projektor FullHD - zakup

wiatrak

Active member
Bez reklam
X10 jest teraz do kupienia na wyprzedażach, trza brać póki jest. A plotki głoszą, że Infocus rezygnuje z tego segmentu rynkowego, do kina pozostaną w ofercie tylko drogie maszynki... :(
 

txn

New member
wiatrak: możesz podrzucić jakieś informacje, gdzie sa te wyprzedaże ?
orientuje się może ktoś jeszcze, czy gwarancja x10 z Niemiec jest ważna w Polsce?
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Jedyne info jakie mam: wyprzedaże są tam, gdzie jeszcze mają w magazynach X10... ;)

Z niektórych zagramanicznych porównywarek cenowych X10 już wybył... A tam gdzie jest, może figurować jedynie wirtualnie. :|
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
txn: wejdź np. na idealo.de i poszukaj dobrych ofert. Serwis robi w Polsce firma AV Support - więc wszystkiego się pewnie u nich dowiesz.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
>> Maracz, Tidus

Ue? W czasach kryzysu? No way! ;) Tak się ino interesuję... Na razie o nowej Optomie nico nie wiadomo od użytkowników, tak tylko z papierów to chyba wolałbym 800XLV, ale przyszłość i pierwsze opinie pokażą co lepsze...

Na razie czekam na rozszerzenie oferty BD w BHV i wyklarowanie się sytuacji na rynku odtwarzaczy HD. Bo to będzie następny zakup, albo Dune Prime 2.0 (jeśli w końcu poprawią firmware) albo nowa Kukurydza C-200; XTreamer ma obiecującą cenę, ale może się to odbić negatywnie na funkconalności, i póki co nikt go na oczy nie widział...

HC-1500 ma jeszcze 2500 lampgodzin (jeśli lampa nie padnie w tzw międzyczasie... tfu! tfu!), do tego nie dostał porządnego sygnału, za wcześnie na zmianę projektora.

P.S.
A propos listy zakupów do zrealizowania w pierwszej kolejności:
-rolety zaciemniające (teraz oglądam filmy po 21... :roll: , zimą było lepiej... :D )
-chyba jednak szary ekran
-przemeblowanie pokoju; w tej chwili rozmiar (szerokość) obrazu ograniczony jest przez rozstaw mebli i stojących przy nich kolumn; 16:9 jest niemal w sam raz, ale 21:9 już jest za małe i chętnie bym powiększył obraz.
-przy okazji przemeblowania i docelowego ustawienia zabawek trza by w końcu wykombinować coś ruchomego i czarnego na sufit :rolleyes:
-wraz z przejściem na niebieską stronę wymiana amplitunera (dekodery dźwięku HD); w moim pokoiku chyba (?) nie ma sensu rozbudowa do 7.1 ale "gęsty" dźwięk by się przydał

Za dużo tego, za stary jestem; dziesięć lat temu taka zabawa by mnie jeszcze bawiła, teraz już tylko samo korzystanie z owoców bawi, orka i sianie już nie... :D
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Pierwsze wrażenia użytkowników Optomy HD200X sa mieszane:
"My experience with projectors is very limited. As I mentioned earlier, I bought the HD65 in March (my first projector) and the kids and I fell in love with the big screen. We since decided to upgrade to 1080P and bought the X10 and we were impressed with the clarity and sharpness of the image. BD images looked real-life. I mistakenly thought that the Optoma HD200X, being a new release, would be a superior projector with greater lamp life. I was greatly mistaken about the former!

I found the dark scenes on the HD200X to be noisy-grainy and very distracting for watching a movie. Daytime movie scenes were good but not better than the X10. I tried some setting (AI on/off, various gamma and modes, contrast, sharpness etc..) nothing overly scientific, and I do not own a calibration disk either. So my experience is limited to trial and error settings. My two biggest gripes with the HD200X are the image noise on dark scenes and the grainy / lack of sharpness of images which, no matter what the settings, would not disappear. The AI feature also caused the fan to go from full speed to normal speed quite often which will drive you insane even if the projector is not directly above you."

"My 3 hour long experience with the HD200X is the opposite from papagus'.
We have a similar setup: 1080p image over 25ft HDMI cable on a white screen.
But I run an HTPC and don't have anything in between (receiver).
I spent some 2 minutes to adjust brightness/contrast and played The Day the Earth Stood Still blu-ray (ripped to hard drive).
The movie has enough dark scenes but I haven't noticed any excessive noise.
And I've seen the Infocus X10 as well and think it is barely as good as this one for 50%+ more $$ and half the lamp life."

No 3 godziny to chyba za mało aby ocenić projektor... ;)

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1158180
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
gosc porownuje optome hd200 do infocusa x10 , a to raczej inna polka cenowa;) , pierwsze optomy sa dostepne na rynku UK za 799 £ jak na nowosc to 1080p to cene smiesznie niska , za miesiac dwa- gdy bedzie dostepna w wiekszosci sklepow internetowych cena spadnie pewnie o min.100£ wiec za 699£ nie mozna oczekiwac ,ze pedzie to "pogromca konkurencji"...;) napewno bedzie najtanszym full hd na rynku przez pewien czas i moze wplynie na dalsza obnizke cen starszych modeli (i tu widzialbym najwieksza zalete nowego proja :D)
mysle ,ze wiecej skozystasz pozostawiajac na razie swoje mitsu i przechodzac na "niebieska strone" dopiero wtedy dowiesz sie co tak naprawde potrafi twoj projektor...- wystarczy zachwytow na kolejny rok..;)
"pierwsza jaskolka wiosny nie czyni" - wiec poczekaj az konkurecncja rowniez dolaczy do "grupy projektorow full hd ponizej 800£" - walka miedzy producentami w tym zakresie cenowym ,moze przyniesc jedynie pozytywne efekty
poczekaj wiec z upgrade sprzetowym obrazu -i tak nie wiesz jescze zbyt wiele na temat pracy obecnego sprzetu przy najlepszej jakosci sygnale- a skup sie na upgrade dzwieku , "niebieska strona" umozliwila zapisanie go w jakosci do tej pory nieosiagalnej !
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
maracz: wg informacji kikiego poniedziałek - mam nadzieję, że we wtorek będzie u mnie.

mat74: wystarczy, że ktoś obejrzy tę Optomę na żywo to szybko pewnie zrezygnuje z zakupu. Tam są pewnie stare bebechy, jeśli jest tak tania - wnioskuję wolne kółko i DC1.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
dokladnie.....- cos kosztem czegos...- jedyna zaleta to taka ,ze wplynie to ogolnie na ceny projow 1080p - optoma hd 800
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
mat74: moim zdaniem nie wpłynie bo poszczególne niższe segmenty nie konkurują z segmentami wyższymi i na przykład Optoma HD80 od tego nie stanieje, że o HD81LV nie wspomnę.
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
Ale to dlatego, że w wyższej półce jest ostatnio większy ruch, a nie dlatego, że na rynku jest X10 czy podobnej klasy. Do tego w UK jest większa konkurencja w świecie projektorów nawet w najwyższej półce - w Polsce wszystko stoi - a im wyżej tym stoi bardziej. Cieszy mnie jednak to, że nowe projektory JVC kosztują u nas tyle samo co gdzie indziej.
 
Ostatnia edycja:

txn

New member
Dla zainteresowanych: Dzwoniłem do AV support z pytaniem o gwarancję X10 kupionej poza granicą. Pan stwierdził iż muszę mu podać numer seryjny oraz nazwę sklepu gdzie projektor został zakupiony, wtedy będzie mógł stwierdzić czy gwarancja obowiązuje. Jakoże projektora nie posiadam,cięzko będzie sprawdzic. Może ktoś ma X10 z Niemiec?;)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Ciekawe czy któryś ze sklepów wysyłkowych w DE sprzedających za granicę, nie obejmuje gwarancją kosztów przesyłki uszkodzonego zakupu z owej zagranicy; nawet jeśli gdzieś jest takie udogodnienie, to sklep pewnie nie będzie najtańszy...
 

txn

New member
Możliwe ze tak. Wysłałem emaila z pytaniem o gwarancję do dwóch sklepów z DE, w jedym cena 905e w drugim troche poniżej 900e. Jak narazie zaden nie odpisał. ;)
 

Tonio

New member
x10

Mam infocusika x 10 kupiony w Reichu i zarejestrowałem numer seryjny,moje dane jak i sklep internetowy na stronie infocus.com.W gwarancji pisze że...tak mam wykonać.Ta rejestracja jak i dowód zakupu...pisze że obowiązuje w całej unii.Na Polskiej stronie pisze znowu że mam układ door to door.Ale...nasi to nasi...myslę że nie staną okoniem w razie "W".Smieszy mnie układ niektórych firm sprzedających sprzęt w Polsce...a jak nie masz paragonu Polskiego tooo sorrry....Koleś!!!
Fajnie jak by sie wypowiedzieli Przedstawiciele np.InFocusa na tym wątku!!!:hmm:
 
Do góry