Porady - KODI. Wtyczki, problemy, rozwiązania, nowinki

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Armanig zrobił do Wilka aż 12 płyt,w tym 4K do wyboru ;)
Polish_20231003_154506610.png
 

Attachments

  • Polish_20231003_154506610.png
    Polish_20231003_154506610.png
    2,5 MB · Wyś: 12

Miikee77

Member
Proszę

Ten szablon do pełnego działania wymaga aktywnej wtyczki YT i TMDB Helper .Przy tym drugim gdyby ktoś miał jakieś problemy z konfiguracją, dawać znać- żeby odnośniki odpalały się od razu ,bezpośrednio w FEN trzeba przestawić w konfiguracji playera url resolver na false.
@mat74
Pamiętam, że kiedyś gdzieś tu był poruszany temat z @armanig odnośnie dwóch, współistniejących KODI na jednym boxie. Chętnie bym spróbował tego twojego backup'a, a nie chcę niszczyć tego co sam sobie, w sumie zresztą dzięki waszym tutaj opisom, zdziałałem i działa bez większych problemów. Obecnie mam oficjalnego Nexusa postawionego z tego co kojarzę (20.2). Rozumiem, że musi być jakaś konkretna wersja kodi żeby nie zaktualizowało / nadpisało tego co mam obecnie, tak?
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Możesz mieć jedno kodi a 2 wersję folderu który zmieniasz kiedy chcesz 😉
Wklej ten plik z załącznika ale usuń .txt z nazwy do
/storage/emulated/0/

Po uruchomieniu kodi utworzy Ci się katalog .kodi w tym samym miejscu w którym masz załączony plik 😉

Startujesz od zera i robisz testy.
Jesli chcesz wrócić zmień nazwę tego pliku i wracasz na stary folder.
 

Attachments

  • xbmc_env.properties.txt
    30 bytes · Wyś: 9

mat74

Well-known member
Bez reklam
@mat74
Pamiętam, że kiedyś gdzieś tu był poruszany temat z @armanig odnośnie dwóch, współistniejących KODI na jednym boxie. Chętnie bym spróbował tego twojego backup'a, a nie chcę niszczyć tego co sam sobie, w sumie zresztą dzięki waszym tutaj opisom, zdziałałem i działa bez większych problemów. Obecnie mam oficjalnego Nexusa postawionego z tego co kojarzę (20.2). Rozumiem, że musi być jakaś konkretna wersja kodi żeby nie zaktualizowało / nadpisało tego co mam obecnie, tak?

Yak- obecnie oprócz tego Nexusa możesz mieć jeszcze 3 wersję Omegi.Jedna znajdziesz jako Kodi nightly na oficjalnej stronie.Zrob kopie na Nexusie wejdzie na Omege-najszybszy sposób generowania backup.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
PS. To co tu wrzuciłem to nie jest backup ! To szablon ustawień skórki Titan Mod Bingie (klon Netflix-a) .Żeby można to było załadować w pełnej funkcjonalności trzeba miec zainstalowane wszystkie komponenty !
 

Paparobert1

New member
Witam wszystki, powiedzcie świeżakowi czy serwery o których piszecie takie jak RD czy EN mają filmy obcojęzyczne z lektorem PL? Jeżeli tak to jak je znaleść na liście wyświetlanych tytułów. Z góry dzięki za pomoc
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
W większości przypadków nie- są to serwery bez limitów,dające dostęp do źródeł wysokiej jakości,niezbędne jest jednak posiadanie umiejętności czytania.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
btw. Ostatnio bawiłem się ustawieniami systemowymi Kodi- na pewno mam juz wybraną najlepiej działającą kompilację.Na razie pod swoją prędkosc internetu znalazłem optymalne nastawy, co ciekawe calkiem inne niz ogólnie polecane. Mam zamiar jeszcze pokombinować z buforowaniem do pamięci zewnętrznej .

Czy jest ktoś zainteresowany pełnym buildem , trzeba by było tylko aktywować swoje konta (RD/AD/EN ,Trakt i opcjonalnie API YT) , oparte na FEN i skórce Titan Bingie Mod ?
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Witam wszystki, powiedzcie świeżakowi czy serwery o których piszecie takie jak RD czy EN mają filmy obcojęzyczne z lektorem PL? Jeżeli tak to jak je znaleść na liście wyświetlanych tytułów. Z góry dzięki za pomoc
No niestety po pijaku nie ma tutaj idealnych rozwiązań i litery dwoją się i troją :mrgreen:

btw. Ostatnio bawiłem się ustawieniami systemowymi Kodi- na pewno mam juz wybraną najlepiej działającą kompilację.Na razie pod swoją prędkosc internetu znalazłem optymalne nastawy, co ciekawe calkiem inne niz ogólnie polecane. Mam zamiar jeszcze pokombinować z buforowaniem do pamięci zewnętrznej .

Czy jest ktoś zainteresowany pełnym buildem , trzeba by było tylko aktywować swoje konta (RD/AD/EN ,Trakt i opcjonalnie API YT) , oparte na FEN i skórce Titan Bingie Mod ?
Ja bym mógł pokombinować coś z ustawieniami EN w FEN,bo czasami myśli,myśli i nie może odpalić filmu,przeskakując na kolejne źródło (EZRA radzi sobie lepiej).
Ale to też różnie bywa,bo kilka godzin temu,miałem taką sytuację z Dyniogłowym,a przed chwilą odpalił po kilku sekundach.
Znajduje Ci już jakieś źródła 4K do Psychozy 2 i 3 ? Jakie masz ustawienia w EN ?
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ustawiłem "Maximum Easynews Retries" na 5 (przy domyślnym 1 potrafiło nie zatrybić).
Zobaczymy...
 
Ostatnia edycja:

Miikee77

Member
Czy jest ktoś zainteresowany pełnym buildem , trzeba by było tylko aktywować swoje konta (RD/AD/EN ,Trakt i opcjonalnie API YT) , oparte na FEN i skórce Titan Bingie Mod ?
Cytując klasyka: "Bardzo k$%@ jego m^@ chętnie";)
Z tym że mnie pewnie zejdzie póki to przetestuje, bo póki ładna pogoda to ja przed TV / projektorem mało siedzę, głównie późno wieczorem i to wtedy staram się nadrabiać zaległości, aniżeli bawić się w technikalia. Ale jak będzie chwila to chętnie sprawdzę.
 

EMR9

Member
mat74 ja też bym zobaczył jak to działa z twoimi ustawieniami na nvidie pro poproszę
ps. założyłem ten internet z play za 45 zeta myślę że warto ;)
 

Attachments

  • 20231006_165856.jpg
    20231006_165856.jpg
    144 KB · Wyś: 19
Ostatnia edycja:

Paparobert1

New member
W większości przypadków nie- są to serwery bez limitów,dające dostęp do źródeł wysokiej jakości,niezbędne jest jednak posiadanie umiejętności czytania.
W większości przypadków serwery MAJĄ limity pojemności, a oprócz umiejętności czytania, dobrze być świadomym tego, że jeszcze trzeba rozumieć co się czyta.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
W większości przypadków serwery MAJĄ limity pojemności, a oprócz umiejętności czytania, dobrze być świadomym tego, że jeszcze trzeba rozumieć co się czyta.

W takim razie , jeszcze raz , bo jednak jest pewien problem z rozumieniem czytanego tekstu- możliwe ,ze wywołany moim skrótem myślowym.

W większości przypadków na serwerach o które pytałeś ,nie ma materiałów z polskim lektorem.
Serwery te nie limitują swoich usług dla posiadaczy płatnych kont premium.
To nie jest tb7 ,xt7 etc.-serwisy ,o których tu mówimy nie stosują żadnych dziadowskich praktyk.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Mat ja również jestem zainteresowany i sprawdził u siebie twoje ustawienia.

Cytując klasyka: "Bardzo k$%@ jego m^@ chętnie";)
Z tym że mnie pewnie zejdzie póki to przetestuje, bo póki ładna pogoda to ja przed TV / projektorem mało siedzę, głównie późno wieczorem i to wtedy staram się nadrabiać zaległości, aniżeli bawić się w technikalia. Ale jak będzie chwila to chętnie sprawdzę.
mat74 ja też bym zobaczył jak to działa z twoimi ustawieniami na nvidie pro poproszę
ps. założyłem ten internet z play za 45 zeta myślę że warto ;)

Postaram się jutro na PW porozsyłać link i krótki tutek.
 
Do góry