Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

Kirek50

Moderator
Bez reklam
pozostałe funkcje będą działać, szczególnie remote control na sprzęcie na androidzie?

Tak, to kwestia odpowiednich aplikacji.

na takim mede8er nie ma szans na spotify? czy jest jakaś alternatywa dla spotify na takim urządeniu?

Porozmawiaj z właścicielami nowych Mede8erów na forum, dawno nie miałem dostępu do tego sprzętu. Serwisów alternatywnych do Spotify jest mnóstwo, ale problem poruszony wyżej (aktualizacja) dotyczy wszystkich. Tak na marginesie to nie rozumiem po co Spotify przy pomocy playera i telewizora. Przecież wystarczy komórka lub tablet podłączone do ampli lun jakiejś wieży. Mniej prądu i większy komfort.
 

loot

New member
Tak robie teraz, jakosc dzwieku jest okropna, nie chce tez podlaczac za kazdym razem kablem telefonu. Poza tym chce miec dostep do kolekcji mp3 z dysku, jest tego kilkadziesiat GB.

Chce tez, zeby calosc (przynajmniej odtwarzacz mp3 i spotify) dzialala bez wlaczania tv, co oznacza, ze potrzebuje w urzadzeniu SPDIF. Right? Sek w tym, ze w ampli mam tylko jedno wejscie optyczne ale to sie powinno dac zalatwic jakims rozgaleziaczem (tv do ampli jest tak podlaczony).

Wszystko dzialalo tak, jak to sobie wyobrazam jak mialem PC podlaczone do TV i rozwazam opcje zakupu jakiegos mini pc, moze nawet po prostu na windowsie, chyba cos takiego istnieje :)
 
Ostatnia edycja:

jazzy

New member
Nie mam zastanawiam sie nad tym komputerem i zastosowaniem jako stacja medialna - openelec/kodi. Czytam i opinie sa bardzo dobre. Nie natknolem sie zeby ktos narzekal zreszta porownujac procesory do androidowych boxow nie widze znacznej roznicy. Oczywiscie biore pod uwage raspberry pi 2 rev b


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Tak robie teraz, jakosc dzwieku jest okropna, nie chce tez podlaczac za kazdym razem kablem telefonu.

Korzystam z takiej opcji używając stacji dokującej, jest podłączona cały czas. Jakość idealna.


Poza tym chce miec dostep do kolekcji mp3 z dysku, jest tego kilkadziesiat GB.

Zewnętrzny dysk podłączony do tabletu lub smartfona, NAS lub router z obsługą dysku sieciowego.

Chce tez, zeby calosc (przynajmniej odtwarzacz mp3 i spotify) dzialala bez wlaczania tv

Przy normalnych playerach nierealne, musiałbyś szukać sprzętu z wieloliniowymi wyświetlaczami, bo inaczej nie będziesz widział zawartości katalogów.

Oczywiście może być mini PC, ale znowu musisz gdzieś widzieć zawartość...

Pewnym rozwiązaniem jest sprzęt tego typu, czyli mini PC z ekranem MINI PC PIPO X9 32Gb ,WINDOWS 10/ANDROID NOWOŚĆ (5646442946) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Można też użyć radia stacjonarnego internetowego lub soundbara (z Bluetooth lub WiFi, streaming z tabletu lub telefonu).
 

loot

New member
Jeśli chodzi o remote control przez telefon to wystarczy mi rozwiązanie takie jak funkcjonowało u mnie jak miałem PC podłączone do tv - za pomocą aplikacji aWARremotr obsługiwalem Winampa z kanapy bez monitora i to mi wystarczy.

Telefon chce mieć pod ręką a nie na stacji, poza tym potrzebuje czegoś do filmów itd.

Patrze na screeny na stronie Xtreamera 4k i wygląda na to, że to powinno działać tak jak sobie wymarzylem.

Nie podaje linka, bo nie mam jeszcze 5 postow i nie mogę, ale nazywa się to Miracast
 

loot

New member
sterowanie Winamp bez włączonego TV

Dzień dobry

Chce kupić odtwarzacz sieciowy, jedną z podstawowych funkcji ma być odtwarzanie dźwięku głównie z plików mp3 z dysku zewnętrznego podłączonego do urządzenia lub ewentualnie karty SD bez włączonego monitora TV, ale ze sterowaniem telefonem.

Jeśli kupię mini PC to będzie to działać za pomocą aplikacji aWARemote podłączonej do Winampa na Windowsie - przetestowane, działa pięknie.

czy da się to osiągnąć tez mając odtwarzacz w systemie Android albo Kodi? zainstalować Winampa się da, ale czy da się ustawić server takiej aplikacji jak aWARemote na Androidzie na odtwarzaczu sieciowym?
 

Lucky555

New member
Mede8er MED800x3D czy Popcorn Hour Vten?

Witam,

bylem do tej pory przekonany na zakup Mede8era MED800x3D, ponieważ zawiera wszystko to co oczekuję, czyli głównie odtwarzanie mkv,1080p, napisy srt itp, jednak natrafiłem na nowego Popcorna, który rzekomo odtwarza 4k. Czy warto wybierać ten drugi sprzęt ? Czy jednak to jeszcze nie czas na odtwarzacz 4k w tej formie ? Obraz będzie leciał z projektora Benq W1070. Pliki generalnie 5-10 gb mkv, blu ray 20-35 gb.

Czy Popcorn "ma" to co Mede8er ? Czy jednak jest to gorszy sprzęt. Cenowo wychodzi trochę drożej, jednak w kwocie dla mnie osiągalnej.

Proszę o opinie. Z góry dzięki;)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Sugeruję jednak Mede8era. Po prostu jest sprawdzony i Twoje wymagania spełni w 100 proc. Materiałów 4K jest niewiele, już firmy pracują nad nowym standardami, więc...

Sugeruję na temat Vten poczytać ten test - powinno Ci to coś powiedzieć.
Popcorn Hour VTEN Review
 

crimson-pirate

New member
Sugeruję jednak Mede8era. Po prostu jest sprawdzony i Twoje wymagania spełni w 100 proc. Materiałów 4K jest niewiele, już firmy pracują nad nowym standardami, więc...

Sugeruję na temat Vten poczytać ten test - powinno Ci to coś powiedzieć.
Popcorn Hour VTEN Review

niestety nie znalazlem informacji czy popcorn ten obsluguje dyski twarde bez wlasnego zasilania ?
np. urzadzenia takie jak MEASY B4A itp na nadroidzie nie obsluguja niestety.

ewentualnie jakies urzadznie , aby mozna bylo uzywac dyskow zewnetrznych bez dodatkowego zasilania , dodatkowo abym mogl zapuscic DTS-MA . fajnie jakby to urzadzenie obslugiwalo USB 3. i bylo w "miare nowe"
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
niestety nie znalazlem informacji czy popcorn ten obsluguje dyski twarde bez wlasnego zasilania

Już od dobrych kilku lat nie spotkałem playera, który nie obsługiwałby zewnętrznych dysków USB. Bez względu czy pracuje pod Androidem, czy Linuksem. Oczywiście mówimy o 2,5", do 2TB. Nie znam modelu Measy, który przywołałeś, ale też nie wydaje mi się to realne.
 

Coco13

New member
Witajcie,

Po kilku latach pracy padł mi Asus O!Play Mini, z którego byłem bardzo zadowolony.
Szukam czegoś podobnego, czyli prostego urządzenia, do którego przez usb podłączę dysk i który odtworzy mi większość formatów obrazu z dobrym dźwiękiem.
Nie zależy mi na dodatkach typu wifi itp. Ważniejsza jest cena, bo wolałbym nie wydawać zbyt wiele zł na kolejną przystawkę do tv...
Dzięki za wszelkie porady :)
 

Kriso81

Member
czy warto fbox 3?

Chce kupić odtwarzacz będzie podłączony do projektora .
oglądam filmy mkv fullhd po ok 15 gb czy on poradzi sobie płynnie?
 

Coco13

New member
Na ostatnie pytanie dostałem multum odpowiedzi...,więc może teraz ktoś kompetentny pomoże: jakie są różnice pomiędzy modelami?

- Mede8er MED400X2s (409 zł)
- Mede8er MED450X2s (399 zł)
- Mede8er MED600X3D (543 zł)

Czy warte dopłacać do 600x3, jeżeli nie interesuje mnie 3d, ani sieciowe gadżety?
I w czym lepszy jest 600x3 od Asus O!Play Mini V2 (319 zł)?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Osobiście sugerowałbym, żeby... żadnego nie kupować. Jeżeli szukasz playera multimediów i w ten sposób chcesz wykorzystać te konstrukcje to w zbliżonej cenie kupisz mini PC z solidnym czterordzeniowym Atomem Intela - większe możliwości konfiguracyjne, możliwość rozbudowy (nie dotyczy wszystkich, trzeba poszukać), a niektóre są dwusystemowe - Windows 8.1 (aktualizacja do 10) i Android.
 
Do góry