Porządne kino domowe

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oczywiscie ze tak. Juz najnizszy w hierarchi Marantza CD5xxx zagra lepiej od bardzo dobrego BR UD5005, czy UD5007. Te playery maja bdb. sekcje stereo i sa chwalone, a mimo to roznice beda na korzysc nizszego modelu CD. Inaczej troche wyglada sprawa z BR UD7007, ma rewelacyjna sekcje stereo, juz jest porownywalny do przyzwoitej klasy CD, ale kosztuje tez swoje.
Juz sama cena daje do myslenia, jezeli CD6xxx kosztuje 1500-2000, a BR5xxx 2000-3000zl, to wnioski sa proste. Nie wspominajac juz o UD7007 za 4000zl.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Scrollek

New member
W tym temacie najlepiej wypowie się krzysztofradio. Sam to doświadczył na własnym uchu.

armanig Ty też masz BD i CD jak to wygląda z Twojej strony jak porównać UD7007 do CD6004? Ja osobiscie wybrałem CD6005 może jednak powinienem UD5007 i zrezygnował bym z BD panasonica(zawsze jeden klocek mniej)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Real_yeti

New member
Stereo mi nie potrzebne. Nie jestem melomanem. Właściwie muzyki mało słucham. Większość jak na kompie siedzę, mi potrzebny jakiś sprzęcik który wspomoże mi tv i ps3(gry i bluray filmy).
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
W tym temacie najlepiej wypowie się krzysztofradio. Sam to doświadczył na własnym uchu.
armanig Ty też masz BD i CD jak to wygląda z Twojej strony jak porównać UD7007 do CD6004? Ja osobiscie wybrałem CD6005 może jednak powinienem UD5007 i zrezygnował bym z BD panasonica(zawsze jeden klocek mniej)
Nie słuchałem CD6005, ale zapewne zagra lepiej niż UD ;)

Tak tak koledzy, jak pisze armanig różnica jest i to całkiem wyraźna. Też pisałem już o tym wielokrotnie. Sam porównywałem w sklepie i w domu. W sklepie podłączałem CD6004 vs UD5007, wszystko podłączone do PM7004 i różnica była na plus dla CD oczywiście, ale delikatna. Wtedy już kończył mi się czas na odsłuchu i było to już niemal na stojąco. Czystość i precyzja. Mimo to kupiłem na pierwszy ogień UD5007, bo miałem już dość oglądania filmów z szumiącej PS3. UD5007 mimo iż nie ułomek w stereo i radził sobie, to przegrał z CD.
Potem dzięki życzliwości pewnego użytkownika miałem okazję porównać najniższy model CD5003 w domowym zaciszu na spokojnie. Bezapelacyjnie CeDek zdeklasował UD5007.
Jako że mam w domu kilka płyt SACD postanowiłem, że chciałbym zakupić odtwarzacz CD najlepiej z możliwością odczytu SACD. Dzięki pomocy pewnego użytkownika ( :D ) stałem się posiadaczem SA KI Pearl Lite.
Mimo iż UD5007 czyta SACD i robi to rewelacyjnie, różnica między płytą CD a SACD była na UD5007 kolosalna, to CeDek, jakby to napisać, podnosi zwykłe płyty CD do jakości SACD i na SA KI różnica miedzy CD, a SACD nie jest już tak oczywista jak na UD5007. CD brzmią teraz inaczej.
Teraz mam spokój, UD służy tylko do kina i jest połączony tylko HDMI do ampli, a odtwarzacz CD tylko po analogu do PM7004.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Podejrzewam że nikt oprócz Ciebie nie zna odpowiedzi na to pytanie:) Dla jednego wydaktek 3k na sprzet audio to już szczyt, a dla innego to dopiero początek drogi. Zależy jak duzo słuchasz, co dla Ciebie gra już na akceptowalnym poziomie, na jaki wydatek możesz sobie pozwolić, czy dalej chcesz się zagłębiać w audio itd.? Jak wiadomo w Polsce lekko nie jest. Ja też nieraz myslałem, że gdybym te pieniądze przeznaczył na coś innego, to może by była to lepsza inwestycja, ale nigdy nie zalowałem wydanych pieniędzy. Ja dużo oglądam filmów i lubię posłuchać dobrej muzyki, teraz nie wyobrażam sobie co by było gdybym nie miał stereo i KD:) Każdy kupuje taki zestaw na jaki może sobie pozwolić w granicach rozsadku.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Potem dzięki życzliwości pewnego użytkownika miałem okazję porównać najniższy model CD5003 w domowym zaciszu na spokojnie. Bezapelacyjnie CeDek zdeklasował UD5007.
Jako że mam w domu kilka płyt SACD postanowiłem, że chciałbym zakupić odtwarzacz CD najlepiej z możliwością odczytu SACD. Dzięki pomocy pewnego użytkownika ( :D ) stałem się posiadaczem SA KI Pearl Lite.

Ten zyczliwy uzytkownik zgadza w 100% z wypowiedzią :D
Scrollek, odpowiadajac Tobie na pytanie. Jezeli podchodzisz bezkompromisowo do odsluchow stereo, to nie zamieniaj bardzo dobrego CD na uniwersalny UD5xxx, ale jak chcesz pozbyc sie dodatkowego klocka, zyskac bdb player BD, a stereo nie jest dla Ciebie az tak bardzo wazne, to coz, moze warto przemyslec zmiane. Najlepiej zrobisz kupujac UD7007, wilk syty i owca cala. Tyle ze 4tys. musisz wylozyc.
PearlLite to juz osobny temat, cena tez zobowiazuje, generalnie uwazam ze wszystkie cedeki Marantza sa swietne, kazdy jeden w swoim budzecie, nawet te najnizsze w hierarchi.
 

Real_yeti

New member
Coś mi się wydaje, że to studnia bez dna i zawsze można dołożyć kolejny grosz do audio by było lepiej. Myślę że wrócę do pierwszego pytania. 3500 zł lub 700 funtów na kino domowe z kolumnami podłogowym z przodu. Może kiedyś zainwestuje więcej. Nie mówię "nie", jednak na dzisiejszy dzień chcę zamienić plastikowe kino na jakiej lepsze. 90% filmy I 10% muzyka.
 

Scrollek

New member
To proponuje to co wcześniej do 15m2
Kup to:
Yamaha RX-V675 AV Receiver<br>Monitor Audio MASS 5.1 Speaker Pack***|***Sevenoaks***Sound***and***Vision
i będziesz zadowolony
 

sentyzibi

Well-known member
Coś mi się wydaje, że to studnia bez dna i zawsze można dołożyć kolejny grosz do audio by było lepiej. Myślę że wrócę do pierwszego pytania. 3500 zł lub 700 funtów na kino domowe z kolumnami podłogowym z przodu. Może kiedyś zainwestuje więcej. Nie mówię "nie", jednak na dzisiejszy dzień chcę zamienić plastikowe kino na jakiej lepsze. 90% filmy I 10% muzyka.

Skoro koniecznie podłogówki na fronty, to w tym budżecie raczej 5.0, a jeśli z subem to zostaje mniej kasy na receiver, więc automatycznie słabszy ( uboższy ). Ale może się udać, np. tak: (ceny z Richer Sound)
Cambridge Audio S70 ( 230 funtów ) S20 ( 80 ) central S50 ( 100 ) sub S90 ( 150 ) = 560
do tego Pioneer VSX323 (140 funtów) albo CA Azur 351 ( 200 ) - daje razem 700 albo 760 funtów.
Można też jeszcze tak:
Mission MX3 ( 250 ), MX1 ( 100 ), MXC1 ( 100 ) do tego mały sub np. Tannoy SFX ( 100 ) i ampli Denona X500 ( 100 ) - to daje 650, więc zostaje Tobie jeszcze 5 dyszek na kabelki.
Albo: Tannoy Mercury V4i ( 350 ), VRi ( 100 ) VCi ( 120 ) i amplifier Denona X2000 ( 250 ), albo HK 171 ( 200 ) a subwoofer dokupisz sobie w przyszłości.
Łatwo też możesz skompletować zestawy z podłogówkami wspomnianego już KEF'a ( C5, C1, C6 ), lub Roth OLI ( RA3, RA1, RC30, KH30 ),a z budżetowych AV ampli jeszcze Yamaha 375 ( 170 ), Onkyo 525 ( 170 ) czy wreszcie Marantz NR 1504 ( 230 )... u Richer Sound można jeszcze mieć pionka 923 za 240 funtów.
 

Real_yeti

New member
Jeszcze kilka pytań:
1. Czy wybór kabelków robi różnice? Znaczy w jakosci dźwięku prócz ceny.
2. Czy zastąpienie mojego PS3 na odtwarzacz blu-ray rownież będzie miało znaczenie w jakości oglądanych filmów?
3. Czy jeśli kiedyś dokupię CD i ampli stereo to czy będę mógł je podłączyć do posiadających już kolumn przednich, czy muszę kupić inne?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, wybor kabla robi roznice, z tą roznicą ze nie kazdy ją slyszy. Taki paradoks.
Podobnie jak nie kazdy slyszy roznic pomiedzy playerem BD, a CD, ampli i wzmacniaczem, DD i Dolby TrueHD, czy ampli a systemem dzielonym. Mozna tak wymieniac bez konca.
Wszystko zalezy od klasy sprzętu, a co najważniejsze naszej wrażliwości na niuanse. Trzeba tez zachowac odpowiednie proporcje, do wzmacniacza i cd o wartosci 2tys. nie kupujemy kabli za 1000zl i nie dlatego ze nie warto, bo od przybytku glowa nie boli, ale zasadnosc w tym wypadku mija sie z celem. W takiej sytuacji lepiej zainwestowac w lepszej klasy (np.) wzmacniacz, ktory wniesie wiecej w ogolnym rozrachunku.
Przy ograniczonym budzecie, to istotna kwestia. Slowo klucz, to odpowiednie proporcje.
W moim mniemaniu, kable to ostatni szlif, taka wisienka na torcie którą dopieszczamy brzmienie.

Co do 3pkt. to tak, mozesz laczyc co chcesz z frontowymi kolumnami i nie ma potrzeby wymiany. Chyba ze masz jakies plastikowe pierdziawki.
 

Ramlesa

New member
Tak, wybór kabla robi różnicę. Szczególnie w kieszeni. Nie polecam najtańszych kabli na metry ale takie w przedziale 15-20 zł/mb będą ok.
I teraz pozostaje mi czekać na kubeł pomyj na moją głowę za herezję:)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nikt nie bedzie na Ciebie wylewal pomyj, my tu dyskutujemy kulturalnie, to nie onet. Kable za 20zl/mb nie sa zle, a te duzo drozsze zawsze mozna wypozyczyc i samemu sie przekonac. Jak nie slyszymy roznicy, to tylko sie cieszyc. Proste jak budowa cepa ;)
Sam masz Oppo, a ktos moglby napisac w podobnym tonie, czyli po co Oppo za 3tys. jak mozna kupic BD za 500zl.
 
Ostatnia edycja:

gerus6

Active member
Bez reklam
To nie jest herezja tylko prawda ;)
Każdy inaczej myślący niech sobie zobaczy jaki "szizdrat" jest zastosowany w swoich kolumnach czy amplitunerach ;) jeżeli wymieszasz dobre wino z złym, zawsze ci wyjdzie złe ;)
 

Real_yeti

New member
Co z ps3 a odtwarzaczem blu-ray. Czy warto zmieniać? Czy jakość filmu się zmieni? Mówię o średniej jakości sprzęcie. Nie o typowym.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nikt nie bedzie na Ciebie wylewal pomyj, my tu dyskutujemy kulturalnie, to nie onet. Kable za 20zl/mb nie sa zle, a te duzo drozsze zawsze mozna wypozyczyc i samemu sie przekonac. Jak nie slyszymy roznicy, to tylko sie cieszyc. Proste jak budowa cepa ;)
Sam masz Oppo, a ktos moglby napisac w podobnym tonie, czyli po co Oppo za 3tys. jak mozna kupic BD za 500zl.

Wiesz co mnie tez zawsze ciekawiło? Taki kabel kosztujący w salonie powiedzmy 20zł/m, do tego lepiej izolowany, bardziej bajerancki, z dodatkową żyłą basową itd:) W dobrym salonie i u zaprzyjaźnionego sprzedawcy z tych 20zł można jeszcze trochę zjechać, gdzie sklep oczywiście nadal coś tam zarabia. Więc ile kosztuje taki kabel w hurcie, nie mówiąc o kosztach wyprodukowania go? Jeżeli większość kwoty pochłania lepszy oplot, izolacja oraz sama renoma firmy, to czy faktycznie w srodku znajdziemy lepszą miedź od tej która znajduje się w kablu za 3zł/m firmy "No Name"?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A jeszcze lepiej, jak ten kabel w salonie kosztuje 20zl/m, na aukcjach 12zl/m, a na zagranicznych serwisach wychodzi po 5zl/m.
No i badz tu madry ;)
Dlatego ja sam robie konfekcje i juz jak patrze na takie pytony wijące sie po podlodze, to mam wrazenie ze lepiej graja :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
2. Czy zastąpienie mojego PS3 na odtwarzacz blu-ray rownież będzie miało znaczenie w jakości oglądanych filmów?
Co z ps3 a odtwarzaczem blu-ray. Czy warto zmieniać? Czy jakość filmu się zmieni? Mówię o średniej jakości sprzęcie. Nie o typowym.
Tak, wymieniłem na UD5007 i jakość filmów jest sporo lepsza od PS3. To już nie te czasy, kiedy PS3 był najlepszym BD playerem, może raczej powinienem napisać playerem o najlepszym stosunku jakości do ceny. Kiedyś w swojej cenie był lepszy od konkurencji, miał możliwość częstej aktualizacji oraz konsolę dostawałeś gratis ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry