Porady - komputer a HDTV

HILUX

New member
Potwierdzam.
Byłem przeciwnikiem laptopa do oglądania filmów ze wzgledu na kiepska jakość.

Po zainstalowaniu SplashPro zmieniłem zdanie :) ... WD TV live sprzedany bez mrugnięcia okiem. UpSkalowanie do 1080p ma całkiem niezłe ... dobrze obrabia filmy ... filmy 720p nawet całkiem fajnie po wifi chodzą :) - obraz bajka w porównaniu ze zwykłym programem - a przerobiłem chyba wszystkie :)

trochę kiepsko, że nie ma regulacji napisów góra dół ... ale za to można wybrać czcionkę , jej wielkość , kolor ... super
 

infinitimind

New member
Potwierdzam.
Byłem przeciwnikiem laptopa do oglądania filmów ze wzgledu na kiepska jakość.

Po zainstalowaniu SplashPro zmieniłem zdanie :) ... WD TV live sprzedany bez mrugnięcia okiem. UpSkalowanie do 1080p ma całkiem niezłe ... dobrze obrabia filmy ... filmy 720p nawet całkiem fajnie po wifi chodzą :) - obraz bajka w porównaniu ze zwykłym programem - a przerobiłem chyba wszystkie :)

trochę kiepsko, że nie ma regulacji napisów góra dół ... ale za to można wybrać czcionkę , jej wielkość , kolor ... super

Zainstalowałem i już nie korzystam z KMP z CoreAVC. SplashPro ma lepszą jakość. Teraz mam zuzycie procka na poziomi 4% w filmach FullHD. Obraz żyleta, lepszy niż na KMP. Super program!!
 

adas2412

New member
witam mam problem z laptopem Sony Vaio VPCEB1M1E tzn nie mogę uzyskać dźwięku Dolby TrueHD oraz DTS-HD przez HDMI podłaczonego do AMPLITUNERA DENON 1611. Odtwarzałem już różnymi programami Filmy testowe z ścieżką dźwiękową jak wyżej także ffdshow audio kodek nie mógł przepuścić tego dźwięku. Pomóżcie proszę bo już nie mam siły.
 
acer aspire 8930-problem z fhd

Witam,mam laptopa jw.,procek Intel Core T5800 2Ghz,ram 4GB,system 64bit.,karta GF9600M GT. z napedem BR.Kupiłem niedawno tv 3D panasonic i mam problem z oglądaniem nie tylko 3D,ale i fhd.Co można zrobić z lapkiem zeby ten materiał smigal,czy jest to wogole mozliwe na tym sprzecie?Pozdrawiam.
 

mataman

New member
Bez reklam
Aby oglądać 3D laptop musi mieć hdmi 1.4, twój tego warunku nie spełnia. Co do fullHD to opisz problem, jakie masz rozdzielczości do wyboru po podłączeniu lapka do tv?
 

infinitimind

New member
A czego używasz do dekodowania? Najlepiej to puścić film przez DXVA albo procesory CUDA w twojej grafice. Pierwszy sposób to tylko program Splash PRO drugi to KMPlayer z zdefiniowanym kodekiem CoreAVC Professional (obsługuje więcej niż jeden rdzeń)
 
A czego używasz do dekodowania? Najlepiej to puścić film przez DXVA albo procesory CUDA w twojej grafice. Pierwszy sposób to tylko program Splash PRO drugi to KMPlayer z zdefiniowanym kodekiem CoreAVC Professional (obsługuje więcej niż jeden rdzeń)
Zainstalowalem system od nowa i wgralem tylko splasha,przez jakis czas jest wszystko ok,pozniej zaczyna zwalniac i ciac,czyzby karta sie przegrzewala?
 

biedrek

New member
Witam serdecznie,.
Proszę pomóżcie.
Mam w laptopie zainstalowany XBMC, kilka filmów mkv (kopie mojej kolekcji Na BD).
i w związku z tym mam problem, mianowicie filmy często tną (podejrzewam wysoki bitrate filmu, filmy maja max 11GB kazdy)
Parametry mojego laptopa to procesor amd athlon dual core 2.2, karta graficzna ati radeon 5470, 4gb ram, windows 7 64 bit.
Czy parametry tego laptopa są winą cięć filmów W 1080 P ?
 

normalny

New member
Jaka najlepsza karta AGP do odtwarzania HD?

Witam!
Chciałbym rozbudować swój komputer tak, żeby potrafił odtwarzać wszystkie filmy w wysokiej rozdzielczości - HD. Jak to osiągnąć?

Moja konfiguracja przedstawia się następująco:

Płyta - Abit IC7
Procesor - Intel P4
Pamięć RAM - 1024 MB
Karta graficzna - stara karta AGP z 1999 roku

Komputer jest zasilany bardzo dobrym, markowym zasilaczem 420 W.

Jaką kartę graficzną ze złączem AGP możecie z czystym sumieniem polecić?

Słyszałem o kartach, które posiadają sprzętowe wsparcie dla filmów HD.
Jakie macie zdanie na ich temat i jak sprawdzą się w mojej sytuacji?

Przede wszystkim, zależy mi na filmach w wysokiej rozdzielczości.
Gdyby dało się pograć, to byłby to dodatkowy atut.

Szukam karty, która całkowicie odciąży CPU.

Słyszałem, że niektóre karty wspomogą odtwarzanie jedynie filmów DXVA.
Skąd mam wiedzieć, które filmy są zakodowane z użyciem profilu DXVA?
Gdzie mógłbym znaleźć takie filmy? Jak dużo jest takich filmów?

Czy filmy nagrane za pomocą jakiegoś telefonu komórkowego lub kamery,
w rozdzielczości High Definition, też będą zakodowane profilem DXVA?

Muszę wiedzieć, czy sprzęt, o którym myślę, spełni oczekiwania.

Chciałbym po prostu odtwarzać filmy w możliwie najwyżej jakości, zarówno trailery filmowe dostępne na Apple.com, filmy z YouTube, ale też kodowawne kanały satelitarne, za które opłacam abonament, dostępne za pośrednictwem platformy cyfrowej CYFRA+ np. CANAL+ HD.

Który konkretnie model, na przykład z popularnej serii Radeon HD, będzie najmocniejszy, najszybszy i najbardziej wydajny?

A może macie jeszcze inne propozycje?

Chce dokonać, jak najlepszego zakupu.


Pozdrawiam,
Normalny.
 

Poczesaniec1

New member
mój laptop ma dual core 1.6,karta nividia 8400m gs,256 mb,i najnowszy sterowniki,nividia,oraz core avc,wszystko śmiga na Splash pro,nawet sbs 3d
Z drugiej strony,mój kolega ma troche słabrzego ati od ciebie i też ma problemy,żeby w ogóle wymusić pełen ekran
 

esdwa

New member
A nagrywanie ?

Jeśli mowa o laptopie HDTV to chcę wspomnieć że oprócz odtwarzania można także nagrywać i to poprzez HDMI. Potrzeba tylko szybkiego dysku, najlepiej SSD. Mój ostatni eksperyment dowiódł że da się nagrywac nie tylko 720p, 1080i czy 1080@24 lub @25 ale nawet egzotyczne rodzielczości 2K czyli 2048x1556@25fps. Wszystko za pomocą przystawki Blackmagic.
 

Damixsat

New member
To bardzo przydatna opcja,wystarczy tylko kabel i połączenie HDMI i w sumie gotowe. Ja ostatnio bawiłem się w podłączanie dysku zewnętrznego Samsunga do Tv tej samej firmy,naprawdę bardzo praktyczna rzecz. Co do wypełnienia obrazu tv: często to kwestia ustawienia rozdzielczości.
 

Mizi

New member
Komputer do obróbki AVCHD

Witam,
od jakiegoś czasu zacząłem pracę z plikami AVCHD wszystko byłoby pięknie gdyby mój komputer dawał przy tworzeniu filmu z tymi plikami rade, jednak stanowczo się "zamula" gdy zrobiony jest już kawałek filmu. Przy tworzeniu filmu w jakości SD komputer funkcjonuje bez zarzutu i nie ma z niczym problemu. Dlatego potrzebuję pomocy.

Mój dotychczasowy komputer to:
Procesor :phenom II x4 955 Black Edition
Płyta: Gigabyte MA770T-UD3P rev1
RAM: Corsair 2x 4GB 1333 MHz
Grafika: GeForce GTS 250, 512 MB
Dysk: Samsung 500GB F3

Nie wiem czy komputer jest za słaby, czy może mam coś źle skonfigurowane. Wszelkie informacje będą mile widziane. (jeżeli czegoś nie podałem, a jest potrzebne do tego żeby ktoś zdiagnozował mój problem, proszę pisać).
Oczywiście jeżeli komputer się w ogóle nie nadaje do pracy z tymi plikami to prosiłbym kogoś o konfigurację komputera typowo pod pracę z plikami AVCHD - dodam jeszcze, że pracuję w programie Pinnacle 14 HD.
Z góry dzięki za pomoc.:blagam:
Pozdrawiam !
 

cezary69

New member
Bez reklam
Hmm... powinno działać przy takiej konfiguracji, a skoro nie chce to czegoś brakuje od strony programowej. Zaktualizuj sterowniki do płyty głównej, karty graficznej, sprawdź czy w ustawieniach programu pinnacle korzysta z Cuda nvidi bo to daje niezłego kopa dla obróbki video. I pytanie jak mocno masz zapełniony dysk i jak duże to mają być pliki, bo 500GB to nie tak dużo do obróbki video wysokiej rozdzielczości.
 
Do góry