Porady - KODI. Wtyczki, problemy, rozwiązania, nowinki

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To taki klon RD, w zasadzie te same wyniki, a jak się różnią, to na korzyść RD.
EN jest lepszym uzupełnieniem, bo o ile w wielu przypadkach nie znajduje nic, to bywa, że potrafi wyszukać to, czego nie ma w ogóle na RD czy Premiumize.
Tyle z szybkich obserwacji.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
A o co Ci chodzi z tym Vixen na EN ? ;)

Chyba gadałem z jakimś bossem od POV ;)
Zapytałem go,czy jest możliwość dodania innych źródeł,np. Solid/Bitse...
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
EN jest lepszym uzupełnieniem, bo o ile w wielu przypadkach nie znajduje nic, to bywa, że potrafi wyszukać to, czego nie ma w ogóle na RD czy Premiumize.

Jesli masz problemy z odpalaniem linków w EN , przestaw w advancedsettings.xml parametr curlclienttimeout z domyślnego 10 na 15.
Najprościej dostac się tam poprzez EZ Maintenance -> advanced settings-> Network->network-curlclienttimeout
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie mam problemów, wręcz przeciwnie, EN w ostatnim czasie działa o wiele lepiej, kiedyś to był dramat. Większym problemem jest to, że nie wyszukuje wielu źródeł... chociaż z drugiej strony, znajduje też te których nie ma RD.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Używam Kodi m.in. na telewizorze Sony Bravia XR (Google TV 10) i co kilka tygodni Kodi odmawia posłuszeństwa, czyli przestaje się uruchamiać. Staje na logo Kodi i z niebieskim paskiem u dołu ekranu. Chodzi o Kodi Omega, - obojętnie czy w wersji "kanoniczej" czy Kodinerds. Oczywiście mam backupy, ale jest to denerwujące. Być może będzie to istotną informacją, że pamięć Goggle TV jest poszerzona przy pomocy pendrive USB. Problem ten nie występuje na innym sprzęcie w domu, czyli sticku Chromecast 4 i odtwarzaczu Nokia Streaming Box 8010.

I jeszcze jedno pytanie. Do backupów używam EZ Maintenance+ (peno64 repository), robię full backup, ale przy wykonywaniu restore nie są przywracane: wersja językowa; ustawienia napisów; ustawienia skóry i kilka innych ustawień. Dodatki (FEN, POV i inne) są przywracane w całości. Dotyczy to wszystkich wymienionych wyżej sprzętów. W czym tkwi problem? Może ktoś coś doradzi...
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tłumaczę wam od dawna że robicie źle backupy!
1000022585.jpg

Tak to ma wyglądać w androidzie/firestick
xbmc_env.properties z zawartoscią
xbmc.data=/storage/emulated/0/

Tylko tyle potrzeba...
Musze dodać coś jeszcze? 😉
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Czy tak samo ma wyglądać w Google TV i Android TV? I czy mam rozumieć, że w przypadku awarii wystarczy nadpisać te dwa zarchiwizowane wcześniej katalogi?
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie tak jeden to katalog drugi to plik w którym podajesz lokalizacje gdzie leży ten pierwszy. Ustawiasz wszystko i jesteś zadowolony. Kopiujesz katalog .kodi do katalogu kodibackup jeśli się wysypie to kasujesz .kodi i zmieniasz nazwę kodibackup na .kodi masz wszystko jak powinno być 😊 najlepiej jak zrobisz kopie na zewnętrznym nośniku.. W przypadku awarii systemu/przywroceniu ust fabrycznych masz kopie...

To jest u mnie w telefonie ale dokładnie tak samo mam w tv z Google TV...
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oczywiście że jeśli tego nie zrobisz to będziesz miał inaczej. xbmc_env odpowiada za położenie katalogu użytkownika.. Jeśli zrobisz go tak jak napisałem to nigdy nie będziesz miał problemu z backupem 😉
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Może by napisał pytanie do bossa o możliwość podpięcia prywatnych trackerów ? ;)
Chociaż z drugiej strony,nie jest to jakaś nowość i bardzo możliwe,że ściągałoby dane z ratio...
POV też mógłby się nie wyrabiać wtedy z wyszukiwaniami poniżej 1 sekundy ;)

P.S.
Widzę,że na Filman nadal walczą o darmowe źródła i 720p,gdzie na Stremio u niektórych piszących wtyczki,1080p jest już od ponad roku (odpala się w PL po sekundzie) ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry