Porady - KODI. Wtyczki, problemy, rozwiązania, nowinki

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Dziwny problem z Kodi (Kodinerds Nexus). Znajomy poprosił mnie o instalację Kodi z moimi dodatkami na jego odtwarzaczu - to box TV Smart Vectra. Przy pomocy File Commandera przerzuciłem plik backupu z dysku zew. do pamięci wewnętrznej boxa, zainstalowałem dodatek Backup, skonfigurowałem wskazując katalog z plikiem backupu i chciałem zrobić restore. Niestety Kodi nie widzi pliku backupu. Uruchomiłem File Managera Kodi i okazuje się, że również nie widzi pliku backupu, choć fizycznie ów plik jest, co potwierdzają inne managery plików. Kilka różnych prób (tworzenie innych katalogów itp.) nie dało rezultatów, nic nie dała reinstalacja Kodi. Oczywiście w ustawieniach zaznaczone było pokazywanie wszystkich plików, zmiana naz i kasowanie, instalacja z nieznanych źródeł. Brakuje mi pomysłu, co zrobić...
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Czy w ustawieniach Androida przestawiłeś uprawnienia aplikacji do dostępu do plików "zezwól podczas korzystania" na "zezwól" ?

btw. Czemu korzystasz jeszcze z kompilacji Mavena ? Kompilacje nightly z oficjalnej strony Kodi mają w tej chwili taką samą funkcjonalnosć a są bardziej stabilne.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli ktoś korzystał z tego dodatku , to działa już na Nexus-ie ,Subtitles Mangler.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Czy w ustawieniach Androida przestawiłeś uprawnienia aplikacji do dostępu do plików "zezwól podczas korzystania" na "zezwól" ?
Tak, jest "zezwól". Wdzięczny będę za inne pomysły, bo przyznam, że sprawa mnie wkurza. Dodam, że to Android TV 11 w wersji Vectry, z Wolf Launcherem. Przy okazji: czy są jakieś dodatki do Kodi, które potrafią obsłużyć tuner DVB-T2/DVB-C w tym boxie? A może polecane jakieś aplikacje androidowe. Ten temat jest mi totalnie obcy.

btw. Czemu korzystasz jeszcze z kompilacji Mavena ? Kompilacje nightly z oficjalnej strony Kodi mają w tej chwili taką samą funkcjonalnosć a są bardziej stabilne.
Dobrze wiedzieć.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak w telewizorze Philips zrobić backup Kodi wraz ze wszystkimi wgranymi wtyczkami i skórę?
Potrzebuje dać ponownie zainstaluj telewizor, a te wtyczki wszystkie były wgrywane u Kikiego.
 

B0BITOS

New member
Przy pomocy File Commandera przerzuciłem plik backupu z dysku zew. do pamięci wewnętrznej boxa, zainstalowałem dodatek Backup, skonfigurowałem wskazując katalog z plikiem backupu i chciałem zrobić restore. Niestety Kodi nie widzi pliku backupu. Uruchomiłem File Managera Kodi i okazuje się, że również nie widzi pliku backupu, choć fizycznie ów plik jest, co potwierdzają inne managery plików.
backup robie za pomoca EZ Maintenance
Żeby wskazać plik najpierw musisz ustawić ścieżkę do zapisu backupu ( gdzie przeniosłeś plik ) i dopiero wtedy backup.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Lepiej przez program backup z oryginalnego repo Kodi.Dziala dobrze a repo ładuje się razem z instalacją,więc nie potrzeba nic więcej pobierać by załadować kopie.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zainstalowałem Backup z repo Kodi, teraz włożę pendrive i zapisze. Czy zapisze wszystko wraz ze skórą i inne ustawienia?
Potem jak przywrócić, pobieram Kodi że sklepu Play, ustawiam język polski i co dalej?
 

leszekgd

Active member
@mat74 mam sposób na wyświetlanie napisów w treściach SDR/HDR. Większość z nas ma zainstalowane dwie wersje Kodi i więcej. Na jednej mam ustawienia pod SDR, a na drugiej pod HDR/DV. Wiem, że to rozwiązanie jest "od d..y strony" ale najważniejsze, że zdaje egzamin (a nie jest kompromisem).
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Jest to jakiś pomysł ale powiedzmy sobie szczerze rozwiązanie dość kłopotliwe ,biorąc pod uwagę że aby unikać awarii trzeba jedno Kodi zamykać przed uruchomieniem drugiego.
Jakich dwóch kompilacji używasz ?
 

leszekgd

Active member
Do HDR/DV używam Kodinerds Nexus, a do SDR OMEGA oficjalna wersja (wszystko przywrócone z backupu Nexusa). Jedyne co wywala to komunikat o nieudanym uruchomieniu serwera komunikacji zdalnej. Nie jest to idealne rozwiązanie ale nic wróży że twórcy Kodi dodadzą opcję ustawień napisów do różnych treści.
 

leszekgd

Active member
@mat74 chodzi Ci o sprzęt? Shield Tv 2019 i Firestick 4k max, w którym ze względu na ilość pamięci ma tylko "jedno" Kodi.
@Paździoch1 uruchamiasz wtyczkę Backup i wybierasz "przywróć kopię". Zaznaczasz co ma Ci przywrócić. Mam nadzieję, że przed zrobieniem kopii ustawiłeś co ma zawierać kopia oraz folder, w którym zostanie utworzona. Niestety większość ustawień Kodi przy nowej instalacji musisz zaznaczyć manualnie, jednak dodatki i ich dane przywraca w większości bezproblemowo.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Zmień sobie kompilacje Mavena na Kodi Foo,jest bardziej stabilna i pracuje z wersjami z oficjalnej strony bezkolizyjnie.

Po przywróceniu z backup trzeba tylko ustawić ponownie formę napisów.Ustawienia systemowe przed ładowaniem kopii powinnny
być w trybie expert żeby załadowała się biała lista.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Popieprzyłem wszystko
Włożyłem pendrive do telewizora, wcisnąłem domek na pilocie, wyskoczyły powiadomienia w prawym górnym rogu i skonfiguruj jako pamięć urządzenia. Od tej pory Kodi włączało się tylko z tym pendrive. Następnie dałem odłącz pendrive, odłączyło. Okazało się że Kodi powróciło do ustawień od zera. Tak więc czeka mnie telefon do Marka by pomógł mi wszystko skonfigurować. Skąd pobrać skórę Nox Glass 3.4.22, bo taka była zainstalowana przez Marka?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Dziwny problem z Kodi (Kodinerds Nexus). Znajomy poprosił mnie o instalację Kodi z moimi dodatkami na jego odtwarzaczu - to box TV Smart Vectra. Przy pomocy File Commandera przerzuciłem plik backupu z dysku zew. do pamięci wewnętrznej boxa, zainstalowałem dodatek Backup, skonfigurowałem wskazując katalog z plikiem backupu i chciałem zrobić restore. Niestety Kodi nie widzi pliku backupu.

Problem rozwiązał się "sam" i wszystko jest widoczne. W jaki sposób? Dalibóg nie wiem. Być może Kodi musiał sobie coś "przemielić" po instalacji i podłązzeniu zew. dysku i teraz działa perfekcyjnie. Dziwne....
 

manonfire

Member
Lepiej przez program backup z oryginalnego repo Kodi.Dziala dobrze a repo ładuje się razem z instalacją,więc nie potrzeba nic więcej pobierać by załadować kopie.
Jest jeszcze jedna metoda robienia backup'u. Przewalenie za pomocą jakiegoś file managera katalogu .kodi na pendrive/dysk. Przy nowej instalacji trzeba wtedy zainstalować KODI, odpalić go, poczekać chwile, aż zrobi sobie katalogi, zamknąć, przewalić z powrotem z pendrive katalog .kodi z zaznaczeniem nadpisania plików/katalogów. Po następnym odpaleniu KODI mamy to samo, co było w backupie. Jako, że w zasadzie tylko sam program wykonywalny jest binarny i zależny od platformy (wtyczki to skrypty Pythona), katalogiem .kodi można żonglować między systemami. Android, Windows, Linux, wszystko jedno. Z macOS nie miałem przyjemności się zapoznać, ale chyba też by poszło.
 
Do góry