Porządne kino domowe

Może i to i to kupić używane :)
A tak prawdę mówiąc rzadko kto sprzedaje dobre, dobrze brzmiące kolumny, bo skoro są dobre to po co je sprzedawać ?? Inaczej z amplitunerami, czy wzmacniaczami bo tutaj co roku wychodzi coś nowego.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Kolumn też się ludzie pozbywają, bo pasjonaci zawsze chcą osiągać coraz lepsze brzmienie i przez to sięgają po coraz to droższe sprzety.
 

collider

New member
Bez reklam
Tak patrzę na ten wątek i dochodzę do wniosku, że zamiast kombinować to główny bohater zamiast szukać po internecie (mimo, że sam i któryś z kolegów proponowaliśmy mu sklepy internetowe) powinien obejść okoliczne sklepy, porozmawiać ze sprzedawcami, posłuchać sprzętu a jestem pewny, że udałoby się mu kupić sprzęt w zakładanym budżecie który spełniałby jego wymagania. Jeżeli nawet takiego sklepu nie ma w jego mieście to zawsze można przecież podjechać do innego miasta czy nawet zamówić przez lokalnego sprzedawce (często ci mają większe możliwości negocjacji).
 

ulti

New member
Nie słuchałem CD6005, ale zapewne zagra lepiej niż UD ;)
.

Przez weekend mnie nie było a tu tak się forum do przodu posunęło.
Przyznam, że te wypowiedzi zamieszały mi w głowie.
Wcześniej dowiedziałem się, że sam amplituner nie jest ok dla dobrego stereo teraz CD, czyli jak nawet kupie samo lepsze CD to i tak nie ma sensu podpinać tego do ampli jako wzmacniacza :)
Czyli jedyne wyjście to zakupić oddzielnie CD i wzmacniacz stereo i teraz pytanie, jak to podpiąć pod te same kolumny? zmostkować? :)
Jest jeszcze sporo innych pytań, na które nikt nie zna obiektywnej odpowiedzi.
Np co lepsze: samo CD i Ampli czy UD i Wzmacniacz stereo?
Pewnie to wszystko właśnie polega na odczuciu a nie prawdziwym brzmieniu.
Chciałbym dostać takiego melomana w ręce i włączać mu po kolei różnie opcje, nawet przy zmianie okablowania i zawiązać mu oczy aby nie widział co gra. Nikt tak nie zrobi bo byłby bum marketingowy i nikt by tych droższych nie kupował :)
Armanig dobrze napisał: jak widzi grubsze kable na podłodze to już słyszy różnicę :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Często się pisze, że sprzęt gra tak dobrze jak jego najsłabsze ogniwo, więc nie ma się co dziwić że dźwięk będzie lepszy przy podłączeniu CD + wzmak, niz przy podpięciu DVD/BD czy urządzenia sieciowego pod ten sam wzmacniacz. Oczywiście, teraz trochę uogólniam, bo zaraz ktoś napisze że podłączając np. BD Oppo, będzie porównywalna jakość dźwięku jak z podstawowego CD danego producenta, ale przyjmijmy że nie odbiegamy znacząco cenowo porównując dane playerki. Najwięcej do systemu wnoszą kolumny, później wzmak/amplituner, nastepnie odtwarzacz, kable, listwy i cała reszta cuda wianków. Odnośnie Twojego pytania, to sądzę że lepszą jakość uzyskasz łącząc UD i wzmak, niż CD i amplituner. Co do bezproblemowego podłączenia, to masz przecież w swoim amplitunerze wyjście pre-out?, więc nie będzie kłopotu. Można też zawsze przepinać kable lub dokupić dzielnik Beresford TC-7220 MKII- Przełącznik Audio - 2 pary Wzmacniacz-Kolumny - Beresford Media&Electronics | GFmod Audio Research.
 

collider

New member
Bez reklam
Sa tacy, ktorzy twierdzą, że podłączenie wzmaka pod amplituner po mimo pre out powoduje jakieś straty. Na ile to prawda to juz trzeba by sprawdzić. Jednak może być coś na rzeczy skoro kable mogą robić różnicę. Dlatego ten dzielnik powinien być najlepszym rozwiązaniem bo "podobno" jest bezstratny a dla prawdziwych melomanow to bardzo istotne.
Ciekawe czy miał ktoś okazję porównać obie metody?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Na początku myślalem nad tym dzielnikiem, bo sądziłem że przepinanie kabli nastręczy więcej problemów. Przy kablach wyposażonych w banany to dosłownie 10s roboty, a przecież nie przepinamy tego kilkanaście razy na dzień. Przy pre-out nic nie powinno degradować dźwięku, bo wzmak pomaga odciążyć amplituner tylko w KD. Słuchając samego stereo nie ma przecież potrzeby załączać amplituner KD, gdyż jest on omijany. CD łączymy ze wzmakiem i kolumny frontowe również podpinamy pod wzmak, więc przy stereo nic przez ampli nie leci, a w kinie jedynie fronty są napędzane przez wzmak a do ampli podpięta jest cala reszta kolumn, co jedynie będzie na plus dla dźwięku. Nie wiem jedynie jak jest w przypadku, kiedy ampli KD służy jako przedwzmacniacz a sam wzmak jako końcówka mocy i czy ma to jakiś degradujący wpływ na dźwięk?
 

collider

New member
Bez reklam
Z wtykami bananowymi niby prosta sprawa, ale gorzej gdy sprzet jest zakotwiczony w jakiejs polce i nie ma jak rak wsadzic albo jest to uciazliwe.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Przez weekend mnie nie było a tu tak się forum do przodu posunęło.
Przyznam, że te wypowiedzi zamieszały mi w głowie.
Wcześniej dowiedziałem się, że sam amplituner nie jest ok dla dobrego stereo teraz CD, czyli jak nawet kupie samo lepsze CD to i tak nie ma sensu podpinać tego do ampli jako wzmacniacza :)
Czyli jedyne wyjście to zakupić oddzielnie CD i wzmacniacz stereo i teraz pytanie, jak to podpiąć pod te same kolumny? zmostkować? :)
Jest jeszcze sporo innych pytań, na które nikt nie zna obiektywnej odpowiedzi.
Np co lepsze: samo CD i Ampli czy UD i Wzmacniacz stereo?
Pewnie to wszystko właśnie polega na odczuciu a nie prawdziwym brzmieniu.
Chciałbym dostać takiego melomana w ręce i włączać mu po kolei różnie opcje, nawet przy zmianie okablowania i zawiązać mu oczy aby nie widział co gra. Nikt tak nie zrobi bo byłby bum marketingowy i nikt by tych droższych nie kupował :)
Armanig dobrze napisał: jak widzi grubsze kable na podłodze to już słyszy różnicę :)

Jeśli chodzi o jakość dźwięku stereo po analogu od najlepszego połączenia:
1. Wzmak stereo plus odtwarzacz CD
2. Wzmak stereo plus odtwarzacz BD
3. Ampli kinowy plus odtwarzacz CD
4. Ampli kinowy plus odtwarzacz BD

Nie jest to również kwestia sugestii, w żadnym wypadku.
Kolumn nie trzeba mostkować. Tak jak napisał Scrollek.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ale w elektronice nie przepinasz. Ciągniesz po prostu kable z amplitunera i wzmacniacza przepinając jedynie w kolumnach. Ja wypinając jedne kabelki chowam je pod kolumnę i praktycznie nic nie widać:)
 

collider

New member
Bez reklam
No, ale to kabli a kabli wtedy masz nawalone. Przepinajac w elektronice masz tylko jedna pare. Czasem juz nie ma miejsca np. w listwie do polozenia dodatkowych kabli. Jednak sama idea jest ciekawa.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Teoretycznie jest lepiej tak jak piszesz, ale w praktyce przeważnie elektronikę mamy gdzieś w komodzie czy stolikach RTV. Jak miałbym się przepychać i celować w odpowiednie wejścia, to by mnie coś trafiło:) A tak, to tylko wypinam jedna kable i podpinam drugie. Co do estetyki, to kwestia poprowadzenia kabli i posiadanych mebli.
 

collider

New member
Bez reklam
Skoro piszesz, ze jest dobrze to chyba tak jest :). Dawales takie same kable do stereo czy cos lepszego?
Heh, nie spojrzalem na sygnaturke.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie, jeszcze raz, dla jasnosci. To co juz napisali koledzy.
Przy duecie, na preoucie, stereo, a co za tym idzie wzmak laczymy analogiem do CD. Nie rozumiem o jakiej degradacji tu mowa.
Na tym to polega, a sama jakosc preoutow to juz osobny temat i kiedys o tym sporo pisalem. Mamy jeszcze koncowki, ktore miazdza ampli przy takim podlaczeniu, duzo by pisac. Potwierdze tylko, ze wzmak + ud, bedzie lepszy od ampli + cd. Dwa lata temu to walkowalismy ;)
 

ulti

New member
Przy pre-out nic nie powinno degradować dźwięku, bo wzmak pomaga odciążyć amplituner tylko w KD. Słuchając samego stereo nie ma przecież potrzeby załączać amplituner KD, gdyż jest on omijany.

Czyli przy takiej konfiguracji i gdy używam KD to ten dodatkowy wzmacniacz z automatu ma ustawioną głośność na maxa? i KD steruje siłą głosu na te fronty?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przy takiej konfiguracji kinem domowym (czyli filmy 5.1 itp.) sterujesz za pomoca ampli, musisz jedynie miec zalaczony wzmacniacz, do tego tez wzmacniacza masz wpiete frontowe kolumny i nic wiecej Cie nie interesuje. Jak chcesz posluchac bezkompromisowego brzmienia, to podlaczasz do wzmacniacza np.CD i nie musisz z tym wypadku zalaczac ampli, ale do KD zawsze musza byc wlaczone te dwa urzadzenia.
 

Scrollek

New member
Włączasz na wzmaku (w maranzie power amp direct) przycisk by działał jako końcówka mocy, wtedy żadne pokrętła przyciski nie działją a mocą sterujesz z amplitunera, wzmak działa wtedy jak "zwykła" końcówka mocy do której podłączone masz fronty.

Złącze preout nie degraduje dźwięku tu większy wpływ ma przedwzmacniacz w apmli który zazwyczaj jest kiepskiej jakości (jeżeli chodzi o wzmaki stereo), zresztą ten sam przedwzmacniacz wykorzystuje końcówka mocy w ampli.
 
Do góry