Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

darekguma

New member
Bez reklam
Oczywiście, że jest takie urządzonko. Nazywa się Cocktail Audio X10. Więcej o nim tutaj Cocktail Audio - sieciowy serwer muzyczny
Kiedys na TVN TURBO w programie Gadżet był krótki test tego urządzenia i z tego co pokazali całkiem przyjemnie nawiguje się z poziomu odtwarzacza. poszukaj w necie tego odcinka, moze znajdziesz. Jak kolega pisał ma wyjście na głośniki, około 10 W na kanał.
 

majkeljot

New member
czy jest jakiś sprzęt, który byłby podobny w funkcjonalności do Xtreamer Sidewinder 3, ale miałby wyjście na głośniki i można by z niego odtwarzać muzykę bez potrzeby włączania TV?
Chodzi trochę o zastąpienie mikrowieży, która niestety wczoraj odmówiła posłuszeństwa :(

Oczywiście mogę się mylić, ale z CAŁEGO posta, jak dla mnie wynikało, że chodzi o podobną funkcjonalność w audio (notabene w Cocktail duzo lepsza). Najlepiej gdyby sam autor coś odpowiedział, bo na razie z jego strony cisza.

No i chyba ja sie myliłem. Kolega autor, napisał na tym forum 2 posty. Z tego drugiego wynika, że jednak chce odtwarzacz i do tańca ... W takim razie odpowiedź jego pytanie jest taka, że nie ma takich urządzeń. Wystarczy popatrzeć tutaj: http://www.iboum.com/net-media-players.php
 
Ostatnia edycja:

rumun1990

New member
Proszę o poradę, szukam odtwarzacz hd (najlepiej jeszcze z napędem dvd), z usb. Najlepiej jakby dobrze sobie radził z plikami mkv, xvid (ogólnie kombajn :)) z obsługą polskich napisów.
Podłączony będzie przez HDMI do TV (na razie się nie zanosi na zakup amplitunera).

Obecnie mam Wiwa HD-5 (mini odtwarzacz) spisuje się b.dobrze ,ale pilot to tragedia po paru miesiącach użytkowania trzeba się strasznie namęczyć by odtworzyć plik.
Jako dvd używam jakiegoś Korra - ale pilot też już ledwo zipie - więc częściej płyty odtwarzam na ps3 - ale nie chce nadwyrężać napędu w konsoli do filmów :)

Nie potrzebuje mieć w nim miejsca na HDD, dysk mam w kieszeni z zasilaniem i podłączam przez usb.
Internetu w odtwarzaczu również nie potrzebuje.

Cena ok 500 zł - im mniej tym lepiej :)

Czy Ferguson Ariva HDplayer 150dvd to dobry wybór czy wybrać coś innego ?

Z góry dzięki za pomoc!

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Czy Ferguson Ariva HDplayer 150dvd to dobry wybór czy wybrać coś innego ?

Wybór w miarę dobry, jest jeszcze Xtreamer DVD, ale w sumie - poza interfejsem graficznym i paroma dodatkami - ten sam sprzęt tylko droższy.

Te playery są jednak na RTD1073DD, czyli chipie poprzedniej generacji, więc warto rozejrzeć się za czymś nowszym. Sporo takich produktów oferują Chińczycy, na RTD1186 i z czytnikiem Blu-ray - ceny w okolicach 150 dolarów.

Rozwiązaniem byłby też player Dune HD Smart B1 (z czytnikiem Blu-ray), na chipie Sigmy - niestety cena na naszym rynku to jeszcze ponad 800 zł.

Tutaj krótki opis:
Dune HD Smart B1 - test i recenzja - VideoTesty.pl

Możesz też kupić średniej klasy player na RTD1186 i dokupić sobie za kilkadziesiąt zł przyzwoity zewnętrzny napęd DVD USB.

A jeżeli Twoje Wiva jest OK, to sprawdź czy obsłuży zewnętrzny DVD, kup takowy i zmień pilot. Choć może w takim przypadku Ariva150DVD będzie lepsza.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Dobre to? Icy Box Mp3011plus

Mam zamiar kupić sobie pierwszy odtwarzacz .Chciałem spytać czy ten byłby odpowiedni.

Byłby. Choć lepiej dołożyć parę złotówek i kupić coś na RTD1186 (ten IcyBox jest na 1185) - zawsze to więcej mocy, a przy bardziej wymagających plikach filmowych różnica jest widoczna.

Jeżeli nie potrzebujesz wewnętrznego dysku to sugerują w podobnej cenie: HiMedia HD900A lub EGreata R6S. Jeżeli ważny jest dysk wewnętrzny to już trzeba dołożyć.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Mam zamiar kupić sobie pierwszy odtwarzacz .Chciałem spytać czy ten byłby odpowiedni.Nie potrzebuje 3D,byleby wszystko czytał i odtwarzał z pena i dysku w fullHD.Będzie połączony z amplitunerem Onkyo 608.Znalazłem go za 400zł,jest to kwota jaką mogę przeznaczyć.Jeżeli polecacie coś innego lepszego w tej kwocie to proszę o wpis.Dzięki,pozdrawiam.
Miałem poprzedni model tego odtwarzacza i poza tym że miał zaniki dzwięku(procek sie nie wyrabiał) to był to bardzo przyzwoity sprzęt, działał stabilnie, fajny wygląd, pasywne chłodzenie, dobrze działajacy pilot. To jest model zmodyfikowany o lepszy procek 500MHz. Gdyby nie to że miał problemy z dzwiękiem DTS-HDMA to by stał u mnie do dzisiaj. Może w tej modyfikacji poprawili ten problem.
Krótki test.
Test Raidsonic ICY BOX IB-MP3011Plus - Chip.pl
 

majkeljot

New member
Ludzie różne rzeczy piszą w różnych wątkach, więc mogło się zdarzyć, że ktoś zadał pytanie w miejscu w którym nie powinien był(co z resztą czasami dzieje się w tym wątku). Ja z drugiej strony miałem prawo rozumieć jego pytanie jak zrozumiałem. Że najprawdopodobniej się pomyliłem i miałeś rację napisałem w poście z którego właśnie fragment zacytowałeś.
 
Ostatnia edycja:

rumun1990

New member
Wybór w miarę dobry, jest jeszcze Xtreamer DVD, ale w sumie - poza interfejsem graficznym i paroma dodatkami - ten sam sprzęt tylko droższy.

Te playery są jednak na RTD1073DD, czyli chipie poprzedniej generacji, więc warto rozejrzeć się za czymś nowszym. Sporo takich produktów oferują Chińczycy, na RTD1186 i z czytnikiem Blu-ray - ceny w okolicach 150 dolarów.

Rozwiązaniem byłby też player Dune HD Smart B1 (z czytnikiem Blu-ray), na chipie Sigmy - niestety cena na naszym rynku to jeszcze ponad 800 zł.


Możesz też kupić średniej klasy player na RTD1186 i dokupić sobie za kilkadziesiąt zł przyzwoity zewnętrzny napęd DVD USB.

A jeżeli Twoje Wiva jest OK, to sprawdź czy obsłuży zewnętrzny DVD, kup takowy i zmień pilot. Choć może w takim przypadku Ariva150DVD będzie lepsza.

A jaki odtwarzacz HD (już bez napędu dvd/bluray) ?
Przeznaczenie: do odtwarzania mkv hd, xvid .itp (by obsługiwał pliki wiwa hd5 mini lub więcej :D)
 

GIZIU

New member
Witam, używam już od dłuższego czasu ASUS-a O! Play HDP-R3. Jestem z niego zadowolony, czyta wszystkie formaty które mnie interesują (h.264, mkv, mov, avi, avchd. Jednak stoję teraz przed wyborem dekodera DVB-T. Mam więc pytanie, czy istnieje taki dekoder który potrafi zastąpić mi ASUS-a ? Jeśli tak to super i mógłbym na niego przeznaczyć jakieś 300-400zł (ASUS-a bym sprzedał). Ktoś coś poleci ? Filmy/seriale oglądam z pendrive więc czytnik i wi-fi nie jest mi potrzebne. Z góry ogromne dzięki.
 

mirek71

New member
kol GIZU
polecam do tv naziemnej tuner wiwa hd90 za ok 120 zł - mam w rodzinie 2 sztuki i powiem krótko rewelacja :) zresztą zajrzyj na forum emitela - tuner ma super wsparcie (ponad 200 stron na jego temat) , stabilny soft oraz pasjonatów którzy wiedzą i pomogą we wszystkim - szacun - i nie przerażaj się marką bo w tym przypadku się to nie sprawdza ... reasumując solidny tuner dvbt i fajny player - takie 2 w 1
a co do twojego asusa - jak sobie radzi z najnowszymi filmami w jakości 1080p pow 10 giga - nie zacina ? jeśli jest oki to bym go może przygarnął :D
ewentualnie jaki nowy soidny media player możecie polecić z tzw tańszych -budżetowych - tylko do odtwarzania filmów HD -1080p - z dysku zewnętrznego (nie musi mieć wifi i wbudowanego dysku)
myślałem zakupić dongla MK808 na androidzie - ale czytałem że do filmów HD (1080p) lepiej kupić klasycznego playera na solidnym procku
 
Ostatnia edycja:

krzysiekkortus

New member
Odtwarzacz multimedialny 3D WiFi

Sporo przeczytałem na forum, w testach Chip i nie tylko. Każdy kolejny ranking, testy, opisy wydają się tylko bardziej wprowadzać mętlik i zamęt.

Szukam odtwarzacza który:
1. Miałby na pokładzie wifi (będzie pracował z routerem TP-LINK) lub w opcji ale poprzez niewyszukane i tanie rozwiązanie
2. Będzie odtwarzał bez kłopotu 3D SBS i zgrywał płyty BD 3D do swojej biblioteki
3. W związku z pkt2 będzie podłączony poprzez HDMI 1.4 do Ampka a przez niego do TV i projektora
4. Będzie miał możliwość zamontowania w obudowie dysku 3,5 cala + poprzez USB dodatkowe dyski


Co zatem zaproponujecie?
 

thomas.bham

New member
Odtwarzacz z wyświetlaczem

Witam
O dobrych dwóch tygodni sledze tematy na temat odtwarzaczy multimedialnych i im więcej ich czytam tym większy mam mętlik w głowię.
Szczególnie skopiłem się na problemach z jakimi borykają się urzytkownicy tych urządzeń i przyznam ze wiele z nich nawet nie do końca rozumiem co dodatkowo sprawia ze wybór urządzenia staje sie jeszcze trudniejsze.

Może powiem wam co chciałbym żeby to urządzenie posiadało.

1. Wyswietlacz, umożliwiający obsługę (radio,muzyka) bez konieczności włączania TV.

2. Możliwość odtwarzania jak największej ilości formatów video z jak największa rozdzielczością łącznie z BR-ISO mile widziane również BR 3D-ISO.

3. Możliwość odtwarzania (przepuszczania) większości formatów audio szczególnie ac3,dts itp.

4. Jaj najczęstsze uaktualnienia systemu co wiąże się bardzo z punktem 2 i 3.

5. Możliwość montażu dysku 2.5" lub 3.5".

6. podłączenie z netem (nie koniecznie wifi)

7. budżet zakładam na 700zl max 1000zl.

Mam na oku modele:
eGreat r300, ale ponoć jest kłopot z aktualizacjami?
HiMedia 900b, jak wyżej.
popcorn c300, jakieś problemy z sieciowymi przesyłami?
Hyundai tp01, jakieś problemy z odtwarzaniem?

Chciałbym po prostu znaleźć niezawodnie urządzenie które będzie łatwo mi służyło przez kilka lat.

Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek sugestie.
Pozdrawiam.
T
 

mirek71

New member
a czy jest obecnie w sprzedaży jakiś tańszy player na tym procesorze (lub o podobnych parametrach co Egreat) - bez wifi i dysku wew ??? - potrzebuje playera tylko do odpalenia na moim tv filmów w 1080p z dysku zewnętrznego ...
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Witam, używam już od dłuższego czasu ASUS-a O! Play HDP-R3 (...) stoję teraz przed wyborem dekodera DVB-T. czy istnieje taki dekoder który potrafi zastąpić mi ASUS-a ?

Z dostępnych na polskim rynku - gwarancja, odpowiedni przedział kosztów - Manta Emperor Hybrid DVBT05

Tutaj opis Manty
DVBT05 Emperor Hybrid | Manta Multimedia

Tutaj na naszym forum
http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzet/82434-manta-emperor-hybrid-dvbt05.html

Tutaj forum Manty
DVBT05 Emperor Hybrid
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Witam
1. Wyswietlacz, umożliwiający obsługę (radio,muzyka) bez konieczności włączania TV.

Na polskim rynku znam taki jeden (nie znaczy, że nie ma ich więcej) Hyundai MBox TP01 - HD Media Player. Jest na starszym chipsecie Realtek RTD1283DD (400MHz), odtworzy wszystko, ale ale nie liczyłbym na oglądanie plików wideo o dużym bitrate lub solidnych obrazów BD.
Ogólnie rzecz biorąc, takie wyświetlacze montowano w urządzeniach na starych chipach wideo. teraz są tylko proste VFD.


Tutaj jest opis i specyfikacja.
Odtwarzacz Hyundai MBox TP01 HD Player

Z playerów na nowych Realtekach i Sigmach raczej nie należy się spodziewać display'a z możliwością pełnego podglądu. Owszem, jest taki sprzęt na Marvelach i innych procesorach video/audio z wyższej półki, ale ceny zaczynają się od 500 dolarów.

Sugeruję normalny, solidny player Full HD i odtwarzacz MP3 :)
 
Do góry