Porady - KODI. Wtyczki, problemy, rozwiązania, nowinki

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zakładałem tam ostatnio konto,ale mało się bawiłem.
Później (być może dopiero jutro) obadam ten Trakt i przyjrzę się dokładniej tym skórkom i mbebe.

Bez Trakta RD/Fen to nagi Król, podstawa ; )
Potem listy użytkowników Trakta... itd

To samo jest w EM V2 ale to ustawienie jest odpowiedzialne za całkiem coś innego.
Zmienia ikony menu dla dodatków.
Tagi skórka może pokazywac tylko te o których ma informację.Dlatego np. dla pozycji z biblioteki na dysku pokaże Ci wszystkie.

Piszę o ikonach na Playerze, a bazuje cały czas na przykładowym filmie "Alladyn" - Fen. Samo zaznaczenie odpowiednich ptaszków w zębatce chociażby na Playerze, nic nie daje. Przynajmniej u mnie.
Trzeba dociągnąć dodatki - tak jak na foto, aby cokolwiek się pojawiło.
Wówczas można sobie ptaszkować do woli.
Borygo też wspominał, że trzeba dociągnąć.

Wklej jak to u Ciebie wyglada w tych konkretnych zakładkach.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Bez Trakta RD/Fen to nagi Król, podstawa ; )
Zdecydowanie.
Przecież nie będzie sobie zapisywał w notesie co masz obejrzane a co nie ;)

Piszę o ikonach na Playerze, a bazuje cały czas na przykładowym filmie "Alladyn" - Fen. Samo zaznaczenie odpowiednich ptaszków w zębatce chociażby na Playerze, nic nie daje. Przynajmniej u mnie.
Trzeba dociągnąć dodatki - tak jak na foto, aby cokolwiek się pojawiło

Nie.
Ikony w playerze są generowane na podstawie metadanych pliku.

Zrzut ekranu (307).png


Zrzut ekranu (305).png
Zrzut ekranu (311).png
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To ciesz się, że jeszcze nie masz Tivimate/iptv.
Wczoraj KSW na żywo w Viaplay, także ten tego... ; )

Nie.
Ikony w playerze są generowane na podstawie metadanych pliku.

To ja wysiadam. Klikałem, zaznaczałem wszystko co możliwe, nic się nie pojawiało. Kompletnie zero. Dopiero jak ściągnąłem dodatki, to opcje w Playerze zaczęły załączać to co widać na fotkach.
U Ciebie w ogóle nie ma tych dodatków i... dziala. Super.

W Esturaym tez nie masz zainstalowych dodatków?

Mam wrażenie, że to jest tak jak kiedyś porównywaliśmy wyniki wyszukiwania z Borygo, mieliśmy odwrotne wyniki wyszukiwania w FEN i Ezra.

Nie istotne, ważne, że działa.
Potem się zabiorę z tego Zephyra.

1. Da się to OSD wywoływać za każdym razem w Playerze przy przewijaniu?
Czy tylko będzie się pojawiał przy przewijaniu sekundowym i jest niekonfigurowalne?
2. Da się wrzucić date produkcji filmu (jak w Estuarym na foto) i czas trwania?
 

leszekgd

Member
Panowie macie jakiś dodatek do kanałów na żywo, w którym są transmisje UFC. Kiedyś była polska wtyczka do sportu, w której był strumyk.tv (dzisiaj strims.top).
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
A później zrobi mi się długa lista i nie będzie mi się chciało niczego oglądać

Trakt jest naprawdę bardzo przydatny a nawet niezbędny- nie trzeba szukac kolejnych odcinków seriali,filmu i miejsca w którym przerwało sie ogladanie filmu, pozycji do obejrzenia w kolekcjach.

To ciesz się, że jeszcze nie masz Tivimate/iptv.
Wczoraj KSW na żywo w Viaplay, także ten tego...

Datoo livego chodzi ?

To ja wysiadam.
:grin:

Klikałem, zaznaczałem wszystko co możliwe, nic się nie pojawiało. Kompletnie zero. Dopiero jak ściągnąłem dodatki, to opcje w Playerze zaczęły załączać to co widać na fotkach.
U Ciebie w ogóle nie ma tych dodatków i... dziala. Super.

W Esturaym tez nie masz zainstalowych dodatków?

Nie mam.
Może miałeś coś innego przestawione , np tu ?

Zrzut ekranu (314).png



1. Da się to OSD wywoływać za każdym razem w Playerze przy przewijaniu?
Czy tylko będzie się pojawiał przy przewijaniu sekundowym i jest niekonfigurowalne?

Na zdjęciu miałes OSD wersji "standard" ,przełącz się na "reloaded" i sprawdż czy o to Ci chodzi.

2. Da się wrzucić date produkcji filmu (jak w Estuarym na foto) i czas trwania?

?
Zarówno na moim jak i na twoim zdjęciu te info jest w OSD.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dodatkowo jak zainstalujesz świeże kodi, wstukujesz kod do Trakta i wraca cała kolekcja filmowa ze wszystkimi ustawieniami filmowymi.
Sprawdż sobie też tworzone listy przez użytkowników, sporo perełek filmowych tam znajdziesz.
W google też możesz znależć listy Trakt, wystarczy kliknąć i polajkować, pojawi się w Kodi w Fen/Trakt.

Co do "TV", to sporo tam jakiś UFC, Boxu itp. Jest kanał KSW, bodajże też ten pato jutuberów.
Sportu od groma, masz kilkanaście tysięcy stacji, więc? ; )

Datoo livego chodzi ?

Powiem tak, dziś złożyłem wypowiedzenie kablówki w UPC, a cały ten śmieszny dekoder BOX4k poleciał lotem sokolim do szuflady ; )
Działać działa, chociaż czasami coś tam doczyta, ale i tak nr. 1 jeżeli chodzi o działanie z... 10 które testowałem.
Dodatkowo mam pakiet Crystal - jako uzupełnienie. Generalnie jest pięknie. 10/10

Może miałeś coś innego przestawione , np tu ?

Nie mam zaznaczonego - "używaj znaczników wideo".
Tyle, że u mnie już wszystko widać, więc co to daje konkretnie?.

Na zdjęciu miałes OSD wersji "standard" ,przełącz się na "reloaded" i sprawdż czy o to Ci chodzi.?
Zarówno na moim jak i na twoim zdjęciu te info jest w OSD.

Nie zrozumieliśmy się.
Znam to ustawienie (reoladed), jest ładniejsze, ale dla mnie jeszcze mniej intuicyjne.

Mi chodziło przewijanie filmu.
Jak wiemy, przewijamy na dwa sposoby
  • klik gora/dół = 10min
  • klik lewo/prawo = 30s

1. Chcąc przewinąć np. do przodu o 10min nie pojawia się żadne OSD na ekranie, mam tu na myśli pasek postępu, czas itp.
Nie wiem po przewinięciu jaki jest czas. Muszę kliknąć jeszcze raz "ok" na pilocie i dopiero wywołać cały pasek z czasem na ekranie.

2. Chcąc przewinąć o 30s już się pojawia pasek i widać dokładnie jaki jest czas filmu.

Nie rozumiem, dlaczego tego paska postępu z czasem nie widać za każdym razem z automatu jak cokolwiek przewijamy.

W Estuarym, bez względu jak przewijamy, zawsze wyskoczy belka z postępem i widocznym czasem. Cały czas jesteśmy na bieżąco i generalnie nie byłoby tej dyskusji ; )
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z kim się zadajesz... ; )

Mi chodziło przewijanie filmu.
Jak wiemy, przewijamy na dwa sposoby
  • klik gora/dół = 10min
  • klik lewo/prawo = 30s

1. Chcąc przewinąć np. do przodu o 10min nie pojawia się żadne OSD na ekranie, mam tu na myśli pasek postępu, czas itp.
Nie wiem po przewinięciu jaki jest czas. Muszę kliknąć jeszcze raz "ok" na pilocie i dopiero wywołać cały pasek z czasem na ekranie.

2. Chcąc przewinąć o 30s już się pojawia pasek i widać dokładnie jaki jest czas filmu.

Nie rozumiem, dlaczego tego paska postępu z czasem nie widać za każdym razem z automatu jak cokolwiek przewijamy.

W Estuarym, bez względu jak przewijamy, zawsze wyskoczy belka z postępem i widocznym czasem. Cały czas jesteśmy na bieżąco i generalnie nie byłoby tej dyskusji ; )

Powiedzmy, że jakimś rozwiązaniem jest przytrzymanie podczas filmu "ok" i wówczas ten pasek postępu będzie widoczny cały czas.

Btw. Dlaczego jak odpalam Zephyra, to pojawia się w pierwszej kolejności menu z ustawieniami?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Nie mam zaznaczonego - "używaj znaczników wideo".
Tyle, że u mnie już wszystko widać, więc co to daje konkretnie?.
Zaznacza rozdziały.

Nie zrozumieliśmy się.
Znam to ustawienie (reoladed), jest ładniejsze, ale dla mnie jeszcze mniej intuicyjne.

Mi chodziło przewijanie filmu.
Jak wiemy, przewijamy na dwa sposoby
  • klik gora/dół = 10min
  • klik lewo/prawo = 30s

OK.
To niekonfiguralne w OSD.

Btw. Dlaczego jak odpalam Zephyra, to pojawia się w pierwszej kolejności menu z ustawieniami?

Bo ustawiłes to ,tak jak pokazywałem na tym screene
Zrzut ekranu (230).png


Przestaw z powrotem na ekran startowy.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Dobra lecimy- step by step.Oczywiscie jest to pewna propozycja , szablon każdy może sobie dopasować wizualną stronę pod siebie , chcę jedynie pokazać ogólny mechanizm działania.Wrzucam screeny ,komentarz daje tylko tam gdzie wydaje mi się niezbędny.(czasem może mi sie przytrafic jakiś błąd kolejnosci zdjęć , w razie niejasnosci -pytać)
Wchodzimy w ustawienia skóry:
Poustawiałem podobnie i jest lepiej,chociaż to przewijanie nie jest po mojemu ;)
Ale zostawmy to na razie.

Jak ustawić,aby wyszukiwania nie pojawiały się w trybie widoku "lista" ?
Mogę zmienić wygląd,dopiero gdy wstukam jakiś tytuł.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Jak ustawić,aby wyszukiwania nie pojawiały się w trybie widoku "lista" ?
Mogę zmienić wygląd,dopiero gdy wstukam jakiś tytuł.

Jesli chcesz zmienić sposób wyświetlania danych materiałów (film/serialsezon) we wszystkich zakładkach najlepiej zrobic to poprzez FEN:

Zrzut ekranu (315).png


Zrzut ekranu (316).png






Tu przykład dla filmów ale dla seriali/sezonów działa to tak samo.

Zrzut ekranu (319).png


Okno wywołuje się klikająć "góra" .
Zrzut ekranu (320).png


Zrzut ekranu (321).png


Widok zatwierdza się klikając na zębatkach (obojetnie jaki widok wybierzemy).
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
EDIT :
Sprawdziłem ponownie- prawdopodobnie ze względu na jakiś konflikt pomiędzy skórką a ustawieniami FEN , powyższy sposób może nie działać w każdej zakładce i dla każdego widoku.
Lepiej więc będzie bezpośrednio w danym widoku przestawić go a następnie kliknąć "zablokuj widok" .
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Na razie działa ;)

Masz jakieś namiary na to mbebe ?
Póki co,zainstalowałem 35mm.online ze sklepu Google'a,chociaż widzę,że w końcu pojawiło się też na Tizenie.
 
Do góry