Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

grzala99

New member
a co sądzicie o playerze Natec Extreme Media Player HD - 200 ??? jest do kupienia w jednym ze sklepów internetowych za 159 zł ... - moje potrzeby opisałem 2 posty wyżej - ewentualnie co radzicie kupić tak do 250 zł ??? zależy mi głównie na sprawnej obsłudze filmów w mkv 720p i 1080 z napisami i polską czcionką oraz DTS
bardzo proszę o poradę - mam dość muxowania filmów, z którym i tak mój tv często sobie nie radzi - gdyby nie super obraz jaki daje plazma to wywałiłbym go przez okno :oops:

Kupiłem też ten odtwarzacz w tej cenie, ogólnie daje radę ze wszystkim co uruchomiłem. Dźwięku dts nie głosowałem na kino domowe bo na razie nie mam takiej potrzeby bo odtwarzacz jest w małym pokoju. Po lanie filmy z dużym bitrate zacinają się ale już no divixy hd bez problemów. Po aktualizacji dodatkowo nowych funkcjonalności doszło ale youtube nie działa (podobno) po aktualizacji yt przezGoogle (aby reklamy były wyświetlane). Zamontowałem dysk 2,5" w zatoce przeznaczonej na 3,5" dodatkowo wypełniając specjalna twarda pianka. Jak dla mnie jedyna wadą jest pracujący mikro wiatraczek który odrobinę jest słuchać. Można go wypiąć rozkrecajac obudowę np podczas montażu dysku, ale nie wtorek jak się sprzęt będzie zachowywał. No i może trochę na siłę wygląd interfaceu Jak dla mnie za ta kasę sprzęt ok.

Zapomniałem dodać ze od razu trzeba zrobić aktualizacje firmware bo ten co jest dostarczany od razu z urządzeniem w zasadzie uniemożliwia korzystanie ze sprzętu.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

csraven

New member
Jaki odtwarzacz sieciowy kupić - pomóżcie!

Witam.

W związku ze zmianą telewizora na 1080p chciałbym kupić odtwarzacz multimedialny. Tutaj pojawia się problem, bo nie wiem co wybrać. Potrzebuje sprzętu, który odtworzy filmy zapisane na wbudowanym HDD lub na komputerze w sieci lokalnej. Celuję w klasę premium.

Napiszę jakich funkcji potrzebuje:

- odtwarzanie formatów mkv: 720p, 1080p, divx/xvid, iso BR, iso DVD-Video, mp3, FLAC
- duże możliwości konfiguracji napisów (rozmiar czcionki, położenie itp), zgodność z .txt lub .srt
- wybór ścieżek językowych w mkv
- dobrej jakości dźwięk (obsługiwane wszystkie standardy w HDTV), dużo wyjść audio.
- moduł WIFI w standardzie "n", antena zewnętrzna.
- przesył do 30 mbps bezprzewodowo z sieci LAN
- bardzo szybki procesor
- bezproblemowy streaming wszystkich formatów w sieci lokalnej (bezprzewodowo)
- dobre, stabilne oprogramowanie
- czytelne i rozbudowane menu. Lubię mieć wszystko pod kontrolą
- cicha praca (bez wewnętrznego HDD)
- najlepsza możliwa jakość obrazu

Nie musi mieć dysku HDD w zestawie, nie interesuje mnie 3D ani funkcje internetowe (przeglądarka itp). Nie musi mieć też tunera DVB-T.

Budżet to ok 1000 zł, może więcej.
Chciałbym kupić sprzęt naprawdę z wysokiej półki. Czytałem o Xtreamer Prodigy/Sidewinder, WD TV, Asus O!Play, Popcorn Hour, ale ciągle mało o nich wiem.

Proszę doświadczonych forumowiczów o pomoc w wyborze odtwarzacza.
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Kirek50, a co powiesz na Egreat?

Tak naprawdę to 98 procent playerów opartych na RTD 1186 to sprzętowo to samo, różnią się z reguły kartą sieciową WiFi, wielkością wkładanego do wnętrza HDD i to właściwie wszystko. Natomiast istotne jest jakość wykonania i montaż całości oraz reagowanie na uwagi użytkowników i częstość wydawania firmware. Jeżeli sprawę potraktowalibyśmy sumarycznie (jakość i szybkość reakcji na błędy w firmware) to wygrywa HiMedia. Jeżeli chodzi o jakość wykonania i jakość firmware to wygrywa Xtreamer.

W tego rodzaju zestawieniu, oczywiście moim zdaniem, Egreat plasuje się się gdzieś w okolicach czwartego-piątego miejsca, bo wcześniej warto wziąć pod uwagę Mede8er. Być może nawet stawiając go na pierwszym miejscu, ale z tegorocznymi modelami nie miałem do czynienia, więc trudno mi się wypowiedzieć. Wiem, że MED600X3D i MED600X3D-WP zebrały bardzo dobre recenzje.
 

zwierzak11

New member
znalazłem w sieci taką markę ICONBIT i jego modele XDS1003D oraz XDS73D. oba są na realteku 1186 ale z tego co wyczytałem to mają jedną przewagę nad podobnymi popularnymi w polsce- czytają pełne menu BD I ISO BD również w 3D- czy ktoś może to potwierdzić ?
 

fomicz

Member
Przeglądam sobie ten wątek i zastanawiam się, czy czasami zamiast odtwarzacza HD nie kupić sobie blue-raya Samsunga. Będzie odtwarzał divixy i dodatkowo będę miał dostęp do VOD (TVN, TVP, IPLA, IPLEX).
Chyba, że gdzieś nie doczytałem, i któryś z odtwarzaczy HD daje mi te serwisy!
 

alexinhio10

New member
Jaki media player do 200zl

Witam Zastanawiam sie nad kupnem media playera. Chce na to przeznaczyc nie wiecej niz 200zl. Chcialbym zeby odtwarzal wszystko co sciagne z neta, a wiec wszelakie divixy, pliki mkv i filmy 3d, a takze zeby czytal full hd. Nie wiem na co zwrocic uwage przy zakupie takigo sprzetu wiec prosilbym o porade i sugestie. Tv do ktorego by byl ppdlaczony to sony hx850. Najwieksza w nim bolaczka jest to ze czyta tylko dyski fat32
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
znalazłem w sieci taką markę ICONBIT i jego modele XDS1003D oraz XDS73D. oba są na realteku 1186 ale z tego co wyczytałem to mają jedną przewagę nad podobnymi popularnymi w polsce- czytają pełne menu BD I ISO BD również w 3D- czy ktoś może to potwierdzić ?

Żaden z obecnie dostępnych na rynku playerów - oczywiście poza pełnoprawnymi odtwarzaczami BD - nie wyświetli pełnego menu BD, a jedynie uproszczone.
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Witam Zastanawiam sie nad kupnem media playera. Chce na to przeznaczyc nie wiecej niz 200zl. Chcialbym zeby odtwarzal wszystko co sciagne z neta, a wiec wszelakie divixy, pliki mkv i filmy 3d, a takze zeby czytal full hd. Nie wiem na co zwrocic uwage przy zakupie takigo sprzetu wiec prosilbym o porade i sugestie. Tv do ktorego by byl ppdlaczony to sony hx850. Najwieksza w nim bolaczka jest to ze czyta tylko dyski fat32

Philips HMP3000 za 220 zł

Poczytaj sobie wątek na forum wcześniej:
http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzet/67534-philips-hmp3000.html
 

mirek71

New member
zastanawiam się nad zakupem playera do mojego tv panasonica 50g30 gdyż ostatnio coraz więcej filmów w mkv mi się nie odtwarza ...
powodem jest zbyt duże REF (np filmy w 720 p mają ref =12 )
cyt z posta kol kartofla : "Format settings, ReFrames" - tutaj też nie może być za dużo, maksymalnie 720p = ref 8 , 1080p = ref 4. Jak masz więcej to tylko ponowne kodowanie albo zaopatrzenie się w inną wersję filmu.
i moje pytanie jest takie - czy to wyższe ref w filmach mkv pojawiło się od niedawna
i czy dalej wartości te będą rosły i jak to się ma do playerów np z przed 1-2 lat np (np Natec Extreme MP HD 200 lub Asus oPlay Mini, Philips 300 ) - czy one również będą miały problem z takimi filmami ???
przy okazji mam pytanko jaki nowy odtwarzacz sprosta ww wyzwaniom - tak do 250 zł , może być bez dostępu do neta - ważne aby płynnie obsługiwał filmy w HD, polskie znaki i dzwięk dts ...
 

mirek71

New member
krótkie pytanie zastanawiam się na zakupem playerka (są w zbliżonej cenie ok 170 zł):
1.uzywany około 14 miesięcy (czyli bez gwarancji) Asus oPlay mini - ponoć w bdb stanie ...
2. nowy (z 2 letnią gwarancją) Natec Extreme media plaer hd 200 -
pleyera potrzebuję do filmów (głównie w mkv ) w hd 1080 z polskimi napisami i dzwiękiem dts - (nie potrzebuję funkcji związanych z dostępem do neta)
co radzicie ?
ps.dadzą sobie radę ww plaery z problemem o którym pisałem w poprzednim poscie - tj rew =12 ?
 

pebe86

Member
Bez reklam
Mam w domu dwa Asusy, m.in. Asusa Mini- generalnie sprzęt jak na swoją cenę godny polecenia. Nigdy się nie przyciął, nawet przy plikach dobrze ponad 10GB. Oczywiście możliwość edycji wyświetlania napisów. Nie pamiętam sytuacji, kiedy jakiś film na tym nie poszedł.

Reasumując- jak szukasz niedrogiego rozwiązania, które sprawdzi się w zdecydowanej większości przypadków, to mogę go polecić.
 

mirek71

New member
dzięki pebe86 za podpowiedz - też jestem na tego asusa bardziej zdecydowany - a czy nie ma też problemu na najnowszych filmach hd 1080 w mkv - ponoć mają one zwiększone paramertry - tj czy filmy np lekko nie przycinają (klatkują) itp. ?
 

pebe86

Member
Bez reklam
Oglądałem ostatnio dwa duże filmy, ponad 10 GB każdy (ścieżka DTS, ale jej nie sprawdzałem)- jeśli były jakieś przycinki to minimalne, i tylko na początku odtwarzania. Później problemów nie zaobserwowałem.
 
Do góry