projektor FullHD - zakup

laush

Member
witam
prosze o pomoc w doborze projektora full HD
odleglosc projektora od ekranu 4,2m, montowany centralnie "na wprost"
zalezy mi aby zakupic sprzet ktory wykorzystam w tych warunkach (nie potrzeboje bajerow ktorych nie zobacze/wykorzystam z tej odleglosci)
bedzie wykorzystywany do TV (SD/HD) oraz gry (PC)
pokoj zaciemniony roletami wew "podgumowanymi"
wstepnie myslalem o:
sanyo plv z-700
panasonic pt-ae3000 (czy jest wart tych pieniedzy ?)

zestaw
HK AVR 255
Tonsil siesta
IPBox 910 HD

thx i pzdr
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
<treumatic> sugerujesz sie chyba wlasnym wyborem -w podpisie widze sanyo-2000 , ale uwazam ze twoj model mimo ze starszy jest jednak lepszy..

<laush>na poczatek proponuje wybrac przede wszystkim technologie! a za kwote ktora chcesz przeznaczyc mozna juz kupic naprawde cos dobrego...;)
 

treumatic

New member
tak,sugeruje sie na swoich doswiadczeniach takze zle bym nikomu nie radzil. Jezeli chodzi o gotowke to wolabym dac 50% mniej za to co wyswietli mi bardzo podobny obraz. 6000zl a 12000 to jest roznica, w kazdym badz razie,sanyo naprawde jest niezle a swojego czasu panasa tez chacialem miec jednak koszty wzialy gore i dlatego wybralem sanyo. Kwestia roztrzsygniecia nalezy do autora tematu i mysle ze bedzie zadowolony.

Pozdrawiam
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
przede wszystkim ma inne panele...;)
i chyba dlatego ma inny kontrast, ktory wedlug mnie jest jednym z najwaniejszych parametrow projektora
 

dread

New member
Bez reklam
yep, w Z700 zastosowano panele organiczne, u starszego brata Z2000 są nieorganiczne - mniej podatne na degradację i dające lepszy kontrast.

Kolega coś wspomina o TV SD/HD i grach z PC... jeśli nie ma widoków na blu-ray'a w najblizszym czasie to faktycznie AE3000 to bylby przerost formy nad trescia. Sam bym sie zastanowil nawet nad 720p, no chyba ze kolega ma mocarna karte graficzna i 1920x1080 jego kompowi nie straszne nawet przy najnowszych gierkach 8)

Nie zmienia to faktu, ze AE3000 w porównaniu do Z700 to są dwa różne światy (niestety cenowo też :) ), nie tylko jeśli chodzi o jakość obrazu (głównie kontrast, a tym samym poziom czerni), ale też takie rzeczy jak lens memory czy generowanie klatek pośrednich dla 24p - na dzień dzisiejszy ten Panas najlepiej sobie radzi z judderem ze wszystkich projektorów. Ale tak jak pisalem - jesli nie ma widokow na blu-ray'a to te opcje raczej na nic sie nie przydadza.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
hm....jesli kolega ma "widoki" (pieniazki) na tego panasonica to "widoki" na BD po jego zakupie tez powinny sie szybko pojawic.....
projektor full hd i odtwarzacz BD to bardzo przyjemny duet.....:D
 

laush

Member
hmm to jednak sanyo z-700 sobie odpuszcze;

widoki na blu-ray jak najbardziej w przyszlosci;

a co myslicie o epson TW-3800 / TW-2000, czy jasnosc na poziomie 1800 lumenow w tw-3800 robi doza roznice przy niepelnym zaciemnieniu pomieszczenia ? (w pokoju sa rolety, ale fajnie byloby czasem zobaczyc cos z TV bez egipskich ciemnosci )

jakies inne propozycje do kwoty 9000/9500 ze szczegolnym uwzglednieniem stosunku mozliwosci/koszt przy zalozeniu ze odleglosc proj-ekran wynosi 4m
dziekoje i pzdr
 

Naggash

New member
Podepnę się do tematu.
Zastanawiam się nad tanim a dobry projektorem Full HD, znalazłem
projektor Epson EMP-TW980 (około 5000zł).
Czy jest godny uwagi?
 

BoDeX

New member
laush napisał:
hmm to jednak sanyo z-700 sobie odpuszcze;

widoki na blu-ray jak najbardziej w przyszlosci;

jakies inne propozycje do kwoty 9000/9500 ze szczegolnym uwzglednieniem stosunku mozliwosci/koszt przy zalozeniu ze odleglosc proj-ekran wynosi 4m

Najtańszy player BR to wydatek 400 pln. ( bardzo dobra jakość )
Najlepszy proj. w tej cenie ( tak, tak ), to PANAS 3000 .

Masz wszystko na tacy, ale Ty chyba chcesz sobie jedynie "pogadać",
bo uzasadnienia do Twojej postawy to ja znaleźć nie mogę ! :)
 

tintin

New member
A może Infocus X10?

Nie widziałem jak świeci, ale podobno bardzo ładnie.

Ja mam x9 (na x10 trochę kaski brakowało) i jestem zadowolony.

Na ceneo zaczyna się od ok. 5300 zł.

Pozdr.
 

mundi21

New member
x10 ma małą jasność ?, porównując go do innego dlp 1300lum stwierdzam że świeci znacznie jaśniej, pierwszy film spędziłem przyzwyczajając wzrok do tak jasnego obrazu i to w eco. Z db jest trochę jak z lumenami, wszystko zależy jakie kryteria przyjął producent, na wczesniejszym sprzęcie gdzie w eco było 25db odczucia przy 30db z infocusa są prawie porównywalne.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
infocus x10 swieci jasno ,ale to raczej inny pulap cenowy (ok.5500-6000) jesli juz to raczej wyzszy model -bodajze IN81
mowisz ze jest glosny- slyszales go pracujacego? ja tak i chociaz nie mialem okazji porownywac pod katem glosnosci z innymi modelami to jednak zeby specjalnie sie tym wyroznial to nie moge powiedziec
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
laush napisał:
...relatywnie mala jasnosc...

To co dla X10 jest podane w katalogu, to jasność dla ustawień do kina.
Inni producenci przeważnie podają maksymalną jasność, w trybie i ustawieniach o marnej jakości w kinie. Gdy taki projektor wyregulujesz do kina, jasność znacznie spada.
 
Do góry