"centrum rozrywki"
dziekoje za rady i pzdr
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
No szkoda z tym budżetem. Ja pomimo iż tak nie szaleję za Full HD, to w tym przypadku starałbym się dołożyć ten tysiąc do Infocusa X10. Ale trzeba jeszcze ten tysiąc więcej mieć... :???:

BTW, niedługo Optoma wypuszcza nowe 1080p, HD20 ma kosztować 900 GBP lub mniej...
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
wiatrak - przejdz na niebieska strone mocy....;) gdy wejdzie ta optoma ,to bedzie cie kosztowac ta operacja 1050 £ ;)- jesli bedziesz potrzebowal jakiegos kontaktu w UK sluze pomoca
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Nie ma mowy. Mam jeszcze ze 150...200 nieobejrzanych w ogóle DVD i kilkaset nieoglądanych na projektorze. Z niebieskiej strony sporo z nich będzie już niefajna dla oczu... A moje źródło "software", czyli wypożyczalnie, póki co jeszcze nie poszło w Blu... ;)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
fakt...- z niebieskiej strony powrot jest ciezki....;) , ale przy dobrym proju, dobre wydanie DVD podane z w miare odtwarzacza BD tez sobie jakos poradzi , no powiedzmy - nie odrzuci..:D
filmy z UK tez mozna sciagnac za rozsadne pieniadze (angielski znasz- tyle sobie poradzisz)- a wrazenia z "wizyt po niebieskiej stronie"- bezcenne....:D
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Przypuszczam że nie sądzę aby to były odpowiedniki, mają dopiero się pokazać na rynku, HD86 ma kosztować 4500 GBP, czyli więcej niż HD8200; jest to raczej po prostu kolejna generacja, na pewno mają wspólne chassis... Za to HD20 ma mieć nieco prostszą i tańszą wersję, HD200X.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Rzeczywiście - i ma mieć w opcji soczewkę anamorficzną no i kontrast 700:1 to ponoć rzeczywisty kontrast ANSI tego projektora. Jeśli rzeczywiście byłby on tak wysoki to sięgałby szczytów w rodzaju Marantza.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Ciekawe jaki te nowe Optomy będą miały kontrast on/off, tym się firma nie chwali... Wydaje mi się iż przy rozpatrywaniu cyferek ważne są obydwa sposoby pomiaru kontrastu, każdy z nich z osobna jest chyba za mało miarodajny.
 

maracz

New member
Poza tym nie wiem czy można tak do końca wierzyć temu czym się producent chwali, pewnie po jakimś czasie wszystko zostanie zweryfikowane w różnych testach.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Na kanadyjskiej stronie Optomy pojawiła się specyfikacja HD200X.
http://www.optoma.ca/Product_detail.asp?product_id=426
Kurczę, chyba głośniej niż HD800X, wydaje mi się że starszy model miał w eco 28 dB, 200X ma 32 dB. Jakiś nowy rodzaj lampy (P-VIP)?
Jasność 1500 ANSI lumenów, kontrast on/off 3500:1.
W Costco za 1400 kanadyjskich baksów...
Ciekawe jak się ma obraz z HD200X do 800XLV, ten drugi ma lepsze parametry i kosztuje około 1200 EUR...
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Nie orientuję się w tych nowych Optomach , ale widzę, że niemal wszystkie świecą bardzo mocno. Nic dziwnego, że trzeba to jakoś schłodzić. Nie wiadomo jaki tam jest Darkchip i jak szybkie kółko.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Przypuszczam iż DC1, sądząc po cenie. A według tabelek, 800XLV świeci jaśniej od HD200X, żre więcej prądu ale jest cichszy... :???: Stare chassis od HD80 było lepsze?
Nowe wrogiem dobrego? ;)
 

Tonio

New member
Jasność???

Poczytałem te posty...każdy ma problem ...na swoja kieszeń:-D
Ale....nie mogę za nic sie zgodzić że...InFocus x10 jest za ciemny...czyli jak kto woli ma słabą jasność a co gorsze...obejrzałem sobie film...wygasiłem...zapomniałem sprawdzić czy jest głośny....Panowie...cisza...FullHD..kapitalne ustawienia,ostrość,czerń...i cena za to!!! Dałem na niemieckim e-bayu 900euro...warto przeliczyć!!!!
 
Do góry