Początek problemów z HDMI w Onkyo 616?

wallygraf

New member
Czyli tak jak napisałem wcześniej, podłączyć nie ruszać i będzie git nawet tanie kabelki za parę złotych.
pozdrawiam
 

Arek

Member
Dzięki Wam zagościła u mnie 616stka :) Mam nadzieję, że wszystkie switche hdmi i splittery w końcu pójdą w odstawkę.

Na razie miałem okazję tylko kilkanaście minut na zabawę i podłączenia, więc na szybko to zdziwiła mnie moc, konkretnie poziom głośności (jeszcze przed kalibracją Audyssey), na moim starym Onkyo 505 , czyli słabszym modelu było zdecydowanie głośniej na danym ustawieniu potencjometru, tak mniej więcej o 10-15 jednostek. Na razie tylko przesłuchałem ze dwa kawałki z testowej płytki Naim (w 505ce głośno było już od 50ciu, tutaj kręciłem nawet 70). Zobaczę jak będzie po kalibracji

Na dzień dobry dopadł mnie problem HDCP :mrgreen:

Do tej pory używałem turborekordera N w taki sposób, że component szedł do TV tak aby zwykłe wiadomości , bajki etc oglądać na TV z całkowitym pominięciem ampli, oraz HDMI szedł do ampli przez SWITCH, który jeśli był w danej chwili nieaktywny (aktywne inne połączenie HDMI) to problem HDCP nie występował. Natomiast z 616tką jest tak, że pomimo HDMI through OFF kabel jakby przesyła cóś do Nboxa bo ten za każdym razem wali niebieskim ekranem z problemem HDCP.

Czy jest ktoś z Was, kto używa z powodzeniem takiego rozwiązania z Nką - component do TV, plus HDMI do Ampli?

p.s. jestem przed aktualizacją, oryginalny soft to 1151-0108-0400

pzdr
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
co do głośności, to po prostu skala została rozszerzona, dzięki czemu można precyzyjniej dopasować sobie poziom głośności :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tez tak galka trzeba krecic jak w Marantzie? Ja wole jak ten obrot jest mniejszy, az taka precyzja nie jest mi potrzebna. W wzmacniaczach jest fajnie, lekko krecisz i juz pompa jest, w ampli trzeba przekrecic jak w Ikarusie :)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
i zauważ, że te dolne zakresy głośności mają mały przeskok, bardzo powoli ulega zmiana poziomu głośności, im dalej, czyli im głośniej tym bardziej zauważa się każdą nawet małą zmianę głośności:)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tez tak galka trzeba krecic jak w Marantzie? Ja wole jak ten obrot jest mniejszy, az taka precyzja nie jest mi potrzebna. W wzmacniaczach jest fajnie, lekko krecisz i juz pompa jest, w ampli trzeba przekrecic jak w Ikarusie :)
Dokładnie jak kolega mówi, wzmacniacze reagują od razu :), w KD jest już inaczej :) czasami to się przydaje, przy nocnym oglądaniu filmów można sobie odpowiednio ustawić głośność, ale wstępną głośność po włączeniu ampli mam ustawioną dość wysoko, aby śmigać pilotem tak długo hehe:)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak juz jestesmy w temacie podglasniania. Brakuje mi takiego pokretla na pilocie. Byly juz podobne rozwiazania, ale to nigdy nie bylo to. Widzialbym takie precyzyjne - wbudowane, ale wlasnie w pilota, zamiast przyciskow +/-.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
To nie chodzi o kręcenie w kinie jest poziom referencyjny z jakim powinno się oglądać filmy np 0dB po wyżej źle i od tego leci się w dół, po automatycznej kalibracji wszystko powinno hulać na poziomie ref.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
chodzi Ci o taki typowy wystający co go w paluchy chwytasz czy taki płaski, równy z linią pilota, którym można obracać za pomocą kciuka? :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Obojetne jaki nie pogardzilbym zadnym, wazne aby mozna bylo krecic nim swobodnie, byl czuly i natychmiast reagowal - tak jak galka w sprzecie :)
Mialem kiedys taka galke w magnetowidzie Sony, duza galka na pilocie, tyle ze to bylo do przewijania i nieco inne dzialanie.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
dla mnei mogło by być takie pokrętło płaskie, które by akurat pasowało na kciuka i mogło by być zintegrowane z przyciskami nawigacyjnymi. Lewo, prawo, zatwierdzić, pokręcić:D. Wygodny fajny bajerek by był:)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Na razie miałem okazję tylko kilkanaście minut na zabawę i podłączenia, więc na szybko to zdziwiła mnie moc, konkretnie poziom głośności (jeszcze przed kalibracją Audyssey), na moim starym Onkyo 505 , czyli słabszym modelu było zdecydowanie głośniej na danym ustawieniu potencjometru, tak mniej więcej o 10-15 jednostek. Na razie tylko przesłuchałem ze dwa kawałki z testowej płytki Naim (w 505ce głośno było już od 50ciu, tutaj kręciłem nawet 70). Zobaczę jak będzie po kalibracji

Będzie dobrze. Przeprowadź kalibrację i załącz Dynamic EQ i Volume. Zobaczysz jak wzrośnie głośność. Dodatkowo każde wejście mozna też podbić o parę dB.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jak juz jestesmy w temacie podglasniania. Brakuje mi takiego pokretla na pilocie. Byly juz podobne rozwiazania, ale to nigdy nie bylo to. Widzialbym takie precyzyjne - wbudowane, ale wlasnie w pilota, zamiast przyciskow +/-.

Zamien Marantza na Devialet ;) albo steruj ze smartphona ;) taki zart, ale mam jakas aplikacje, z pokrętlem gloscnosci, wystarczy tylko smigąćc kciukiem do okoła i jest szybka zmiana.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Steruje z smarfona, ale to nie to. Tzn. nie ma tak idealnie zsynchronizowanej aplikacji, malo tego, raz aplikacja sie zawiesila i nie reagowala wiec podkrecilem prawie na full, no i sprzet w koncu zalapal - jak chuknelo to malo ze nie wystrzelilem jak ojciec tego malolata w deledysku M.Jacksona :)
Takze chyba zostaje zbierac na Devialet :)
 

Arek

Member
Moje krótkie doświadczenie z kablami:
Jak na razie 15 m MRS HDMI daje radę, pracuje bez zarzutu, podobnie 2 inne MRSy - 1m oraz 3m. Natomiast popularne na tym forum (przynajmniej 4 lata temu) szare PROLINKI już nie bardzo. Konkretnie połączenie Mbox Huyndayia do ampli z ampli na projektor skutkuje czerwonymi pikselami i częstym migotaniem , zanikaniem obrazu. O dziwio, ten sam kabel Prolink, ale być może kupowany rok później z turborekorderem N daje radę . Być może, nie tylko sam kabel jest istotny , ale jeszcze jego współpraca z urządzeniem źródłowym.

Widzę po kilku godzinach zabawy, że to dopiero początek ;) muszę ogarnąć problem HDCP, o którym pisałem wcześniej oraz np. to że po połączeniu Mboxa z ampli i projem nie mogę wybrać na Mboxie wyższej rozdzielczości jak 1080i (wcześniej, czyli na 505tce mogłem)

Jak na razie wszystko idzie w dobrym kierunku, jedna rzecz mnie tylko wkurza - mam ekran rozwijany , który zachodzi całkowicie na TV, więc gdy oglądam coś z projektora nie mogę dostać się do menu ampli (tylko HDMI OUT MAIN), taka drobna rzecz, ale mocno irytująca.

pzdr
 

Festan06

New member
Trochę z innej beczki.Czy ktoś wie gdzie mogę kupić/nabyć instrukcję po polsku do tego ampli?Mam go od miesiąca i cały czas go rozgryzam.Czasami cholera mnie bierze.Uprzedzę ewentualne pytania.Nie znam angielskiego czy innego obcego języka.Po utarczkach ze sklepem dostałem instr.do Onkyo 609 Niby to samo ale jednak są różnice.Czy ktoś pomoże?
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Jeżeli nie masz instrukcji PL to sklep sprzedał Ci sprzęt nie pochodzący z polskiej oficjalnej dytrybucji, który w razie awarii pozbawiony jest autoryzowanego serwisu w Polsce. EIC na swojej stronie pisze o tym. Pozostaje Ci chyba tylko liczyć na uprzejmość któregoś z użytkowników, który zeskanowałby lub skserował instrukcję.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Trochę z innej beczki.Czy ktoś wie gdzie mogę kupić/nabyć instrukcję po polsku do tego ampli?Mam go od miesiąca i cały czas go rozgryzam.Czasami cholera mnie bierze.Uprzedzę ewentualne pytania.Nie znam angielskiego czy innego obcego języka.Po utarczkach ze sklepem dostałem instr.do Onkyo 609 Niby to samo ale jednak są różnice.Czy ktoś pomoże?
Oddaj i kup sobie w tej samej cenie z instrukcją PL :)
 
Do góry