Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Czytać, czytać, czytać...

Szanowni Państwo

Ten dział jest po to, aby posiadacze sprzętu lub osoby zorientowane w zagadnieniach podzieliły się spostrzeżeniami, doradziły i coś zasugerowały osobom planującym zakup. Tymczasem widzę totalne lenistwo intelektualne, bowiem na zdecydowaną większość ostatnio zadawanych pytań padały już odpowiedzi, tylko pytającym nie chce się po prostu sięgnąć do wcześniejszych postów i poczytać, zamiast tego wypisują "koncerty życzeń".

Panuje również niezrozumiała dla mnie niechęć do skorzystania z pomocy "wujka Google".

W związku z tym informuję, iż powtarzające się posty typu "poszukuję odtwarzacza, który..." będą likwidowane.

APELUJĘ RÓWNIEŻ O PISANIE Z R O Z U M I A Ł E I W MIARĘ POPRAWNĄ POLSZCZYZNĄ, BOWIEM CZASEM AŻ ZĘBY BOLĄ... :)
 

thomas.bham

New member
Dziękuję za odpowiedz KIREK.

Hyundai odpada, i tam miałbym problem z jego zakupem bo mieszkam w UK a tutaj jest on niedostępny.
Nie chętnie, ale jeśli pójdę na kompromis i zrezygnuje z wyświetlacza, wybór odtwarzaczy bardzo się poszerzy.

Jaki w takim razie bedzie optymalnym wyborem dla mnie?
WDTV live hub? ponoc czeste aktualizacje?
Xtreamer ultra2?
Xtreamer pro?
Xtreamer prodigy?

A moze malo znamy w Polsce EMINENT em7285?
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
Witam ja tydzień temu zakupiłem Egreat R6S.Zapuściłem koncerty w FullHD 1080p,dtsHDma,filmy wszystkie Transformersy pliki powyżej 10gb i chodzą ok nic się nie tnie.Jestem zadowolony procesor Realtek 1186DD 750MHz.
A mógłbys cos napisac o tym playerku w oddzielnym watku ? Jak dziala dlaczego ten kuples jak sie android sprawdza na nim.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jaki w takim razie bedzie optymalnym wyborem dla mnie?

Każda pliszka swój ogonek chwali :), a ja pochwalę Xtreamera Sidewindera 3, bo jestem jego zadowolonym posiadaczem od ponad połowy roku. Na Futeko masz np. HiMedia HD900 - to sprzętowo to samo, Xtreamer ma lepsze oprogramowanie. futeko.com - HiMedia 900B.

Prodigy też może być, najnowsza wersja Black różni się od Sidewndera 3 wbudowanym tunerem DVB-T, WiFi i oczywiście wyższą ceną.
 

thomas.bham

New member
Kirek,
Powiedz mi a co z uaktualnieniami?
Xtreamery ponoć w tej materii kiepsko wypadają?
Czy może za bardzo przejmuje się tym, jako ze urządzenie to bez aktualizacji poradzi sobie zawsze ze wszystkim?

Znalazłem jeszcze takie cudo, chwalone za bardzo częste aktualizacje, widziałeś już takie urządzenie?

tu strona do specyfikacji.
ebluetimes.blogspot.co.uk/]BlueTimes[/url] BT3584D realtek 1186 3D & Android Blu ray iso media player review[/url]
 

broda1725

New member
Bez reklam
Każda pliszka swój ogonek chwali :), a ja pochwalę Xtreamera Sidewindera 3, bo jestem jego zadowolonym posiadaczem od ponad połowy roku. Na Futeko masz np. HiMedia HD900 - to sprzętowo to samo, Xtreamer ma lepsze oprogramowanie. futeko.com - HiMedia 900B.

Prodigy też może być, najnowsza wersja Black różni się od Sidewndera 3 wbudowanym tunerem DVB-T, WiFi i oczywiście wyższą ceną.


A co sadzisz o Egreat r6s lub r200s pro ?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Kirek,
Powiedz mi a co z uaktualnieniami?
Xtreamery ponoć w tej materii kiepsko wypadają?

Jakiś dziwny stereotyp... Uaktualnienia firmware to przede wszystkim poprawki błędów programistycznych - jeżeli jest ich mało świadczy to dobrze o pracy programistów. Na drugim miejscu są nowe opcje, ale w tej materii zdaje się już niewiele można zrobić, przynajmniej bez implementowania software firm trzecich, co oczywiście podnosi koszty.

Moim zdaniem Xtreamer ma obecnie zdecydowanie najlepszy GUI na rynku.

I pamiętajmy: to jest odtwarzacz multimediów, a nie komputer. Jeżeli ktoś chce mieć komputer z jego wszystkimi możliwościami niech kupuje HTPC...
 

broda1725

New member
Bez reklam
No własnie a może dobre to rozwiazanie ten HTPC można juz kupic za 600zł a na dodatek nawet pograc w cos tylko prąd niestety tez kosztuje a odtwarzacz oczywiscie znacznie mniej ciagnie. A te Egreaty jak wypadają w stosunku do X SW3?
 

DiBiPL

New member
Witam wszystkich
Do tej pory miałem Mantę C200 i w sumie nieźle to działało, mkv i iso bluray śmigały. Jednak nadarzyła się okazja i sprzedałem :)
Więc ponownie coś chcę zakupić, do 400 zł - nowy lub używany.
Musi bez zająknięcia ciągnąć mkv i bluray iso w 1080p, wyjście audio cyfrowe coax ewentualnie optyczne, przyjazne menu, wygodny pilot, i USB slave do komunikacje z kompem, po sieci za wolno przegrywają się filmy z PC na odtwarzacz.

Na chwilę obecną wynalazłem takie cuda:
IcyBox 3011 Plus - obsługuje napisy txt :) usb 3.0 - slave, ładne menu, można zamontować hdd w środku, procek realtek rtd1185dd
Ariva 310 to bardzo podobne urządzenie do poprzedniego, pilot nawet ten sam, z różnic ma dodatkowo wyjście audio coax
Popcorn A200 - używany - no właśnie, większość chwali i w zasadzie jestem na a200 zdecydowany, z bajerów podświetlany pilot.
Asus o!play hd2 - niby parametry fajne, menu też wygląda ok, ale czytałem o słabym wsparciu i ciągłych niedoróbkach firmware.
Wszelkie uwagi mile widziane.
 
Ostatnia edycja:

Q14

New member
Jaki playerek 3D najlepszy do ok.600?

Witam. To moj pierwszy post i od razu pytanie o pomoc w wyborze.Niedawno zakupilem TV Sony HX750 ktory odtwarza bardzo malo formatow plikow z filmami. Korzystalem z DLNA ale przy wiekszych plikach zacina niemilosiernie. Zastanawiam sie nad zakupem zewnetrznego playera. Nie interesuja mnie funkcje sieciowe a zalezy mi na plynnosci odtwarzanego materialu w HD oraz 3D SBS i BD ISO oraz stabilnosci i jak najwiekszej ilosci czytanych formatow plikow(rowniez tekstowych)
Co moglibyscie polecic?
 

thomas.bham

New member
Cytat:
Kirek50
HiMedia HD900 - to sprzętowo to samo, Xtreamer ma lepsze oprogramowanie.

w jakim kontekście? Chodzi tylko GUI?
Zależy mi żeby odtwarzał jak najwięcej formatów Video i przepuszczało Ac3, dts itp. na moje kino domowe
Dużym plusem dla Himedia to wyświetlacz w porównaniu z Xtremerem, pod warunkiem różnią jest tylko GUI.
 

asobo

New member
Jaka nagrywarka z HDD?

Witam!
Na wstępie proszę o wyrozumiałość jako nowicjuszka, laiczka no, i oczywiście jako homo sapiens z chromosomami XX, co zazwyczaj nie wiąże się z uzdolnieniami technicznymi...
Po raz kolejny przymierzam się do kupna nagrywarki z HDD i po raz kolejny głupieję. Może ktoś wreszcie będzie w stanie mi pewne rzeczy wytłumaczyć jak przysłowiowej krowie na granicy?
Szukam nagrywarki z dyskiem twardym. Jestem użytkowniczką analogowej telewizji kablowej i na razie na pewno tak zostanie, choć pewnie za parę lat przerzucę się na cyfrę (na ten moment żadna z telewizji satelitarnych nie oferuje w pakiecie wszystkich interesujących mnie kanałów, a mój operator kablówki paruje karty z dekoderami cyfrowymi, słono zdzierając za ich dzierżawę - nie podoba mi się to, więc póki co na pewno kabel-analog). Jeśli chodzi o wymagania co do nagrywarki, zależy mi, żeby pozwalała na nagrywanie jednego kanału przy oglądaniu innego i aby istniała możliwość zrzucenia materiału na inny nośnik. Z tego co wiem, potrzebuję nagrywarki z "twin tunerem", ale jakim - DVB-C?
Przez chwilę myślałam o Arrivie TT, ale ona zdaje się jako tuner nie współpracuje z sygnałem DVB-C?
Olśnijcie mnie, proszę, najlepiej wskażcie konkretne modele. A jak ktoś jeszcze mi wyjaśni, jak w taki układ wmontować jakiś czytnik pre-paid TV, będzie moim HD-Hero:smile:
Aha, i napiszcie proszę, czy proponowany przez Was sprzęt będzie spełniał moje wymagania, gdybym w przyszłości przeszła na telewizję cyfrową.
W świecie DVB-C, DVB-S i DVB-T - po prostu głupieję...
 

lukaszb01

New member
Witam. Dziś na Ibood odtwarzacz Iconbit Typ: XDS1003D za 479 PLN .
Ma ktoś jakieś doświadczenia dotyczące tego odtwarzacza?

Pozdrawiam
 
J

johny860527

Guest
Jakby ktoś był zainteresowany to mam na sprzedaż popcorna a200,zostało mu dwa miesiące gwarancji,oddam za 400zł.

Pozdrawiam
 

flymind

New member
Witam,
Przejrzałem cały watek "porady-jaki odtwarzacz kupić"-trochę mi to zajęło- i zawsze jak już byłem prawie na 99% pewien który kupić to zawsze pojawiały się posty które mnie do kupna danego modelu zniechęcały wiec niestety ale muszę przyznać ze jestem w tym momencie nieźle zbity tropu, i zwracam się z wielka prośbą o naprowadzenie mnie na właściwe tory

w tym momencie najbliżej mi do:
HIMedia HD 600/900a/b
Xtreamer Sidewinder 3
Egreat r200 pro

tak naprawdę to nie potrzebuje takich rzeczy jak 3D czy Android
potrzebuje na pewno:
-dobrego wsparcia
-funkcje klienta Samba
-funkcje klienta BitTorrent
-dobra przeglądarkę (ważne aby youtube hulał)
-miejsce na dysk może być ale niekoniecznie
-milo gdyby nie trzeba było dokupować WLAN

Będę naprawdę bardzo wdzięczny za pomoc i z góry dziękuje.

Pozdrawiam
flymind
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jestem użytkowniczką analogowej telewizji kablowej i na razie na pewno tak zostanie. Jeśli chodzi o wymagania co do nagrywarki, zależy mi, żeby pozwalała na nagrywanie jednego kanału przy oglądaniu innego i aby istniała możliwość zrzucenia materiału na inny nośnik.

Hmmm... Ciekawe podejście, gdy analogi to już historia...
Twój problem rozwiązuje każdy player HDD z telewizyjnym tunerem analogowym, choć ideałem byłby analog z DVB-T (doszłaby możliwość nagrywania również naziemnej telewizji cyfrowej), jednak o takie coś jest chyba baaaaaaardzo trudno, bowiem nie słyszałem o połączeniu w jednym module tunera analogowej i obowiązującego u nas standardu DVB-T MPEG4 - były tylko w MPEG2. Ale na nagrywarkę z analogowym tunerem powinnaś trafić.

Możesz kupić player HDD z takim tunerem i jeżeli będzie miał chip RTD 1283, to na dodatek odtworzy Ci większość multimediów (filmy z napisami - w tym MKV, muzykę, zdjęcia).

Tutaj jest taki przykład, choć na starszym chipie RTD 1262 Odtwarzacz hBox HMC-49tv TV recorder

Pojawiły się w ubiegłym roku na Allegro po około 80 zł bez dysku.

Lepszy byłby nowszy PlayON!DVR, ale konkretny model z tunerem analogowym i cyfrowym. Też się trafiają...

Tutaj jest więcej: Odtwarzacz ACRyan PlayOn!DVR TV Recorder

Czasem pojawia się też analogowo-cyfrowy Movie Cube P800
Movie Cube P800 - Odtwarzacz Multimedialny z Funkcją Nagrywania i Tunerem Hybrydowym | EMTEC

Użytkowanie to sprawa prosta: podłączasz kabel od operatora do tunera nagrywarki, strojenie automatyczne i.. już. Nagrywanie oczywiście typu programowego, bo w analogu EPG nie ma. Zapis jakości DVD w MPEG2, możliwość dowolnej obróbki plików w komputerze.


Można też po najmniejszej linii oporu: kupić jakąś tanią nagrywarkę DVD z tunerem i twardym dyskiem. Notabene szkoda, że nie zgłosiłaś się wcześniej, bo niedawno zutylizowałem Samsunga, który byłby w sam raz i na dodatek w prezencie.

Na Allegro jeszcze pojawiają się takie egzemplarze, szukać tutaj: Nagrywarki DVD/HDD - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Oczywiście kupować używane, ważny tuner i jak największym dysk.

Z tego co wiem, potrzebuję nagrywarki z "twin tunerem"

Jeżeli będzie analogowo-cyfrowy to będzie"twin", ale z cyfrowego nic nie nagrasz, bo MPEG2...

A jak ktoś jeszcze mi wyjaśni, jak w taki układ wmontować jakiś czytnik pre-paid TV, będzie moim HD-Hero:smile

Niestety nie za bardzo rozumiem. Jeżeli chodzi o prepaid tv to mamy obecnie tylko satelitarną i DVB-T, a to kompletnie "ne funguje" - jak mawiają bracia Czesi - z Twoim zamysłem oglądania i nagrywania telewizji z kabla.


czy proponowany przez Was sprzęt będzie spełniał moje wymagania, gdybym w przyszłości przeszła na telewizję cyfrową.

Oczywiście nie będzie, bo analog to... to analog, a cyfra to... cyfra :)
 
Do góry