Problem z obrazem XH9505

kamikaze5

Member
Jak wygląda sprawa z tym serwisem Sony? Muszę zgłosić usterkę przez ich stronę i potem ktoś przyjeżdża do domu i naprawia telewizor czy go zabierają? To moja pierwsza styczność z serwisem i produktami Sony :/

Ja zgłaszałem przez stronę Mik Radom bo to jest bezpośredni serwis Sony. Po zgłoszeniu za dwa dni dostałem tel od Pana że przyjedzie zobaczyć tv i ew go zabrać. Jedzie do mnie 200km i w ten dzień ma ten rejon czyli woj. lubelskie tylko nie wiem czy całe. Jak będzie to napisze jak wyszło. Nie ma znaczenia czy zgłaszasz przez Mik czy stronę Sony.
 

Axi25

New member
Ja zgłaszałem przez stronę Mik Radom bo to jest bezpośredni serwis Sony. Po zgłoszeniu za dwa dni dostałem tel od Pana że przyjedzie zobaczyć tv i ew go zabrać. Jedzie do mnie 200km i w ten dzień ma ten rejon czyli woj. lubelskie tylko nie wiem czy całe. Jak będzie to napisze jak wyszło. Nie ma znaczenia czy zgłaszasz przez Mik czy stronę Sony.

Dzięki wielkie, będę wdzięczny za info ;-)
 

SEBOL74

Member
Bez reklam

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na razie Oled wygrywa w konfrontacji z każdym telewizorem LCD.
A teraz jeszcze dodatkowo extra ceny !
 
Panowie próbował ktoś odtworzyć format m2ts z folderu blu ray? VLC oraz wbudowany zawieszają się, że aż trzeba wtyczkę z gniazdka wyciągnąć.
 

elloco

New member
Właśnie jestem na etapie poszukiwania telewizora i po lekturach wielu testów wybór padł na model xh9505 rozmiar 55 lub 65. Następnym krokiem było wybranie się do lokalnego sklepu zobaczyć tv na żywo. I tu właśnie pojawił się problem opisany w tym wątku z rozmazaniem obrazu. Za pierwszym razem jak byłem sprzedawca porównywał ten tv do oleda Lg pokazując jakąś scenę z youtube gdzie właśnie obraz na lg był jak żyleta a na sony właśnie jakiś taki rozmazany lekko.
Innym razem sprzedawca włączał kanał telewuzyjny tvp1 hd na jakimś oledzie Panasonic i właśnie tym Sony i byłem w szoku na Panasonic obraz normalny ostry, na Sony rozmyty lekko. Zaznaczam że to inny egzemplarz tego Sony.
No i tu pytanie czy oni specjalnie ustawiają tak telewizory w żeby inne na ich tle łatwiej się sprzedawały (elektromarket mm), czy ten telewizor tak ma.

Pytam ponieważ gram w gry i oglądam Netflix ale często jest włączona zwykła tv z dekodera, dzieci bajki, żona coś tam ogląda i nie zawsze nawet kanały hd. Więc trochę słabo kupić taki telewizor żeby potem nie dało się oglądać takich materiałów. Zawsze wszędzie czytałem że Sony ma najlepsze skalowanie, teść ma jakiś starszy model chyba 50 cali i wszystko u niego ok, więc trochę słabo żeby topowy model kupić i być ciągle zirytowanym.

Czy jest ktoś kto ma ten tv i ogląda normalną telewizję z dekodera ? Jeśli tak to jak z obrazem ?

Poprzednio miałem starą plazmę Panasonica, od czasu jak się zepsuła oglądam na kilkuletnim małym Philipsie i bez żadnego ustawiania obraz co by nie włączyć jest ok.

A tu czytam że pomijając żę dla każdego źródła trzeba osobno skonfigurować, to jeszcze rozumiem to potem w zależności od materiału czy też pory dnia dzień czy noc najlepiej też coś zmieniać. Trochę to absurdalne. Pytanie czy te ciągłe zmiany i dopieszczanie to zajawka "videofili" i dla zwykłego użytkownika nie będzie to potrzebne. Czy też beż ciągłych zmian nie będę zadowolony i ciągle będzie mnie coś irytowało.

Zaznaczam że nie jestem jakimś "videofillem" ale ten orzmyty obraz to już nieakceptowalny bo wygląda jak wada jakaś.
 
Właśnie jestem na etapie poszukiwania telewizora i po lekturach wielu testów wybór padł na model xh9505 rozmiar 55 lub 65. Następnym krokiem było wybranie się do lokalnego sklepu zobaczyć tv na żywo. I tu właśnie pojawił się problem opisany w tym wątku z rozmazaniem obrazu. Za pierwszym razem jak byłem sprzedawca porównywał ten tv do oleda Lg pokazując jakąś scenę z youtube gdzie właśnie obraz na lg był jak żyleta a na sony właśnie jakiś taki rozmazany lekko.

Innym razem sprzedawca włączał kanał telewuzyjny tvp1 hd na jakimś oledzie Panasonic i właśnie tym Sony i byłem w szoku na Panasonic obraz normalny ostry, na Sony rozmyty lekko. Zaznaczam że to inny egzemplarz tego Sony.

No i tu pytanie czy oni specjalnie ustawiają tak telewizory w żeby inne na ich tle łatwiej się sprzedawały (elektromarket mm), czy ten telewizor tak ma.



Pytam ponieważ gram w gry i oglądam Netflix ale często jest włączona zwykła tv z dekodera, dzieci bajki, żona coś tam ogląda i nie zawsze nawet kanały hd. Więc trochę słabo kupić taki telewizor żeby potem nie dało się oglądać takich materiałów. Zawsze wszędzie czytałem że Sony ma najlepsze skalowanie, teść ma jakiś starszy model chyba 50 cali i wszystko u niego ok, więc trochę słabo żeby topowy model kupić i być ciągle zirytowanym.



Czy jest ktoś kto ma ten tv i ogląda normalną telewizję z dekodera ? Jeśli tak to jak z obrazem ?



Poprzednio miałem starą plazmę Panasonica, od czasu jak się zepsuła oglądam na kilkuletnim małym Philipsie i bez żadnego ustawiania obraz co by nie włączyć jest ok.



A tu czytam że pomijając żę dla każdego źródła trzeba osobno skonfigurować, to jeszcze rozumiem to potem w zależności od materiału czy też pory dnia dzień czy noc najlepiej też coś zmieniać. Trochę to absurdalne. Pytanie czy te ciągłe zmiany i dopieszczanie to zajawka "videofili" i dla zwykłego użytkownika nie będzie to potrzebne. Czy też beż ciągłych zmian nie będę zadowolony i ciągle będzie mnie coś irytowało.



Zaznaczam że nie jestem jakimś "videofillem" ale ten orzmyty obraz to już nieakceptowalny bo wygląda jak wada jakaś.
X-wide angle powoduje to rozmycie. Przejście na tryb kinowy i ustawienie ostrości na 60 daje normalny obraz. Też byłem tym wykończony, że za taką kasę - taka ostrość. Pewnie w grach obraz minimalnie spowolni jak zacznie przetwarzać obraz przy ostrości 60.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Właśnie jestem na etapie poszukiwania telewizora i po lekturach wielu testów wybór padł na model xh9505 rozmiar 55 lub 65. Następnym krokiem było wybranie się do lokalnego sklepu zobaczyć tv na żywo. I tu właśnie pojawił się problem opisany w tym wątku z rozmazaniem obrazu. Za pierwszym razem jak byłem sprzedawca porównywał ten tv do oleda Lg pokazując jakąś scenę z youtube gdzie właśnie obraz na lg był jak żyleta a na sony właśnie jakiś taki rozmazany lekko.
Innym razem sprzedawca włączał kanał telewuzyjny tvp1 hd na jakimś oledzie Panasonic i właśnie tym Sony i byłem w szoku na Panasonic obraz normalny ostry, na Sony rozmyty lekko. Zaznaczam że to inny egzemplarz tego Sony.
No i tu pytanie czy oni specjalnie ustawiają tak telewizory w żeby inne na ich tle łatwiej się sprzedawały (elektromarket mm), czy ten telewizor tak ma.

Pytam ponieważ gram w gry i oglądam Netflix ale często jest włączona zwykła tv z dekodera, dzieci bajki, żona coś tam ogląda i nie zawsze nawet kanały hd. Więc trochę słabo kupić taki telewizor żeby potem nie dało się oglądać takich materiałów. Zawsze wszędzie czytałem że Sony ma najlepsze skalowanie, teść ma jakiś starszy model chyba 50 cali i wszystko u niego ok, więc trochę słabo żeby topowy model kupić i być ciągle zirytowanym.

Czy jest ktoś kto ma ten tv i ogląda normalną telewizję z dekodera ? Jeśli tak to jak z obrazem ?

Poprzednio miałem starą plazmę Panasonica, od czasu jak się zepsuła oglądam na kilkuletnim małym Philipsie i bez żadnego ustawiania obraz co by nie włączyć jest ok.

A tu czytam że pomijając żę dla każdego źródła trzeba osobno skonfigurować, to jeszcze rozumiem to potem w zależności od materiału czy też pory dnia dzień czy noc najlepiej też coś zmieniać. Trochę to absurdalne. Pytanie czy te ciągłe zmiany i dopieszczanie to zajawka "videofili" i dla zwykłego użytkownika nie będzie to potrzebne. Czy też beż ciągłych zmian nie będę zadowolony i ciągle będzie mnie coś irytowało.

Zaznaczam że nie jestem jakimś "videofillem" ale ten orzmyty obraz to już nieakceptowalny bo wygląda jak wada jakaś.

9505 to bodajze najwzsza polka sony z 2019 r. Ja mam 9005 zz 2020, tez gram, ogladam tv internetowa od canal + i wszystko jest ok
 

Petru23

Banned
Obraz w trybie wlasnym /kino jest ostrzejszy niż na standardowym. Po niedużej korekcie ostrości, realizmu obraz ze zwykłej tv (upc) jest ostry. Tu nie mam żadnych uwag.
Dobija mnie podświetlanie głównie, bo kwiatki jakie wylapalem są do skorygowania aczkolwiek nie powinno być tak, że trzeba pół h ustawiać obraz aby obejrzeć jakiś film.
 

elloco

New member
9505 to bodajze najwzsza polka sony z 2019 r. Ja mam 9005 zz 2020, tez gram, ogladam tv internetowa od canal + i wszystko jest ok

No właśnie to dla mnie trochę absurdalne że tv z najwyższej pułki i bez odpowiednich ustawień ma obraz rozmazany. Jak to ma zachęcać do zakupu. Rozumiem wiele innych ustawień dla zaawansowanych użytkowników którzy lubią się bawić i dopieszczać jakość obrazu. Ale rozmazanie obrazu zaraz po włączeniu w telewizorze nawet najtańszym to jakaś pomyłka. Przecież to podstawowa funkcja oglądanie i chyba powinniśmy iść do przodu a nie cofać się w wygodzie użytkowania.

Muszę iść do sklepu i sprawdzić to ustawienie ostrości na 60 czy będzie dobrze bo inaczej to szukanie telewizora od nowa a to duży problem.

W sumie to chyba lepsze jest podejście ludzi którzy przychodzą do sklepu i biorą telewizor tańszy bo im się podoba 55 cali za 2 tys. i zadowoleni a u jakiś absurd szukasz tv za 5,6 czy 7 tys. i o jakim byś nie czytał to są jakieś problemy i z jakiegoś powodu jest słaby. Kurczę 21 wiek i takie problemy :)
 

kamikaze5

Member
Hej. Obiecałem że odpisze w sprawie mojego serwisowania tego tv. Jak pisałem wcześniej serwis zabrał tv do Radomia bo w lewym dolnym wyszła szara smuga. Po dwóch tyg dostaje tel że Pan z serwisu przyjeżdża jutro z nowym tv. Co radość wymienili na nowy. Pan przyjechał. Wyciąga tv z mojego starego pudła bez jakiś specjalnych zabezpieczen, odrywa folie z ramki i włącza tv. Musi sprawdzić czy ok. Tv odpala a na 1/3 ekranu smuga jeszcze większą niż w starym. Przyglądam się a tu matryca(tak mi się wydaje) podwiniętą na środku w taki sposób że widać zaciski wewnątrz a na samym środku plama czarna jakby ktoś palcem wciskał. Pytam czy to jest nowy tv, tak taki dostaliśmy od Sony. Przeprosił i zabrał do serwisu. Dzwonię do sony że chyba ktoś tu chce mnie w ch zrobić i wciskają mi jakiś używany lub grzebany tv a mój nowy wisi u kogoś na ścianie. Odpowiedz jest taka, że serwis jest nad nimi bo oni się nie znają tak jak serwis i nie mają kompetencji się wtrącać. Dzwonię do Radomia, i powtórka z rozrywki, że nic się nie stało, że zaszła pomyłka itp. Kazałem napisać w adnotacji sprawy, że tv ma przyjść fabrycznie zapakowany bo serwisanta nie wpuszczę do domu. Zobaczymy jak będzie, czekam już 3 tyg łącznie na tv i jeszcze tydzień na pewno. Zobaczymy jak zadzwoni przed przyjazdem, może nie będzie się musiał fatygować jak będzie znowu szemrany w niby pudle. Sprawa dla mnie wygląda na oszustwo ale wszyscy mają mnie w d.
 

Petru23

Banned
Oj misiu, żebyś się na sony nie przejechał. Co co zrobili z Tobą robią zgodnie z regulaminem

Sony i ACS zastrzegają sobie prawo do wymiany uszkodzonych części produktu, całego produktu lub jego części na nowy lub odnowiony. Wszystkie wymienione części i produkty stają się własnością Sony.

https://services.sony.pl/support/pl/warranty/general

Także, nie możesz od nich wymagać nowego TV, bo decydując się na zakup xh95 zgodziłes się na warunki gwarnacji. Tylko tyle albo aż tyle w temacie.

Ja swojego xh90 oddaję.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do opisanych potrzeb najlepszy byłby i dla zony i dla Ciebie - to OLed TV.
Nie musisz iść na kompromisy.
 

Petru23

Banned
No musi właśnie. Dbać, chuchać i się cackać aby przypadkiem nie dać szansy na wypalenie. To jest kompromis.
 

kamikaze5

Member
Oj misiu, żebyś się na sony nie przejechał. Co co zrobili z Tobą robią zgodnie z regulaminem



https://services.sony.pl/support/pl/warranty/general



Także, nie możesz od nich wymagać nowego TV, bo decydując się na zakup xh95 zgodziłes się na warunki gwarnacji. Tylko tyle albo aż tyle w temacie.

Ja swojego xh90 oddaję.

Kolego ja nie żądam nowego tv Sony samo mi przyznało nowy, taka informacje dostałem z Radomia jak i Sony więc jak ma być nowy to ma być fabrycznie zapakowany. Tv kupiłem 2 miesiące temu więc był praktycznie nowy i taki mam dostać kropka.
 

elloco

New member
No musi właśnie. Dbać, chuchać i się cackać aby przypadkiem nie dać szansy na wypalenie. To jest kompromis.

Dokładnie o to mi chodzi. Oczywiście OLED ma ekstra obraz i rozmyślałem nad tym, nawet sam starałem sobie wmówić że to najlepszy wybór :) Ale jednak nie. Telewizor nie ma być urządzeniem nad którego użytkowaniem mam się zastanawiać. Każdy w domu ma go włączać i wyłączać kiedy chce i oglądać co chce (oczywiście w przenośni bo dzieci muszą mieć jakieś ograniczenia :)

Mam wydać 7 tys. albo więcej i się zastanawiać czy jakaś treść jest odpowiednia lub nie bo coś wypali ? I ewentualnie z niej zrezygnować ? Nie. To jakiś absurd. Oczywiście nie neguje sensu tych telewizorów, ale są one głównie dla ludzi którzy odpalają je żeby obejrzeć jakiś film lub serial, czasami coś innego, a nie dla takich gdzie czasami telewizor jest włączony w tle codzienności. Ja lubię mieć często włączony Spotify z telewizora przez Chromecast - szczególnie wieczorem, daje klimacik okładka płyty i fajne oświetlenie i to już np. jest wykluczone przy OLED, a nie będę kupował TV który ogranicza lub zmienia moje lub rodziny nawyki.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Oj misiu, żebyś się na sony nie przejechał. Co co zrobili z Tobą robią zgodnie z regulaminem



https://services.sony.pl/support/pl/warranty/general

Także, nie możesz od nich wymagać nowego TV, bo decydując się na zakup xh95 zgodziłes się na warunki gwarnacji. Tylko tyle albo aż tyle w temacie.

Ja swojego xh90 oddaję.

Kamikaze5, nie rozumiem, dlaczego korzystałeś z gwarancji a nie z rękojmi, która daje Ci dużo więcej. Wszędzie o tym trąbią i sam też tak robię.
Zgodnie z ustawą o rękojmi, w przypadku nieskutecznej naprawy lub gdy produkt był w naprawie ale uszkodzenie pojawiło się ponownie, Ty decydujesz (nie gwarant), czy chcesz zwrot kasy czy nowy TV. Żadne naprawy już nie wchodzą w grę. Masz to wprost napisane w ustawie.
Pojawienie się serwisanta z niesprawnym TV potraktowałbym jako nieskuteczną naprawę i po ptokach. Dokładnie z tego samego powodu oddałem ostatnio meble i dostałem zwrot kasy.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam Oleda i nie trzęsę się przed wypalaniem.
Oled z Androidem daje i największe możliwości poboru instalacji.
I ma codzienną radość obcowania z znakomitą jakością. To jest nagroda za właściwy wybór.
 

elloco

New member
Mam Oleda i nie trzęsę się przed wypalaniem.
Oled z Androidem daje i największe możliwości poboru instalacji.
I ma codzienną radość obcowania z znakomitą jakością. To jest nagroda za właściwy wybór.

Rozumiem, ja opisywałem tylko moje odczucia jakie bym miał ja gdybym kupił telewizor bardzo drogi i biorąc pod uwagę moje nawyki miał bym się bać czy właściwie go użytkuje i czy się nie wypali. Po prostu biorę po uwagę moje przyzwyczajenia, podejście do finansów oczywiście też. 7-9 tys. za telewizor to dla mnie sporo i nie czuł by, się komfortowo jeśli, a nie na pewno, pojawiły by się jakieś wypalenia psujące doznania z oglądania. To tak jak przy zakupie drogich głośników usłyszał bym że są najlepsze ale jak będę za długo słuchał jednej piosenki to się roztroją i nie będą grać już idealnie niczego. Natomiast gdy bym nie brał pod uwagę finansów to brał bym tylko oleda, a jak by się wypalił to kupił bym kolejnego i tyle.
 
Testowałem go dzisiaj jako monitor do gier. Powiem tak, jest świetny, po kilku zmianach w ustawieniach obraz jest szybki i dynamiczny, do tego żadnej zjawy, gra się super, jak na moim monitorze Aorus Fi27q. W ustawieniach gra, obraz strasznie muli, input lag wynosi 20. Ten wynik jest w ustawieniu Local dimming na średni, wystarczy dać na minimum i mamy świetny boost. Dynamic range robimy na off. Gorszą czerń po zmniejszeniu Local dimming, polepszamy ustawieniem gammy na - 1.
Ustawienie żywych kolorów też strasznie zamula obraz, ustawiamy więc nasycenie na 60.
Lekko rozmyty obraz który przeszkadzał mi wcześniej w filmach, w grach jest na plus, zwłaszcza stare gry wyglądają świetnie. Odpaliłem call of duty 1 na starym lapku i byłem pod wrażeniem jak to wygląda.
 
Do góry