Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

mirek71

New member
kol pebe86 a możesz sprawdzić w programie MediaInfo - About MediaInfo (fajny program informujący w szczegółach jakie audio i video siedzi w filmie w mkv ...) jaki jest REF twoich dużych filmów te co lekko przycinały - czy np w przypadku 1080 przekracza 4 a np 720 jest w granicach 12 ???
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
i moje pytanie jest takie - czy to wyższe ref w filmach mkv pojawiło się od niedawna
i czy dalej wartości te będą rosły i jak to się ma do playerów np z przed 1-2 lat

Ogólnie rzecz biorąc strasznie duże materii pomieszanie tutaj panuje, co świadczy o pewnym lenistwie intelektualnym kolegów, bowiem wystarczy zapytać "wujka Google" i...

W największym skrócie: klatkami albo ramkami referencyjnymi (ref. frames) określane są klatki, do których odnoszą się inne klatki w zakodowanym materiale - bez wdawania się w szczegóły, wynika to ze sposobu i z algorytmu kodowania. Czyli jeżeli jakiś program informujący o cechach pliku wideo (np. MediaInfo) pokazuje nam, że jest np. 8 klatek referencyjnych, to do tej liczby klatek odnosi się konkretna klatka. Chodzi w tym o to - naprawdę w największym skrócie myślowym - że dane klatek referencyjnej służą do zdekodowania konkretnej klatki mającej do nich odniesienia. Im większa liczba klatek referencyjnych tym lepsza jakość materiału.

Teraz praktyka: Jeżeli w specyfikacji odtwarzacza mamy, że odtworzy materiał zakodowany H.264 HP@L5.1 do 16 referencyjnych ramek to jest super, bowiem z reguły filmy (a o to nam przecież chodzi) pojawiają się z reguły w niższych parametrach, a tak wysoki profil, który podałem miał tylko jeden powszechnie dostępny film, z którym się spotkałem.

HP@L5.1 16 ref. frames i 30 fps powinny odtworzyć bez artefaktów i płynnie wszystkie dobrze skonstruowane playery z RTD 1186 (w moim przypadku Xtreamer SW3, HiMedia HD900) i player oparte na dwóch ostatnich SoC Sigmy. W playerze z układem 1185 pojawia się pikseloza - sprawdzanie na HiMedia HD600A. Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia bitrate, ale mam nadzieję, że wiadomo o co chodzi i jakie są wydolności playerów...

HP@L4.1 i niższe, do 8 ref. frames na pewno odtworzą poprzednie generacje playerów oparte RTD 1073DD i równoważnych Sigmach. Przy dobrym firmware odtworzą też HP@L5.1 z niższymi wartościami ref. frames - kiedyś sprawdzałem "Back to the Future" HP@L5.1 3 ref. frames i było OK.

Ogólnie w specyfikacjach playerów mamy informacje, że obsługują H.264 BP@L3, MP@L4.0, HP@L4.0, HP@L4.1, HP@L5.1 (z wyjątkiem wysokich bitrate oraz 16 i więcej referencyjnych ramek).


A ponieważ uczyć się trzeba przez całe życie, więc na pewno warto przynajmniej zapoznać się z: H.264/MPEG-4 AVC oraz x264. Dla bardziej ambitnych: H.264/MPEG-4 AVC - Wikipedia, the free encyclopedia oraz x264 - Wikipedia, the free encyclopedia, VideoLAN - x264, the best H.264/AVC encoder, x264 Options Explained | Articles - Digital Digest,
 

szymanek17

New member
Cześć,
chciałbym kupić rodzicom odtwarzacz pików hd. Zależy mi, żeby odtwarzacz obsługiwał jak największą liczbę formatów (także pliki o bardzo dużym rozmiarze full hd), pliki napisów txt i miał jak najprostszą obsługę. Odtwarzacz nie musi mieć dysku i obsługi serwisów internetowych. Maksymalnie chciałbym przeznaczyć na niego 300 zł. Co możecie polecić?
 

mich71

New member
Jaki kupić media player - konkretne wymagania.

Witam Wszystkich,

Zdecydowałem się poprosić o poradę, bo już mam mętlik odnośnie zakupu odtwarzacza.

Zależy mi na oddtwarzaczu full HD z poprawnie działąjącymi opcjami internetowymi.

odtwarzanie 1080, z dużymi plikami MOV (filmy z kamery)
złącze HDMI
wyjście audio do odtwarzania mp3
możliwość zamontowania wew. dysku 3,5"
serwery samba, ftp, torrent, DLNA

nie musi mieć WiFi

cena 500-650zł
chyba, że będzie miał wbudowany HDD to może być droższy

zastanwaiałem się nad Asus Oplay HD2, ale wyczytałem, że ma problemy z wielozadaniowością, więc opcje internetowe się na wiele nie przydadzą. Zależy mi żebym mógł oglądać np. 2 filmy jednoczęśnie na 2 odbiornikach, oraz, że Asus ma lekkie problemy z aktualizacją firmwareu

Urządzenie ma służyć głównie do przechowywania i oglądania zdjęć i filmów prywatnych, dlatego zależ mi również na zdalnym dostępie do dysku poprzez np. serwer ftp.
Ale także chciałbym popostałe mieć możliwość oglądania pozostałych multimediów.

Przejrzałem już wszystko co możliwe, rankingi, fora, opinie itp. i nadal nie wiem co kupić

bardzo proszę o pomoc
 

Yamato

New member
ja szukam cos zdecydowanie lepszego niz moj lg dp1w, jezeli moge to poprosze o rade, potrzebuje czegos szybkiego, dzialajacego, nie stresujacego, fajnie jakby mialo dostep do wiekszej ilosci popularnych kanalow na necie (yt bez ograniczen, tvn player, ipla itp), musi miec lan, moze miec wifi, fajny pilot, aktualnie nie wiem co jest na topie i na co patrzec, prosze o rade
 

romek88

New member
Pytanie po raz setny pewnie zadane ale temat się ciągle zmienia.

Ja nie mam dużych wymagań, chcę coś kupić rodzicom, co by odczytało wszystkie mkv, do powiedzmy 15gb, choć na razie mam większość 4-8gb. No i przydała by sie możliwość kombinowania z napisami (kolor, wielkość, synchronizacja). Nie potrzeba netu, rmvbi czy innych bajerów. Do max 250zł, nowe lub lekko śmigane.

Szukać Asusa MINI (bez plusa)? Czy Mantę c200? Czy Philipsa? Czy coś innego? Musze mieć to do piątku;)
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
może będę się powtarzał ale Kirek potwierdzi mam nadzieje hyhhy że na tą chwilę i za rozsądne pieniądze optymalny wydaje sie byc HImedia 600A z firmwarem sidewinder 2 ver 3.0.11
sporo fajnych opcji, weeb tv bezproblemowo lata, a to naprawde wazna opcja uważam bo serwis rozwija się. co do odtwarzania to bierze wszystkie popularne mkv nawet te "duże" :p
Ja mam nadzieje że pojawi sie nowy soft modowany z sidewindera :blagam:
 

romek88

New member
Dużo drogi i nie ma go obecnie a muszę mieć na święta. A jaki czip mi zagwarantuje oglądanie mkv do 10gb? Bez neta, bez 3d...

Widzę, że np. Prometeusza mam 9gb i ma High@L4.0, większość filmów mam L4.0 i L4.1, tylko po jednym L5.0 i L5.1. To jest jakiś tręd, że np. za rok nie będzie L4.1 w sieci?

Czyli jaki czip pociągnie bez problemów te L4.1 (ewentualnie L5.1)?
 
Ostatnia edycja:

Slawko1

New member
Bez reklam
Dużo drogi i nie ma go obecnie a muszę mieć na święta. A jaki czip mi zagwarantuje oglądanie mkv do 10gb? Bez neta, bez 3d...

Widzę, że np. Prometeusza mam 9gb i ma High@L4.0, większość filmów mam L4.0 i L4.1, tylko po jednym L5.0 i L5.1. To jest jakiś tręd, że np. za rok nie będzie L4.1 w sieci?

Czyli jaki czip pociągnie bez problemów te L4.1 (ewentualnie L5.1)?

Bierz Philips HMP3000 lub Asusa mini, ale Philips tańszy.
Będzie sobie dobrze dawał rade z .mkv
Standard jest taki że profil L4.1 jest max używany.
L5.0 i więcej to tylko jakies 5% robione przez amatorów.

Poczytaj sobie tutaj jeszcze http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzet/67534-philips-hmp3000.html
 

czarnuch

New member
Odtwarzacz najlepsza jakośc obrazu !!!

Witam poszukuję odtwarzacza multimedialnego,priorytet do jakość obrazu i odtwarzanie plików z dużym bitrate. Zastanawiam sie nad popcornem A300 ale jest może coś lepszego jeśli chodzi o obraz? Komletnie nie zależy mi na funkcjach internetowych i Dlna.
 

cierpliwy_304

New member
Soryu miałeś do czynienia z tym sprzętem? Podobno popcorny mają problemy z softem, w tej chwili A400 ma chyba najlepsze sprzętowe parametry, pierwsze oprogramowanie podobno tragiczne, nie wiem jak jest teraz. Sam szukam kombajnu do odtwarzania mkv-ek oraz flaczków do 24 bit 192 kHz, docelowo ma to iść z serwera NAS, póki co z hdd
 

czarnuch

New member
Soryu miałeś do czynienia z tym sprzętem? Podobno popcorny mają problemy z softem, w tej chwili A400 ma chyba najlepsze sprzętowe parametry, pierwsze oprogramowanie podobno tragiczne, nie wiem jak jest teraz. Sam szukam kombajnu do odtwarzania mkv-ek oraz flaczków do 24 bit 192 kHz, docelowo ma to iść z serwera NAS, póki co z hdd


Nie miałem do czynienia z popcornem,wcześniej używałem Dune duo i byłem z niego zadowolony,ale podobno nowe sigmy mają obraz nieco lepszy bardziej ostry.
 

IreneuszP

New member
Witam,
Czy ktoś z Was może zetknął się z odtwarzaczami z Androidem? Są to prawdziwe kombajny multimedialne. Zastanawiam się nad kupnem takiego odtwarzacza, od 2,5 roku posiadam telefon z tym systemem i jestem pod wrażeniem tych odtwarzaczy: przeglądarka internetowa, poczta e-mail, gry i wiele innych. Po prostu komputer w telewizorze. Sterowanie za pomocą kontrolera z żyroskopem - pilot, klawiatura i myszka w jednym. Tak jak machasz pilotem w powietrzu tak przesuwa się wskaźnik po ekranie.
Podoba mi się odtwarzacz MK808 + kontroler Mele F10. Kto może coś na temat tych urządzeń napisać, czy ktoś używa?
 

Soryu

New member
Bez reklam
Soryu miałeś do czynienia z tym sprzętem? Podobno popcorny mają problemy z softem, w tej chwili A400 ma chyba najlepsze sprzętowe parametry, pierwsze oprogramowanie podobno tragiczne, nie wiem jak jest teraz. Sam szukam kombajnu do odtwarzania mkv-ek oraz flaczków do 24 bit 192 kHz, docelowo ma to iść z serwera NAS, póki co z hdd

Oczywiście, że programowo A400 jest jeszcze niedopracowany (podobnie jak A300), ale sprzętowo ma najlepszy chipset. Zresztą jeśli by wybierać według jakości oprogramowania to należałoby wybrać C200 albo A200/210.
 

alexinhio10

New member
Witam. Chłopaki który lepszy player asusa oplay mini czy wd live ? Zależy mi na odtwarzaniu wszystkiego co ściągniete z neta :D, filmy full hd, filmy 3d itp. Z tego co czytałem w miarę rozsądnej cenie te dwa playery są najlepsze. Prosiłbym Was o opinie i jakieś porównanie. Dzięki pozdro.
 

krazy777

Member
Bez reklam
Witam,
Czy ktoś z Was może zetknął się z odtwarzaczami z Androidem? Są to prawdziwe kombajny multimedialne. Zastanawiam się nad kupnem takiego odtwarzacza, od 2,5 roku posiadam telefon z tym systemem i jestem pod wrażeniem tych odtwarzaczy: przeglądarka internetowa, poczta e-mail, gry i wiele innych. Po prostu komputer w telewizorze. Sterowanie za pomocą kontrolera z żyroskopem - pilot, klawiatura i myszka w jednym. Tak jak machasz pilotem w powietrzu tak przesuwa się wskaźnik po ekranie.
Podoba mi się odtwarzacz MK808 + kontroler Mele F10. Kto może coś na temat tych urządzeń napisać, czy ktoś używa?

Na konkurencyjnym forum jest bardzo obszerny temat odnośnie tego odtwarzacza. I sporo osób w tym siedzi. Zerknij sobie.
 
Do góry