Początek problemów z HDMI w Onkyo 616?

Festan06

New member
Dałem za niego niecałe 2k.Nie wiem czy za tyle dostanę z instr.PL W EIC jest za ponad 3k.Na oddanie jest chyba 10dni a ja go mam przeszło miesiąc.Ogólnie to udało się go ustawić,trochę dzięki instr. z 609 , trochę poprzez tłumacz google no i trochę intuicji :)
 

Arek

Member
Zakupiłem kabel LINDY i problem z Mbox'em zniknął od ręki. Pewnie za 1/4 ceny kabel MRS też dałby radę, ale co tam, zakup na przyszłość.

Pozostał jeszcze problem z HDCP, widzę że nie używacie jednocześnie połączenia component i HDMI z turorekordera N, szkoda bo może jest jakieś prostsze rozwiązanie niż zakup kabla iHDMI (na tą chwilę tylko to przychodzi mi na myśl). A z przekazywaniem sygnału podczas głębokiego Standby jakoś nie wierzę, pewnie przy wyłączaniu ampli ze wszystkich wejść wysyła sygnał do urządzeń peryferyjnych , i Nbox po prostu to "pamięta", stąd ta plansza , która na dzień dobry za każdym razem się wyświetla. Być może to też kwestia plazmy, (ma 6 lat) - Panas PV700 więc pewnie nie obsługuje HDCP.
 

Arek

Member
Help. Kupiłem kabel iHDMI z firmy ELBOX, aby rozwiązać problem zabezpieczenia HDCP , ten:

Na dzień dobry dopadł mnie problem HDCP

Do tej pory używałem turborekordera N w taki sposób, że component szedł do TV tak aby zwykłe wiadomości , bajki etc oglądać na TV z całkowitym pominięciem ampli, oraz HDMI szedł do ampli przez SWITCH, który jeśli był w danej chwili nieaktywny (aktywne inne połączenie HDMI) to problem HDCP nie występował. Natomiast z 616tką jest tak, że pomimo HDMI through OFF kabel jakby przesyła cóś do Nboxa bo ten za każdym razem wali niebieskim ekranem z problemem HDCP.

Czy jest ktoś z Was, kto używa z powodzeniem takiego rozwiązania z Nką - component do TV, plus HDMI do Ampli?
pzdr

i kicha. Podłączyłem jak trzeba, elektroniką przy turborekorderze, po oglądaniu przez HDMI i ampli , jak włączę po component z rca bez ampli to wyskakuje tablica z błędem HDCP, po czym zanika, i po kilku sekundach znowu, tak w kółko.
Na forach wszyscy chwalą ten kable iHDMI, ponoć rozwiązuje mój problem, więc o co kaman?

edit:
niestety to wina po stronie ampli :( , sprawdziłem przed chwilą połączenie z pominięciem ampli:
- hdmi z Nki do TV - działa ok, wyłączam, włączam N po component + RCA - działa bez komunikatu o błędzie HDCP.

Czyli problem jest na połączeniu - Nka - do ampli (hdmi IN) kablem iHDMI , dalej z ampli zwykłym kablem z OUT na TV (i pewnie na tym połączeniu szlak trafia dekodowanie sygnału HDCP), czy jakoś tak... Jak ktoś to już przerabiał, niech się podzieli wiedzą jak to ustrojstwo oswoić

thx
 
Ostatnia edycja:

bartek124l

New member
Panowie posiadam 616 i nie moge rozgrysc polaczenia miedzy lapkiem a ampli. Kupilem kabelek za 50zl czy to dalej za tani? Gdy zmienie ustawienia w hdmi aby dzwiek przysylal na glosniki w tv to jest ok ale na kolumnach nie ma szans zero dzwieku. Obraz jest. Z gory dziekuje za odp. :)
 

Festan06

New member
Miałem tak samo.Bez zbytnich ceregieli połączyłem po HDMI laptop bezpośrednio do TV,a dzwięk idzie z TV po ARC prosto do amplitunera i na kolumny.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry